توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318109
منجی عالم بشریت کسی را گردن نخواهد زد!
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
آیت‌الله موسوی هشترودی گفت: اگر جامعه‌ای معتقد به این شد که امام زمان(عج) افراد گناهکار را گردن می‌زند، پس آمدن حضرت برایشان توجیه ندارد و مهدویت‌زدایی و انتظار زدایی از آنها صورت خواهد گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله سید طه موسوی هشترودی، استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به برخی احادیث مبنی بر اینکه حضرت مهدی(عج) با شمشیر ظهور خواهند کرد، گفت: این گونه روایات باعث شده تا برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که آیا امام زمان(ع) گناهکاران را از بین خواهد برد؟

وی ادامه داد: قبل از پاسخ به این سؤال که باید یک نکته را خاطرنشان کرد که در این قضیه توطئه‌ای وجود دارد و می‌خواهند افکار عمومی را نسبت به منجی عالم بشریت تخریب نمایند.

آیت الله هشترودی تصریح کرد: این توطئه اثراتی را به دنبال دارد و آن مهدویت زدایی و انتظار زدایی است، یعنی جامعه‌ای اگر معتقد شد که امام زمان(ع) قرار است بیاید تا هر کسی را که مرتکب گناه و ترک اولی شده گردن بزند، پس آمدنش توجیه ندارد و کسی نباید منتظر حضرت مهدی(عج) باشد و با این تفکر اصل انتظار که افضل اعمال است، از بین می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: در دهه هفتاد یکی از دانشجو‌یان در تهران پایان‌نامه‌ای در رابطه با امام زمان(عج) داشت که در آن پرسیده شده بود آیا دوست دارید حضرت مهدی(عج) در زمان زندگانی شما ظهور کنند، ۷۴ درصد افراد پاسخ منفی داده بودند و دلیل‌شان آن بود که اگر امام(عج) بیاید هر کسی را که گناه کرده باشد از بین می‌برد.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام زمان(عج) ظهور نمی‌کنند تا گردن گناهکاران را بزنند چرا که اگر قرار بود کسی که گناه انجام داده توسط حجت خدا بر روی زمین مجازات شود، پیامبر اسلام(ص) برای انجام این کار اولویت داشت و مسئله دوم آن است که اگر امام(ع) بخواهد چنین کاری انجام بدهد، پس چرا خداوند متعال روز قیامت را قرار داده است؟ اگر منجی عالم بشریت بخواهد افراد گنه‌کار را نابود کند پس چرا خداوند توبه را تا زمان مرگ قرار داده است؟

وی تصریح کرد: وظیفه امام زمان(ع) آن است که ناامید را امیدوار کند، یعنی دست گناهکاران را بگیرد و راه درست را نشان بدهد و این عمل تنها برای شیعیان نیست بلکه همه ادیان و فرقه‌ها را شامل می‌شود.

آیت‌الله موسوی هشترودی گفت: برای پاسخ به این مسئله که آیا روایات مربوط جنگ حضرت مهدی(عج) جعلی است یا خیر، باید به سوره نور که بزرگترین سوره برای اثبات ظهور و حکومت حضرت مهدی(عج) است رجوع کنیم که خداوند در آن به اتمام حجت با کفار و فاسقین اشاره می کند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) با گناهکاران نمی‌جنگند چرا که ایشان آمده‌اند تا راه راست را به آن‌ها نشان دهند ولی با کسانی که در قرآن از آن‌ها به عنوان «فاسقین» (افرادی که حجت را دیدند و نپذیرفتند و آن را باطل خواندند) نام برده شده، به مبارزه بر می‌خیزند.
 
کلمات کلیدی : ظهور امام زمان(عج)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.