نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492106
نرخ تورم در لبنان کمتر از 3 درصد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
گرچه لبنان جزو کشورهای گران معرفی شده و بیروت پایتخت آن سومین شهر گران در خاورمیانه است اما همزمان نرخ رشد قیمت ها در این کشور طی سال های اخیر کمتر از 3 درصد بوده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای «بلومبرگ» نیز در تازه ترین گزارش خود درباره چشم انداز اقتصاد لبنان پیش بینی کرد که نرخ تورم در سال جاری 2017، به طور میانگین حدود 2.5 درصد باشد.

چندی پیش موسسه «مرسر» که یکی از بزرگترین بنیادهای مشاوره منابع انسانی در جهان است، اعلام کرد که بیروت پس از دبی و ابوظبی سومین شهر گران خاورمیانه است.

در همین حال بر اساس گزارش بلومبرگ پیش بینی شده که اقتصاد لبنان در سال جاری به طور میانگین حدود 2 درصد رشد داشته باشد.

برخی از تحلیلگران با نگاهی خوشبینانه تر این نرخ رشد را تا 4 درصد هم پیش بینی می کنند. 

این میزان رشد گرچه به نظر پایین است اما در شرایطی که بسیاری از اقتصادهای منطقه نیز درگیر رکود هستند و نیز با توجه به شرایط نامساعد امنیتی در منطقه، طبیعی به نظر می رسد.

اقتصاد لبنان مبتنی بر نظام بازار آزاد است که در آن سهم بخش خدمات (همچون گردشگری و بانکداری) بیشتر از بخش های کشاورزی و صنعتی است.

سال هاست که نرخ برابری لیره (واحد پولی لبنان) با دلار آمریکا ثابت است.
 
کلمات کلیدی : کشورهای گران+ بیروت+ نرخ تورم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۲۱:۵۰:۱۴
با این هنه بحران وضعش از ما بهتره
کجایی روحانی (4474007) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۸:۴۸:۲۹
چرا تورم ما با این همه ثروت 30 درصد ولی لبنانی ها تورم 3 درصدی دارند؟!!نرخ ارز آنها سال ها با دلار برابر ولی برای ما ثانیه میزنه؟!!! (4474368) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.