نظر منتشر شده
۴۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364649
وزیر بهداشت در واکنش به انتشار فیش‌های نجومی؛
افشای فیش‌های حقوقی زشت و غیرانسانی است/ فکر کرده‌اید اگر روزی پزشکان کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
بخش اجتماعی الف، 31 خرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱
وزیر بهداشت در واکنش به انتشار فیش‌های حقوقی نامتعارف گفت: نباید به موضوع فیش‌های حقوقی دامن زده شود زیرا مردم آگاه بوده و این موضوعات را مسایل سیاسی می‌دانند، متاسفانه هر از گاهی این مباحث مطرح شده که البته در چند روز اخیر به زشت‌ترین شکل ممکن اتفاق افتاده است.

به گزارش الف، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خانه ملت گفت: نباید این موضوع درکشور دامن زده شود زیرا مردم آگاه بوده و این موضوعات را مسایل سیاسی می‌دانند، متاسفانه هر از گاهی این مباحث مطرح شده که البته در چند روز اخیر به زشت‌ترین شکل ممکن اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: اینکه فیش حقوقی افراد را با شماره ملی و مشخصات آنها منتشر می‌کنند بدون آنکه در هیچ دادگاهی بررسی شده باشد اقدامی غیر اخلاقی، غیر انسانی و غیراسلامی است، اگر اعتراضی وجود دارد باید از طریق دستگاه قضایی وارد عمل شوند در غیر این صورت این اقدامات پسندیده نظام نیست و اعتماد و باور مردم را کاهش می دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکید کرد: در حوزه سلامت هیچ موردی از غیرقانونی بودن نداریم اگر قانون ایراد دارد باید اصلاح شود، در این حوزه پرداختی ها کاملا شفاف و روشن هستند، پزشکان و پرستاران به صورت طرحی به اقصی نقاط کشور اعزام شده‌اند و با ایجاد کردن درآمد برای سیستم، بخشی از درآمد به عنوان کارانه به آنها باز می گردد.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: میزان کارانه ها ۳۰ تا ۳۵ درصد است بدان معنا که اگر پزشکی ۱۰۰ میلیون تومان کار کند، حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان به وی باز می‌گردد که این در قالب حقوق نیست؛ به عنوان مثال اکنون حقوق یک جراح مغز و اعصاب حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است مابقی هر آنچه دریافت می‌کند در قالب کارانه ای است که خود ایجاد کرده است.

وی افزود: اگر پزشکی در بخش خصوصی فعالیت کند میزان کارانه‌ای که به وی تعلق می گیرد تا ۱۰۰ درصد هم افزایش می یابد زیرا تعرفه بخش خصوصی بیش از دولتی است؛ زمانی انگلیس بهترین سیستم بهداشتی و درمانی را دارا بود اما در برهه ای از زمان اعلام شد که سیستم همسان سازی اجرایی شود که شاهد بودیم کشوری که زمانی نخبگان آن به گروه پزشکی سرازیر می شدند اکنون انتخاب گروه پزشکی به رده دهم به بعد رسیده است و پزشکی آن کشور به یکباره افول پیدا کرد.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: چرا حقیقت را نمی گویید درنقاط مرزی چه کسی حاضر است خدمات ارایه دهد؛ آیا فرزندان برخی ها حاضرند به این مناطق بروند؟ حال این یکجانبه سخن گفتن بدون اطلاع درست است؟باید دل جامعه پزشکی به چه چیزی خوش باشد.

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی به خانه ملت گفت: این پزشکان اگر نباشند کشور را چه کسی می خواهد جمع کند اگر روزی این افراد کار نکنند فکر کردید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ باید نگاه کرد که دنیا با این گروه از جامعه چگونه برخورد کرده است؛ در طول ۲۰ سال گذشته این رویه ایجاد شده که از هر تریبونی در مورد پزشکان صحبت می‌کنند.

مراجعه بیش از هزار نفر به مراکز درمانی درپی وقوع ریزگردها
وی در ادامه به معضلات ریزگردها در کشور به ویژه مناطق غربی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ریزگردها معضلی است که منشا خارجی دارد که البته تاحدودی موضوعات داخلی نیز در آن دخیل است.

قاضی زاده هاشمی افزود: دستگاه هایی که تحت مدیریت ما است قربانی حوادثی است که بعد از ورود ریزگردها به کشور اتفاق می‌افتد زیرا افراد اغلب دچار مشکلات تنفسی و قلبی می شوند و کودکان نیز در معرض آسیب قرار می گیرند در روزهای اخیر نیز در پی وقوع این ریزگردها بیش از هزار نفر به مراکز درمانی کرده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: اکنون اورژانس و بیمارستان ها را در حالت آماده باش نگه داشته‌ایم تا به مردم کمک کنند این درحالی است که ما علت نیستیم و با معلول مواجه هستیم و برای چاره اندیشی آن دستگاه های دیگر باید وارد عمل شوند.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۰۴:۵۱
قضيه همان "خنجر شمر گم نشود"! است, یعنی در پاسخ به انتقاد ها از پرداخت های غیر قانونی, اقایان میگویند, ابروی مومن ! را با انتشار فیش حقوقی اش نبرید!! (3772168) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۹:۴۲
این کامنتی است که دوست جراح ما گذاشته، با اجئزه ایشان حیف است که دوباره آن را نیاوریم و از آقای هاشیمی تقاضا کنیم، با جواب به همین کامنت، نظر خود را بگویند، ما همه گوش خواهیم بود و مردم بهترین قاضی...

آقای وزیر قیاس معالفارق میفرمایید
شما سال 65 پزشکی عمومی را به پایان رساندید واحتمالا سهمیه تخصص نیز حق شما بود چرا که در منطقه جنگی حضور داشتید در سال 70 فارغ التحصیل جراحی چشم شدید ،یعنی زمان زیادی از متخصص بودن شما نمیگذرد ،بلافاصله هم هییت علمی دانشگاههای تهران شدید ،اگر بگوییم حتی طرح خدمت به مناطق محروم تخصص راهم تشریف نبردید و بلافاصله در پایتخت مشغول به کار شدید

سوال من جراح این است ،چطور توانستید باوجود مسئولیت استادی دانشگاه و اینکه به عنوان یک انقلابی اصولا باید خودرا وقف اموزش و دانشجویان میکردید توانستید صاحب بیمارستان خصوصی بشوید انهم در مدت کوتاهی بعد فارغ التحصیلی و انهم با حقوق هییت علمی،در حالیکه فقط قیمت املاک و مستغلات این بیمارستان سربه فلک میزند چه برسد به تجهیزات و درامد ،شما قبلا در مجلس فرمودید من پولدارم و همه اش حلال است ،حرفی در غیر حلال بودن نیست

من جراح جوان برایم سوال است ،لطفا بنده را هم راهنمایی بفرمایید چطور میتوانم با قوانینی که خود حضرتعالی تصویب کرده اید و من را مجبور به گذراندن طرح در منطقه ای محروم و دور از خانواده و عدم امکان ازدواج و در سن شما که برسم تازه میتوانم با یک سرمایه اندک برای خرید یک منزل مسکونی به شهر خودم برگردم و تازه در ان سن به دنبال بیمار بگردم و در هیچ بیمارستانی نیز نتوانم کارکنم و یک جراح مطب نشین شوم چرا که اگر بخواهم الان فقط یک سهم از بیمارستان متعلق به حضرتعالی بخرم باید حداقل دومیلیارد پول نقد و سرمایه داشته باشم ،این یعنی هیچ وقت نمیتوانم (3772330) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۴۱:۴۴
در تمام کشورهای پیشرفته سه بخش مهم آموزش ، بهداشت و امنیت کاملا دولتی هستند و اصلا ارتباط مالی بین بیمار و پزشک وجود نداره بیمار برای درمان به کلینیک یا بیمارستان مراحعه میکنه و بیمه هم هزینه رو به بیمارستان پرداخت میکنه. پزشک حقوق بگیر این سیستم هست و تنها دغدغه اون رفع بیماری مراجعین البته حقوق کافی هم دیافت می کنن .
تو کشور ما اکثر پزشکان محترم از طریق کنکور سراسری و بدون پرداخت هزینه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی تحصیل می کنند بعد با گذراندن چند سال طرح همه چیز تمام میشه و اینها می تونن تا اونجایی که می تونن کسب درآمد کنن هزینه های مطب و منشی و ... پرداخت می کنن ودرست مثل یه بیزینس حالا خدا به داد مردم بدبخت برسه
تو خیلی از مناطق محروم آدم ها به دلیل عدم دسترسی به پزشک جونشون رو از دست میدن
اون آقا و خانم دکتری که درآمد سرشار داره اگه حمایت و تحصیل رایگان نبود می تونست با هزینه خودش تحصیل کنه؟
این هزینه ای که خرج تحصیل این افراد میشه مگه از بیت المال نیست ؟
مگه اون بدبختی که تو نقاط محروم از ابتدایی ترین امکانات داره زندگی میکنه (البته فقط زنده هست) تو این بیت المال سهمی نداره
تو رو خدا با بهداشت ، امنیت و آموزش مردم مثل یه بیزینس برخورد نکنید
آقای وزیر محترم اگر روزی پزشکان محترم کار نکنند عده ای از هموطنان ما جونشون رو از دست میدن البته همین الان هم خیلی از هموطنان ما به خاطر نداری میمیرن ولی مطمین باشید اون روز بازنده اصلی کسی است که نگاه مادی اون باعث از بین رفتن جون یک آدم شده و شاید این جمله برای شما اشنا باشه که کسی که جان یک نفر را بگیرد انگار جان همه بشریت رو گرفته باشه (3772525) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۹:۳۹
چه ربطی دارد پس همه کسانی که بیمارستان و کارخانه و... دارند باید به شما جواب پس بدهند؟ (3772687) (alef-13)
 
سید
Australia
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۶:۴۶
ربطش اینه که کلا کسی مزاحم نشه تا اونها که دستشون میرسه هر جور پول دربیارند. وگرنه رفتگرها هم کار نکنند اونوقت ذباله از حونه دکترها هم بالا میره. (3773328) (alef-13)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۵۷:۲۵
زباله درسته دوست گرامی (ذباله !!!؟؟؟؟) (3775023) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۴۴:۰۷
اره بايد پس بدن در همه جاي دنيا پس ميدن اينجام بايد پس بدن. نخست وزير انگلستان تا نزديك استعفا رفته بخاطر كارهاي پدرش چرا نبايد اينها بخاطر دست درازي به بيت المال زير سوال برن. در اسلام اقتصاد ازاد است اما هر كي به كي كه نيست مومني كه به با رانت و پارتي بازي و دست اندازي به بيت المال به همه جا رسيده اصلا ايمانش زير سواله! دست بردارين از اين لاپوشاني ها و توجيهات (3773504) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۵۶:۴۲
کلا مردم ایران جوگیر شده اند و فعلا کسی جلو دارشان نیست
مثل زمان ۳۰۰۰میلیارد و میلیاردر نفتی و ۱۶میلیارد دانشگاه ایرانیان همه چیز فراموش خواهد شد (3772700) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۳:۱۲:۴۰
آقای هاشمی شما چرا دارید در مقابل خشم مردم بی احتیاطی می کنید
بیکاری دارد بیداد می کند و ...
یک مشکلی در اظهار نظر شما وجود دارد اما بنده قضاوت نمی کنم (3773148) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۱۹:۳۵
پس باید با توجیه پشت توجیه به ادامه هر روند غلطی عادت کنیم؟ و اعتراض ها را هم با مثالی از مشکلات قبلی! توجیه کنیم؟
واسه همینه که با اینهمه ثروت خدادادی در این جای جهان قرار داریم (3773317) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۳۲:۰۹
این موضوع فرق میکنه و فراموش نمیشه چون مردم هر روز باید با در امد کم هزینه های هنگفت برای پزشکی بپردازند.بنابراین این موضوع را دایما با گوشت و پوست و استخوان خود لمس میکنند. (3773480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۵۶:۱۹
کشور را کمونیستی کنیم بره ! از دم 700 هزار تومن حقوق برای همه ! بیکار و با کار و پرفسور و معلم و .... همه! تا یک وقت به یک عده بر نخورد!
پ.ن : ایده کمونیسم سالهاست شکست خورده! مشکل کشور بی عدالتی است وگرنه در امریکا هر کس هرچقدر کار کند پول در می اورد!
الان اگر بیل گیتس و استیو جابز هم در ایران بودند ملت می گفتند حتما دزدند و پول مردم را خورده اند! والااا! (3772815) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۲۴:۱۲
بیلی و استیو حقوق دولتی نمیگرفتند بعلاوه شما مثال از ثروتمندان عالم پزشکی بزن نه عالم مهندسی. (3774980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۱:۵۱:۲۰
الان جناب وزیر شدند استیو جابز و بیل گیتس؟ اونها راجع به نحوه ی پولدار شدنشون کتاب هم نوشتن بد نیست جناب وزیر جواب سوالات اون آقای جراح رو بده و الگویی برای سایر جوانان بشوند. (3775088) (alef-11)
 
دکتر مهندس
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۴:۰۲:۱۱
یعنی این پزشکان غیر پول هیچ برای شرافت انسانی و یا عرق ملی و یا تعصب دینی کار نمیکنند که اگر حقوقشان ۱۰۰۰ برابر حقوق یک کارگر نباشه بابت علمی که با خرج ملت ایران دریافت کردند را به ملت ایران نمیخواهند بدهند؟
اقای پزشکی که با سهمیه قبول نشدی میدانی خرج دانشگاه پزشکی که مجانی در ان درس خواندی را همین ملت که الان حاضر به خدمت ارزان به انها نیستی داده است ؟ بله این سلاح علمی که شما به ان فخر میفروشی و با ان مردم را تهدید میکنی را ملت به شما اعتماد کرد و داد وگرنه اگر در امریکا ویا هند بودی الان میلیونها و بسا میلیاردها تومان به دولت این ملت بابت وام تحصیلی بدهکار بودی.
خرج دریافت مدرک پزشکی در دانشگاه متوسط امریکا نیم میلیون دلار است به ریال تبدیل کن و به همان اندازه تخفیف بده
گذشته از انکه تصور میشود شما در بهترین دانشگاه ایران که مثال هاروارد برای امریکا را دارد درس خواندی پس خرجت بیشتر است
خشت اول چون نهد..... (3773170) (alef-13)
 
جعفري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۷:۰۹
من واقعا متاسفم به نظر بنده اقاي هاشمي تلويحا پزشكان را به اعتصاب فرا خوانده است ايا اين جرم نيست وايا ضد انقلابها منتظر چنين اقداماتي نيستند اگر چند فرهنگي براي درد دل به دليل كمبود حقوق در سازمان حاضر شوند باانها برخورد مي شود اما اگر وزير بهداشت تشويق به اعتصاب نمايد ايراد ندارد ايا اين سياست امريكايي يك بام ودو هوا نيست (3774646) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۰:۰۲
آقای وزیر قیاس معالفارق میفرمایید

شما سال 65 پزشکی عمومی را به پایان رساندید واحتمالا سهمیه تخصص نیز حق شما بود چرا که در منطقه جنگی حضور داشتید در سال 70 فارغ التحصیل جراحی چشم شدید ،یعنی زمان زیادی از متخصص بودن شما نمیگذرد ،بلافاصله هم هییت علمی دانشگاههای تهران شدید ،اگر بگوییم حتی طرح خدمت به مناطق محروم تخصص راهم تشریف نبردید و بلافاصله در پایتخت مشغول به کار شدید

سوال من جراح این است ،چطور توانستید باوجود مسئولیت استادی دانشگاه و اینکه به عنوان یک انقلابی اصولا باید خودرا وقف اموزش و دانشجویان میکردید توانستید صاحب بیمارستان خصوصی بشوید انهم در مدت کوتاهی بعد فارغ التحصیلی و انهم با حقوق هییت علمی،در حالیکه فقط قیمت املاک و مستغلات این بیمارستان سربه فلک میزند چه برسد به تجهیزات و درامد ،شما قبلا در مجلس فرمودید من پولدارم و همه اش حلال است ،حرفی در غیر حلال بودن نیست

من جراح جوان برایم سوال است ،لطفا بنده را هم راهنمایی بفرمایید چطور میتوانم با قوانینی که خود حضرتعالی تصویب کرده اید و من را مجبور به گذراندن طرح در منطقه ای محروم و دور از خانواده و عدم امکان ازدواج و در سن شما که برسم تازه میتوانم با یک سرمایه اندک برای خرید یک منزل مسکونی به شهر خودم برگردم و تازه در ان سن به دنبال بیمار بگردم و در هیچ بیمارستانی نیز نتوانم کارکنم و یک جراح مطب نشین شوم چرا که اگر بخواهم الان فقط یک سهم از بیمارستان متعلق به حضرتعالی بخرم باید حداقل دومیلیارد پول نقد و سرمایه داشته باشم ،این یعنی هیچ وقت نمیتوانم (3772331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۲:۰۰
من وقتی این فیشها و وضع جوانهای بیکار را می بینم از عصبانیت خوابم نمی برد. بیکاری خیلی راحت یعنی فساد...

چه کسی جوابگوی دخترانی است که به علت بیکاری پسران نمی توانند ازدواج کنند...
مایه شرمساری است این قضایا... (3772341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۴۹:۵۶
بعضب ها فكر ميكنن اين فيشهاي حقوقي از پول بيت المال هست! دوست عزيز كسي كه تمام جوونيش رو توي درس و كشيك بوده با كسي كه جوونيش همش تفريح ميكرده بايد يه حقوق بگيرن؟ شغلي كه استرس زا هست با شغل پشت ميزنشيني يه مقدار حقوق؟ پزشك فوق تخصص با ليسانس يه ميزان حقوق؟شغلي كه جون مردم باهاش سر كار داره بايد از يك فوتباليست كه از بيت المال پول ميكيره و همش خبرهاي دود و انواع موادشون مياد بيرون بايد كمتر بگيره؟سوالي كه پيش مياد اينه كه مثلا كسي مريض رو در درمانگاه دولتي ويزيت ميكنه از بيت المال پول ميگيره؟؟؟؟؟؟ كسي كه جراحي ميكنه طبق تعرفه دولتي از بيت المال پول گرفته؟؟؟؟؟؟ خب بيمارستان هاي دولتي رو تعطيل كنيد مردم با چندبرابر تعرفه خصوصي پول بدن كه بيمه هم تحت پوشش نباشه اونوقت ببينيد هه اتفاقي ميوفته..بعضي ها فكر ميكنن بيمه يعني بيت المال ..توي بخش دولتي يك تعرفه اي هست كه شما يك درصدي رو ميپردازيد يك ميزاني هم بيمه ميده.. بيمه هم از حقوق خود فرد هست نه بيت المال..حقوقي كه ماهيانه ازش كم ميشه.. شما ميريد پول ميديد دولت، دولت ماليات و غيره رو كم ميكنه و به حساب واريز ميكنه طبق فيش حقوقي اونوقت بعضي ها فكر ميكنن اين پول از بيت المال ميره! جراحي اپانديس تعرفه اش چقدره؟؟؟ زير صد هزارتومن! به جاي هجمه راه انداختن عليه كسي كه همه زندگيش رو درس خونده و كشيك داده ، هيچ لذتي توي جوونيش نكرده تازه در ٤٥ سالگي به دارمد ميرسه( اونم نه نجومي فقط عده كمي از پزشكها اون درامد نجومي رو دارن) و ديگه هيچ لذتي توي زندگيش معنا نداره به دلال ها، فوتباليستها و مشاغل اينطوري چرا پرداخته نميشه؟؟ تعرفه هاي دولتي رو ببينيد بعد قضاوت و كامنت راه بندازيد..
پي نوشت يك: دوستان عزيز پزشك كم نيست بلكه بسيار زياد هم هست اما تراكم بصورت نامناسب پخش شده..
پي نوشت دو: دوستاني عزيزي كه فكر ميكنن درس اونها كمتر از رشته پزشكي نيست من يك سوال دارم.. شما همرمان با درس خوندن و كلاس رفتن ايا بيمارستان ميرفتيد و به رايگان براي دولت كار ميكردين؟ شما بعد از فارغ التحصيلي باز هم بايد طرح ميرفتيد براي دولت؟ شما موقع درس خوندن كشيك ميدادين؟؟؟ شما قبل از كنكور سراسري چقدر زحمت كشيدين واسه كنكور كه الان مدعي هستين؟ سختي درس به كنار؛ حجم درس شما چقدر بوده؟ توي دوره پزشكي عمومي ٦٠هزار صفحه درس داشتين؟ واسه تخصص ٣٠هزار صفحه امتحان دادين؟ واسه تخصص چندهزار صفحه درس خونديد؟ واسه فوق تخصص هم چندين هزار صفحه درس خوندين؟؟؟ اون هم اين درس ها رو جندبار بار خوندين؟ ايا شما بعد از ٣٦ ساعت كشيك و بي خوابي درسهاتون رو كاملا از حفظ بودين واسه وقتي كه مريض مياد؟؟؟ درس هارو تشريحي بلدين يا بصورت تستي؟؟؟ شما كه قبل از كنمور زحمت خاصي نكشيدين واسه درس خوندن الان چرا مدعي هستين؟ بعد از كنكور هم كه هم سنوات درس خوندن هم سختي و هم حجم كمتري نسبت به يك پزشك عمومي خوندين بعد انتظار دارين از يك فوق تخصص بيشتر حقوق بگيرين!؟ اين چه منطق و عدالتي هست؟ دوستان پرستار مدعي ايا مسوليتي در قبال بيمار دارن كه ادعاشون گوش فلك رو پركرده؟؟حتي خطاي پرستاري هم در نهايت به پاي پزشك نوشته ميشه.. دوستان رشته فني كه مدعي هستن من يه سوال دارم ازتون.. الان هم دوره هاي من كه رشته هاي مهندسي هستن همش در حال بيرون رفتن و مهموني و تفريح و خوش گذروني هستن.. دانشگاه هاي خوب مثل شريف، تهران،اميركبير،خواجه نصير و شيراز و صنعتي اصفهان درس ميخونن.. زودتر هم شاغل ميشن.. طرح و كشيك هم ندارن.. با اين تفاسير بايد حق الزحمه اونها برابر با من باشه؟ اين كجاي عدالت ، انصاف و اخلاق هست؟؟؟؟
پي نوشت سه: نميدونم الف جان اگاهي يا نه اما من بصورت منظم پيگير سايت شما هستم.. كمي نسبت به پزشكان مغرضانه عمل ميكني.. اين كار شما اعتماد بين جامعه وپزشك رو سلب ميكنه و در نهايت حتي ميتونه امنيت كل جامعه رو به خطر بندازه.. فكر كنيد تحت همين تحريكات كسي به پزشك مراجعه نكنه واسه درمان اونوقت كل خانوادش درگير ميشن..كسي به پزشكش درباره بيماري خطرناك ويروسيش مثل هپاتيت يا ايدز خبر نده و اونوقت به چندنفر منتقل كنه و اون چند نفر به چنتاي ديگه.. ميدوني چه اتفاقي ميوفته؟؟ لطفا چاپ كن كه كامنت ها و مطالب همه يكسويه و به دور از انصاف هستن.. و اين كه اين ميزان هجمه منطقي نيست..اين فشار ها بايد بر كساني مثل دلال ها، اختلاس گر ها، انتصابات فاميلي، مديراني كه از بيت المال حقوق ميگيرن و صلاحيت ندارن و با بند پ اومدن يا فوتباليست هايي كه پول نفت رو خرج دود و ساير قضايا ميكنن.. (3772536) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۳۰:۱۹
به نظرم باید موقع اظهار نظر احساسات خودمون رو کنترل کنیم. بیشتر راجع به پی‌نوشت دوم شما عرض می‌کنم. مگه کسب درآمد باید ضریبی از سختی دوران قبلی زندگی باشه؟ صحبت عدالته. اگر اینجوری باشه که این بچه‌هائی که توی چهارراه گل میفروشن، از سن 4 سالگی میرن سرکار و زندگیشون ده‌ها بار سخت‌تر از شماست. پس باید تو 40 سالگی حقوق میلیاردی بگیرن. بعید میدونم شما از سر خیرخواهی اون سختی‌ها رو کشیده باشی. احساسات رو نباید درگیر استدلال کرد. (3775413) (alef-11)
 
