نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450049
اختصاص 5 درصد جرایم رانندگی به صدا و سیما
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱
نمایندگان مجلس در لایحه بودجه 96 با اختصاص 5 درصد از جرایم رانندگی به صدا و سیما برای ساخت برنامه تلویزیونی با محوریت فرهنگ‌سازی برای کاهش تخلفات رانندگی موافقت کردند.

فارس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 96 با الحاق یک بند به تبصره 11 این لایحه مبنی بر اختصاص بودجه برای ساخت برنامه تلویزیونی با محوریت فرهنگ‌سازی برای کاهش تخلفات رانندگی با 119 رأی موافق، 41 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، به منظور ارتقای سطح فرهنگ ترافیکی کشور 5 درصد از ردیف 150101 موضوع درآمدهای حاصل از جرایم رانندگی جهت فرهنگ‌سازی و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از طریق تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از تصادفات به سازمان صدا و سیما اختصاص یافت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب این بند گفت: درصدی به صدا و سیما برای ساخت سریال و برنامه در خصوص فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های رانندگی اختصاص می‌یابد تا مگر اینکه چند سریال درست و درمان در این خصوص ساخته شود.

 نمایندگان مجلس همچنین با الحاق یک بند به تبصره 11 ماده واحده این لایحه با 148 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

طبق مصوبه مجلس در این بند الحاقی، صندوق تأمین خسارت‌های مدنی مکلف است از محل ردیف 110000 و منابع موضوع این تبصره، علاوه بر تعهدات قبلی خود دیه زندانیان حوادث رانندگی که به دلیل محدودیت سقف تعهدات شرکت‌های بیمه و صندوق مذکور در زندان به سر می‌برند و قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 20/20/1395 زندانی شده‌اند، را تامین کند.
 
 
کلمات کلیدی : جرایم رانندگی،صدا و سیما
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۳۰:۲۵
برای چه به صدا سیما؟ کم از آگهی درآمد دارد؟ حالا مستقیم از جیب ملت (4180619) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۰۸:۲۲
اگر راهنمايي و پليس توانست به رانندگان بياموزد و يا بزور وادار كند رانندگان بين خطوط و در چهار راه ها به سمت راست را خالي باشد ميتوان گفت عرضه داشته كه راهنمايي نمايد .
كافي است بياييد در خيابان منوچهري تهران بببنيد چه اوضاعي از توحش در رانندگي ميبينيد . (4180893) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.