توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454847
کمیساریای عالی پناهنگان در ایران: رفتار ایران قابل تقدیر است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۵
رییس نمایندگی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد در تهران، رفتار ایران در قبال پناهجویان را شایسته تقدیر دانست.

به گزارش ایسنا، «سیوانکا داناپالا»، رییس نمایندگی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، از چهار دهه میزبانی ایران از پناهجویان افغانستان که آن‌را «مثال زدنی» نام برد، تقدیر کرد.

داناپالا با تاکید بر اینکه این حکایتی است که به اندازه کافی  گفته نشده، افزود: در جهانی که شما شاهد گزارش‌های بدی از میزبانی پناهجویان هستید، این ایران است که وضعیتی خوبی دارد.

وی ادامه داد: ایران با گنجاندن پناهندگان در برنامه بیمه سلامت تحت حمایت دولت بدعتی را در زمینه میزبانی از پناهجویان ایجاد کرد.

رییس کمیساریای عالی پناهندگان با ستایش از رهبری ایران در زمینه ایجاد شرایط تحصیل برای نوجوانان افغانستان گفت:  آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در سال ۲۰۱۵ دستور داد مدارس این کشور نوجوانان افغانستانی را ثبت نام کنند، اقدامی که موجب شد مقام‌های ایران به فکر تاسیس کلاس‌های جدید باشد.وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۵۰ هزار نوجوان افغانستانی که ۴۸ هزار نفر آن‌ها برای نخستین بار در مدارس ایران ثبت نام کردند، از این فرصت بهره بردند.
 
کلمات کلیدی : اتباع خارجی، مهاجران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.