عینک دودی
Australia
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۵:۱۴:۵۲
عجب عجب عجب. این که فرمودید در ایران هست یا برای همه کشورها. در کل خقوق بر اساس بازار کار تعیین میشه البته یک حقوق پایه و بعد بازار آن کار. برای مثال اگر یک شهر یا کشوری نیاز به مکانیک داشته باشد و مکانیک پیدا نشود با پرداخت حقوق بیشتر آن نیاز را جبران میکند. در استرالیا یک لوله کش از خیلی پزشکها بیشتر میگیرد یا یک راننده ماشین معدن نمونه های روزی 5000 دلار ولی همه این رو میدونند و مخفی نیست و افساگری محسوب نمیشه. البته ممکنه روزی برسه که این مشاغل بیکاری خم داشته باشند. شما نگران سلامتی مردم نباش و بهانه نیار چون روزگاری ایران پر از پزشک هندی بود که به همه چیز راضی بودند و امروز هندیهای بیشتری برای ماهی 1500 دلار برای کار خواهند امد. (3775460) (alef-11)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۱۹:۵۹
سلام
لطفا در مورد خودتون نظر بدین و در مورد شغل های دیگران نظر ندین و بی ارزش نکنید من هم دکتر هستم ولی نه دکتر درمانی مگه ما کم درسخوندیم من هم کار می کردم وهم درس می خوندم اونم نه با شرایط شما در یک نجاری و بعد هم کلی در شیفت کارکردم نه با شرایط شما با مواد شیمیای حالا چرا باید 10%از حقوق شمارو با 120ساعت اضافه کار بگیرم چون پزشک نبودم اگر نیروی تولید ما کار نکند آن هم با مواد شیمیائی که بماند چند سال می شود با آن کار کرد شما داروئی برای دادن به بیمار ندارید پس این کارگر چرا باید با 120ساعت اضافه کار باید 1300دریافتی داشته باشه کاش همیه ما فقط خودمونو نبینیم یادتون باشه قبلا از هند دکتر میومد حالا خودمون داریم چرا باید بیشتر پول بدیم اصلا فکر کردی اگر اون ارتشی که تو مرزه نبود چی می شد اون دورتر یا دکتره اونکه با این وضع با جونش بازی می کنه (3775555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۲۱:۲۸
دوست عزیز فرض کنیم شما باهوش تر هستین و از یه فردی که دارای مدرک دکتری در سایر رشته ها هست کمی بیشتر زحمت کشیدین. با این فرض تفاوت حقوق شما مثلا با یه دکتری برق باید حداکثر سه برابر بیشتر باشه نه پنجاه برابر!!
اون بیمارستانی که شما ازش کارانه صد میلیونی میگیرین نه مال شماست نه سهمی توش دارین. در اکثر بیمارستان های دولتی یه کارمنددو میلیون حقوق میگیره و شما دویست میلیون درآمد دارین. کجای دنیا اختلاف حقوق در یک سازمان تا این حد هست. پزشکان از آسمون نیومدن. در کشور ما از پزشکان یه بت ساختن که همه باید به اونا تعظیم کنن. (3775559) (alef-11)
 
خراسانی
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۴:۲۴
این یعنی حق شما و امثال شماست که صد برابر بقیه حقوق دریافت کنید؟؟؟؟
بقیه بی خوابی و زحمت نمیکشند آقای متخصص؟؟؟؟؟ مهندسینی که در بدترین شرایط جغرافیایی کار میکنند، پرستاران، معلمان ......شما از همه اینها برترید؟؟؟؟ (3776127) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۳:۳۸:۰۴
استدلال شما کاملا غلط است. سوال این است که چرا در کشورهای پیشرفته اینقدر تفاوت دستمزد وجود ندارد؟ مشکل این است که چرا پزشکانی که به اندازه کارخانه داران درآمد دارند، چرا تقریبا مالیاتشان صفر است؟ (3778345) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۶:۱۱:۵۴
دوست گرامی من رشته برق خوندم 141 واحد برا کارشناسیم پاس کردم هر کتابم متوسط 700-600 (من حداقلش رو میگم) صفحه بوده برا ارشد و دکترا هم همین اندازه رو بگیر برا کنکور هم زحمت کشیدم کلی واحد آزمایشگاه هم پاس کردم رشته برق هم سختترین رشته بین رشته های فنیه پس به ساعات و صفحات درس خوندنتون ننازین.در ضمن منم توی دبیرستان درسایی مثل زیست و اینهارو هم دیدم که توی سختی به گرد پای ریاضی و فیزیک نمی رسید توی دانشگاه هم کلی درس سنگین و سخت پاس کردم ولی با این حال معتقدم باید حقوق من خیلی با اقشار دیگه متفاوت نباشه. یا اختلافش با بقیه منطقی باشه (3780882) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۵۸:۲۸
ولابد این بی کاری همین 3 سال دولت روحانی پدید آمده بله حقوق های نجومی ممنوع است اما از کجا می دانید کسی که حقوق بالا دارد در ازای آن چه قدر تلاش کرده است ؟! اول لیاقت او را بسنجید بعد آبرویش را در بوق وکرنا کنید ! (3772703) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۲۰:۱۹
حقش چقدر است؟؟
5میلیون 10 میلیون 20میلیون چقدر ؟؟؟؟؟ شاید 57 میلیون ماهانه بعلاوه 300میلیون وام 4 درصد بتوان از زحماتش قدردانی کرد (3772862) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۳۳:۱۵
خیر. مطلقا بیکاری مربوط به این دوره نیست مربوط به کم کاری و ضعف شدید همه دولتهاست...
شما به خودتون شک دارید هر انتقادی را به دولت فعلی می بینید و دولت فعلی هم به دولت قبلی ... (3772974) (alef-13)
 
سعید
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۲:۵۵
مثل اینکه بقیه مردم خمیازه می کشیدند و فقط این پزشکان و مدیران نجومی تلاش کردند، بفرمایید کدام نو آوری کدام خلاقیت کدام ابتکار کدام روش نوین در پزشکی کدام مدیریتی که صنایع را احیا کند توسط مدیران ایران خودرو و مانند آن را رقم زده اند که مجوز حقوق های ۵۰۰ میلیونی باشد تلاش برای خالی کردن جیب مردم و خالی کردن بیت المال و تامین هزینه سفر و اوقات فراغت فرزندانشان در امریکا و اروپا. این بالاترین تلاش آشکار اینهاست. (3773114) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۰۷:۳۵
من که خمیازه می کشیدم یکی دوشب مونده به امتحانات به شدت می خوندم وبا روشهای مختلف یاد گیری مطالب را در برای 24 ساعت در حافظه میسپردم بعد از دادن امتحان وپایان 24 ساعت همش از کله مبارکم می پرید من هرگز حتی جرات مقایسه خود با یک پزشک حتی عمومی را ندارم ! (3775205) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۲۱:۱۹
مشکل را حل کنید دنبال مسبب بودن را بگذارید بعد (3773453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۷:۳۵
این آقا مثالا وززیر ما است و باید دنبال حق و حقوق مردم باشه! بجای اینکار مردم رو تهدید میکنه و داره به پزشکا خط میده که دست از کار بکشن! بنظرم این یک جرم هست و مساله امنیت ملی رو تهدید میکنه! لطفا بررسی کنید. (3772355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۵:۲۵
ایشان بهتر است دقت کنند که هر قشری از افراد اگر دست از کار بکشد مردم به مشکل بر می خورند. مثلا اگر کارگران زحمت کش شهرداری دو روز کار نکنند می فرمایند که شهر ها به چه وضعی در می آید؟ (3772671) (alef-11)
 
محمدرضا فتحی نجفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۱۷:۵۳
باسمه تعالی
«جناب سخنگو! قیمت التیام زخم افکارعمومی چقدر است؟!!!»
وقتی افکار عمومی نسبت به یک خبر (البته در اینجا الی ماشاالله خبر) آزردگی خاطر پیدا می کند، مسئولان برای پاسخگوئی گزینه های زیادی را در پیش رو دارند. صداقت محض، عذرخواهی، قول بر پیگیری، جبران مافات، بخشی از این گزینه ها هستند اما پیچاندن، دور زدن، ارائه ی نکته انحرافی، مصادره بر مطلوب و . . . نیز بخشی دیگر از انتخاب های پیش رو و البته متداول ترین گزینه های روی میز خواهد بود اما دم دستی ترین، کاربردی ترین، راحت ترین، بی دردسر ترین و قطعا بی اثر بخش ترین گزینه، همین مدل پاسخگوئی سخنگوی وزارت بهداشت است که در مورد حقوق های غیرمتعارف زیرمجموعه ی وزارتخانه اظهارنظر کرده اند. با این شیوه ی سخن گویی نه تنها پاسخ سوالات گذشته داده نمی شود بلکه سوالات گذشته بعلاوه ادعاهای فاقد اثبات و سوالات جدید، جملگی بدون پاسخ منطقی در اذهان باقی می مانند. اکنون فقط بخشی از فرمایشات جناب سخنگو را بررسی می‌کنیم.
۱- ایشان در پاسخ به سوال خبرنگاری که میزان حقوق دریافتی معاونان وزیر را جویا شده، فرموده اند: «مبلغ دریافتی ما به عنوان پاک‌دست‌ترین افراد به اندازه فعالیتی که می‌کنیم نیست و کمتر از یک چند دهم معادل کار دولتی است.» این عبارات بیان شده توسط جناب سخنگو، شامل دو بخش است که هر دو قسمت فقط ادعاست و همچنان نیز بر این موضع، باقی می مانند.
عبارت اول ایشان ناظر بر ادعای پاک دستی می باشد در حالیکه با گذر زمان و از ملاحظه ی نحوه ی عملکرد بر مردم، رسانه ها و نهادهای نظارتی آشکار خواهد شد که فلانی پاک دست است نه اینکه خود شخص چنین ادعایی را مطرح کند.
اما عبارت دوم ناظر بر دریافتی ایشان و همکارانشان است که باز هم در حد ادعاست با این تفاوت که مخاطب وظیفه دارد پس از شنیدن ادعای اول مبنی بر «پاک دستی», حمل بر صحت کند مگر اینکه در نقض آن دلیلی داشته باشد. در حالیکه در ادعای دوم ، جناب سخنگو وظیفه دارد که افکارعمومی را اقناع کند. یعنی وقتی که موضوع اصلی جلسه، مطالبه ی رسانه ها در خصوص علل و عوامل دریافت های چند ده میلیونی در وزارت بهداشت است، آنگاه به شیوه ی سخنگو ، پاسخ دادن نامی به جز پیچاندن ندارد. پاسخ جناب سخنگو در مورد سوال خبرنگار مبنی بر دریافتی ایشان، موید همین نکته است. آقای سخنگو اینگونه فرموده اند: «رسانه ها در دنیا از مسئولان نمی پرسند که چقدر دریافتی دارید» بسیار روشن است که در همان دنیای مورد توجه جناب سخنگو، همه چیز شفاف بوده و اینگونه اطلاعات در دسترس عموم قرار دارد پس نیازی به طرح سوال نیست. اگر جناب سخنگو در نظر داشتند که افکار عمومی را نسبت به «میزان دریافتی (خود و همکارانشان قانع کنند که) کمتر از یک‌چند دهم معادل کار دولتی است» کافی بود دریافتی خود را به رسانه ها اعلام کرده و با ارائه فیش حقوقی آن را به اثبات می رساندند آنگاه علاوه بر اینکه ادعای دوم خود را ثابت کرده بودند، این خود قرینه ای بود بر اثبات ادعای اول ایشان.
۲- جناب سخنگوی محترم، شعور مخاطبان خود را به چالش کشیده اند آنجا که می فرمایند: «سطوح پرداختی شاید چند صفر به آن اضافه شده باشد اما ارزش ریالی گذشته آن با توجه به نرخ تورم از اکنون بیشتر بوده است.» مزید اطلاع ایشان باید گفت که افزودن هر صفری به یک رقم بمثابه ی افزایش ده برابری آن رقم است. حال اگر افزایش صفرها به دو صفر رسید یعنی افزایش صد برابری و الی آخر. جناب سخنگو به گونه ای افزایش صفرها را در سطوح پرداختی بی ارزش قلمداد کرده اند که گویی صفرها بعد از اعشار قرار گرفته و ازدیاد صفرها نه تنها تغییری در بزرگی ارقام بوجود نمی آورد بلکه آنها را کوچکتر نیز می سازد! علامت اعشار در ذهن ایشان همان نرخ تورم است!
۳- برخی از اعداد و ارقام ارائه شده توسط سخنگوی محترم، محل تامل فراوان دارد. ایشان در رابطه با فیش حقوقی فردی که رقم بسیار بالایی دریافت کرده است، فرموده اند: «این فوق تخصص پیوند کلیه در ۶ ماه گذشته ۱۰۴۷ پیوند انجام داده (است)» اما معاون مرکز فرآهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری فرموده بودند: «در ایران سالانه حدود ۲۵۰۰ پیوند کلیه انجام می شود.»(خبرگزاری فارس ۹۲/۱۱/۱۹ ) اگر آمار پیوند کلیه از بهمن ۹۲ تا بهمن ۹۴ به دو برابر هم رسیده باشد آنگاه این نتیجه بدست می آید که این فوق تخصص کلیه با ۱۰۴۷ پیوند در شش ماه به طور متوسط ۴۱/۸۸ درصد از کل پیوندهای کلیه کشور را به نام خود ثبت کرده که این محل درنگ و تامل است. هر چقدر آمار سالانه پیوند کلیه از ۵۰۰۰ کلیه کمتر فرض شود درصد عمل پیوند آن فوق تخصص محترم در شش ماه افزایش پیدا می کند. اگر آمار سالانه پیوند کلیه در کشور را همان ۲۵۰۰ فرض کنیم آنگاه ۸۳/۷۶ درصد پیوندهای کلیه در سرتاسر ایران طی مدت شش ماه توسط همین فوق تخصص محترم بوقوع پیوسته است که این، حیرت آور به نظر می رسد.
نتیجه آنکه وزارت بهداشت بجای بررسی اوضاع و احوال پرداخت های نجومی در زیرمجموعه های خود، منتقدان پرداخت های غیرمتعارف را به باد انتقاد گرقته تا به مردم اینگونه القا شود که اولا پرداخت های نامتعارف دارای توجیه منطقی و عقلانی ست و ثانیا عدم اینگونه پرداخت ها ، سلامت و درمان را در کشور بویژه در مناطق محروم به مخاطره می افکند و ثالثا رسانه ها قدردان زحمات پزشکان نیستند. اما چیزی که مغفول مانده این است که مگر دریافتی جناب آقای سخنگو و معاونان محترم وزیر چقدر است که به هیچ قیمتی، حاضر به پاسخ دادن به این سوال نیستند حتی اگر قیمتش، التیام زخم افکار عمومی باشد. (3773025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۰۱:۲۵:۰۳
1047 پیوند در شش ماه یعنی اگر ایشون تمام روزها در بیمارستان حاضر باشند بایستی روزانه 6 عمل پیوند انجام داده باشند!!! (3777621) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۰۸:۱۰
خوب یکی به آقای وزیر بگوید اگر معلمها دست ازکار بکشند چی، اگر کارگرها چی، اگر راننده های اتوبوس واحد چی، اگر شرکت نفتی ها چی اگر .... آخه این شد جواب. اینها هم زحمت کش هستند هم مردم این کشور (3773071) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۴:۳۵:۳۳
این صحبت وزیر یک چور تهدید امنیتی است و باید به شدت با ان برخورد قضایی شود
یک پزشک اگر شرف دارد هیچ وقت دست از کار نمیکشد و اگر مانند دوستان شما بیشرف یاشد بهتر که جای خود را به پزشکان جوان بدهد
البته درامد میلیونی مانع خواهد شد که دست از تیغ یا تیغ زدن جیب مردم بردارند
فقط برای یک نمونه عرض کنم
هفته پیش برای برداشتن دو کیست کوچک روی سر به یک بیمارستان دولتی مراجعه کردم و دکتر با شرف برای اینکه دوبار هزینه جراحی سرپایی و ویزیت و دارو و هزینه پاتالوژي را از مریض بگیرد فقط یکی را برداشت و بعدی رو به هفته بعد حواله داد. کاری که کمتر از ۵ دقیقه زمان نیاز داشت
این است هنر طرح تحول سلامت اقای وزیر میلیاردی بیشرف (3773180) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۴:۰۹
باریکلا!!! همین!! (3773296) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۳۵:۳۷
احسن. همین رو بگو! (3774474) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۸:۲۹
جراح ۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۰۰:۵۲:۳۵
آقای وزیر قیاس معالفارق میفرمایید
شما سال 65 پزشکی عمومی را به پایان رساندید واحتمالا سهمیه تخصص نیز حق شما بود چرا که در منطقه جنگی حضور داشتید در سال 70 فارغ التحصیل جراحی چشم شدید ،یعنی زمان زیادی از متخصص بودن شما نمیگذرد ،بلافاصله هم هییت علمی دانشگاههای تهران شدید ،اگر بگوییم حتی طرح خدمت به مناطق محروم تخصص راهم تشریف نبردید و بلافاصله در پایتخت مشغول به کار شدید

سوال من جراح این است ،چطور توانستید باوجود مسئولیت استادی دانشگاه و اینکه به عنوان یک انقلابی اصولا باید خودرا وقف اموزش و دانشجویان میکردید توانستید صاحب بیمارستان خصوصی بشوید انهم در مدت کوتاهی بعد فارغ التحصیلی و انهم با حقوق هییت علمی،در حالیکه فقط قیمت املاک و مستغلات این بیمارستان سربه فلک میزند چه برسد به تجهیزات و درامد ،شما قبلا در مجلس فرمودید من پولدارم و همه اش حلال است ،حرفی در غیر حلال بودن نیست

من جراح جوان برایم سوال است ،لطفا بنده را هم راهنمایی بفرمایید چطور میتوانم با قوانینی که خود حضرتعالی تصویب کرده اید و من را مجبور به گذراندن طرح در منطقه ای محروم و دور از خانواده و عدم امکان ازدواج و در سن شما که برسم تازه میتوانم با یک سرمایه اندک برای خرید یک منزل مسکونی به شهر خودم برگردم و تازه در ان سن به دنبال بیمار بگردم و در هیچ بیمارستانی نیز نتوانم کارکنم و یک جراح مطب نشین شوم چرا که اگر بخواهم الان فقط یک سهم از بیمارستان متعلق به حضرتعالی بخرم باید حداقل دومیلیارد پول نقد و سرمایه داشته باشم ،این یعنی هیچ وقت نمیتوانم (3772357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۲:۴۸
ردیف هایی از پرداخت در فیش حقوقی مدبران دولتی اعم از شرکت ها و بانک ها و وزارت بهداشت، وجود دارد که خیلی عجیب است( حق اوقات فراغت فرزند,.... ) چند سال دیگه, شاید حق توحش هم بگیرن!!! (3772365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۲:۵۴
مشکل اینجا است که وزارت بهداشت به یک پزشک سپرده شده، در حالیکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته اینطور نیست، بخاطر همین برای منافع ملت کار میکنن نه منافع پزشکان!! (3772366) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۴:۰۵
من اگر وزیر بهداشت بودم بهترین دکترهای هند و بنگلادش را از طریق امتحان گزینش و به کشور می آوردم. از داخل هم پزشکانی که به حق خود راضی نبودند را ممنوع الکار می کردم. (3772369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۵:۳۸
اونموقع وزیر خودش بی کار میشد (3772482) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۴:۱۸
راهش اینه که ظرفیت دانشگاهها افزایش پیدا کنه وگرنه تا وقتی پزشک کم هست از زیر و روی و سط میز هم که شده پولهای کلانشون رو دریافت میکنن. (3772590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۵۷:۵۵
شما دکتر پیدا کن با نرخی که شما می خواهید بهش بدید ( بین 1000-2000 دلار نهایت) بیاد ایران شما از هر جا دوست داری وارد کن! (3772817) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۰۸:۵۶
البته پزشکان فعلی که با سرمایه و پول این ملت تحصیل کرده اند را باید تا ریال آخر با سودش پرداخت کنند بعد هر جائی که خواستند تشریف ببرند . (3772945) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۷:۰۵
پس خوبه نیستی (3773422) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۳۱:۴۸
تو هم خوب نیستی (3774460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۱۷:۵۵
ههه خیلی جالبه گرفتن این پولا زشت نیس ولی گفتنش زشته؟؟؟؟ (3773443) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۹:۴۳
ببینید مشکل از اینجا ناشی میشه که وزیر یک پزشکه خب وقتی که یک پزشک بیاد وزیر وزارتخونه بهداشت بشه کل ماموریت این وزارتخونه میشه تامین رفاه پزشکان و بهداشت و درمان مردم فراموش میشه بعد خود این اقا این طرح تحول سلامت رو با این حرف که پزشکان زیر میزی میگیرن استارت زد بعد که همه چییز رو 4 برابر کردن جراحشون اومد گفت زیر میزی جق مسلم ما است الان هدف از اجرای طرح چه بوده؟ زیر میزی جمع شد یا فقط تعرفه ها 4 برابر شد؟
وزیر باید فردی باشه که مدیریت خونده باشه دکترای مدیریت بیمارسنانی باشه و..نه اینکه یه پزشک رو بذارن میر یک وزارتخونه پزشک باید بره دنبال درمان نه مدیریت. (3772405) (alef-13)
 
سينا
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۶:۰۵
وزير پزشكه اونم نه هر پزشكي
يه پزشك كه با پس انداز تونسته يه بيمارستان خصوصي نبش ميرداماد بزنه به غير از كلينيكهاي كوچك تو كوچه هاي أطراف و خيابان مطهري ! (3772471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۶:۲۲
اگر مهندسان نیروگاه و برق تو این گرما برق تو قطع کنند چی کار می کنی؟ (3772416) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۴:۳۸
اگر طبق نظر وزیر بهداشت قرار بر کارانه فقط برای پزشکان است چرا جریمه انجام شده تتوسط پلیس وارد خزانه دولت میشه ولی درآمد پزشک تحت عنوان کارانه میره تو حلقوم پزشکان چرا نباید پزشکان درآمد رو وارد خزانه کنند؟ شاید بگید پزشک کشیک میده و بیداره خوب پلیس هم گشت میده و بیداره. اینجوری باشه میگم پلیس هم همه جریمه ها رو برداره برا خودش چون درآمدزایی داره. (3772592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۴:۴۶
ژنراتور میخرن. با اینهمه پول شاید ی مپنا زدن همه مهندس برق ها بیکار شدن (3772669) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۰۴:۰۳
چرا که نه ؟ مهندسان برق هم روسایشان مال همین دولت است ولابدوقتی فیش آنها هم منتشر شود آنها هم برق را قطع می کنند ! (3772715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۱۷:۴۵
دوست عزیز اکثر مهندسای برق حقوقشون طبق چارت کارگری پرداخت میشه یه صد تومن هم حق تحصص میدن بهشون در مجموع در شرکتهای عادی حقوق مهندس برق به 2 میلیون نمیرسه. درسهای برق و قبولیش از پزشکی سخت تره و بهترین و باهوشترین بچه های ما مهندسی برق میخونن و قبول میشن شما رتبه های یک تا 100 رو نگاه کن ببین چند تا مهندسی برق داره
و مهندس برق نه میتونه مطب بزنه نه زیر میزی بگیره نه اینکه پول خاضی بگیره به نظر من این حرف نسبت به مهندس برق بی انصافی است برادر من مهندس برقه و بسیار هم زحمت کشیده ولی درامدی نداره
مهندسای برق را دوست داشته باشیم (3772955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۰۵:۳۵
محیط بانان،معلمین عشایر با مدرک کارشناسی و ارشد،مرزبانان،راهداری هالو ده ها مورد دیگر در سخت ترین شرایط فعالیت میکنند و خودروی خدمت کولردار هم ندارند.این درست که پزشکان درس بیشتری خوانده اند ولی باید با یک تناسب عادلانه دریافتی داشته باشند.در ضمن هر شغلی در جای خود مهم است.وزارت بهداشت هم کهرهای مثبت زیادی داشته ،ویکی از وظایف آن پیشگیری از از ابتدای مردم به بیماری هایی مثل سرطان و سکته و...است.در آخر جناب وزیر مردم به اندازه کافی در مراجعه به بعضی از همکاران شما؛تحقیر میشوند .در همان انگلیس رفتار پزشکان با بیماران،میزان خطاهای پزشکی و برخورد با پزشک خاطی چگونه است .این در کشور ماست که پزشک و پزشکی بیش از حد بزرگ شده است. (3773068) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۳۳:۰۰
کجا درس بیشتری خوانده اند . همش حفظ اصطلاحات (3774465) (alef-13)
 
کارمند بانک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۹:۰۸
برای رضای خدا
یکی پیدا شه و این کامنت ها رو پرینت بگیره بذاره جلوی وزیر .
روابط عمومی وزارت بهداشت ؛ دست خودتو میبوسه (3772420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۲:۵۳
فکر کرده اید اگر روزی رفتگرها کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

کافیست تنها یک روز رفتگرها کار نکنند، فردای آن روز نمی توان در شهر زندگی کرد.

