توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450841
مشاوران ترامپ به دنبال جاسوس کاخ سفید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۱
جستجوی مشاوران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای یافتن فرد یا افرادی که اطلاعات درون کاخ سفید را به بیرون درز می دهند فضایی از اضطراب و نگرانی ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز روز جمعه در یک گزارش اختصاصی در این باره نوشت: مقامات کنونی و پیشین کاخ سفید می گویند برخلاف رویه ، دسترسی کارمندان کاخ سفید به رایانه های حاوی مدارک محرمانه از سوی نمایندگان مقامات سیاسی به شدت محدود شده است تا کارمندان حرفه ای این کاخ نتوانند مدارکی را که برای رئیس جمهور آماده می شوند ببینند.

این خبرگزاری به نقل از منابع مطلع افزود: در وزارت امنیت داخلی نیز برخی منابع اعلام کرده اند که یک جستجوی وسیع در حال انجام است تا کسی را که پیش نویس یک گزارش اطلاعاتی درباره اینکه شواهد کمی درباره تهدیدات تروریستی از سوی شهروندان هفت کشوری که ترامپ ورود آنها را به آمریکا منع کرده است وجود دارد را شناسایی کنند.

کارمندان و مقامات دولتی بر این باورند که تمام این تلاشها برای محدود کردن جریان اطلاعات از داخل و خارج دولت و همچنین ممانعت از گفتگوی مقامات با مطبوعات درباره موضوعاتی که می تواند برای دولت ترامپ تبعات منفی داشته باشد طراحی شده اند.

برخی از گزارشاتی که در هفته های اول زمامداری ترامپ به مطبوعات درز کرد باعث خشم وی شد به گونه ای که وی مطبوعات را دروغگو؛ فاسد و دشمن مردم آمریکا نامید.

ترامپ قبلا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده بود که از وزارت دادگستری خواسته است به درز اطلاعات طبقه بندی شده به شکل غیرقانونی به روزنامه نگاران رسیدگی کند.

بسیاری از مقامات دولتی به شرط آنکه نامشان فاش نشود به رویترز گفتند که برخی کارکنان عادی هم می ترسند که مکالمات تلفنی و ایمیل های آنها تحت نظر باشد و حتی نمی توانند در جلسات داخلی نیز نظر خود را صریحا بیان کنند.

نشریه پولیتیکو هم روز یکشنبه اعلام کرده بود که شان اسپایسر به عنوان سخنگوی کاخ سفید از برخی از مشاوران خواسته است تا تلفن همراه خود را در اختیار مقامات قرار دهند تا مشخص شود که آیا با خبرنگاران گفتگو کرده و یا پیام و یا ایملیی برای آنها فرستاده اند.

به گفته دو تن از مقامات وزارت خارجه آمریکا، ترس از متهم شدن به درز اطلاعات چنان شدید است که بسیاری از کارکنان و مقامات ترجیح می دهند مسایل اداری را فقط به صورت رو در رو حل و فصل کنند و از تلفن و ایمیل یا پیام دوری می کنند.

آنها گفتند فضایی از ترس و واهمه کارکنان را محاصره کرده است نه فقط درباره درز اطلاعات و صحبت با خبرنگاران حتی هنگام مکالمه با دوستان و همکاران.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، جاسوس، کاخ سفید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.