توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408307
حضور 83 اثر از هنرمندان هفت کشور در دهمین سوگواره هنر عاشورایی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱
معاون مرکز محافل و جشنواره‌های دهمین سوگواره هنر عاشورایی گفت: هنرمندان هفت کشور با ارسال 83 اثر به دهمین سوگواره هنر عاشورایی در این دوره حضور دارند.

  به گزارش ایرنا، محمد زرویی نصرآباد روز یکشنبه در نشست خبری دهمین سوگواره هنر عاشورایی اظهار داشت: امسال از کشورهای تونس، عراق، مصر، اردن، بحرین، لبنان و امارات متحده عربی، 83 اثر در رشته های پوستر و پرچم، نقاشی و تصویرسازی به دبیرخانه سوگواره ارسال شده و در بخش داخلی نیز از 541 هنرمند یکهزار و 109 اثر دریافت شده است.

وی ادامه داد: فراخوان دهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی از بهار امسال در بخش های نقاشی، تصویرسازی، پوستر و پرچم منتشر شده و هر ساله برای بخش تصویرسازی موضوع خاصی را در نظر می گیریم و امسال نیز قاسم بن حسن (ع) به عنوان موضوع تصویرسازی انتخاب شده است.

وی افزود: سال گذشته با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در عراق توانستیم در شهرهای کربلا و نجف همزمان با ایام اربعین نمایشگاه هایی از آثار رسیده در نهمین سوگواره هنر عاشورایی برپا کنیم که این نمایشگاه ها سبب برگزاری کارگاه های هنری با حضور استادان ایرانی در عراق شد.

زرویی نصرآباد گفت: در چند سال اخیر شاهد به نمایش گذاشتن آثار سخیف با موضوع عاشورا بوده ایم که هدف اصلی سوگواره نیز خلق آثار در خور این زمینه بوده و اکنون شاهد هستیم که آثار به این سمت و سو حرکت کرده است.

وی افزود: تمام کارهایی که این چند سال در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته می شود مربوط به سوگواره است که با همکاری شهرداری تهران در معرض دید قرار می گیرند؛ البته گلایه ما از شهرداری تهران حفظ امانت داری آثار است.

زرویی گفت: امسال نیز در ایام عاشورا برخی از آثار نهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی را در برخی از استان های عراق به نمایش گذاشتیم و در نظر داریم تا آثار دهمین دوره سوگواره را هم اربعین حسینی در شهرهای عراق به نمایش بگذاریم؛ همچنین لبنان در این زمینه اعلام آمادگی کرده و در زمان اربعین و یا بعد از پایان اربعین حسینی آثار سوگواره را در این کشور به نمایش می گذاریم.

دهمین سوگواره هنر عاشورایی 11 آبان ماه در حوزه هنری برپا می شود.
 
کلمات کلیدی : سوگواره هنر عاشورایی+نقاشی+تصویرسازی+پوستر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.