اما آقای وزیر، با این استدلالهای آبکی، این موضوع دلیل نمی شود که حقوق شما و دوستانتان نجومی باشد. (3772428) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۲۵:۵۱
حالا شما این طرح به اصطلاح تحول سلامت را اجرا کردید رتبه ی ایران در زمینه ی بهداشت چقدر تغییر کرده است؟ تا جایی که من می دانم هیچی ایران همچنان رتبه ی 67 جهان را دارد پایین تر از کشورهای عربی مانند امارات کویت و عربستان (3772502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۷:۴۵
هشتمون گرو نهنمونه اینهمه تهدید میکنیم ببین اگه مایه دار بودیم چیکار میکردیم شاید ا..... میکردیم (3772677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۵:۲۰
اولا اگر مهندسان برق و نیروگاه کار نکنند یا برق من و تو را قطع کنند تو این گرما چند روز زنده می مونیم؟
ثانیا اگر پزشک جوان کار نکنه اتفاقی نخواهد افتاد از گرسنگی خواهد مرد چون مدرکشون را فقط همین ایران قبول دارد مهندسی نیست که آمریکا و کانادا قبول اش داشته باشه و بره (3772432) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۴۱:۴۴
توهم زیادی دلت خوشه ها مدرک مهندسی ایرانو دنیا امریکا قبول داره؟!!!! (3772779) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۰۳:۳۹
اگه نداشت كه اينهمه مهندس خوب مهاجرت نميكردن! شما نميدوني حرف بيخود نزن الان ماهي نيست كه چند تا مهندس خوب ما مهاجرت نكنن حتي امارات مشغول جذب مهندسين ماست. بزودي عربستان و افغانستان هم جذب كننده مهندسين ما خواهند شد. (3775776) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۶:۲۰:۰۸
بله قبول داره. حداقل مدرک دانشگاههای درجه اول کشور رو قبول دارن. بهتره مستند میراث البرتا رو ببینی (3780899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۱:۳۸
شما هم میتونی تشریف ببری امریکا و کانادا
نه کسی از قطعی برق تلف شد و نه هیچ پزشکی از گرسنگی مرده
یکم ادب هم یاد بگیر بد نیست (3772995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۷:۲۹:۵۸
ای پزشک بی ادب کمی هم به آن دنیایت فکر پول پرست (3773260) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۳:۰۵
چرا دیگه اگه همون برق نباشه هیچ بیمارستانی بدون برق نمیتونه کار کنه! (3773294) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۵۲:۳۷
دارن ميرن ديگه! شما لطفا هلشون نده! بنده بعنوان يك مهندس با سابقه عرض كنم كه تا 10 سال اينده كشور از مهندسين خوب خالي خواهد شد. به اينهمه مهندس كه برخي دانشگاه ها توليد ميكنند نگاه نكنيد اينا همه سياهي لشگر هستند. (3773536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۱:۲۹
والا همین الانم مهندس درست و درمونی نداره اکثر پروژه های اساسی کشور دست چینی ها و بقیه خارجی هاست. (3774071) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۸:۳۱
اقای وزیر تنها راه شرافتمندانه ای که میتونی انجام بدی هاراگیری هست (3774370) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۶:۳۹
آقای وزیر شما واقعا روتون شد این حرفو زدین؟ (3772436) (alef-13)
 
مشعود
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۹:۰۹
اگر با گرگ ها بنشینید زوزه خواهید کرد! (3772438) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۹:۱۲
واقعا تاسف می خورم که جامعه ی ما بدست اینطور افرادی اداره می شود. شما یار امام زمانید یا دشمن ان؟ چون تا جایی که من می دانم امام زمان خواهان عدالت است و دادن حق مظلومان ون نه دفاع از افرادی که اموال عمومی مسلمانان را اینگونه تصاحب می کند (3772457) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۳:۵۸
اين كه خنجر شمر گم نشه تيتر كيهانه معلومه مسائل از كجا آب مي خوره (3772468) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۶:۴۷
وزیر محترم تا چهار روز پیش که فیشا رو نشده بود میفرمودن پزشکان متخصص نهایتا 7-8 میلیون دریافتی دازن یعنی 3 برابر پرستاران ، الان میفرماین 30-40 میلیون یعنی 30 درصد درامد ، اگه نباشن هم همه مردم میمیرن !!!، تو انگلیس هم که درامدا یکسان سازی شده الان هیچکی نمیره پزشک بشه و همه مردم در حال مردن هستن !!!
جواب
1-انگلیس بهترین سیستم مدیکال دنیا چه از نظر بالینی و چه آموزشی رو داره ، و خیلی از دوستان و سران مملکتی تون میرن همونجا درمان میشن
2-نهایت تفاوت درامد متخصص و پیراپزشک در سیستم دولتی 3-4 برابر هستش و همین باعث میشه که افراد نخبه واسه علمش وارد رشته های پزشکی و پیراپزشکی بشن نه واسه به گنج رسیدن !!! ، واسه همین کارانه 30-35 درصدی هستش که فرد سالم هم که وارد بیمارستان دولتی بشه ، ی شب بستری خواهد شد ، چون با بالا رفتن تعرفه ها و بیمه حداقل یک شب 3 میلیون آب میخوره ( البته نه برای بیمار چون بیمه تقبل میکنه ) که میشه 1 تومن واسه پزشک بستری کننده ، پس تو سیستم شما انگیزه بستری هم فقط پول شده دکتر
3- شما درامد ها رو یکسان سازی کنید ، اونوقت کسی که میره پزشک میشه و کسانی که تو رشته پزشکی باقی میمونن میتونن به سلامت جامعه کمک کنن ، من مطمئنم حداقل 50-60 درصدشون میبوسن و میرن به شغل دومشون دلالی و بساز بفروشی مشغول میشن

کلام آخر اینکه شما حاظری همون 30 درصد کارانه رو هم به پرسنل پیراپزشک که دارن بار اصلی درمان رو به دوش میکشن بدی !!!! خیلی وقتا پزشک فقط دستور بستری و دارو رو میده و زحمت آزمایش ، تصویربرداری ، نمونه برداری ، مراقبت های بستری همه رو دوش پیراپزشکان هستن و حالشو ولی پزششک میبره
تشکر (3772550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۰۲:۲۳
اگر پزشکا دست از کار بکشند (البته احتمالا پول پرستها این کار بکنند! نه افراد پزشک واقعی و شریف) انوقت بیمارها و اقوامشان می دانند چه کار کنند که روز بعد از خارج پزشک و به طور فوری وارد کنند برای پزشکهای پول پرست...

لطفا پخش کنید تا اقای اطرافیان اقای وزیر به ایشان بگند از این حرفا نزنند (3772562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۰:۰۴
اگر پزشکان کار نکنند؟؟ خوب اگر رفتگران کار نکنند چی؟ اگر مهندسان مهندسی پزشگی که یک پزشک تمام اطلاعاتش رو از دستگاه اینها میکیره چی؟؟ اقای دکتر نهایتش پزشک از هند و بنگلادش وارد میشود (3772611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۶:۳۳
با این سیاست های کذایی، بچه های فوق نخبه المپیادی دارنده مدال های جهانی فیزیک، ریاضی و رایانه دارند کشور را ترک می کنند و بچه های متوسط تجربی، پول پارو می کنند ژن های هوش از دست می رود و خسارتش ابدی است (3772769) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۴۵:۳۵
صد در صد موافقم، تازه به آقاي وزير بفرمائيد كساني كه فيش هاي آنچناني شان رو شده، از مديران وزارت بهدايته هستند، چه ربطي داره به آن دكتر تازه كاري كه از روي اجبار رفته مناطق محروم، كار چاپ فيش هم سياسي نيست مگر اينكه شما براي لحاف پوشاني سياسيش كنيد، علت بي عدالتي است، مردم از اين همه بي عدالتي به تنگ آمده اند (3772906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۵:۴۱
پزشک پول دوست همان بهتر که کار نکند چون او برای پول هر کاری می کند حتی اگر لازم باشد عمل جراحی بی مورد و حتی مرگ بیمار زیر عمل جراحی بی مورد ،
فکر کردید این پزشکان ما در کشورهای دیگر براحتی می توانند کار پیدا کنند و حقوق گزاف بگیرند؟بسیار هستند پزشکانی که به آمریکا یا کانادا رفته اند و نتوانسته اند امتحان بورد آنجا را بدهند در حال پیتزا فروشی هستند پزشکانی که در ایران پول پارو می کردند (3773090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۷:۱۵
متاسفم برای وزیر بهداشت که کار خوبی رو که در وزارت خانه شروع کرده بود کم آورد و با فساد هماهنگ شد (3773095) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۵۱:۱۲
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اخبار مربوط به پرداخت های چندصد میلیونی کارانه به برخی از پزشکان را دروغ خواند و گفت: سقف کارانه پرداختی به پزشکان در اکثر قریب به اتقاق دانشگاه های علوم پزشکی ماهیانه 80 میلیون تومان است. ... سالی یک میلیارد تومن هر پزشک. در آمریکا که سطح درآمد بسیار بالااست دکترا نصف این می گیرند آنهم تخصصی. دفاع نداره!!! (3773130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۲۵:۲۱
اقای هاشمی منظور ما تعداد خیلی کمی از پزشکان است که ان هم به عدد خیلی کمی میرسد تازه حالا اگه این تعداد هم اگر کار نکنند هیچ اتفاق مهمی نمی افتد مگه ما تو کشور اسلامی زندگی نمی کنیم پس شعار برادری و برابری کجا رفته خواهش میکنم شما هم دیگر از حقوق های نا متعارف بیش از این دفاع نکنید (3773464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۲۸:۴۲
من بعنوان یک ایرانی حاضرم درد بکشم اما هرگز پیش این دکتر های از خدا بی خبر نروم (3773473) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۲:۴۱
تا وقتی رابطه پولی بین مریض وپزشک باشد وضع همین هست.باید پزشک ومریض بلحاظ پرداخت پول ایزوله باشند بیمه پزشکی باید بقدری قوی باشد که همه پزشک ها فقط با بیمه ها طرف باشند. نه با جیب مریض.
که البته با این وضع واوضاع بسیار دیر شده است......ونیاز به دگرگونی زیر ساختی دارد. (3773662) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۰۶:۵۱
چرا سفسته می کنید ! اگر روزی کارگران شهرداری و کارمندان مترو و یا رانندگان اتوبوس و حمل و نقل شهری کار نکنند چی !!؟
آقای وزیر و پزشکان عزیز آیا فکر کرده اید اگر روزی مهندسین کار نکنند نه دستگاه سی تی اسکن و نه فشار سنج نه تجهیزات دندانپزشکی و اتوکلاو و نه تجهیزات لیزر و نه اسکن و ... هیچکدام نه ساخته می شود و نه تعمیر می شود و این یعنی اینکه دیگر هیچ پزشکی نمی تواند کار کند .
مشکل از آن روزی شروع شد که وزیر بهداشت ، یک پزشک انتخاب شد .
باید هر چه زودتر مجلس با طرح استیضاح این وزیر یک بعدی که همیشه فقط به فکر جامعه پزشکی بوده و وظیفه اصلی خود را فراموش کرده ، وی را برکنار و مدیری روشنفکر و دانا را جایگزین ایشان کنند . (3773774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۴:۲۳
مهدی جان همه اون دستگاههایی که گفتی از دم ساخت خارجه.
حداقل چیزی که ما هر روز میبینیم و کار میکنیم!
در مورد دستگاه سی تی اسکن دیگه بیخیال!
تکنولوژیش تو ایران صفره حتی تعمیرش!
اکثر سرنگها حتی وارداتیه و اینها هیچ کدام وابسته به مهندسین عزیز داخلی ما نیست. (3774079) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۴۰:۰۱
شغل و تحصیلات شریف شما را نمی دانم اما 90 درصد دستگاه های اتوکلاو و پوست و بسیاری از تجهیزات پزشکی درخصوص تشخیص و بهبود بیماری مانند فیزیوتراپی و دستگاههای میکری پوست و ... در ایران ساخته می شود و تمامی تجهیزات پزشکی توسط متخصصین و مهندسین عزیز تعمیر و نگهداری می شود .
گویا شما در منزل نشسته اید و هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارید ، لذا بهتر است سری به نمایشگاه های تخصصی بزنید و در خصوص تولید و تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و کلینیکی اطلاعات بیشتری کسب کنید .
خلایق هر چه لایق (3775420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۴۸:۰۸
مگر فیش حقوقی و حساب بانکی و درامد چیز مخفیانه ای است که افشای انها مزموم باشد.
در تمام دنیا نه تنها تمام اینها شفاف و مشخص است بلکه برای درامدهای بالا انقدر مالیاتن گرفته می شود که دیگر کسی بیش از اندازه اضافه کاری نداشته باشد.

جناب وزیر فرموده اند اگر یک روز پزشکان سر کار نروند چه خواهد شد !!!

چرا یک روز سر کار نروند کلا سر کار نروند مردم تکلیف خودشون رو بدونن . مگر 50 سال پیش که پزشکی به این شکل وجود نداشت مردم چکار می کردند. (3773863) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۳:۳۱
انتشار فیش های حقوقی چند مدیر که درآمد قابل توجهی داشته اند، بازی جدید دلواپسان علیه دولت روحانی است و شایعات در لابلای اخبار مربوط به این موضوع زمینه به دست گرفتن بازی با افکار عمومی را فراهم آورد.
هر چند در ابتدا احساس می شد این اتفاق خبری از سر دلسوزی برای مردم باشد اما پس از سناریو سازی برخی رسانه های جهت دار و هماهنگ در این باره مشخص شد که ماجرا نه فقط برای دلسوزی بلکه بیشتر یک نبرد سیاسی بوده است.
در زمینه فیش های حقوقی چندی تن از مدیران ذکر چند نکته برای تنویر افکار عمومی لازم و ضروری است:
فیش های حقوقی متعلق به دولت های قبل هم هست
۱ – دریافت مبالغ کلان برای هیچ مدیری قابل توجیه نیست و یقینا باید نظام پرداخت ها اصلاح شود اما باید پرسید این دریافتی ها از چه زمانی شروع شده است و آیا مختص به دولت یازدهم است!؟
پاسخ به این سوال قطعا «نه» خواهد بود چرا که فیش های حقوقی برخی دولتمردان دهم و نهم نشان می دهد مبالغ دریافتی آنها بسیار بیش از این بوده است و نمونه آن حقوق ۴۸۵ میلیونی جهرمی مدیرعامل وقت بانک صادرات در دولت احمدی‌نژاد است که مبلغ آن در سال ۸۹برابر با ۴میلیارد الان است.
این موضوع نشان می دهد نظام پرداختی ها از دولت های قبل مشکل داشته و اگر ایرادی بر آن وارد است نه تنها به دولت یازدهم بلکه به دولت های قبل نیز باز می گردد.
ضمن تاکید مجدد بر اینکه باید فیش های حقوقی اصلاح شود و پرداخت های نجومی در هیچ دولتی پذیرفته نیست، اما کاش اکنون که سخنگوی قوه قضائیه گفته است انتشار فیش های حقوقی جرم نیست، دولتمردان فیش های حقوقی مدیران قبل از خود در دولت قبل را منتشر کنند تا مردم سره را از ناسره بهتر بشناسند.
عذرخواهی روحانی، «خط قرمز» احمدی نژاد
۲ – واکنش رئیس جمهور و رئیس دولت قبل در چنین موضوعاتی بهترین ملاک قضاوت برای مردم است. ضمن اینکه سخنگوی دولت در این باره عذرخواهی کرد و قول اصلاح داد، رئیس جمهور روحانی در پی دستور خود برای اصلاح این روند گفت: « اگر چه ممکن است با مقررات به جا مانده از دوره های قبل توجیه پذیر باشد ولی با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیر قابل قبول است و حتی در برخی موارد سوء استفاده از اعتماد دولت به شمار می رود».
اما یادمان نرفته است که احمدی نژاد رئیس دولت قبل وقتی با تخلفات صریح نزدیکان خود مواجه می شد نه تنها عذرخواهی نمی کرد و قول پیگیری نمی داد؛ بلکه از آنها به عنوان «خط قرمز» یاد می کرد و اینگونه شد که اکنون بسیاری از نزدیکان رئیس جمهور سابق و دولتمردان قبل در زندان بسر می برند و یا با محکومیت قضایی روبرو شدند.
تخصص هزینه دارد
۳ – هزینه حضور برخی افراد در مشاغل مهم قطعا بالاست و نمی شود یک پزشک متخصص که روزانه چند عمل مهم را انجام می دهد و با یک کارمند دولتی مقایسه کرد و از طرفی سپردن مشاغل حساس اقتصادی به مدیران دولتی اگر با صرف هزینه در قبال خدمات و تخصص آنها صورت نگیرد، ممکن است زمینه اختلاس را فراهم آورد.
سخنگوی وزارت بهداشت در این باره می گوید: « پزشک ما که در یکی از محروم‌ترین مناطق فعالیت می‌کند متخصص زنان است و در شبانه روز ۱۵ زایمان انجام داده است. اگر این فرد دریافتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشد از شیر مادر برایش حلال‌تر است، اگر چنین فردی نباشد وضعیت مادران و نوزادان ما چه می‌شود؟ از این جوّی که ساخته شده را چه کسی نفع می‌برد؟
حقوق پزشک متخصص ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است، چند نفر با این حقوق حاضرند در منطقه محروم کار کنند؟ استدلال ما جبران کمبود نیروی انسانی بوده است.»
فیش های غیرقابل توجیح اصلاح شود

۴ – اینکه دریافتی برخی مدیران بانکی واقعا غیرقابل توجیح است هیچ شکی نیست اما اگر جرمی اتفاق افتاده مربوط به دولت یازدهم نیست چرا که همانگونه که گفته شد، در دولت قبل نیز چنین بوده است و از طرفی در این موضوع دیوان محاسبات که زیرنظر مجلس شورای اسلامی است و سایر دستگاههای نظارتی نیز مقصر هستند.
یقینا باید نام فیش های حقوقی نامتعارف برخی بانکی ها را سوء استفاده شخصی دانست و همانگونه که رئیس جمهور تاکید کرد: «اگر هم با مقررات به جا مانده از دوره قبل توجیه پذیر باشد با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیر قابل قبول و در مواردی مصداق سوء استفاده از اعتماد دولت است.»
این موج اخیر یک دستاورد برای دولت تدبیر و امید می تواند باشد اگر در سریعترین زمان نسبت به اصلاح آن اقدام صورت گیرد.
پشت پرده موج سازی ها از فیش های حقوقی و یک نکته اساسی
۵ – مهمترین نکته ای که باید یادآور شد اینکه چرا در گذشته صدای فیش های حقوقی درنیامد مگر روال پرداختی ها همین نبود!؟ اگر واقعا هدف شفاف سازی و اصلاح بود چرا تر و خشک با هم می سوزند و راست و دروغ باهم به خورد مردم داده می شود!
رسانه هایی که اکنون دلسوز مردم شده اند باید پاسخگو باشند در زمان اختلاس ۳٬۰۰۰ هزار میلیاردی، ماجرای بابک زنجانی، دکل نفتی ۸۰ میلیون دلاری، تخلفات معاونان احمدی نژاد، پرونده تامین اجتماعی، چندهزار مورد بورسیه غیرقانونی، فساد ۴۰۰ میلیون دلاری در واردات لوازم هواپیما، تخلف ۱۳ هزار میلیارد تومانی در منطقه آزاد قشم، تخلفات بنیاد شهید، تخلفات سازمان میراث فرهنگی، عدم بازگشت پول نفت و هزار و یک مورد تخلف دیگر در دولت دهم کجا بودند!؟
پاسخ این سوال ساده است و آنهم اینست که در یکسال مانده به انتخابات، انحصارگرایان وقتی نتوانستند خرده ای قابل قبول بر دولت یازدهم بگیرند، برای مقابله با دولت روحانی دست به چنین اقداماتی زدند تا زمینه بازگشت به قدرت را پیدا کنند. (3773998) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۱:۰۵
اول اينكه همه پزشكان مثل اكثرشون در قيد دستمزدهاي نجوميشون نيستند
إن شاء الله...
بعد هم شما دستمزدهاشون رو متعادل بكنيد با بقيه...
اون موقع ببينيد ورودي دانشگاههاتون عاشقتر و لايقتر پزشكي خواهند بود يا مثل الان اكثرشون حريصان دنياپرست؟؟
بعئ ببينيد اساتيد بزرگتري مثل پروفسور سميعي درمياد يا نه...
نگيد بيمه ميده كه كلاه بزرگيه... بيمه از كجا مياره؟ يا دولت يا حق بيمه‌ها كه هردوش باز از جيب مردمه...
راستي ميدونيد از چه سالي دستمزد پزشكان رو خودشون (نظام پزشكي) تعيين ميكنند؟؟؟ 82-83!!! (3775913) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۰۸:۳۰
بابا تو دیگه کی هستی!
مثل اینکه خبر از مردم نداری ها، آقای دکتر
اتفاقا همین شکل تفکرات و بی اعتنایی به افکار عمومی هست موجب سقوط دولت ها می شود. (3772174) (alef-13)
 
کمک بهیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۰:۵۴
بعضی از دکترها خودشون نیاز دارن به دکتر (3772423) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۳:۵۳
آقای دکتر عزیز ... شما باید الان استعفا را نوشته بودی. حالا یه چیز هم بدهکاری؟؟ از شما بعیده . داری سنگ کی را به سینه میزنی . صحبت از چپاول بیت الماله حالا شما داری مردم را تهدید میکنی که پزشکان کار نکنند چی میشه ... هیچی نمیشه .... شما نترس (3772430) (alef-13)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۰۸:۳۹
اين وزير فقط به فكر همكاران جراحش است، به يك متخصص عفوني ،كارانه 1/5 ميليوني ميدهد و يا پزشک عمومی در خاش, کل دریافتی اش, 3 میلیون است, اما به ان همکار ما که دماغ عمل میکند, 10 میلیون کارانه میدهد, وقتی اعتراض کنی, میگن شما درامد زا نیستین!! (3772177) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۱:۵۲
افشای حقوق از بیت المال کجایش زشت است؟
اینکه زشتی را نشان میدهد زشت است آقای وزیر؟ (3772183) (alef-13)
 
تلگرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۱:۳۳
وزیر جان
نظرت راجع به زیر میزی چیه ؟ (3772442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۴:۱۸
بیچاره معلم های محترم که با کمتری می سازند و اعتصاب هم نمی کنند (3773266) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۹:۱۲
مسئولان دولتی در واقع دارن از مال مردم حقوق میگیرن. یعنی مردم حق ندارن بدونن به هر مدیری چقدر پول میدن؟ (3772634) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۳:۴۰
مخلص آقای هاشمی‌ هم هستیم ولی‌ با این شرط اخلاقی که ریز پرداختهای سازمان دولتی تحت امر خود را در ۲۰ سال گذشته منتشر نمایند، البته این به معنی‌ این نیست که پس بقیه نباید مورد پیگیری قرار گیرند، فقط به این معنی‌ است که این رشته سر دراز دارد، کدام مدیر دولتی یا خسلتی یا شبه دولتی را می‌شناسید که فقط برای فیش حقوقی تشنه‌ خدمت باشد؟!.. حقوق‌ها به کنار، اگر ماضیا همچون زمین برای مسکن و.... را که بیاورید، واقعاً متوجه میشوید ۸۰۰ میلیارد دلار کجا رفته و یا چرا ایران در همه ۵۰ سال گذشته نتوانسته با این همه پول نفت یک ورزشگاه آبرومند در حد آزادی بسازد...افسوس بیشتر به این خاطر که حالا هم با تثبیت دستوری نرخ ارز بیشتر این پولها به تحت عنوان شهریه دانشجویان خارجی‌ که اغلب فرزندان همین مدیران هستند، مثل بزرگره داره به بانک‌های آمریکا ، کانادا، انگلیس و... سرازیر می‌شه، نمونه خاوری... همین جا متوجه می‌شویم که چرا وضع اقتصادی کشور این است و چرا سود بانکی‌ ۲۴ درصد است،مثلا مدیر بانک تجارت یک میلارد تومن قرض الحسنه گرفته با سود یک درصد، حتما آن را گذشته در حساب سرمای گذاری ۲۴ درصد و نتیجه سود ماهانه ۲۰ میلیون تومانی فقط از همین یک قلم..... (3772187) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۴:۲۵
همین جا متوجه می‌شویم که چرا وضع اقتصادی کشور این است و چرا سود بانکی‌ ۲۴ درصد است،مثلا مدیر بانک تجارت یک میلارد تومن قرض الحسنه گرفته با سود یک درصد، حتما آن را گذشته در حساب سرمای گذاری ۲۴ درصد و نتیجه سود ماهانه ۲۰ میلیون تومانی فقط از همین یک قلم..... (3772191) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۵:۳۸
میزان حقوق رئیس جمهور آمریکا را من ایرانی می تونم ببینم اون وقت انتشار فیش حقوقی مسولان دولتی ایران برای مردم ایران زشت است؟ (3772194) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۵:۲۱:۰۳
رییس جمهور امریکا سالانه 400 هزار دلار میگیرند یعنی از خیلی از پزشکان ما کمتر (3773208) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۷:۱۶
گرفتن حقوقهای نجومی البته خیلی زشت تره! (3772197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۷:۳۶
وجدان خودتون هم میدونه این پولهایی که میگیرید حقتون نیست والا از انتشار آن را زشت و غیر انسانی نمی دانستید. (3772198) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۸:۵۰
انتشار فیش حقوق در سیستم خصوصی ایراد دارد. اما در سیستم دولتی وقتی حقوق از بیت المال عمومی پرداخت می شود همه مردم حق دارند که بدانند پولشان در کجا و برای چه هزینه می شود (3772201) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۹:۴۶
در سیستم خصوصی هم درامد کاملا باید شفاف و مشخص باشد و مالیت انرا بپردازید.

