نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393502
انتقاد شدید حاتمی کیا از یالثارات/ متاسفم در کشوری زندگی می کنم که با خون حسین (ع) این‌چنین بازی می شود
بخش فرهنگی الف، 28 شهریور 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۷
ابراهیم حاتمی کیا به مطالب اخیر نشریه یالثارات واکنش نشان داد.

به گزارش انتخاب؛ ابراهیم حاتمی‌کیا که جایزه بهترین کارگردانی جشن منتقدان را گرفت، گفت: «می خواستم بگویم قسم به قلم..عزیزان اینجا صاحب قلم و اندیشه و محترمند. دیروز خبردار شدم و دیدم حرمت قلم اینقدر زایل می شود جز اینکه همه باید به این واکنش تندی داشته باشیم نیست. نمی دانم این خشونت از کجا می آید؟ این قلم در خلوتگاه خودش هم چنین چیزهایی نباید بنویسد.»

حاتمی‌کیا در ادامه انتقادهای خود از این نشریه اضافه کرد: «متاسفم در کشوری زندگی می کنم که با خون حسین (ع) این‌چنین بازی می شود... من کم نواخته نشدم از این مجله از زمانی که یک صفحه بیشتر نبود... اگر معذرت نخواهند یا کسی واکنش نشان ندهد به نظرم این بی غیرتی است!»

معترض بعدی پیمان معادی بود که جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برد. او خطاب به مانی حقیقی گفت: «می دانی که سالهاست خانوادگی با تو ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی رابطه خانوادگی دارم. اینجا به نمایندگی از سینمایی که آدم هایش بسیار با شرافت است می گویم تمام قد از شما شرف و نجابتتان دفاع می کنم و نوکر شما سه تا هم هستم...درود به شرف شما آقای ابرهیم حاتمی کیا.»
 
کلمات کلیدی : ابراهیم حاتمی کیا+نشریه یالثارات+یالثارات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۳:۵۲:۱۴
مثه همیشه حرف حق رو زدی ابراهیم خان دمت گرم (3940294) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۰:۴۸:۵۱
اخيرا مگه بازهم چيزي نوشته؟ (3940342) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۱:۲۱:۲۹
درود.وزیرارشادکمی توجه!!!! (3940368) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۲۴:۳۹
قوه قضاییه که علیرغم توقیف به این نشریه اجازه انتشار داده باید جوابگو باشد. (3940612) (alef-2)
 
مردانگی و عزت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۰:۳۸:۰۶
در رابطه با حاتمی کیا و خون دلهایش « از عده قلیلی که بی محابا سخن میگویند » موافقم ، اما منهم دلم خونست از عده ای در سینما که مردهایش لُنگ چروکیده ای را از باب تجدد به گردن می بندند و زنهایش همان لُنگ چروکیده را « دقیقا نمیدانم ، اما شاید برای دهن کجی به ارزشها » به سر میکنند!
راستی سینمای ما دارد به کجا میرود؟
اگر اهالی سینما نسبت به ارزشها علی الخصوص سنت های خوب بی تفاوتی نباشند ، مطمئنا گزک به دست طرف مقابل نیز نخواهند داد .از کجا معلوم شاید در میان « کسانی را که افراطی مینامیم » باشند عده ای که درد رسم و رسوم پاک ایرانی اصیل را دارند اما نمیدانند چگونه سخن بگویند که در کلامشان ادب ، آداب و ادبیات را نیز لحاظ نمایند ؟ (3940693) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۰:۵۲:۰۶
کلا کلام حاتمی کیا به دل می نشیند و من نیز مخالف پرخاشگری و ناسزا به ناموسم و از یک نگاه هنوز خوشحالم که می بینم در میان اهالی سینما عده ای نسبت به ناموس و خانواده تعصب دارند اما سئوالی دارم از بعضی آقایان.
خود شما را میگویم: آیا از حضور آنچنانی بعضی از بازیگران زن در فرش قرمز ها و جشنواره ها را « اعم از پیر و جوانشان » با آرایش ها و پیرایش های مبتذل موافقید؟ اینجا ایرانست و جفا میکند هر کسی که بخواهد ابزار تهاجم فرهنگی باشد برای دگردیسی نسلهای آینده . (3940712) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۰:۵۹:۰۲
احسنت (3940726) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۰:۵۹:۳۰
اگر اهالی یا لثارات در هنگامه حیف و میل درآمد نجومی نفت در آن هشت سال کذائی سکوت نمیکردند و امروز نیز مطالبه برگرداندن آن به خزانه ملت را می نمودند اکنون ملت نیز « در باب اعتراض آنها نسبت به وضعیت پوشش نامناسب اهالی سینما علی الخصوص خانمها » با آنان همراه بودند .
کیست که نیم غیرتی داشته باشد اما به این روند زشتی که در سینما هست معترض نباشد؟ (3940727) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۳:۴۴:۵۳
خوب گفتی و به موقع نیز گفتی.
اایکاش برو بچه های انصار حزب الله و یا لثارات همچون برادرمان حاتمی کیا آنها نیز همیشه حرف حق را بر زبان جاری و در مواقعی که حقوق ملت ضایع و به ویژه زمانیکه بیت المال از طرف هر کس و هر جناح حیف و میل میشود ، سیاسی عمل نمیکردند و وارد میدان شده و از خود هزینه میکردند . (3940988) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۵:۱۳
در نوع بهره گیری از ادبیات ، با برو بچه های یا لثارات مخالفم ، خیلی هم شدید . اما نادانی آنها در نوع گفتمان نافی این امر نمیشود که عده ای هرگونه که میلشان باشد بپوشند و آرایش و پیرایش نموده و به ریش ملتی بخندند . اینجا ایرانست نه هالیوود و بالیوود . (3940732) (alef-2)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۱۱:۲۸:۳۵
من هم متاسفم در کشوری زندگی میکنم که هنرپیشه های زن ما که باید الگویی مناسبی برای دختران و زنان جامعه باشند با بدحجابی و بی حجابی خود در جشنواره ها و فیلمها در کنار همسران خود تبرج نموده و حکم الهی را نادیده میگیرند و به خون شهدا بی احترامی میکنند.آقای حاتمی کیا شما چرا ژست روشنفکری میگیرید !!!!با گفتن این حرفها میخواهید دل چه کسانی را بدست آورید.نشریه یا لثارات اگرچه کمی تند روی کرده ولی واقعیت را در مورد بد حجابی و بی حجابی هنرپیشه ها گفته است و همانطوری که میدانیم واقعیت تلخ است (3940764) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.