توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434641
روحانی: مظلومیت آیت‌الله هاشمی مردم را تکان داد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
رییس جمهوری با بیان اینکه مردم انصافا در رحلت این مرد بزرگ وفاق خود را نسبت به خادمان نظام و انقلاب به خوبی نشان دادند گفت: این حرکت از نظر سیاسی مهم بود که ملت در کنار مسوولان بزرگ نظام تا روز آخر هستند.

به گزارش خبرآنلاین حسن روحانی در حاشیه زیارت مرقد مطهر امام راحل و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران افزود: مردم نشان دادند که بعد از رحلت یا شهادت هم با حضور میلیونی خود، این رابطه و ارتباط بین مردم و مسوولان برای همیشه وجود دارد.

وی ادامه داد: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از یاران بسیار نزدیک امام و مقام معظم رهبری برای همه ملت ایران یک مصیبت بزرگ بود.

اهم اظهارات رییس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*هاشمی در همه روزهای انقلاب، نهضت اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران یک تفاخر بزرگ برای مردم بود.

*رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مظلومیت ایشان را نشان داد، در تاریخ انقلاب و نهضت مظلومینی را دیدیم که در میان آنها آیت الله شهید بهشتی نمونه بزرگی بود و آیت الله هاشمی رفسنجانی هم شبیه آن مرد بزرگ دارای مظلومیت بود و این مظلومیت باعث شد مردم بعد از رحلت ، تکان خوردند.

*این مساله باعث شد همه مردم وحدت بیشتری پیدا کنند و مراسم آیت الله هاشمی رفسنجانی نمایشی بود از وحدت مردم و همه جناح ها و گروه ها که نشان می دهد ملت بزرگ ایران زمان شناس است.

*رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث شد همه مردم یکپارچه به صحنه بیایند و به جهانیان نشان دهند که به وظیفه خود عمل می کنند.

*اگر بخواهیم ویژگی بزرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی را ذکر کنیم ایشان در سراسر زندگی به غیر از جهاد ، ایثار و فداکاری دارای عقلانیت و اعتدال بود.

*آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسائل مختلف ، فشارها و پیچ و خم ها، راه عقلانیت ، تدبیر و میانه روی را طی می کرد و پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی برای همه ما ادامه راه عقلانیت و اعتدال است.

*خوشبختانه آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول حیات خود در کنار امام و رهبری بود و امروز هم پس از رحلت ، قبر شریف وی در کنار مقبره مطهر امام راحل و سید احمد آقا خمینی قرار گرفت و نشان داد حیات و ممات ایشان در کنار امام بوده است.

*خداوند به همه توفیق دهد که راه امام و رهبری را ادامه بدهیم و خادم خوبی برای مردم باشیم.
 
کلمات کلیدی : روحانی+هاشمی رفسنجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.