حتی اگر شما در بخت ازمایی نیز برنده شوید باید برای سیستم مالیاتی و سیستم بانکی مشخص باشد. یعنی هر چیز مخفی معادل دزدی است (3773892) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۹:۱۲
جناب خیلی پرو تشریف دارید بجای عذر خواهی و استعفا برای مردم شاخ و شونه هم می کشید (3772202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۹:۵۱
واقعا که!
آقای وزیر شما هم فکر کرده ای که اگر پرستارها و داروخانه چی ها و کارگنان بیمارستان و راننده ها و . . . کار نکنند هیچ پزشکی نخواهد توانست کار بدرد خوری انجام بدهد؟
آخه این چه استدلالی است که شما دارید؟!
یعنی بفرمائید که پزشکان تافته جدا بافته اند؟
دریغ از یک کم . . . . !!!!! (3772421) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۹:۲۲
تا زمانیکه در ایران مدیریت دولتی محدود نشود و فضای رقابتی واقعی‌ به وجود نیاید و از ‌هم مهمتر احترام واقعی‌ به بخش خصوصی واقعی‌ و مستقل از جریانات سیاسی و امنیت کار آفرینان آن، تامین نشود و شفافیت در امور و حتی فیشهای حقوقی و نحوه قرار دادهای دولتی و نحوه انتصاب مدیران مالی کشور اجرا نشود، کشور هرگز راه نخواهد . (3772203) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۰:۱۳
پزشکان هم با همان انگیزه ای به نقاط محروم و مرزی بروند که سایر اقشار تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده می روند، آن هم کسب روزی حلال و خدمت به خلق و اداء وظیفه اجتماعی. مگر چیزی جز این باید باشد؟ حال چون پزشک اند بالطبع دریافتی بیش تری از سایر اقشار جامعه خواهند داشت، اما این که پزشکان خود را تافته جدا بافته بدانند امری نکوهیده است. چیزی که متاسفانه در گفتار وزیر هم به چشم می خورد. پزشکان جامعه ما فراموش نکنند که تحصیل آنها چقدر هزینه برای جامعه دارد، و حال که نوبت به خدمت رسانی می رسد نباید خود را جدای از متن جامعه ببینند. (3772207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۰:۵۹
چه هزینه ای هست، پزشک از سال چهره تا آخر تخصص حدود هشت سال مجانی وار می کند، تازه طرح هم باید برود. (3773044) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۱:۰۷
شفافیت اقتصادی در همه جای دنیا رسم است به غیر از ایران! (3772208) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۱۵
با سلام واحترام طرح تحول سلامت گرچه در حوزه درمان موجب رضایت مردم در بیمارستانها شده است اما در حوزه پردختها (پزشک و پرستار و پرسنل)کاملا بدون برنامه وغیر قانونمند و بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصاد کلی کشور وسایر اقشار انجام گرفته است متاسفانه به علت پزشک سالاری در وزارت بهداشت تمام تصمیمات در حوزه وزارت بهداشت در راستای اهداف پزشکان (مافیای پزشکی)بدون در نظر گرفتن حق و حقوق حتی داخل سازمانی صورت میگیرد (3772309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۶:۰۴
تو را خدا اینقدر مسئولیت مسئولیت نکنید! کدومتون مسئولیت کوتاهی ها و خطاهاتون را تا حالا قبول کردید و تو کدوم دادگاه تا حالا محکوم شدید.
خودم شاهد بودم دو سال پیش در یکی از بیمارستان های اصفهان(بیمارستان سعدی) خانمی که پس از چند سال چشم انتظاری حامله شده بود، به خاطر دیر اومدن پزشک و تاکید اون مبنی بر اینکه صبر کنند تا خودش بیاد، بچه اش تلف شد و خانم دکتر انگار نه انگار که اتفاقی افتاده! (3772316) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۱:۳۰
اگر روزی پزشکان کار نکنند، همان اتفاقی می‌افتد که اگر روزی نانوایان یا رفتگران کار نکنند، آن اتفاق می‌افتد. یعنی پزشکان محترم و پر مدعا از گرسنگی یا بوی تعفّن زباله‌ها خواهند مرد. (3772209) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۴:۵۲
باید پزشک چینی وارد کنیم مثل سایر کالاها (3772305) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۹:۱۷
این رو واقعا قبول دارم. چجور در زمینه بسیاری از کالاهای دیگه جنسهای چینی با تعرفه خیلی کم وارد میشه و صنایع رو نابود میکنه ولی دولتها جلوی واردات رو نمیگیرن تا صدای مردم به خاطر گرونی درنیاد ولی در زمینه پزشکی هرچقدر انحصار باشه مشکلی نداره. (3772607) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۴۴:۱۸
فقط در عرض یک ساعت مرگ و میر 10برابر میشه (3772782) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۴۷:۱۷
چه جالب! پس باید تا حالا همه چینی ها مرده باشند ولی خدایی شما بگذار بیاد نگران مرگ و میر نباش برادر جان (3774933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۱:۳۶
شما اجحاف اشکار در حق ملت را در زمینه ی کارانه ی پزشکان به صورت قانونی در آورده اید آن وقت انتظار دار ید از طریق دادگاه مردم اعتراض کنند. اتقاقا این جور تبعیض ها و بی اعدالتی هایی که ظاهر قانونی نیز به خود می گیرد را باید در معرض وجدان عمومی قرار داد. (3772210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۲:۲۵
فکر کرده اید اگر روزی رفتگران کار نکنند چه خواهد شد. اگر پرستاران کار نکنند چطور؟ اگر نانواها نان نپزند؟ اگر کارمندان حوزه برق سر کار نروند برق بیمارستان از کجا تامین خواهد شد؟

همه به هم وابسته اند. اینقدر پزشکان رو تافته جدا بافته ندونید. (3772213) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۳:۲۱
اگه واقعا حقتون بود از آگاهی مردم نمی ترسیدید (3772214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۲۶
۱ . ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺭﺷﺘﻪﺍﯼ ۲۴ ﺳﺎﻋﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﺁﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ۲۰ ﺷﺐ ﮐﺸﯿﮏ ۲۴ ﺳﺎﻋﺘﻪ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ . ﺍﻣﺎ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﻣﻘﻄﻊ ﺩﮐﺘﺮﺍﯾﺸﺎﻥ ﺷﺎﯾﺪ هفته ای ﺑﻪ ﺯﻭﺭ ۲ - ۳ ﺟﻠﺴﻪ ﮐﻼﺱ ﺍﻥ ﻫﻢ ﺻﺒﺢ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﻮﺩ .
۲ . ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺩﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭﺭﺍ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ .
۳ . ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺣﺴﺎﺱ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﻣﺴﻮﻟﯿﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺩﺍﺩﮔﺎﻫﯽ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﺩﯾﻪ ﺍﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﯾﺴﮑﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ .
۴ . ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻭﻗﺖ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﯽ ﮐﺎﺭ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﺷﻨﺪ ! ﻭ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﻫﻢ ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ﻭ ﻓﻮﻕ ﻭ ﺩﮐﺘﺮﺍ ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺗﺎ ۴۰ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺟﯿﺐ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﺪ .
۵ . ﺗﻤﺎﻡ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎﯼ ﺑﻌﺪ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﻣﺪﺭﮎ ﺧﻮﺩﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﮐﺎﺭ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺧﻮﺩ ﻣﯽﺭﻭﻧﺪ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﺯ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﺎﻝ ﺩﺭﺱ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩﺍﻧﺪ .ﺍﻣﺎ ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﺎﻝ ﺩﺭﺱ ﻣﯽﺧﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﭘﺰﺷﮑﯽﺍﻧﺪ . ﺑﻼﻓﺎﺻﻠﻪ ﻣﺪﺭﮐﺸﺎﻥ ﺗﺎ ﺩﻭﺑﺮﺍﺑﺮ ﻣﺪﺕ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﮔﺮﻭ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺪﻣﺖ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭ .ﭘﺲ ﺍﺯ ۷ ﺳﺎﻝ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ۲ ﺳﺎﻝ ﺑﻪ ﺍﺟﺒﺎﺭ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺗﺮﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﺩﺭﺍﻣﺪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺣﺘﯽ ﺩﺭﺍﻣﺪﺷﺎﻥ ﺧﺮﺝ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺍﻣﺪ ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﺭﺍ ﮐﻔﺎﻑ ﻧﻤﯽﺩﻫﺪ . ﺁﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺍﺳﺖ؟ ﭼﺮﺍ ﯾﮏ ﭘﺰﺷﮏ ﺟﻮﺍﻥ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ يا فوق ليسانس ﺑﺮﻕ يا عمران ﻧﺘﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﺵ ﻭ ﯾﺎ ﺣﺘﯽ ﺷﻬﺮﯼ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﺵ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﺪ؟ ﺍﯾﻦ ﭼﻪ ﺗﻮﻗﻌﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺷﺪﻩ؟ ﭼﺮﺍ ﭘﺰﺷﮏ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺑﯿﮕﺎﺭﯼ ﺑﺮﺩﻩ ﺷﻮﺩ؟
۵ . ﭘﺰﺷﮏ ﺟﻮﺍﻥ ﺑﻌﺪ ﺩﻭﺳﺎﻝ ﺑﯿﮕﺎﺭﯼ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ ﺩﺭ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺗﺨﺼﺺ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﺪ .
۶ . ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺗﺨﺼﺺ: ۴ - ۵ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ۲۰ ﮐﺸﯿﮏ ۲۴ ﺳﺎﻋﺘﻪ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﻭ ﺣﻘﻮﻕ ۷۰۰ ﻫﺰﺍﺭ ﺗﻮﻣﺎﻥ ! ﺷﻤﺎ ﺍﺳﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﯾﺪ ﻋﺪﺍﻟﺖ؟ ﭘﺰﺷﮏ ۳۰ ﺳﺎﻟﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﺑﺎ ۷۰۰ ﻫﺰﺍﺭ ﺗﻮﻣﻦ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻨﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﯾﺮ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻼﻥ ﺍﺯ ۲۰ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﮐﺎﺭ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺟﻤﻊ ﮐﻨﺪ؟!!!!
۷ . ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺗﺨﺼﺺ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺣﺎﻻ ﻫﻢ ﻣﺪﺭﮎ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺷﻤﺎ ﮔﺮﻭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﻢ ﻣﺪﺭﮎ ﺗﺨﺼﺺ ! ﯾﮏ ﭘﺰﺷﮏ ﻣﺘﺨﺼﺺ ۳۵ - ۴۰ ﺳﺎﻟﻪ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ ﺩﻭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﯾﻌﻨﯽ ۸ ﺳﺎﻝ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺤﺮﻭﻡ ﺑﺮﻭﺩ ﻭ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﮐﺎﺭ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺑﺨﺶ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﻭ ﺗﻌﺮﻓﻪ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﮐﺎﺭ ﮐﻨﺪ ﺁﻧﻬﻢ ﺩﺭ ﻧﻘﺎﻃﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﺤﺮﻭﻡ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ .ﺁﯾﺎ ﮐﺪﺍﻣﯿﮏ ﺍﺯ ﻓﺎﺭﻍﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻼﻥ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﺍ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﭼﻨﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ؟ ﮐﺪﺍﻡ ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﺑﺮﻕ يا عمران و ... ﺑﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻣﯽﺭﻭﺩ ﻭ ﺣﺎﺿﺮ ﺍﺳﺖ ﺯﻥ ﻭ ﺑﭽﻪﺍﺵ ﺑﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺑرﻭﻧﺪ؟
ﺍﻻﻥ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺑﺎ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﺭﻓﺎﻩ ﻭ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﭘﺰﺷﮏ ﭼﻪ ﮔﻨﺎﻫﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﻋﻘﺒﮕﺮﺩ ﺑﺮﻭﺩ؟
ﺍﮔﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﺮ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﻫﻤﻪ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎ ﻃﺮﺡ ﺧﺪﻣﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﯾﺎ ﭘﺰﺷﮑﺎﻥ ﻫﻢ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ .
۸ . ۸ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﺩﺭﺍﻣﺪ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥﻫﺎ ﻣﯽﮔﺬﺭﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﺩﺭ۴۸ - ۵۰ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﺵ ﺑﺮﻣﯽﮔﺮﺩﺩ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ۴۶ ﺳﺎﻟﻪ ﺍﻭ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺧﺎﻧﻪ، ﻣﺎﺷﯿﻦ . . . ﺍﻣﺎ ﺍﻭ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﻣﺤﮑﻮﻡ ﺍﺯ ﺗﺒﻌﯿﺪ ﺑﺮﮔﺸﺘﻪ ﺗﺎﺯ (3772310) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۶:۴۵
اطلاعات از اوضاع رشته های دیگه و سختی درسهاشون و وضعیت اشتغالشون در حد همون خوابگاه دانشگاه علوم پزشکییه. فقط یه چیزی شنیدید (3772352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۰:۵۱
پزشکی سربازی نداره جز چن ماه هتل اموزشی (3772360) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۱:۲۰
این شایعات رو از کجا میارین؟ (3772582) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۱:۲۹
پس چرا اینقدر حرص میزنی بری پزشکی

ول کن بیا مهندسی اگر راست میگی
پس معلومه داری دروغ میگی و معکوس نمایی میکنی (3772364) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۴:۲۱:۳۸
چون با هوشم نه مثل شما (3791513) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۳:۳۴
سلام دوست عزیز. اگر اینقدر دشوار و جانسوز است، چرا می روند دنبال پزشکی و تخصص؟؟؟ (3772368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۵۳:۰۷
و چرا اکثرا هزینه می کنند تا فرزندانشون هم پزشکی بخوانند؟ (3772695) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۱:۴۰
در همه جای دنیا تحصیل در پزشکی هزینه بسیار دارد در حالیکه در ایران رایگان است پس پزشکان ایرانی باید در مقابل تحصیل رایگان انجام وظیفه کنند (3772387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۲:۱۵
مگه بقیه رشته ها پولی هستند پس چرا انجام وظیفه نکنند!!! (3773047) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۰۳:۰۷
بقیه رشته ها هم انجام وظیفه می کنند ، خیلی از رشته ها بهتر از پزشکان هم کار می کننن. مثلا متخصص فیزیک هسته ای یا متخصص بیوتکنولوژی ، یا مهندس نفت و پتروشیمی و... ولی پول به اندازه پزشکان بهشون داده نمیشه و یک پزشک تا 40 برابر او درآمد دارد. مهندس نفت و پتروشیمی درآمد کل کشور را داره تامین میکنه، یک پلیس بیش از پزشک جریمه می کنه و درآمد داره ولی بهشون پولی نمیدن و درآمدهاشون به خزانه دولت واریز میشه چرا درآمد پزشکان نبایستی به خزانه واریز بشه. منظورم پزشکان دولتی است. (3774053) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۰:۱۹
شما اجازه بدید تربیت پزشک 4-5 برابر بشه که کمبودی نباشه اونوقت خودت می بینی که هیچ نیازی به گذروندن طرح نیست الان اینقدر پزشک کمه که باید یه دونه یه دونه به استان های مختلف تخصیص بدهند در حالیکه باید اینقدر زیاد باشه که خود پزشک برای رفتن و کار کردن اونهم با انگیزه رقابت کنه (3772407) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۴:۱۸
این انشا نوشتن ها مجوز حقوق های ۵۰۰ میلیونی نمیشه، اگر قرار ذکر مصیبت باشه دانشجوهای رشته های دیگه هم بلدند بیشتر از دانشجوی پزشکی اشک مردم را دربیاورند. (3772411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۱:۳۴
1-شما چرا نمیروید امریکا پزشکی بخونید که دچار این همه مشکل نشوید می گوییم امریکا شهریه سالانه پزشکی 80 هزار دلاره تا 4 سال اول میفرمایید دروغه حب چرا نمیری امریکا پزشکی بخونی که درامدت هم امریکایی باشه و گرفتار این همه مشکلات نشی؟ مگه نمیگید امریکا پزشکی خوندن رایگان خب بسم الله؟
2- بقیه رشته ها سحتی ندارن؟ کسی که مهندسی برق مخابرات خونده سختی نکشیده؟ دکترای برق مخابرات در 3 کنکور شرکت نکرده؟ درسای شما چهار گزینه ای است درسای مهندسی تشریحی و طراجی است و حفظیاتی نیست
کسی که دامپزشکی خونده چی؟ اونم سختی نکشیده؟
3- مگه نمی فرمایید هندی ها نمیان اینجا شماهایی که تعهدتون تموم شده چرا نمیرین هند؟ درامدش که بیشتره
4- کسی که در مخابرات در اداره برق در مایکروویو شبانه کار میکنه اون شیفت دادن نیست؟ اون کار محسوب نمیشه؟ اتش نشانان که میرن به دل حوادث و شبها هم هستن اونا کار سخت نمیکنن فقط شما کا می کنید؟
5-مدرک تمام کسانی که رایگان خوندن توش قید شده که طرف تعهد کار داره وقتی که کار براش نیست چیکار کنه؟ بسیاری از مهندسان ما بیکارن چون کار براشون نیست طرف باید چه کنه؟
طلبکاری از ملت هم حدی داره وقتی کنکور میدادی همه اینها در دفترچه فید شده بود چرا پزشکی رایگان ایران رو انتخاب کردی چرا نرفتی خارج؟ چرا هند اصلا نرفتی؟ مگه نمیگی پزشکای هندی نمیان اینجا د رامدشون بیشتره خب چرا نرفتی هند درس بخونی و کار کنی مگه نمیگی وضع پزشکای اونجا بهتره؟
6- خروجی شما چیه کدومتون تشخیصتون درسته؟ چرا بیمارا باید دائم از این دکتر به اون دکتر برن؟
کلا مظلوم نمایی جواب نمیده دنبالش نباش مردم اگاهن استدلال های شما ذره المثقالی ارزش نداره به اندازه پر کاهی توش من استدلال درست ندیدم همه مظلوم نمایی و طلبکاری بود. (3772424) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۲۴:۰۱
بسیار غالی تقسیر نمودید (3772868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۲:۱۲
از این قصه ها دانشجویان همه ی رشته ها بلدند بگند. یک قشر خاص نباید حق بیشتری از سایر اقشار برای خود متصور باشد. پزشکان هیچ ارزشی والاتر از سایر اقشار ندارند. (3772427) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۴:۱۰
آره قصه. حالا که قصه هست لطف بیا خودت هم این قصه رو بخون بعد حرف بزن.
در ضمن یعنی چی کار نیست ببینم مهندس عمران بره منطقه محروم کار نیست براش یعتی؟؟؟ (3773050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۹:۳۷
نه عزيز نيست. با اين حقوقي كه به شما ميدن و حق دلالي بعضي ها ديگه پولي واسه انجام پروژه هاي اقتصادي نمي مومنه. (3774018) (alef-3)
 
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۲:۱۴
من مهندس سازه اگر اشتباه کنم یک بیمارستان با پزشکان وبیماران وکارکنان می میرند شما اگر اشتباه کنی یک نفر می میرد.در ضمن اگر مهندسان نباشند شما یک گوشی ساده هم ندارید باید یک ورق کاغذ را قیف کنید شاید صدای قلب را بشنوید.شما دیگه کی هستید . (3772583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۴:۵۹:۳۱
عموجان گوشی های پزشکی ما دو مارک دارند.
لیتمن که ساخت انگلیس است.
ریشتر که ساخت المان است.
شما کدوم یکی رو ساختی واسم سوال شد یه لحظه!؟ (3776574) (alef-11)
 
ugd
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۵:۱۷
برادر من آن دکتری که در حال کشیک 24 ساعته است، عملا داره آموزش می بینه و قسمتی از کلاس درسش رو می گذراند.
شما موقعی که دارید تخصص می گذرانید عملا هم دارید p.hD می گیرید هم حقوق ماهی 700 هزار تومان .کدوم دانشجوی دوره دکتری برق یا عمران در دوره آموزش چنین پولی می گیرد.
شما پزشکان حتی پس از گذراندن دوره دکتری عموی( مدرک فوق لیسانس) ، در یک درمانگاه حتی دور افتاده می توانید کار کنید اما کدام فوق لیسانس برق یا عمران می تواند کار گیر بیاره. در حال حاضر وضع بازار کار برای دوره های مهندسی بسیار بد هست.
تا حالا من فکر میکردم بچه هایی که میرن پزشکی بخونن به عشق تخصص پزشکی و عشق خدمت به مردم اینکار رو میکنند، اینگونه که از کلام شما بر می آید پس همه دانشجویان پزشکی به امید روزی که بتوانند این ملت بیچاره را بدوشند حالا در 40 یا 45 سالگی مشغول به خواندن در رشته پزشکی شده اند. ای داد بر مردم ایران.
می دونید چرا بر عکس مهندس ها کمتر پزشکی جلای وطن میکنه ؟ چون هیج جا مثل ایران نمیتونن پول در بیارن.
اون کارانه ای که وزیر ازش دم میزنه، قانونی است که خود اطباء به نفع خودشان به تصویب رسانده اند. اون قانون اشکال داره.
اصولا درآمد یک پزشک در ایران غیر متعارف هست.
به وزیرتون بگید که همه مشاغل عزیز هستند، چه رفتگر، چه کارگر ، چه مهندس برق و ..
میدونید اگر مهندسهای برق و کارگران محترم نیروگاه برق شما پزشکها رو قطع کنن دیگه نمیتونید از دستگاههای رادیولوژی و سونوگرافی و اتاقهای عمل قرونی پول در بیارید.
حرف وزیرتون خیلی زشت بود که میگه اگر پزشکها دست از کار بکشن، فلان اتفاق می افته. همه مشاغل شریفن و کشور به تک تک اونا نیاز داره حتی اون کارگری که میاد زباله های بیمارستارنی پر از میکروب رو حمل میکنه.
این وزیر شما مثل اینکه داری آب روغن قاطی میکنه!!!! (3772595) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۱:۱۵
اگر اینجوری باشه بیشترین حقوق رو باید سربازان و مرزبانان بگیرن که حتی جونشون رو سپر من و شما کردن. (3772615) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۶:۰۸
برادر پزشک مثل اینکه این همه مهندس برق و مکانیک رو ندیدی که توی بدترین شرایط اب و هوایی کار میکنند. انگار نمیدونی آن کال یعنی چی؟؟ انگار نمدونی کار توی شرایط انفجار و H2S و بالای کوه کار کردن چیه؟؟ کی گفته مهندس ها توی شهرشون کار میکنند؟؟ شما نهایتش که توی روستا کار میکند توی شرایط تهویه مطبوع هستید ولی یک مهندس بیرون سایت فصای آزاد گرما خاک شرایط انفجار و هزار خطر دیگه کار میکنه.. متاسقانه قدرت رسانه ای شما اینقدر زیاده که حقایق رو وارونه به خورد مردم می دهید. (3772628) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۳۰:۴۵
یک جوری پزشکان از علم و تخصص بالا و غیر قابل دستبابی صحبت میکنند انگار کشفیات پزشکی انجام میدهند. کشفیات پزشکی که مرهون مخققان دنیا هستند توی بولتن ها میاد و اینها استفاده میکنند. همانجوری که سایر اقشار خدمات به مردم میدهند شما هم مثل بقیه هستید (3772637) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۳۵:۴۰
خودت فهمیدی چی گفتی پزشک جوان و البته... (3772650) (alef-11)
 
دانشجوی علوم پزشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۱۵:۲۷
شما انقدر سرتون زیر برف نگه داشنید، که به جز صنف خودتون کسی نمیبینید. متاسفانه من تو بخش دیده ام، که با تلف کردن مریض خودتون دکتر کردید. بعد هم کی گفته بقیه رشته ها بیست ساله میرند سر کار. شما هم عرضه داشتید و تک بعدی نبودید و درسهای ابکی علوم پایه و پزشکی واسه خودتون غول نکرده بودید الان درامد داشتید.
اگه روحانی وزیر بهداشت عوض نکنه مطمئن باشه که دیگه رای نمیاره (3772733) (alef-13)
 
پزشک وظیفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۴۲:۵۷
قدر ناشناسی مردم قصه جدیدی نیست، ولی خیلی تلخ است...
بهرحال پزشکان باید واسه بدتر ازین ها خودشونو آماده کنن. برخورد مردم و طرز نگرششون به جامعه پزشکی روزبروز داره بدتر میشه. ولی گریزی نیست، هیچ چاره ای نیست جز صبر کردن، تا خود مردم متوجه این اشتباهشون بشن. تا بفهمن فرق دوست و دشمنو. ریشه مشکلاتشونو توی اینکه درصد کمی از جامعه پزشکی درامدای بالا دازند نبینن. (3772990) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۵۲:۲۰
شما بگذار ظرفیت 4-5 برابر بشه همه چیز حل میشه پزشک مجبور میشه با دقت و وسواس کار کنه و کسی هم خوب کار نکنه حذف میشه (3774935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۵:۵۵
فکر کردی ما کور وکر هستیم عزیزان مورد اشاره شما رو هم در زمان کشیک دیده ایم .صدای قهقهه و گوشی بازی.سواد شان هم در جاهایی مشخص میشود.دانشجوی پزشکی که یک عکس رادیولوژی را هم نمی تونست درست در دست بگیرد.یا در معاینه یک بیمار باید چندبار زنگ بزند و از استاد یا دوستان راهنمایی بخواهد.پزشک متخصصی که در سزارین صورت نوزاد را خط اندوخته!!!البته ما میدانیم که بعضی این موارد اجتناب ناپذیر است ولی شما هم به اندازه آنچه هستید فخر بفروشید. (3773091) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۲۲:۰۸
اونوقت همه این سنوات تحصیلی پزشکی که گفتی فقط برای دانشجوهای پزشکی ایران است مثلا یک دانشجوی پزشکی تو سوئیس شب می خوابد صبح پزشک متخصص چشم بازمیکند. (3773102) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۱:۰۸
اگر ایشان با زحمت خود به این جایگاه رسیده باشند هیچگاه اینگونه با ولی نعمتان خود سخن نمیگفت.جا دارد پزشکان شریفی که بدون هیچ امتیازی بجز زحمت خود به این جایگاه رسیده اند وبا وجدانی آسوده سر بر بالین میگذارند ازین تازه به دوران رسیده ها اعلام برائت نمایند تا روح کسانی چون دکتر غریب بیش ازین آزرده نشود.آیا دکتر غریب درس نخوانده بود؟زحمت نکشیده بود؟در شرایط خطرناک انجام وظیفه نکرده بود؟ (3773112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۰۶:۵۰
. ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺩﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭﺭﺍ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ .!!!!!!

