توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290443
هاموند:اصلی‌ترین هدف من تضمین موفقیت توافق هسته‌ای ایران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰
وزیر امور خارجه انگلستان تضمین توافق هسته ای و ترغیب به سرمایه گذاری در ایران پس از رفع تحریم ها را از اهداف اصلی سفر خود به تهران عنوان کرد.

به گزارش مهر، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلستان که امروز یکشنبه وارد ایران می شود با اشاره به بهبود روابط دو کشور از سال ۲۰۱۱ به این سو به طور رسمی از قصد خود برای بازگشایی سفارت انگلستان در تهران پس از گذشت ۴ سال سخن گفت.

قرار است سفارت های ایران و انگلستان در آغاز در سطح کاردار اداره شود اما به گفته هاموند سفرا نیز طی چند ماه آینده انتخاب خواهند شد.

هاموند دومین وزیر امور خارجه انگلستان است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ به ایران سفر می کند. پیشتر در سال ۲۰۰۳ «جک استراو» وزیر امور خارجه وقت انگلستان نیز به ایران آمده بود.

هاموند که از سوی گروهی متشکل از رهبران اقتصادی و صاحبان صنایع همراهی می شود با صدور بیانیه ای در توضیح اهداف سفر خود به تهران گفت: نخستین هدف ما تضمین موفقیت توافق هسته ای ایران از راه ترغیب به تجارت و سرمایه گذاری در این کشور پس از رفع تحریم ها است.

ناگفته نماند که با برداشته شدن تحریم های ضد ایرانی بازارهای اقتصادی کشور با بیش از ۸۰ میلیون مصرف کننده به روی کشورهای اروپایی باز می شود.

هاموند همچنین گفت : هر دو کشور ایران و انگلستان باید خود را آماده صحبت درباره چالش های مشترکی نظیر تروریسم منطقه ای، گسترش داعش و قاچاق مواد مخدر کنند.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.