یعنی بصورت مجانی با جون مردم بازی می کنند تا کار یاد بگیرند بعد 100 برابرشو از جیب مردم دربیارن (3773912) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۱:۴۶
حسادت به قشر پزشکی تو کامنتها موج میزنه!!!کارانه ای که پزشکا میگیرن حقوق نیست،دستمزد جراحی و ویزیت و کشیک شبشونه که تو ساعات اداری و غیر اداری انجام میشه و بیشترشو میدن به بیمارستان و درواقع نه تنها پزشکا از محل کارانه هزینه ای برای دولت ندارن بلکه درامدزا هم هستن (3773995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۲۳:۵۴
حسادت نیست جانم به خاطر اعمالتان نفرت است (3775564) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۶:۱۷
پزشكاني كه به مناطق محروم ميرن كه حقشونه اصلا 20 ميليون بگيرن! عزيز من بحث سر كسايي هست كه تو تهران نشستن و ديگه از ميليون هم گذشته به ميليارد رسيده در امدشون تو كار بساز و بفروشي و خريد و فروش دلار افتادند. خدا شاهد است به دكتري در يك بيمارستان مراجعه كردم توي اون 10 دقيقه كه من توي مطب بودم 8 دقيقه داشت راجع به اپارتمانهاش با موبايل با كسي صحبت ميكرد. حتي من را معاينه نكرد بلافاصله كلون اسكوپي و اندوسكپي تجويز كرد. تازه ويزيت هم نزديك 2 برابر تعرفه همون زمان گرفتند. مشكل عزيزم اينان وگرنه كسي نيست كه دعاگوي پزشكان زحمت كش اين مملكت نباشه. (3774010) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۳:۳۶
به نظرم در اقدامی هماهنگ همه مردم (غیر پزشکان) ضمن معذرت خواهی از قشر محروم پزشکان، صندوقی تشکیل دهند و ماهیانه مبلغی برای جبران خسارت وارده به آبروی پزشکان و مسئولین امر به آن واریز کنند. مخصوصا به حساب شخصی جناب وزیر محترم. مردم بی تربیت، مردم غیر مسلمان، مردم پر توقع! (3772215) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۱۹:۰۰
نمی‌دانم خنده‌دار است یا گریه‌دار، اما چنین صندوقی تشکیل شده است، و کارکرد آن هم این است که مجازات حبس قصور و تخلف پزشکی حذف شده و پزشکان متخلف صرفاً باید جریمه بدهند که آن را هم از جیب نمی‌دهند و این صندوق می‌پردازد. (3773937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۴:۴۱
ما را باش فکر میکردیم تو وزرا این از همشون بهتره. (3772220) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۴:۴۰
زهی خیال باطل (3772373) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۵:۱۲
زشت شرافت نداشته برخی از همکاران شماست (3772221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۰۵
رشته پزشکی اشباع شده و این تصور غلطی است که می گویند پزشکان همگی میلیاردر هستند اون 6 درصد که فرمودند می توان اشاره کرد به ریش سفیدهای این کار. (3772308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۷:۴۷
درسته، متخصص اطفال،داريم كه كل درامد خالصش از مطب شده ، 3 ميليون، مردم يك اقليت را به همه،پزشکان تعمیم ندهند, (3772379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۳:۰۸
مشکل فرهنگ مردمه ! فکر می کنند هر چی مطب یکی شلوغ تر باشه و دیر تر وقت بده بهتره! من چند وقت پیش دندانم شکست با پرس و جو پیش یک دندان پزشک رفتم همان روز بهم وقت داد مطبش هم هیچ کس نبود! 75 تومن گرفت دندانم را خیلی سریع و بدون درد و اذیت پر کرد! بعد وقتی به دوستم گفتم برو همانجا دیده بود مطبش خالیه گفت این به درد نمی خوره مطبش کسی نیست!! بعد رفت 700 هزار تومن داد یکی دیگه واسش پر کرد اونم بعد کلی بد بختی و نوبت التماس! (3772823) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۴۷
ماماها کار زنان می کنن، کار پوست و زیبایی می کنن، اونوقت از همینشم مینالن؟
با لیسانس مطب میزنن.
درآمدشون کم از پزشکهای عمومی نداره. (3772314) (alef-13)
 
پزشک متخصص فک و صورت
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۵:۱۴
آقای دکتر !
پیش خودت فکر کردی اگه سوپورها یک روز کار نکنن چه اتفاقی خواهد افتاد ؟؟؟!!! (3772222) (alef-13)
 
رزیدنت سال 3 جراحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۴:۱۹
دمت گرم استاد . خوب جواب شو دادی .
اینا هستند که جامعه پزشکی رو با حرفاشون خراب میکنن (3772370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۶:۵۵
هزاران لایک
پزشک با پزشک چ قدر با هم فرق میکنن !!!
ای ول دکتر فک و صورت
فدایی داری دکتر
وزیر نیستی ولی 100 برابر وزیر طرفدار داری
دکتر مردمی دوست داشتنی (3772418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۷:۵۴
مهندس برق کار نکنه برقتون کلا قطعه و مخابراتتون قطعه و به دنبالش اب هم قطع میشه و یخچال هم همه چیش فاسد میشن همه بیماراتون هم توی بیمارستون از بین میرن کل بانکها هم به دلیل بی ارتباط بودن تعطیل میشن عابربانکها همه از کار میفتن اینترنت هم ندارید. پمپ بنزینها هم کار نخواهند کرد بنزین هم ندارید به دنبالش هم فرودگاه ها هم تعطیل میشن چون دیگه ارتباطاتی نیست و بعدش همه مراکز امنیتی مثل کلانتری ها دچار مشکل میشن و ... کلیه بیمارستانها و اتاقهای عمل و..هم تعطیل میشن. بعد به دلیل نبودن برق همه جا رو سرقت فرا میگیره و گاز هم بعد مدتی قطع میشه به دلیل نبود برق خیلی از داروها فاسد میشن بخام بگم بسیار طولانی میشه
خلاصه هر شغلی اهمیت خودش رو داره (3772553) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۷:۴۲
میدونی اگر مردم ایران تصمیم بگیرن که مدرک شما پزشکها باطل بشه و از خارج پزشک بیان چی میشه؟ تحصیل رایگان کردین برا ما شاخ و سم هم دراوردین؟ (3772602) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۴:۴۶
این اتفاق برای لبنان افتاد و یک مدتی زباله ها جمع نشد که اصلا شهر به وضع فجیعی افتاده بود. فقط کافیه 6 ماه سوپرها کار نکنن دیگه زندگی در شهر غیرممکن میشه. ولی اگه 6 ماه پزشکان کار نکنن در مقایسه با اون مشکل خیلی کمتری بوجود میاد. (3772623) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۶:۱۷
اگر دستگاه های قضایی و سازمان های بازرسی بررسی میکردند که کار به افشاگری نمیرسید، چون اصلا کسی همچین حقوقی نمیگرفت که بشه افشا کرد! حتما بازرسی و اینا کشکه که به افشاگری رسیده (3772223) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۵:۲۰
مساله اینه که اینها همه قانونی بوده. مشکل از قوانین مجلس و مصوبات دولت بوده. (3772625) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۶:۵۱
حواست نیست داری خودتو بدجوری نشون میدی
یعنی هر چی با تیم رسانه ایت ساخته بودی این دوروزه پنبه کردی و به باد دادی
خدا جای حقه و صادقین (3772224) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۷:۳۰
اگر یک روز رفتگران کار نکنند چکار میکنی؟ زندگیتو زباله بر میداره
خودت میری زباله جمع کنی؟ (3772226) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۴:۴۲
پزشکان در برابر بیمار هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند. نه در مطب، نه در بیمارستان و نه هیچ کجای دیگر. (3772304) (alef-13)
 
از جنس مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۸:۱۸
ببخشید آقای دکتر !
به معلمانی که در مرزها تدریس می کنند چقدر حقوق زیاد می دهند که هر چه هست باید بریزند تو شکم پزشکان تا دلخوش باشند؟
به کارگر مرزی چقدر مزد می دهند، که اینقدر از بیت المال طلبکارید؟
۳۷ سال کشور در تحریم بود مردم زجر کشیدند و سختی دیدند یا مسوولین که از زمین و زمان خوردند و بردند به ریش ما خندیدند؟
اگر پیرو پیغمبر اسلامید بدونید که در محاصره اقتصادی شعب ابی طالب پیامبر همه اموال حضرت خدیجه را خرج مردم کردند، نه اینکه مردم را غارت کنند!
کمی با انصاف باشید، لطفا (3772227) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۸:۳۳
خب وقتی وزارت خانه شما رسیدگی نمی‌کنه مردم چکار کنند؟ (3772228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۸:۳۵
خوردن بیت المال به ناحق زشت نیست اما فاش کردن آن زشت است !!!!! آقای وزیر بهداشت مردم دیگر شما را به خوبی شناخته اند . شما یک ابر سرمایه دار کاخ نشین هستید که طبق اخلاق کاخ نشینی فقط کاخ نشینان را شایسته زندگی میدانید و فقرا و کوخ نشینان را فقط شایسته نوکری و تامین مایحتاج سرمایه داران می شمارید . دریغ و صد دریغ که ثمره خون دل های پیر جماران که انقلابیون را از دادن مسیولیت به کاخ نشینان منع کرده بودند وزارت فردی مثل شما شد . خیلی وقت است ملت فهمیده اند که شما ثروت نفت و گاز مملکت را فقط متعلق به سرمایه داران ورانتخواران می دانید . شما که در این مملکت کاری کردید که حقوق و کارانه سالانه همکاران تان از پول نفت و گاز مملکت و مالیات کارگران و محرومان حتی از حقوق سالانه رییس جمهور آمریکا هم بیشتر شدو چه کسی است که ندارد رییس جمهور آمریکا سردمدار استکبار و دشمن مستضعفان است . آقای وزید بهداشت تبریک به شما که از سردمدار استکبار سبقت گرفتید!!!!! (3772229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۰:۰۵
الکی شغل خودتو گُنده و خارق العاده جلوه نده !
فکر کرده ای اگر یک روز نانواها کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟! (3772231) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۷:۵۳
حیاتی ترین افراد برای ایران اول سربازان هستن و بعد از اون کشاورزان و جالبه که این دو قشر درآمد بسیار بسیار کمی دارن در مقایسه با دیگران. (3772631) (alef-11)
 
سینا
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۰:۰۸
متاسفانه زور دستتونه (3772232) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۰:۵۱
من طرفدار دولت بودم و هستم. اما واقعا این جا باید به وزیر بهداشت گفت خوبی شما؟ افشای فساد نه تنها کار زشتی نیست خیلی هم کار خوب و پسندیده ایه و باید باشه. حتی اگه به قصد دست یافتن به مقاصد سیاسی از طرف یک جناح انجام بشه!
حقوقی هم که اینطور باعث تضاد طبقاتی بشه عین فساده و من امیدوارم همه کسانی که اینطور حقوق میگیرن نه فقط در دولت که در دستگاه ها و قوای دیگه افشا بشه فسادشون و رسیدگی بشه به این فساد ها. (3772233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۱:۰۱
آقاي وزير

به چه جراتي تهديد مي كنيد؟ (3772234) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۱:۵۵
صد رحمت به سخنگوش (3772236) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۲:۰۷
خجالت آوره (3772237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۳:۱۰
آیافقط پزشکان آدمند وبقیه اقشار ازجمله کارمندان ومعلمان وکارگران درزمره وحوش وحیوانات قرار دارند؟بس کنید جناب وزیرپولدار میلیاردر واز این سفسطه ها نکنید. پیش وجدان خودتون یکم شرم کنید (3772239) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۳:۵۸
من به پزشکان محترم کمال احترام را دارم ولی وقتی به مطب دکتر ......مرجغه میکنم میگوید 10ملیون زیر میزی درصورتیک ه کل هزینه به گته ایشان 2.5ملیون است دربخش خصوصی ایا باید چنین باشد ضمنا ایجاد درامد توسط پزشک مثل ای میماند که که متهم وقاضی یکی باشند مجددا کمال تشکررا ازپزشکان محترم دارم . (3772240) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۴:۰۷
از زبان ملت و مردم صحبت نکن
من جزئی از مردم هستم و اصلا" هم خیال نمیکنم که افشای حقوق های کلان ؛ سیاسی باشد (3772241) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۴:۲۰
اره پزشک وارد میکنیم خیلی کم مدعا تر از شما که همیشه از مردم طلب دارید (3772242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۴:۵۶
2 ؛ 3 بار ازش تعریف کردن . خودشو گم کرد (3772244) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۵:۱۵
آقای وزیر شما که پرداخت کارانه برای پزشکان راا حق مسلم و قانونی میدانید و در پرداخت به موقع آن لحظه ای قصور نمیکنید ،چرا نوبت به پرستاران که میشود از نبود منابع میگویید وکارانه آنها را که درصد ناچیزی از کارانه پزشکان سخت کوش !! است را باتاخیر گاه تا ده ماهه پرداخت میکنید مگر نه اینکه اگر پرستاران زحمت کش نباشند خیلی جاها کارهای پزشکان از جان گذشته!!شما لنگ است (3772246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۶:۰۷
آخه بدبخت چرا وقتی نمی دانی حرف می زنی اتفاقا اولین کارانه پرداختی بیمارستانها مال پرسنل غیر پزشک هست (3773052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۲۴:۲۶
طرز حرف زدن برخی پزشکان با پرستاران خود نشان دهنده وضعیت نابسامان موجود در بیمارستان‌ها است، که نمونه‌ای از آن را این‌جا می‌بینیم. اما در میان پزشکان افراد بسیار محترم و فرهیخته فراوانند، از این عزیزان خواهش می‌کنم اجازه ندهند عده‌ای سودجو و بی‌ادب که تنها به فکر پول هستند، جامعه پزشکان را در میان مردم بدنام کنند. (3773952) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۵:۳۱
سلام

آقای هاشمی این حرفا چیه می زنید ! یه طوری رفتار میکنید انگار توی جامعه بیسواد دارین حرف میزنین , یا اینکه حرفتون به درد 100 سال قبل کشور میخوره که مردم اطلاعی از هیچی نداشتند
پزشکان کار نکنند , خوب همین کارگرها هم میگن چون شماها حقوقهای چند صد میلیونی گرفتید ما هم کار نمیکنیم همین مردم عادی کار نکنند شما میخایین چیکار کنید همین هایی که دوروبرتون هستند کار نکنن شما میخایین چیکار کنین !

همین حرف های شما مصداق جرم نیست همین حرف رو اگر کارگری و کارمندی صاده زده بود توی میدان شهر 80 ضربه شلاق میزن بهش ! حال که شما جای خود دارید

زیر مجموعه جنابعالی خلاقف کردند و از جیب مردم زدند و بردند و باید پاسخ گو باشید نه طرفداری بکنید اگر شما صادق و راست گو هستین اول خودتا استعفا دهید نه که خودتان را به پشت اون مافیای قدرت تکیه بدید

بعد آقای دکتر کشور پر از دکترهای با وجدان و کار بلد هست نمی تونید برید کنار تا بیان کار بکنن

اولین کسانی که با استضاح و مورد پاسخگویی قرار بگیرند که زیر مجموعشون این کار زشت و کار غیر انسانی رو انجام داده اند و باید استعفا بدن و برن

ما همه مردم از قوه قضاییه میخاهیم اگر واقع استقلال دارند و مدافع حق و عدالت هستند این ها را مجازات و پول های رفته رو به مردم بازگردانند

بعد :
من از سایت الف تشکر و قدرانی میکنم که تمامی نظرات و انتقاد ها رو بدون کم و کاست منتشر میکنن تا مردم حقیقت رو ببین مسولان ببین که مردم چه زجری از این جماعت اقلیت میکشن (3772247) (alef-13)
 
مرزنشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۵:۴۸
قاضی زاده هاشمی یادآور شد: چرا حقیقت را نمی گویید درنقاط مرزی چه کسی حاضر است خدمات ارایه دهد؛ آیا فرزندان برخی ها حاضرند به این مناطق بروند؟
یعنی مناطق مرزی تبغیدگاه ایناحساب می شه،وای برما!!!چه کسانی برما.... (3772248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۶:۰۷
از یک عاقلی پرسیدند اگر ادیسون برق را اختراع نمی کرد میدونی چی میشد؟؟؟ گفت: هیچی! یک کس دیگه اختراع می کرد.
آقایان یادشون رفته پزشکان از دانشگاههای دولتی و با پول بیت المال پزشک شده اند... (3772249) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۱:۰۷
اونم چی با سهمیه (3772362) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۷:۱۲
انگار آسمون سوراخ شده همین چند تا دکتر افتادن پائین (3772250) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۷:۳۴
اینگونه سخن گفتن واقعا توهین به ملت است و این سخن نشان از خود ممنون بودن و خود را جدا از مردم دانستند و خودشان هم باورشان شده حالا سئوال میکنم اقایان دکتر پر مدعا و از خود راضی اگر یک روز نانوا و قصاب و یا بقیه مشاغل کار نکنند چه خواهد شد الحق که مردم شما را خوب شناختند اگر جای شما بودم استعفا میدادم حاضرید برای پول بیشتر هرگونه توهینی به مردم بکنید (3772251) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۸:۲۴
به قول شما من مهندس دارای ارشد صنعتی اصفهان با کمال افتخار در همون مناطق مرزی غربی غبارالود کار میکنم و دست مردمم رو میبوسم اما چرا برخی از جامعه پزشکی انسانیت رو کنار گذاشته و غارت جیب ملت رو کسب درامد نامیده؟ (3772252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۹:۲۳
نگفتم بحث بحث انحصاره؟
این دوستان بصورت خزنده طی چند سال انحصار ایجاد کردن در پزشکی
من یادمه پزشکای هندی بودن و بسیار هم عالی عمل میکردن ما پزشکی انحصارگر نمیخواهیم مجلس بهتره سریعا در این مورد اقدام کنه پزشکای هندی بسیار بهتر از این جماعت زورگو هستند که فکر می کنن در دنیا قحطی پزشک هست. میگن پزشکای هندی جاضر نیستن اینچا کار کنن بسیار خوب امتحان می کنیم هندی ها دهه 60 اینجا بودن و وضعیت زندگی در ایران به مراتب از هند بهتره با سر میان اگر معتقد هستید هند داره حقوق بیشتری به پزشکش میده شما چرا تشریف نمیبرید هند کار کنید؟
دارن میگن فیشها رو افشاء نکنید بدارید ما به کار خودمون مشغول باشیم (3772255) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۹:۳۴
فکر کردید اگر مردم دیگر به شماها رای ندهند چه اتفاقی خواهد افتاد (3772256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۵:۵۹
شما وسط دعوا نرخ تعیین نکن اقای سیاسی ! (3772351) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۷:۰۷
مردم آگاه بوده و این موضوعات را مسایل سیاسی می‌دانند (3772354) (alef-13)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۳۹:۴۱
داری تهدید میکنی ؟
هیچ اتفاقی نمیوفته .
همین الان ام اگه برام اتفاقی بیوفته میپرم داروخونه سر کوچمون خودم دارو میگیرم و میخورم و خوب میشم به خواست خدا .
حیف نیست 25000 بدم برای خطاطی شما روی دفتر چه ام ؟! (3772257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۴:۱۱
اقا توی اینترنت سرچ کنید بیخود برا هر مساله ساده ای سراغ پزشکا نرید همه چی رو توی اینترنت توضیح داده
وقتی برا هر چیز ساده ای سراغ پزشکا میرید اینطوری استدلال های مضجک میارن گردنه گیری می کنن (3772589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۰:۳۹
مثل گذشته از هند و سنگاپور و هزار و يك جاي ديگه اگه دكتر وارد هم بكنيم هم كيفيت خدمات بهتر خواهد شد...هم به اين گروني در نمياد برامون! (3772259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۰:۴۰
با سلام ،برادر گرامی جناب اقای قاضی زاده امیدوارم تا حالا خود و خانواده در حالی که بی پول هستید مریض نشده باشید ولی اگر شدید و به ناچار بای یک پزشک پولکی با همین تعرفه های خودتان برخورد کردید انوقت می فهمید درد بی درمان یعنی چه انوقت از ترک کار پزشکان حرف بزن خوبه خود شما برخی جاها رفتی و در نقاط دور افتاده کار کردی جای تعجب زیاد از شماست که دفاع می کنید شاید هم ما اشتباه می کنیم و قضیه دزدیدن سیب و صدقه دادن ان است خدا می داند (3772260) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۱:۴۶
چی, تهدید میکنی (3772262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۲:۰۳
بیماری و شفا دست خداست
و تقریبا" شما ها هیچ کار ه اید (3772264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۳:۰۲
آره فکرشو کردیم، اون روزی که پزشکان کار نکنند از خارج متخصصان زبده و با انصاف و یک دهم قیمت از خارج وارد میکنیم. (3772266) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۳:۴۳
نه بابا. دلالان رنج مردم شریف ایران را تهدید هم می کنند. خدایا... (3772267) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۴:۲۳
خیال کردی اگر آبدارچی وزارتخونه یه روز کار نکنه چه اتفاقی میوفته .
بنده خدا نصف گشایش های کاری از طریق همین آبدارچی ها صورت میپذیرد در ایران (3772268) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۵:۲۶
اگر روزی پزشکان نباشند مردم سالم ترند و عمر بیشتری می کنند (3772271) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۶:۲۹
خجالت بکشید. شماها از قبال همین مردم به همین جاها رسیدید حالا واسه مردم تهدید میکنی اگر پزشکان کار نکنند چی می شود.اگر مردم با پول خودشون ترو و امثال ترا پزشک نکرده بودن الان معلوم نبود چکاره دنیا بودین (3772276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۶:۴۲
کار نکنند بهتره چون اینها پزشک نیستند تاجرند و مردم را سرکیسه میکنند و مقصر اصلی هم شما هستید جناب وزیر. (3772277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۷:۱۸
هیچ اتفاقی ، پزشکان هندی و تایلدی جای آنها را براحتی پر خواهند کرد. پزشکان اگر گشنه بمانند کار می کندد مانن تمام اقشار دیگر که برای امرار معاش کار میکنند. این حرف وزیر یک تهدید ملی است و باید از جنبه قضایی پیگیری شود! (3772278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۲:۵۹
احسنت. یک وزیر حق ندارد مردم را تهدید کند! مدعی العموم باید شکایت کند! (3772345) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۱:۰۰
همون اینا برن پی کارشون پزشکان هندی و تایلندی بیان خیلی خیلی خیلی بیشتر به نفع مردمه (3772581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۴۸:۲۰
بله باید پیگیری بشه، چطور کوچکترین توهینی به خودشونو دادگاهی میکنن اونوقت کل مردم ایران رو تهدید کرده!!! (3772908) (alef-11)
 
کارگر با حقوق 1 میلیون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۷:۵۴
ای بابا چه گیری داده
خوب بابا ولمون کن
خودتو و همکارات روزی 10 میلیون بردارید .
خوبه ؟!
شما خیلی مهم اید !!!
اگه یه روز کار نکنید همه مردم سَقَط میشن و میمیرن
شما ها باید باشید و حقوق های میلیاردی داشته باشید تا بقیه بتونن زنده باشن
خوب شد ؟!!!
دکتر ، اینقدر پولکی ندیده بودیم (3772280) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۱:۴۷
این جمله اخر رو نگفته بودی مثبت می دادم (3772843) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۸:۳۱
کشور در حالت اقتصاد مقاومتی است و بسیاری از نیازها بعلت همین اقتصاد در الویت قرار نمی گیرد . حال چرا عداه ای خود را فراتر از همه می دانند . با پول مردم درس خوانده اید . چرا برای خود همه چیز را می خواهید ؟ چرا پزشکان به زیر میزی گرفتن عادت کرده اند و یک استاد دانشگاه غیر پزشکی این مبالغ کم را میگیرد و چرا باید شما این پولها را بگیرید و از اعلام آن ناراحت شوید ؟ وزیر محترم شیشه ماشین ...... پایین بکشید ببینید حداقل حقوق چقدر است ؟اگر اجازه بدهند و دکتر وارد شود آنوقت می بینید که دستمزد شما چقدر است ؟ (3772282) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۸:۵۹
اقای وزیر انقدر سلامتی مردم را برای توجیه نابرابری حقوق و مزایا گرو کشی نکنید .بخصوص بیمه ها .بانک ها. صندوق ها و مدیران ارشد ..... .

در تمام دنیا به این شدت نابرابری فساد فرد . یا زیر مجموعه میگویند.

والسلام. (3772284) (alef-13)
 
درویش
Ukraine
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۹:۰۰
این آقا دیگه مردم را نادان فرض کرده. پزشکان برای مردم ما دارای جایگاه بسیار محترم و عزیز هستند. اما اگر معلمان و اساتید کار نکنند چه میشود؟ اگر رانندگان اتوبوس برون شهری و درون شهری و تاکسیها و مترو کار نکنند چه میشود؟
اگر کارگزران شهرداری و دیگر کارگران خدماتی کار نکنند شهر به چه صورت در
می آید؟ واقعا که این آقا از حال مردم با خبر نیست و قصد دارد تمام حقوق این مردم به جیب پولداران برود. (3772285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۹:۵۹
ببخشید. ایشان می توانند بصورت شفاف بگویند این ثروت را از کجا اورده اند؟
مردم را چقدر ساده فرض کرده اید؟
مثلاً مهندسین که به گفته شما لب مرز کار می کنند می توانند ادعای این حقوق ها را داشته باشند؟
شما درست کار کنید کسی روی تریبون ها راجع به شما صحبت نخواهد کرد. (3772291) (alef-13)
 
همکارتان در بیمارستان امام حسین شاهرود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۱:۴۷
جناب وزیر
گذشته از حضرتعالی و اندک معدودی از پزشکان که مدام دغدغه حقوق و مزایا دارند ؛ هستند پزشکان شریف و مومنی که به فکر آخرت نیز هستند و شرافت های انسانی را از روزنه مادیات نمی بینند و خود را طلبکار مردم نمی دانند . (3772295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۲۱:۵۶
دمت گرم دکترجان.خداحفظتون کنه (3772746) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۳:۰۲
من به اقای روحانی رای دادم ولی متاسفانه عمده واکنش ها از سوی وزا و مسئولین دولت درباره فیش های حقوقی چیزی جز فرافکنی و توجیه نبوده. آقای دکتر آقای وزیر با بچه طرف نیستید! مردم میفهمند! الان خواجه حافظ شیرازی هم میدونه که درامد بسیاری از پزشکان ( حقوق، کارانه، زیر میزی ، رو میزی هر چی که اسمش رو میخوای بزاری) آنهم در این شرایط بد اقتصادی نه منطقی است نه عادلانه. (3772298) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۳:۰۵
خدای من. یک مسئول چقدر میتونه وقیح باشه. (3772299) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۳:۲۷
آقای وزیر پزشکان اگر پزشکان یک روز تصمیم بگیرند کار نکنند از هند پزشک مجربتر میاریم تجربه اش رو هم داریم. فقط یک سوال اینجا پیش می آد پزشکان ایرانی که تصمیم می گیرند دیگه کار نکنند کجای دنیا به کار گرفته می شوند؟؟؟؟ هیچ کجای دنیا پزشکان ما رو قبول نداره واسه همین مثل زالو خون مردم رو می مکند. شما لازم نکرده مردمو از کار نکردن این قشر که به جز ایران هیچ جا مدرکشون رو قبول نداره بترسونی.کلا گفتم فکر نکنی با دسته کورها طرفی (3772300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۵۵:۲۵
گل گفتی (3772920) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۴:۵۷
وزیر بهداشت عزیز چه استدلال عجیبی میکنید یا صدها میلیون پول به پزشکان بدهید یا آنها کار نمیکنند اگر آنها کار نکنند اتفاقی نخواهد افتاد از گرسنگی خواهند مرد چون مدرکشون را فقط همین ایران قبول دارد همچین میگویید نقاط محروم انگار این فیش های حقوقی مختص نقاط محروم می باشد اینجاست که در صداقت شما باید شک کرد .زیرا مردم آگاهند مردم اصولگراها دلواپسها و ضد برجام ها را نمیخواهند ولی امثال شماها را نیز که با مردم صداقت ندارید نمیخواهند آقای روحانی عزیز قبل از اینکه دیر شوید کابینه را اصلاح و ترمیم کنید هزینه های دولت را کم کنبد پول نفتی در کار نیست این مالیات مردم است که به جیب مدیران و پزشکان دولتی سرازیر میشود و مردم درباره آن باید تصمیم بگیرند. (3772307) (alef-13)
 
معین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۳۱
با سلام
قانون گذراندن در جهت منافع گروهی .ویزیت مردم به صورت فله ای ایجاد دلخوشی برای قشری خاص با خالی کردن جیب ملت و پول ملت نشستن درمطب های دولتی دیدن بیماران در عرض 7 دقیقه اگر این افراد نخواهند کار کنند . دیگر جوامع کار در این کشور هم همین را بگویند. اگر حقشان است نوش جانشان ترسی ازاین بابت نیست . خود شما اقای وزیر چقدر دریافتی داری .بهتر نیست که بدون بهانه حقیقت گفته شود . (3772311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۵:۴۶
در حوزه سلامت هیچ مورد غیر قانونی نداریم !!!!!
بخیه کشیدن کودک به خاطر نداشتن پول ، قانونی بود ؟!!
یادتان رفت ؟!
شما فردای قیامت به خاطر حوزه مسئولیت تان قطعا" بازخواست خواهید شد (3772313) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۶:۵۷
منم اگه بیمارستان داشتم نگران بودم (3772317) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۷:۰۷
مرفه بی درد . (3772319) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۸:۱۱
آگه قانونیه چرا عصبانی میشید؟؟
در ثانی بحث اصلی بر سر فیش مدیران است!!
آقای دکتر یادمان نرود اینجا ایران است و نه آلمان!!! (3772322) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۳:۲۰:۱۹
تو آلمان خبری از همچین حقوقایی نیست. اینا پزشکای آلمانی رو هم بد نام کردن! (3773152) (alef-13)
 
حمید محبی از قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۸:۵۸:۲۶
تا حالا خیال میکردم آدم خوبیه .
ما ها چه قدر ساده ایم . (3772323) (alef-13)
 
م.فلاح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۰:۱۸
شما فكر كن
اگر يك روز همكاران خدمات بيمارستان كار نكنند
چه اتفاقي مي افته...
وبقيه هم همينطور ...
كار هركسي در جايگاه خودش مهمه
مثل زنجير كه حلقه هايش به هم وابسته و پيوسته هستند...
كساني كه استحكام يك حلقه را سست مي كنند به ماهيت و كليت زنجير اسيب مي رسانندو غافلند از اينكه خودشان جريي از ان هستند.
اتفاقي كه سالها سياست وزارت بهداشت بوده است . (3772332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۰:۳۶
از الف تا ی حرفای این بابا همش اشتباه است (3772335) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۴:۰۹
با سلام و احترام .... لطفا وزیر محترم راهنمایی بفرمایند .....

.....1- لطفا مصادیق سیاسی بودن این موضوع را نشان دهید ... چگونه به این نتیجه رسیدید ؟؟
2- اگر فیش حقوقی افراد را با شماره ملی و مشخصات آنها منتشر کردند اقدامی غیر اخلاقی، غیر انسانی و غیراسلامی است،"" پس مبالغ دریافتی آنان غیر انسانی و غیر اخلاقی نیست ؟؟؟
3- چون فیش ها منتشر شدند اعتماد عمومی خدشه دار می شود ، کار آنها خدشه به مسوولان پاک دست نمی زند و آبروی نظام کجا محاسبه می شود ....
4-فرمودید : در حوزه سلامت هیچ موردی از غیرقانونی بودن نداریم اگر قانون ایراد دارد باید اصلاح شود،... به نظر اینجانب تنها برگ برنده شما و سایر مسوولان که اشاره به نقص قانون و قصور قانونگذار می کنند در همین نکته است به خاطر همین نکته بود که روز گذشته به این نقص اشاره کردید ... اما سوال این جاست چون قانون و قانونگذار دارای نواقصی بودند ، همکاران شما باید اینگونه عمل می کردند ..... ببخشید چون پلیس سر چهار راه نبود و چراغ راهنمایی نیز خراب بود ، پس من و شما باید عبور کنیم ؟؟؟
5- چون کسی به نقاط محروم نمی رود ... یا می گویید ... دل پزشک به چه چیزی خوش باشد .... دلایل قانع کننده ای است ؟؟ به فرض که نظرات شما را بپذیریم لطفا شما بگویید برای دل خوش شدن بعضی از همکاران شما و خلاء برنامه ریزی باید اینگونه عمل می کردند ؟؟ شاید این مشکلاتی که شما می گویید تا 5 سال دیگر زمان لازم داشت درست بشود .. پس بعضی از همکاران شما باید ...........
نتیجه : آقای دکتر هاشمی جواب های قانع کننده ای ارایه ندادید ...مردم قانع نشدند ... لطفا اعتراض ها و انتقادات را مشاهده کنید ... آیا همه مردم از نگاه شما........ به نظر اینجانب یکی از اساسی ترین دلایل در خصوص جامعه پزشکان این است که این طبقه اجتماعی می خواهد با قدرت تمام در جامعه به کارهای خودش به هر صورتی ادامه دهد .... یعنی هیچ خدشه ای را نسبت به قدرتی که دارد ، نمی پذیرد ........ با تشکر گار س چی (3772348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۶:۵۸
اگه یه روز پزشکان کار نکنند میریم از هند و ترکیه پزشک میاریم (3772353) (alef-13)
 
مامور گمرک مرزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۸:۲۲
به خدا به غیر از سیب زمینی هم ، میتوان در مواقع خاص ( مثلا" اگر پزشکا تهدید کردن که 1 روز کار نکنن ) پزشک وارد کشور کرد . (3772356) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۴:۲۵
هیچ می دانی اگر روزی هیچ رفتگر زحمت کشی کار نکند چه می شود و یا هیچ راننده ای کار نکند چه می شود و یا برادران از جان گذشته در سوریه به دفاع از حرم نپردازند چه می شود و..... (3772372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۵:۲۱
جوابتو بگیر:
اول: فکر کرده‌اید اگر روزی پزشکان کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
جواب: چرا ظرفیت و تربیت پزشک را عامدانه اینقدر کم کرده ای که پزشک نسبت به مشتری خدمات دست بالا را دارد؟ آیا میشه در مورد مهندس کامپیوتر یا مهندس عمران یا مهندس هسته ای و معماری و مخابرات و ... هم این حرف را زد؟ خیر چون اونها اتفاقا کاملا در رقابت اند و اگر عده ای شون دست از کار بکشند عده ای دیگر جایگزین می شوند در واقع همه مشکلات از همینه اگر تربیت پزشک 4 برابر بود پزشک برای قاپیدن بیمار و دادن خدمات خوب، مجدانه تلاش می کرد و اونوقت باید به پزشک می گفتیم خدمات خوب بده چرا که اگر مردم مراجعه نکنند و بیکار شوی چه اتفاقی برای ات خواهد افتاد، نمی شود کیفیت یک خدمت خوب باشد بدون اینکه رقابت باشد هدف آموزش پزشکی ثروتمند شدن کسی نیست هدف سلامت مردم است نه اینکه عده کمی را ثروتمند و پررو کرده به جان مردم بیندازیم
دوم: اگر پزشکی ۱۰۰ میلیون تومان کار کند، حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان به وی باز می‌گردد که این در قالب حقوق نیست
جواب: تا کی با دروغ این سیستم را می شه نگه داشت؟ شما دارید از جیب دولت یک حقوقی به افراد در بیمارستان می دهید و بعد از دولت پول می گیرید تا بیمارستان و تجهیزاتش را مجهز کنید بعد هزینه های جاری بیمارستان را هم دولت می دهد بعد تعرفه را هم 4 برابر کرده ای، طرف هر کاری با این امکانات کرد می گویید این درآمده، یک کارانه هم بیا بگیر، آیا شما می پذیرید که مثلا دولت بیاید حقوق تمام مهندسان کارخانه فولاد را از بیت المال(نه درآمد کارخانه) بدهد، هزینه های توسعه کارخانه را هم از بیت المال بدهد هزینه های مواد اولیه کارخانه را هم بدهد بعد مهندسان هر چه ساختند و فروختند و صادر کردند را هم تحت عنوان کارانه، بین خودشون تقسیم کنند نصف اش را هم به دولت بدهند؟ بعلاوه در اینجا در بخش پزشکی درآمدی واقعی ایجاد نمی شود این 100 میلیون که میگی را دولت میدهد به بیمه ها و بیمه ها میدهند به بیمارستان یعنی 100 میلیون هم از جیب دولت بیچاره اس یا منابع طرح کذایی تحوله در حالیکه در کارخانه فولاد واقعا درآمد و صادرات داریم
سوم: زمانی انگلیس بهترین سیستم بهداشتی و درمانی را دارا بود اما در برهه ای از زمان اعلام شد که سیستم همسان سازی اجرایی شود که شاهد بودیم کشوری که زمانی نخبگان آن به گروه پزشکی سرازیر می شدند اکنون انتخاب گروه پزشکی به رده دهم به بعد رسیده است و پزشکی آن کشور به یکباره افول پیدا کرد.
جواب: الان وضع مسخره پزشکی ما بهتر از سیستم پزشکی فوق العاده انگلیس هستش؟ می فهمی اصلا چی میگی؟ الان در ایران بچه های تجربی، پزشکی می روند که البته محترم اند اما نخبه ها چه ایران چه همه جای دنیا در شاخه ریاضی- مهندسی هستند شاهدش هم برخورد سیستم دانشگاهی دنیا است الان ما چقدر پذیرش از بچه های ریاضی- مهندسی مون از بهترین دانشگاه های آمریکا، کانادا و اروپا داریم آیا 1 درصد اونها، بچه های پزشکی مون می تونند از دانشگاه های درجه اول دنیا پذیرش بگیرند (3772375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۰:۵۹
احسنت بر شما. جامع و کامل گفتید. متاسفانه انقدر درآمدهای نجومی مزه کرده است که کسی به فکر سلامت جامعه نیست. (3773074) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۵:۳۸
اصلا همین کارانه ها باعث شده دکترا الکی مریض ها رو چند جلسه بکشونن مطب. که پول بره تو جیب خودشون (3772377) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۷:۵۵
پس معلوم شد آقای وزیر دریافت حقوق های نجومی را حق و عادلانه و انسانی و اخلاقی میدانند، و نگرانی ایشان این است که با این افشارگری ها و اعتراضات مردم این روند مفت خوری و پاروکردن بیت المال مردم نتواند ادامه پیدا کند، ایشان معترضان به حقوق های نجومی را به توده ای های ملحد تشبیه کرد و به فاقد اخلاق و انسانیت متهم نمودند، اکنون که برای ادامه خوش خوری پزشکان از بیت المال سرش به سنگ خورده ، ادعا می کند مساله سیاسی است و تهدید به اعتصاب و دست از کار کشیدن پزشکان حتما به عنوان یک عمل انسانی و اخلاقی می کند، اولا هر آدم منصفی وقتی کامنت ها و نظرات مردم را در جامعه می بیند و می شنود متوجه می شود ادعای سیاسی بودن واقعا یک ادعای خنده داری است. ثانیا، چنانکه از بسیاری از کامنت هایی که توسط خود پزشکان ارائه شده جز یک اقلیتی که از این حقوق های نجومی برخوردارند سایر پزشکان مخالف و معترض به این مدیریت اشرافی آقای هاشمی هستند با دست از کار کشیدن پزشکان نجومی از کار هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد بلکه پزشکان نجومی و میزان پایبندی آنها به اخلاق و انسانیت برای مردم شناخته تر خواهد شد. بهتر است که آقای هاشمی و پزشکان نجومی که با فخر فروشی و تکبر با مردم برخورد می کنند خود را برای بازگرداند رقم های هنگفتی که تا کنون با پوشیدگی و استتار از جیب مردم و بیت المال برای خود مصرف می کردن آماده سازند. (3772380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۴:۱۲
دیگه چقدربایدغارت مان کنند؟ داریم توی خانه ها دردمی کشیم توان دادن پول پزشکان رانداریم دارو گران سونوگرافی گران ام آر آی اندازه خون پدران مان شما دفاع نکنید روزی می رسدکه مردم دیگربه پزشک مراجعه نکنند چون گرانی پزشکان ازحدگذشته است دارو های بی خاصیت هم که قیمت شان گفتنی نیست. (3772391) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۴:۴۲
اگر یک روز باکتری های تجزیه شوتده کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
همه چیز در این عالم جای خودش رو داره و چیزی نمیتونه جای بقیه رو پر کنه.واقعا متاسف شدم واسه این وزیر! (3772393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۵:۲۴
پزشکی که باید طبق قوانین بین المللی 15 دقیقه برای مریضش وقت بگذارد وتنها 1 دقیقه وقت می گذارد و آنهم اگر سوالی بکنی از مریضی خود انکار پا خدا داری صحبت می کنی..پزشکی که روزی 100 میلیون در آمد دارد.و تنها سواد داشته شان حفظ چهار تا فرمول و اصطلاح انگلیسی است و از روشهای جدید مداوا بی خبر هستند چون اصلا انگلیسی بلد نیستند...پزشکانی که زیر میزی می گیرند.پزشکانی که مریض برایشان حکم چک پول را دارد تا مریض...اصلا خود شما چطور صاحب بیمارستان و ملک و املاک شده ای...اگر دکتری چند سال درس می خواند و بعد دز زیر باد کولر گازی و با کراوات و روپوش و و و و کار می کند واز سختی کار می گوید و توقع ماهی 1 میلیارد تومان در آمدرا دارد پس چرا این توقع را مهندسی که همان مقدار سال را بابت گرفتن مدرک مهندسی می گیرد و تازه در رشته ریاضی فیزیک هم درس می خواند تا مهندس شود و در سخت ترین شرایط آب و هوایی مانند آبادان و عسلویه و و کار می کند و فقط ماهی 2 میلیون می گیرد را ندارد....شما دکترها ارزش انسانی خودتان را شدیدا با عواملی که در این سالها از شما دیده ایم مانند بیرون انداختن پیر زن بیمار و مستحقی که در کهریزک رها شد تا طعمه سگها شود .مانند بخیه ای که از صورت طفل اصقهانی بر داشتید که حتی جانی ترین و وحشی ترین انسانها هم این کار را نمی کنند..مانند بریدن صورت نوزاد تازه متولد شده ای که با تیغ جراحی جراح ناشی بریده شد در حین عمل سزارین..مانند هزاران هزار موردی که من و شما و همه می دانیم..از این قشر دفاع نکنید که بد جور خود را نشان داده اند. (3772394) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۵۰:۲۸
فقط امیدوارم اگه مریض شدی نزد این به قول خودت از خدا بی خبر ها نری و بری نزد یه باشرف چینی و هندی و ... (3773055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۲۲:۳۳
اگر انحصار نباشه و اجازه بدن پزشک چینی و هندی بیاد توی این مملکت چرا که نه؟! فکر کردی خیلی مهمی؟؟!!! فکر نکن!!! (3773809) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۷:۰۷
دکترا از دولت پول میگیرن
از مردم میگیرن
از بیمه میگیرن
زیر میزی میگیرن
خوب برید دکتر از خارج سازید ارزانتره (3772398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۸:۳۹
درک که کارنکنند بی خودنبود که رژیم سابق ازکشورهای دیگرپزشک می آورد. (3772400) (alef-13)
 
سید مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۸:۴۹
مردم رو تهدید می کنن. بفرمائید آقا شما مگر پادشاه هستی، اگر یک روز مهندس برق کار نکند چی می شود، آتش نشانی کار نکند جه می شود ، معلم کار نکند چه می شود، کارمند شرکت نفت کار نکند چه می شود، شما را فرد دینداری می دانستند، اما ظاهرا فریب بسم الله تان را خوردند.... گمان کرده اید که بالاسر مردم هستید. شما چه کاره اید که چنین به مردم ایران توهین می کنید...... (3772401) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۹:۱۲
مصداق کامل عذر بدتر از گناه (3772403) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۹:۲۹
خدای ناکرده برای مریضی خود به دکتری مراجعه می کنید بعد دکتری دیگر و بعد دکتری دیگر...تنها چیزی که مفهمید این است که 3 دکتر رفتید و 3 جور حرف و تشخیض متفاوت و 3 جور مداوای و راه حل متفاوت..هر کدام هم صد در صد متفاوت با دیگری..خدایی با چه قشری طرفیم....جناب وزیر این دکتر ها نباشند مردم سالم ترند..چون حداقل به خاطر تشخیص اشتباه این قشر مادی گرا مریضی شان بیشتر نمیشود.....راستی چطور میشه از بیمارستان خصوصی شما وقت بگیریم......روحانی مچکریم.. (3772404) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۰:۵۰
کسانی که اینگونه به سخنان وزیر حمله برده اند، آیا حتی برای یک لحظه طاقت دیدن و لمس امعا و احشا یک مجروح تصادف را دارند؟ آیا توان دیدن یه صورت جزغاله شده،توان مشاهده چرک و کثافت و بوی تعفن و ادرار و مدفوع بیماران را دارند؟ آیا میتوانند یک دست یا پای قطع شده را حتی برای چندلحظه تحمل کنند؟ اصلا تحمل دیدن خون را دارند؟ آیا جرات میکنند حتی برای یک لحظه و با رعایت تمام اصول بهداشتی یک بیمار مبتلا به جذام، مبتلا به ایدز، مبتلا به سل و سیاه زخم و طاعون و وبا و تب کنگو و ابولا و ... هزار مرض عفونی و واگیردار دیگر را حتی برای یک لحظه لمس کنند و او را معاینه کنند؟ میتوانند بعد از مشاهده دل و روده بیرون ریخته یک مجروح حتی یک لقمه غذا را فرو ببرند؟ آیا استرس نجات یک بیمار اورژانسی را درک کرده اند؟ آیا شرایطی که همراهان بیمار بیشترین و شدیدترین فشار عصبی را بر پزشک و پرستاران وارد میکنند را درک کرده اند؟
پزشکان و پرستاران و بهیاران و ... همه جامعه پزشکی از جان و روح خود برای جان و سلامت شما مایه گذاشته اند. کمی انصاف و وجدان هم چیز بدی نیست ای مردم فراموشکار و بدعهد و بی انصاف.... (3772408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۱:۲۰
اینم جوابت. خووب بخون.غسالی که حمیده خیرآبادی وعسل بدیعی را شسته است چه كسي است؟


دوتا از سنگ‌هاي غسالخانه كه نسبت به بقيه جلوتر هستند گودي ندارند. آنها را براي سدر و كافور زدن به جنازه و كفن كردن ساخته‌اند. محبوبه خانم در حال شستن يكي از جنازه‌هاي سرصبحي پايش گرفته و روي پله پاييني يكي از اين سنگ‌ها نشسته و از درد به هم مي‌پيچد. با يك دست زانوها و ساق پايش را مي‌مالد و با دست ديگر كنار سنگ را گرفته تا تعادلش به هم نخورد. وزنش زياد است و ديگر نمي‌تواند جنازه‌ها را جابه‌جا كند. مي‌گويد: « ما بايد هر روز ١٥ جنازه را شست‌وشو دهيم كه اين تعداد از جنازه‌ها سرصبحي جداست. براي آنها هيچ حق‌الزحمه‌اي به ما نمي‌دهند چون جنازه سرصبحي همان تصادفي‌ها و بي‌نام و نشان‌ها هستند.»

مريم شامپو به دست از راه مي‌رسد و تندي مي‌پرد پاهاي محبوبه خانم را مي‌مالد. مي‌گويد: «١٥ ساله داره كار مي‌كنه. آرتروز دست و پا داره، ديسك كمرش رو تازه عمل كرده. هنوز كه هنوزه بيمه تكميلي نداره.»

محبوبه خانم پلك‌هايش را روي هم فشار مي‌دهد و به مريم مي‌گويد ماسك سفيدرنگ روي بيني‌اش را بردارد تا بتواند بهتر نفس بكشد. « سختي كار هم به ما نمي‌دن. ما اينجا كارگر روزمزديم. مهري خانم ٢٥ ساله داره اينجا كار مي‌كنه هنوز هيچ حكمي واسه سختي كار و بازنشستگي بهش ندادن.» جنازه پيرزن سنگين وزن ميان حوضچه در انتظار دست‌هاي محبوبه خانم است.

مريم تند تند ماسك روي صورتش را جابه‌جا مي‌كند. تركيب چشم‌هاي سبز و ابروهاي پهن تيره‌اش بالاي سطح سفيد ماسك ترسناك به نظر مي‌آيد. تند تند سرفه مي‌كند و از بوي كافور شكايت دارد. « يك سال مي‌شه كه آسم گرفتم. وقتي به سرنوشت مهري خانوم فكر مي‌كنم با خودم مي‌گم اينقدر اينجا مي‌مونم تا از بوي كافور بميرم. يه بار از بيمارستان يه جنازه پيرزن آورده بودن كه دكترا تنش رو با فرمالين (دارويي شيميايي كه در تشريح جسد از آن استفاده مي‌شود و استفاده آن به مقدار زياد منجر به تحريك ريه‌ها و ايجاد درد در قفسه سينه و تنگي نفس شود) پوشونده بودن، همين كه جلد جنازه رو باز كردم، فهميدم حالم داره بد مي‌شه. وسط شست‌وشو از حال رفتم. يه هفته نتونستم بيام سر كار. دكتر گفت دنبال يه شغل ديگه باش. اما چه جوري آخه؟ عفت خانوم بعد از ١٥ سال كار تو غسالخونه به خاطر مواد شيميايي اينجا چشماش آب مرواريد آورد و نابينا شد. الان تو خونه نشسته به نون شب محتاجه.»

محبوبه خانم با همين دست و پا و كمر دردناكش جنازه آدم‌هاي معروفي را غسل داده. از حميده خيرآبادي بگير تا عسل بديعي. با دست به پشت مريم مي‌زند و با خنده مي‌گويد: «پاشو پاشو!من و بلند كن، خدا بزرگه توكلت به خدا باشه درست مي‌شه. » محبوبه خانم بلند مي‌شود و مريم يك ماسك نو برايش مي‌آورد تا روي دهان و بيني‌اش بگذارد. يكي از زن‌ها به كمك محبوبه خانم مي‌رود تا جنازه زير دستش را تكان دهد. محبوبه خانم نفسش درنمي‌آيد. به صورت جنازه نگاه مي‌كند و مي‌گويد: «انگار هنوز دلش به دنيا بوده»

يك جادستمالي با عرض زياد، بالاي تخت كفن نصب كرده‌اند كه دورش را به جاي دستمال از پارچه‌هاي نخي سفيد پر كرده‌اند. محبوبه خانم با يك چاقوي تيز تكه تكه پارچه‌ها را مي‌برد و روي تخت كفن پهن مي‌كند تا جنازه را روي آن بگذارد. ساعت نزديك ١٢ ظهر است محبوبه خانم بايد پنج جنازه ديگر تا پايان وقت كاري بشويد و كفن كند. (3772441) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۰۶:۰۱
تمام کسانی که اینطور به پزشکان حمله می کنند، وقتی بلایی سر خودشان یا یکی از عزیزانشان می آید، حاضرند به دست و پای دکتر بیفتند و التماس کنند تا دکتر سلامتی دوباره را به خود یا جگرگوشه شان برگرداند، آنوقت می آیند و در این کامنتها هرچه از دهنشان در میاید نثار این قشر زحمتکش و نخبه میکنند. حقا که پزشک زبان نفهم هندی و بنگلادشی سزاوار شما ناسپاسان فراموشکار است (3773069) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۳:۲۹:۲۹
چون نگران سلامتی خود یا عزیزان هستن باید سرکیسه بکنیدشون دیگه! برید بخش خصوصی عزیز بعدم ظرفیت رشتتون رو آزاد کنین که ملت بیشتر بیان کمبود پزشک نداشته باشیم. اونوقت هرچی درآوردین نوش جونتون (3773156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۳:۴۳
برادر من تمام اقشار عزیزند
وزیر بهداشت در حد یک آدم کوچه بازاری حرف زد. خیلی زشت حرف زد. آیا یکی از شما عزیزان پزشک، تا الان در سایت الف کامنت گذاشته اید و بگویید حرف آقای وزیر اصلا درست نبوده و قشر فهیم پزشکان دلسوز خود را مبرا از حرفهای وزیر می داند.
خیر. خوب جواب های هوی است برادر. (3773663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۸:۳۷
به به چه پزشک باادب و کمالاتی!!!! (3773705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۲۹:۰۲
اینها ادب پاس نکرده اند (3775572) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۲۷:۰۸
شما پزشکان زبان فهم ایرانی هم برید هند و بنگلادش میشید پزشک زبان نفهم.الان فکر کردی شخصیت پزشکان ایرانی رو بالا بردی با این کامنتت؟؟ (3775824) (alef-11)
 
سعید
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۵۹:۱۰
البته همه اینها نیاز به کمی قساوت قلب دارد اما نه در حدی که همه عواطف انسانی را آدم کنار بگذارد و با بیرحمی کامل دار و ندار آن مجروح و مصدوم و بیمار را از چنگ او در آورد یا به بیت المال بزند و هرماه صدها میلیون غارت کند. (3773138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۸:۳۲
جوک نگو اولا این مریضها چند درصده
بعد برای پزشک فرقی نداره چطور بینی ده میلیونی را باز میکنه و جراحی میکنه بهترین غذا را میخوره جراحی زیبایی میکنه اونها دلش را به هم نمیزنه (3772488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۲۰:۵۴
یعنی شما می فرمایید به خاطر دیدن بوی تعفن و دست و پای قطع شده باید مردم را بدوشیم و بی انصافی کنیم و آنها را از خود برانیم چون داریم بوی تعفن و دست قطع شده و و و می بینیم.... (3772492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۲۳:۳۹
چرا چنین وزیری که در ابتدای شروع به کارش و قبل ازگرفتن رای اعتماد خود را معصوم و مظلوم نشان میداد این چنین شده..هنوز باورم نمیشه ایشان اینقدر مادی گرا باشند..خوب البته این از سادگی من و امثال من بوده که بیمارستان خصوصی اشان را ندیدم..پورشه سواری ایشان را ندیدم....روحانی مچکریم که در کابینه شما امثال ایشان که پول و ثروت کلانی انباشته کردند کم نیستند و ندارید....دیغ از یک مثقال انصاف.... (3772499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۲:۱۴
شما اگه انصاف دارید پس حقوق پرستار وبهیار رو هم افزایش بدید چرا حقوق پزشک حداقل 30 برابر پرستار می باشد . (3772616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۳۳:۱۹
هر شغلی برای مردم مهم و حیاتی هست، مساله اینه که شما خودتونو تافته جدا بافته میدونید، این که جناب وزیر پزشکان رو مستحق گرفتن حقوق های نجومی میدونن دور از انصاف و وجدانه...وگرنه اگر پزشکی واقعا برای خدمت به مردم بدون چشم داشت و طمع کار کنه خیلی هم برای مردم عزیز و قابل تقدیره... بحث سر اینه که آقای وزیر فکر میکنن پزشکا حق دریافت حقوق های نجومی رو دارند در غیر اینصورت کار نمیکنن..پزشکی که فقط با گرفتن پول های کلان و صرفا با انگیزه ی مالی کار کنه پزشک نیست.. (3772975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۲۱:۳۹
شما چی؟ شما تحمل مرزبانی رو داری؟ تحمل سال به سال از دریا اومدن رو داری؟ اونا اندازه تو حقوق میگیرن؟ آقا بیا دوبل حقوق بگیر. سوبل حقوق بگیر دیگه نه 20 برابر که عموجان. پول بهتون مزه کرده حاضر نیستین واقعیت رو قبول کنین! (3773101) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۸:۴۵
قربون شکلت. خیلی از مشاغل هستند که دردسرش به زعم خیلی ها بیشتر از دیدن امحاء و احشاء مردم بیمار است.
مثلا تخیله فاضلاب. آخه این چه منطقی است. همان دیدن امحاء و احشاء بعد از دوبار دیدن عادی میشه. دختر من دانشجوی پزشکی است. جلسه اول تو اتاق تشریح غش کرد. اما جلسات بعدی براش عادی شد. حالا راحت به میت هم دست میزنه.
اینقدر با این حرفهای یک من غاز بیشتر از این خودتون رو خراب نکنید.
به قول قدیمیا بیشتر از این همش نزنید گندش در میاد (3773678) (alef-13)
 
مراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۲:۵۷
ایشان وزیر بهداشته یا رئیس اتحادیه صنفی قشر مستضعف پذشکان! (3772410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۳۸:۳۲
جناب وزیر فکرشو بکن اگر یک روز مریض نباشه شما چیکار می کنید........ (3772419) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۳۸:۴۳
مهران مدیری با سریال در حاشیه خیلی خوب داشت جامعه پزشکی رو نشون میداد.واقعا اگه مریضا نباشن دکترا چی کار میکنن.. (3772983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۶:۰۸
اکثریت پزشکان از این پوپولیست سرمایه دار متنفرند . به نظر میرسد ایشان درطی سالیان گذشته تنها مشغول انباشت سرمایه خود بوده و به نوعی معتاد به ان شده و از تحولات جامعه اطلاعی ندارد. (3772434) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۰:۵۳
با سلام
یک وزیر تحصیلکرده و این حرف
دریغ از سر سوزنی انصاف و تعقل و تدبیر
متاسفم (3772440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۱:۰۱
واقعا. انتظار نداشتم از ایشان. باعث تاسف (3772613) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۳:۳۲:۳۰
نخبه بودن پزشکان رو با منطق و استدلالش نشون داد:)) جماعتی که یه عمر جز حفظ کردن کاری نکنن و سعی نکنن یه مسئله ریاضی چیزی حل کنن همین میشن. (3773158) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۲:۲۳
!!!!!!! حالا کار به جایی رسیده که برای بستن دهان محرومین ، تهدید میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!! آقای وزیر فکر کرده اید اگر این ملت نسخه ی بی تدبیران و متجاوزین به بیت المال را بپیچد ، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟؟؟؟؟؟؟؟ (3772445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۲:۵۶
این آقا اصلا به نظرات مردم هم توجه میکند! اینهمه کامنت دررد نظرات ایشان ارسال
میشه ولی باز حرف خودشو میزنه ، پس معلوم میشه اعتقادی به مردم سالاری نداره و فقط تمام قد مدافع منافع پزشکان شده ولاغیر......... (3772446) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۴:۳۵
مدعیان نظارت ؛ !! مدعی العمومین ؛؛ کجائید ؟؟؟؟؟؟؟؟ !!! جواب نمیدهید ؟؟؟ (3772447) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۷:۴۲
استعفا استعفا استعفا (3772454) (alef-13)
 
مراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۸:۱۳
اگه پزشکان کار نکنند، برای ما که هیچ اتفاق خاصی نمیافته چون همین الانشم ، پول درمان ،در حدی که بتونیم به پزشک محترم بدیم نداریم. (3772456) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۹:۴۷
اگر یک روز پرستاران، معلمان، کارگران، رفتگران، پرسنل نیروی انتظامی و غیره کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر یک روز پرسنل نیروی نظامی و نیروی انتظامی کار نکنند آیا شما و هم صنفی هایتان و خانواده محترمتان امنیت خواهید داشت تا بتوانید درآمد نجومی کسب کنید. (3772459) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۱:۳۳
باید به فیشهای حقوق نجومی عزای عمومی اعلام کرد همین و بس (3772463) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۳:۲۹
اقای هاشمی شما چرا! (3772465) (alef-13)
 
مهدی .ص.ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۱:۳۰
اره , کار نکنن,
ممنم به دوستم که تعمیر کار ماشین هست میگم ,ماشین دکتر ها رو تعمیر نکنه,
به دوستمم که راننده تاکسی هست میگم , هیچ دکتری و سوار ماشینش نکنه,
به دوست دیگری هم میگم موهای اونها رو اصلاح نکنه
به باجناقم میگم کفشی هم به دکتر ها نفروشن,
به پدرمم میگم به هیچ دکتری خانه نفروشه,

واسه من و دوستام کوری نخوانید , من و دوستام میتونیم همه کار کنیم , ملت بزرگ ایران همیشه سربلند باشید . (3772478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۱:۰۴:۳۷
عجب پاسخی دادییی, باید پست اول سایت قرار بگیره, کوتاه و جالبه (3775030) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۶:۲۵
ایشان بینش طبقاتی دارند چشم هایشان جراحی نیاز دارد باید انسانی ببینند (3772484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۱۹:۳۰
وای خدایا اینها چقدر از خود راضی و از خود متشکر شده اند. فراموش کرده اند که همه ی ارزش و احترامشان از این مردم است. چه بهتر افرادی با این دیدگاه کار نکنند. خدای ما مردم هم خیلی بزرگ است.آقای وزیر با این طرز فکرتان از خشم خداوند بترسید و زودتر به درگاه لایزال او توبه کنید. (3772490) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۳۵:۲۴
واقعامتاسفم به طرز فکرهمچنین وزیری!
اگرمعلمی حاضرنمیشددردورافتاده ترین نقاط کشورانسان تربیت کنه چی میشد ؟دکترازکجا میآمد؟
اگرمهندس نبودوهزاران تااماواگر.... (3772520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۴۳:۴۰
خطر بسیار بزرگ در پیوند سرمایه سالاری، تخصص پزشکی و دستگاه دولتی است. ایشان باید یکی را از زندگی خود انتخاب کند. سن و سال زیادی هم ندارند که به گوش جان این معنا را درک کنند. بقول قدیمی ها خوب و زود و زیاد می خواهند (3772530) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۴۶:۴۸
مطمنن با تعطیلی آموزش و‌پرورش هیچ مشکلی پیش نمیاد.. فرزند بنده رو مجبور کردن کلاس های تقویتی دبیران خودشون رو ثبت نام کنند و بابت هر ترم سه میلیون یعنی مجموع شش میلیون ان هم در مدرسه دولتی از اینجانب پول گرفتند.. توجیه مدرسه هم این بود که فرصت نمیشه تمام مطالب رو سر کلاس گفت!! خوب اگر اینجوریه دیگه چرا مدرسه ای هست؟... کلا مردم برن معلم خصوصی بگیرن.. من کارمند در شهر تهران با حقوق ۲/۵ چه جور این ظلم رو تحمل کنم!!! واقعاچرا کسی به وضعیت زیر میزی ها و پول زور گرفتن ها در مدارس توجه نمیکنه.. (3772533) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۰:۱۰
حالا
فکرکن چقدر به محبوبه حقوق میدن؟ (3772537) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۳:۴۵
باسلام
امیدوارم الف نظر مرا منتشر کند
جای بسی تاسف هست که یک وزیر این حرف را بزند
جناب وزیرشما که از یکپارچگی و به هم پیوستگی و نظم و ترنیب آگاهی اطلاعع کامل دارید ک وزیر شده اید پس چرا این حرفها رو میزنید.شما میدانید اگر کارگران شهرداری یک روز کار نکنند چه خواهدشد؟؟؟؟؟؟شما میدانید اگر پرستاران یک روز کار نکنند چه خواهد شد؟؟شما میدانید اگر افرادی ک در پمپ بنزین کار میکنند دست از کار بکشند چه خواهد شد؟؟شما میدانید اگر مهندسانی ک در پتروشیمی ،پالایشگاه،نیروگاه وحتی کسانی ک در نفتکشها.کار میکنند دست از کار بکشند وزارت نفت پولی ندارد ک به شما پزشکان تقدیم کند.دو حالت وجود دارد یاشما میدانید یا هم نمیدانید.اگر نمی دانید ک باید از شرم سر بالا نمی آوردی و اگر میدانی و این حرفها را میزنی که بدتر!!!!!آقای دکتر قاضی زاده هاشمی یکی از افرادی ک باعث شد اسم پزشکان بر سر زبانها بیاید خود شما بودید.شما ببینید اسم وزارت خانه شما وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هست ولی خود شخص شما نام آن را فراموش کرده اید.به قسمت بهداشت ک مهمترین بخش آن است کار ندارید وآن را رها کرده اید.شما پزشکان قدرت وزارت بهداشت را در دست گرفته اید وهر کاری ک به نفع پزشکان هست را انجام میدهید.مثلا همیشه تعداد پزشکان را محدود نگه داشته اید تا هیچگاه پزشکان کم درآمد نشوند.سیاستهای شما باعث شده نام پزشکان بر سر زبانها جاری شود.آیا این پولها حلال است!!؟؟یک نفرمهندس ک نه هوشش از پزشک کمتر است و نه توانایی اش،در گرمای خوزستان و عسلویه کار کند و پزشک شما همان درآمدی ک این مهندس برای کشور بدست می آورد را دریافت کند و در بهترین شهرها بهترین خانه ها را داشته باشد و آن مهندس هم بیچاره باشد!!!!آیا شما نیدانید ابزاری ک پزشکان با آنها کار میکنند را چه کسانی میسازند؟؟؟در قدیم یک فرد بیسواد هم دندان را میکشید و هم دندان عملی میساخت با پول بسیار کم،آیا شما میدانید امروزه عده زیادی به علت بالا بودن هزینه دندانپزشکی ترجیح میدهند درد دندان را تحمل کنند تا مبادا جیبشان خالی شود ودستشان جلوی دیگران دراز!!!!!!خود شما حتما یک نفر هم سن وسال دارید که رشته مهندسی،دبیری و یا رشته دیگری خوانده باشد ،آیا سرمایه امروز شما با سرمتیه آنها قابل مقایسه است(فقط درآمد حاصل ازشغلتان با یکدیگر مقایسه شود)!!!!!آیا وجدان شما بیدار است؟؟؟؟؟؟؟من تا الان هیچ انتقادی از کارهای شما نمیکردم و طرفدارتون بودم اما از امروز که میگویید اگر پزشکان یک روز کار نکنند چه میشود را شنیدم،از خودم شرمنده ام جناب وزیر
شما با بهانه نجات بیماران چ کاره ک نکردید به نام بیمار و به کام پزشکان!!!!!
مجلس هم ک نماینده انگار ندارد ک ندارد.هرسال دریغ از پارسال (3772541) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۴:۲۳
حرف شما غیر انسانی است که فراموش کرده اید وزیر مردم هستید یا پزشکان اگر هر کشور دیگه بود شما الان باید استعفا داده بودید یا ژاپن الان باید خودکشی کرده باشید نه با کمال قساوت و پر رویی مردم رو تهدید به کار نکردن پزشکان کنید (3772544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۶:۲۷
آقای وزیر ببین به خاطر دوزار مال دنیا به کجا رسیدی که داری چنین حرفایی می زنی. والا من خجالت کشیدم. پول زیادی گرفتین باید عذر خواهی کنین و استعفا بدین. (3772549) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۰:۵۷:۴۰
فقط برکناری وزیر پولکی
بهتر است الف یک نظر سنجی در خصوص موافقت یا مخالفت با برکناری ایشان برگزار نماید. (3772551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۰۴:۱۰
ما مهندسین برق دانشگاه شیراز در خدمت همه مردم هم هستیم اینجا رایگان درس خوندیم و تا عمر هم داریم به مردم خدمت می کنیم. دریافتی بنده زیر 2 میلیونه و مهندس بودن باعث نمیشه غرور ما رو بگیره علیه مردم موضع بگیریم و در این شرایط گردنه گیری کنیم . (3772563) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۰۵:۳۶
مرفه بی درد چه میفهمه درد مردم چیه،چقدر انسان گستاخ میتونه باشه (3772568) (alef-13)
 
پزشک وظیفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۰:۵۴
ممنون از جناب وزیر که حرف دل خودش و جامعه پزشکی رو زد. (3772580) (alef-13)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۱۸:۴۳
این اقا از وقتی فیش حقوقی مدیزان رو شده همینجوری دارن یه مردم توهین می کنند ازغیر انسان خواندن وتوده ای و ضد انقلاب و..حالا هم پزشکان وتشویق به اعتصاب می کنند کسی نیست به این اقا بفهمنه حقوق نجومی رو از یست المال (مردم) میگیرند این مدیران، مردم انقلاب نکردن که امسال شما ها بیفتین توجون ملت 250هزار شهید ندادیم که شما بشین و مملت من بیمار شده به نوعی گروگان برخی از پزشکان مجلس محترم باید جلو همچین توهین رو بگیرند . (3772605) (alef-13)
 
اشكان احمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۳۱:۳۳
با بخشي از صحبتهاي وزير كه ميگه افشاي بدون اطلاع فيشهاي حقوقي و در جايي غير از محاكم قضايي، خلاف است موافقم.
در اينكه بايد قانون حقوقهاي بالا هم اصلاح شود حرفي نيست.
اما اينكه ايشان ميفرمايد اگر روزي پزشكان كار نكنند چه اتفاقي براي جامعه مي افتد را بيشتر شبيه تهديد و طنز ميدانم!!!
اولا جناب وزير عزيزاني كه با پول بيت المال درس خوانده اند و كسب تجربه كرده اند تا همچين روزي بدرد بخورند خيلي بيجا ميكنند كه روزي تصميم بگيرن كار نكنن!!!
دوما مثال زديد اگر پزشكان كار نكنند چه بلايي سر جامعه مياد!!
من سوالم اينه اگر روزي رفتگرها كار نكنند و زباله شهر رو فلج كنه چي ميشه؟
اگر روزي مهندسها كار نكنند چي؟
معلمان، كارمندان صنعت نفت، پليسها و ... چطور؟؟!!
گويا برخي اقشار جامعه رو خود بزرگ بيني متوهم كرده؟!!!
دوستان پزشك اون روزي كه با پول بيت المال درس خواندند و از مزاياي اجتماعي اين حرفه بهره بردند بايد فكر طرح در مناطق محروم هم ميكردند!!
منت بر سر جامعه گذاشتن !!! (3772642) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۳۲:۳۳
وزیر پزشکان نه وزیر بهداشت؟؟ (3772645) (alef-11)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۳۵:۲۸
سی نیست از وزیر بپرسد آقاجان پیشگیری بهتر است یا درمان اگر ماموران شهرداری زباله های خانه شما را جمع نکنند و کافی ده روز همینطور بمانند آن موقع می فهمید که چه اتفاقی می افتد اگر امنیت نباشد باز همینطور اگر مهندسین نیروگاها نباشند همکاران شما باید دست روی دست بگذارند و هیچ کاری از آنها بر نمی آید آقای وزیر محترم سنجیده و منطقی سخن بگویید این سخنان از یک وزیر بسیار زشت و زننده است. (3772649) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۱:۵۶
اقای وزیر
میزان حقوق یا امر خصوصی نیست بلکه کاملا مساله ای عمومی است. مسایل عمومی همباید طبق قانون شفاف باشد. این یم موضوع امری است. شما باید میزان حقوق ها را منتشر کنید . این تکلیف قانونی شماست. خلاف ان غیر قانونی و غیر اخلاقی است. (3772664) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۱:۴۷:۴۶
,, فکر کرده اید اگر روزی .............. چه می شود ,, راستش اگر ملت ایران در انتخاباتها با فکر رای می دادند حتما امروز شاهد این اوضاع نبودیم که (( به مرگ بگیرنمان تا به هر کاری که دلشان می خواهد بکنند رضایت دهیم )) و البته نمی دانم مجوز این نوع تهدید کردن را از مسلمانی شان دارند یا از قسم پزشکی شان . (3772678) (alef-13)
 
Czech Republic
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۰۱:۵۱
اینهمه پزشک متخصص و فوق تخصص در هند و پاکستان . شماها نیاز نیست مردم را معالجه کنید. معالجه که چه بگویم 10 تا 10 تا بیمار سرطانی را پزشک در 5 دقیقه ویزیت میکن. حرامش باد و لعنت به به مسئولین بیکفایت (3772710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۴:۳۰
قدیمی ها می گفتند عقل و سواد دو امر متفاوتند، حالا این مضمون را با این حرف ها به خوبی درک می کنیم (3772760) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۴:۵۰
شما فقط انگلیس را مثال زدید.
در آلمان چه طور است؟ (3772762) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۵:۰۰
جناب دکتراگرخدای نکرده یکروزآتش نشان های زحمت کش وجان برکف سرکارنرن وخانه جناب عالی آتش بگیره چی میشه؟ (3772763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۶:۰۰
اگر اين پزشكا كار نكردن بگيريد مثل كارگرا بزنيدشون، اخراج كنيد، انگ اقدام عليه امنيت ملي بزنيد اونوقت ميان سر كار
يعني ايشون معتقدن فقط كار پزشكا با ارزشه و كار بقيه هيچي؟ من دكتراي مهندسي از بهترين دانشگاه غربيم، ماهي سه ونيم ميليون دارم ميگيرم تو صنعت، من كم زحمت كشيدم؟ يا كارم كه توليد دارو براي بيماران بي ارزشه؟
اين مديراني كه اينقدر ميگيرن، چه هنر خاصي دارن؟ اگر هنر مديريت خاصي بلد بودن چرا وضع كشور اينه؟ چرا بايد نگران باشيم كه اگر حقوق بالا نگيرن ميرن، اتفاقا خيلي هاشون اگه از دولت برن يك قرون هم نمي تونن در بيارن و گشنه ميمونن، با رانت و پارتي اومدن سر كار حالا ميترسونن كه اگه ما بريم مدير خوبو از دست ميدين، شما برو نگران نباش (3772767) (alef-13)
 
دوستدار روحانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۳۹:۵۳
بنده به عنوان یکی از دوستداران روحانی که به امید به آبادانی کشور و عمل به اعتدال و پرهیز از افراط گرایی به ایشان رای دادم
آیا اعتدال عملکرد این وزیر است ؟
کسی انتظار نداره که پزشکان متخصص بعد از حدود 11 سال تحصیل بی وقفه بعد از دیپلم ، درآمد کمی داشته باشد و افزایش درآمد هم حد و حدودی دارد
این جناب وزیر از اون ور پشتبوم افتاده
جناب رئیس جمهور ، امثال این آقا با دفاع از اشتباهاتش ، آبروی اعتدال را برد ، خواهشمند است برخورد کنید
و نسبت به روشن سازی سایر وزرا و معاونین خود اقدام کنید
ترسم از این است که این تفکر درست ، با اجرای غلط از بین برود (3772775) (alef-11)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۴۱:۱۲
آقای دکتر میخواین من به جایی شما از مردم عذرخواهی کنم و استعفا بدم از کارم!!!! (3772777) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۲:۵۰:۳۵
آیا شما فکر کرده اید با این تحدیدتان راه به هیچ جا نمی برید...؟ اگر پزشکانمان کار نکنند مردم به دردسر می افتند بیماران سختی می کشند ... ولی قطعا پزشکانی با شرافت و متعهد پیدا می شوند که حتی حاضرند بدون دریافت پول بیماران را درمان نمایند و البته دیگر وقتی کسی در خانواده ای بیمار شد به فکر فروش ماشین و خانه و فرش زیر پا نمی افتیم....
آقای وزیر شورش رو درآوردید و عملکرد اشتباهتان در رابطه با افزایش نجومی حقوق و مزایای پزشکان به طرز بدی دفاع می کنید . من نمی دانم شما هیئت علمی ها پزشکی یا هرچیزی همان هایی که حقوق نجومی می گیرید از واقعیت های جامعه خبر ندارید و یا خود را به آن راه می زنید....!!!؟
هیچ کار سیاسی و بداخلاقی در این مورد صورت نپذیرفته بلکه دارد شفاف سازی می شود و باید ادامه پیدا کند لازم است رئیس جمهور پیش از آنکه لازم شود رهبری به موضوع ورود کند خیلی جدی و قاطعانه به مسئله ورود کند و یک نظام هماهنگ پرداخت برای تمامی ارگانها و سازمانهای دولتی سامان دهد.... رئیس جمهوری که با رای مردم بر این جایگاه تکیه زده بایستی به مشکلات و دقدقهی آنها که یکی از آنها چگونگی هزینه کرد بیت المال است رسیدگی کند.
می گویند حقوق نیست و کارانهاست از درآمدی که خود پزشک ایجاد کرده پس چرا به من PHD از درآمد چندین میلیاردی در سالی که برای یک مجموعه ی صنعتی ایجاد می کنم فقط ماهی 2میلیون به من می رسد و خبری از هیچ کارانه ای نیست؟
شما چرا حقیقت را نمی گویید مگر نه آنکه من باید مهندس باید تخصصم را کنار بگذارم لباس نظامی بپوشم و در پادگان ها در مناطق مرزی خدمت کنم چرا به دنبال هوجی گری و پیچاندن مسئله هستید.
حقوق پزشک شما زمانی که در مناطق مرزی طرح می گذراند چقدر است!؟ط می دانستید من سرباز در پدگان مرزی که سالیان سال رنگ پزشک و پرستار به خود ندید با ماهی 100 هزار تومان خدمت می کردم!؟
آن مناطق مرزی شما هم نسبت به کشیک هایی که سربازان (که خیلی از آنها هم تحصیل کرده اند) میدهند مرکز و پایتخت حساب می شوند.
همکارانتان می گویند مدرک ما گروگرفته می شود تا طرح بگذرانیم ! کجای دنیا چنین است!!!؟ این نشان می دهند جامعه ی پزشکان از مردم چقدر فاصله گرفته که نمی دانند این موضوع در مورد همه ی رشته ها در نظام آموزش عالی وجود دارد فقط فرق پزشکان با دیگران در این است که آنها به جای پادگان در بیمارستان خدمت می کنند و البته حقوق خوبی هم میگیرند و سابقه کار می شود در حالی که مهندسان و دیگران بایستی در پادگان ها و بیابان ها و مناطق مرزی تر از آتنچه که شما فکر می کند مرز است خدمت کند بدون حقوق...
یا می گویند ما خیلی درس خواندیم و کنکور فلان دادیم در صورتی که اگر در دانشگاه های علوم پرزشکی از دانشکده های مهندسی جدا نبود خجالت می کشیدند که بگویند ما درس خوانده ایم. (3772799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۱:۲۳
وزیر جان اگر من معلم نبودم تو پزشک می شدی تا پروبازی در بیاری اگر قرار بر اهمیت کار است انکه تو را پزشک کرد در اولویت قرار می گیرد. (3772821) (alef-11)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۸:۵۶
جناب وزير بيان دردهاي جامعه(يا افشاگري) مگر زشتي دارد؟ آن غارت بيت المال است كه هم زشتي دارد هم محاكمه. (3772859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۲۴:۲۷
فکرشو بکن اگه پزشکان هندی و پاکستانی سرازیر بشن به ایران چه اتفاقی میفته (3772870) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۲۹:۵۷
آقای وزیر فکر کردید اگر مهندسین سرپناهی روی سر شما نسازند و یا دستگاههایی رو که ماشین پولسازی برای شما و همکارانتان شده نمی ساختند چه بر سر شما و دوستانتان می آمد شغل شما یک شغل شریفی هست بشرط اینکه حکیم باشید و حکمت معنای دیگری دارد که با این فیشهای میلیونی منافات دارد (3772880) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۳۲:۱۰
اگر روزی پزشکان کار نکند مطمئنا اینقدر مریص هم تراشیده نمیشود بیشترش کارشون شده استخوان تو زخم گذاشتن . مصرف فیلم رادیو گرافی در ایران مساوی هست با کل اروپا چرا .
چون هدف همشون شده پول دراوردن اخلاق مرده . وزیر که طرز تفکرش این باشه وای بحال پس نماز (3772882) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۵۳:۲۲
قاضی زاده هاشمی یادآور شد: چرا حقیقت را نمی گویید درنقاط مرزی چه کسی حاضر است خدمات ارایه دهد؛ آیا فرزندان برخی ها حاضرند به این مناطق بروند؟ حال این یکجانبه سخن گفتن بدون اطلاع درست است؟باید دل جامعه پزشکی به چه چیزی خوش باشد.
من این متن رو از خود مصاحبه کپی کردم جناب وزیر در نقاط مرزی فقط پزشکان فعالیت میکنن چرا مدافعین مرزهای کشور نباید آنچنان حقوقی بگیرند.مگر مرزبانان نیروهای امنیتی اموزگاران در مرز پرستاران در مرز .... تافته جدا بافته هستند (3772917) (alef-13)
 
فریده
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۲۳:۵۶:۴۲
خب کار نکنند . دست خدا بالاتر از همه ی دست هاست. جناب وزیر. (3772922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۰۰:۱۱
کارانه چه صیغه ایه چرا قبلا نبوده؟ (3772927) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۱۶:۳۳
در حال حاضر تنها قشری که از ورود خدمات خارجی دور مانده پزشکان هستند باید این تابو شکسته شود و جلو یکه تازی آنها گرفته شود.
خارجی ها در همه زمینها حرفی برای گفتن دارند چرا در زمینه پزشکی نداشته باشند. کدام کارگز، کدام مهندس، کدام تولید کننده از ورود و خدمات فنی مهندسی دیگر کشورها ضربه نخورده است. پزشکان نیز اگر بهره ببرند حساب کار دستشان خواهد آمد. (3772954) (alef-13)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۱۸:۲۷
🌟آیا میدانید طرح تحول نظام سلامت در بین کارکنان وزارت بهداشت به طرح " تمول پزشکان "معروف است؟ 😳

🌟 آیا میدانید وزارت بهداشت و درمان در بین کارمندانش به "وزارت پزشکان" معروف است؟!😳

🌟 آیا میدانید پزشکان و متخصصین فقط 7% از وزارت بهداشت را تشکیل میدهند و باقیمانده را سایر گروه های پزشکی تشکیل میدهند؟! 😳

🌟 آیا میدانید پس از اجرای طرح تحول سلامت و اجرای فاز سومِ آن کارانه این اقلیت 7% چند برابر شده است؟!(از 10تا80ملیون به 70تا بالای 300ملیون [و در مواردی به 1میلیارد]در ماه افزایش یافته است)؟؟؟!!!😳😳😳😳😳

🌟 آیا میدانید تمام پست های مدیریتی و کلیدی وزارت بهداشت به پزشکان و متخصصینی داده شده که حتی یک واحد درسی بنام مدیریت پاس نکرده‌اند؟! 😳

🌟 آیا میدانید ثروتمندترین و مرفه ترین کارمندان دولت همین اقلیت 7%است؟! 😳😡


🌟 آیا میدانید که پس از اجرای طرح تحول سلامت تامین اعتبار آن از محل انصراف یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده ایست که شما پرداخت میکنید؟؟؟!!!
(یعنی حتی با خرید یک چیپس مستقیما پول شما روانه جیب این اقلیت 7درصدی میشود)😳😳😳😡😡😡

🌟 آیا میدانید دکترای رشته های علوم انسانی و فنی که عضو هیئت علمی باشند در بهترین حالت(البته تعداد بسیار کمی) ماهانه حداکثر 3 ملیون میگیرند، در حالی که متخصصین محترم که عضو هیئت علمی باشند حداقل از 50ملیون به بالا میگیرند؟!😳😳😳

🌟 آیا میدانید پس از اجرای طرح تحول سلامت فاصله طبقاتی فقط بین کارمندان وزارت بهداشت حداقل 3000% افزایش یافته است؟!😳😳😳

🌟 آیا میدانید پس از اجرای طرح تحول سلامت، پس از بستری شدن بیمار در اورژانس متخصص مقیم حداکثر باید ظرف 10دقیقه جهت ویزیت بیمارش تشریف بیاورد.؟! 😳

آیا میدانید فقط به خاطر همین مقیمی در روز عادی500هزار تومان و در ایام تعطیل 750هزار تومان به متخصصین میدهند؟! 😳😳😳

🌟 آیا میدانید سهم پرداختی شما از بخش درمان،کم نشده است، بلکه هزینه ی آن را پیش پرداخت کرده اید؟!😳

🌟 آیا میدانید سهم یارانه شما بسیار بیشتراز45 هزارتومان هستش، که مابه‌التفاوت آن به جیب پزشکان برای اجرای طرح تحول سلامت میرود؟!😳


🌟 آیا میدانید باهرباربنزین زدن برای اتومبیل خود، سهمی را بعنوان افزایش قیمت حاملهای انرژی میپردازید که خرج این طرح تحول سلامت میشود؟!😳

🌟 آیا میدانید باخریدهرجنس از هرنوع و از هر مغازه ای،ولو یک بیسکویت باشد، سهمی و مبلغی بعنوان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت میکنید که قسمتی از آن مستقیماً بخاطر همین طرح تحول، افزایش یافته است؟!😳😳😳


🌟 آیا میدانید هربارکه حقوق میگیرید، بخشی از مالیاتی که کسر شده، به جیب پزشکی میرود که اصولاً دربیمارستان وجود خارجی ندارد و بخاطر اسمش، و فقط اسمش، از منابع مملکت، استفاده میکند و میخورد؟!😳😳😳


آگاه باشید که پزشکان حضور ندارند و حقوق دارند...

لطفا برای آگاهی همه مردم و همه مسئولین این مطلبو برای هر کس که میشناسی و تو هر گروهی که عضو هستی ارسال کن...

تا همه از این کلاه گشادی که بنام "طرح تحول سلامت" به سرشان رفته آگاه شوند. (3772956) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۱۸:۵۲
وزیری که عضو هیأت دولت است و بر خلاف منافع ملی پزشکان را تلویحا به اعتصاب دعوت می نماید شایسته ی بقا در مقام ورارت نیست. (3772957) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۳۴:۴۳
اگر پزشک ایرانی نباشه پزشک هندی زیاده. تازه انصاف هم دارن. (3772978) (alef-13)
 
هاشمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۴۰:۰۴
آقاي هاشمي از شما بعيد است
مگر پزشكان خونشان رنگين تر است يا به واسطه شغل و. جايگاهشان اجازه تخطي و تغاسب دارند.
؟؟؟؟؟؟ (3772986) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۱:۵۹
چرا از دیگر افرادی که در نقاط دور افتاده و محروم و در کنار این آقایان خدمت میکنند .

تا آنها چنین در آمدی کسب کنند دفاعی نمیشود .

آیا آنها هم وزیر مرتبتشان تا حد دست کشیدن از کار از آنها دفاع خواهند کرد.

با سرمایه این مملکت متخصص شده اند . لذا باید به نقاط مورد نیاز یروند. (3772996) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۳:۱۲
اگه رفتگرها هم یه روز کار نکنن می دونید چی میشه؟ مگه فقط دکترها کار می کنند؟ به اونا هم چند ده میلیون بدن (3772999) (alef-13)
 
حسین س
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۰۵:۱۴
فیش های الوده وکثیف جای برای دفاع وحمایت نداره شما هم جناب وزیر بهداشت ودرمان به جای درمان نمک به زخم مردم نپاشید (3773016) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۰۵:۳۸
- فیش ها شرم آور است و دفاع آقای هاشمی شرم آورتر.

- من گلایه اصلی ام از هموطنان عزیزم است چرا در تغذیه و بهداشت خود رعایت نمیکنید. چرا ورزش و پیاده روی نمیکنید. وضعیت سلامتی خود را به جایی میرسانید که عده ای پزشک نما مانند غارتگران سرمایه های شما را چپاول کنند.

آ- قای هاشمی اگر واقعأ آنگونه که مینمایید هستید از شما خواهش میکنم درآمد اقشار مختلف بخصوص پزشکان را در نروژ مورد مطالعه قرار بدهید و میزان مالیات آنها راهم بررسی کنید. اگر وقت بیشتری داشتید کمی ایثار کنید و از کارانه خود بزنید و نگاهی به صندوق توسعه ملی آنها بزنید و میزان ذخایر صندوق توسعه آنها را بررسی کنید تا متوجه شوید که چرا درآمد 800 میلیاردی نفتی ما به غارت رفته.

- در غارت سرمایه های ملی شریک نشوید. این پولهای فیش های نجومی که به اقشار خاص داده شده است سر از واردات لامبورگینی و دکوراسیون و واردات لوکس خارجی میشود. موضع خود را مشخص کنید و توضیح دهید چرا انقلاب کردیم؟؟؟؟؟؟ (3773017) (alef-13)
 
حبيب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۲۱:۲۴
كي گفته پزشكان نخبگان كشورند ؟ من تا جايي كه يادمه توي دبيرستان هر كي نميتونست رشته رياضي رو بخونه بالجبار ميرفت تجربي
توي دانشگاه هم يك دكتراي برق بايد سه بار كنكور بده تا بتونه به دكترا برسه در حاليكه يك پزشك عمومي با يك كنكور تا دكترا ميخونه
مدرك پزشكي ايران هم برخلاف مهندسي توي هيچ كشور پيشرفته اي اعتبار نداره
اگر نخبه بودند اين وضع مردم بيمار نبود، سيستمي كه براي درآمد بيشتر دوست داره مردم هميشه بيمار باشند، چون اعتقادي به خدا و روزي و .... نداره (3773028) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۱:۲۱:۴۱
دکتر گفتی
"پزشکان و پرستاران به صورت طرحی به اقصی نقاط کشور اعزام شده‌اند و با ایجاد کردن درآمد برای سیستم، بخشی از درآمد به عنوان کارانه به آنها باز می گردد."
بنده در خانوادمون سه چهار تایی پرستار داریم ...خبر داریم از لطفی که به پزشکا میکنید ...خوب مایه از اسم" پرستار "میذاری...لطف کارانه به پزشکا کجا و دادن کارانه به پرستارها کجا (3773029) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۰۱:۴۰
پزشکان زیرمیزی گیر بی سواد.
چرا باید با این تشخیص و تجویز افتضاح ماهی 20 یا 30 میلیون حقوق بگیرن؟! (3773063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۰۳:۴۸
بعد آقای دکتر نفرمودند که من فوق لیسانس کامپیوتر که کلی مدارک بین المللی هم دارم و حرفه ای کارم هستم در گیلان چرا بی کارم و حتی بیمه هم نیستم؟ این انصاف است؟ حتما باید کاسه کوزه را جمع کنم بروم از این مملکت؟ چون سن من 33 سال است هیچ جا هم استخدام نمیکنند. به خاطر عدم تحمل آب و هوای بد به تهران هم برای کار نمی توانم بروم و فقط چند جا پاره وقت تدریس می کنم. ما جزو تحصیل کرده ها نیستیم؟ ما زحمت نکشیدیم؟ فقط یک پزشک زحمت کشیده؟ اگر پولی نداشته باشیم که باهاش کاری شروع کنیم باید برویم بمیریم و شما ملیونی در ماه حقوق بگیرید و من به فکر این باشم که بروم مسافر کشی کنم؟ هرکس جای این مسئولین بود استعفا میداد به خدا. الان تازه میگه مردم آکاهند و ... از مردم مایه میزاره. من از همین مردم هستم که نمی توانم هزینه دندان پر کردن را در بیاورم چون تخصص دارم و تخصصم را کسی نمیخواهد باید برویم بمیریم آقایان پزشکان هر چه از نفت و گاز و سرمایه ملیست را به جیب ببرند و ما آگاه باشیم که حقشان است! نمیدانم چه کسی گفته پزشک حق دارد ثروت جامعه را ببلعذ! (3773066) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۳۱:۰۳
عزیزم امیدوار باش و بدان که اشکال از تو نیست تقصیر کسانی است که قدیم به آنها میگفتند حکیم و مناعت طبع داشتند و هدف والا و اگر علم طب را کسب میکردند به دنبال حکیم ابوعلی سینا بودند. تقصیر از کسانی است که به آنها رأی میدهیم تا عدالت قسط را اجرا کنند ولی فقط شعار میدهند. امیدوار باش و با توکل به خداوند متعال تلاش کن تا این بساط غارتگری را کاملأ قانونی و مردمی جمع کنیم. (3774458) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۲:۵۳
اتفاقا بدترین پزشکان از نظر دانش پزشکی و مهارت همین پزشکان شبه قاره هند هستند که دوستان سنگشان را به سینه میزنند. بیاد دارم در زمان جنگ مبتلا به سرخجه شدم و بخاطر عدم تشخیص بیماری توسط 3 تا از همین پزشک نمایان هندی و بنگلادشی ، در آستانه نابینایی قرار داشتم، ولی خداوند کمک کرد و اولین پزشک ایرانی بیماری مرا تشخیص داد و با تغییر رژیم دارویی و تغذیه ای ، بنده را معالجه کرد. مردم ما متاسفانه حافظه و سابقه خوبی در قدرشناسی ندارند. (3773079) (alef-13)
 
بهزاد
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۶:۱۴
وقتی نظر آقای دکتر هاشمی وزیر محترم رو خوندم عمیقاٌ متاسف شدم از نوع نگاه ایشان.جناب وزیر افشای فساد در هر سطحی در نفس خود امری مثبت تلقی میشود. اگر پزشکان ..... این هم شد دلیل ؟ بنظر من اگر رفتگران شریف کشور نباشند و کار نکنند کل شهر را آلودگی و انواع بیماریها پر میکند و به مراتب از نبودن سایر اقشار مهمتر هستند.
در کشوری که اختلاف طبقاتی در حد فاجعه وجود دارد توجیه کردن خلاف و فساد بجای پذیرفتن مسولیت موجب تاسف است.
در کجای دنیا سراغ دارید که افرادی حتی در سطوح بالا در مقابل قانون مستثنی باشند و این همه تبعیض روا داشته شود؟؟ (3773092) (alef-13)
 
Hamidreza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۱۶:۵۶
دکتر هاشمی و همکاران ایشان سلامت مردم رو به گروگان گرفته اند و هر جوری دوست دارند با این جسم نحیف برخورد می کنند. ایا کسان دیگری تو این مرز حضور ندارند آنهایی که جانشان را در مرزبانی ها فدا میکنند و اساتیدی که همتراز شما هستند در دانشگاه های مرزی تدریس می کنند و معلمانی که آوار مدرسه در مراکز دور از دسترس بر سرشان می ریزد و ....
انصافا در حکومت حضرت امیرالمومنین (ع) جنابعالی همین حرف رو تکرار می کردی جواب شما و همکارنتون را به چه صورتی از مولا دریافت می کردید
وقتیقدرت دست شماست می تازید بی انصافان
در دادگاه حضرت امیر جواب فرماندارانی مثل شما کمتر از اعدام نبود در مقابل استفاده بی حساب از بیت المال و ....
شما مگر با استفاده از همین بیت المال و هزینه های مردم و استفاده از بیماران به عنوان موش آزمایشگاهی و نعمتی که خداوند به عنوان هوش داده و .. پزشک نشدید؟111
چرا پشت سرتان نگاه نمی کنید و به مردم فخر می ورزید و ادعای راه روی بوعلی سینا رو دارید ولی شرم هم چیز خوبیه.
در هر حال دادگاه عدل الهی لا یمکن الفرار (3773094) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۵:۲۸
آقای وزیر نمونه!فکر کردی معلم ها درس ندهند چه اتفاقیی خواهد افتاد؟ (3773118) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۴:۴۴:۵۵
جناب وزیر وقتی پزشکان محترم و برخی افراد خاص درآمد های نجومی داشته باشند به همان اندازه ارزش پول بدلیل این در آمدها و تورم کاسته می شود و آن وقت آن کارگر بی نوا که باید باحداقل حقوق و در قبال کار طاقت فرسا زندگی را بگذراند بدلیل فقر دچار سوء تغذیه شده و ناراحتی و تالمات روحی هم دست به آن می دهد و دچار بیماری خواهد شد (3773189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۵:۰۷:۱۲
اگر نظامیان نباشند چه؟
ایران میشود مثل سوریه؟!
این چه حرفیه اقای وزیر
تو یه کشور خوب همه باید خوب کار کنند
کشاورز،معلم،کارمند،بازاری،پزشک،مهندس و .... (3773203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۶:۰۵:۴۵
اين بابا چرا همش منت میزاره سرمون مگه پزشکا مفتی دارن درمان میکنن . پ اگه بقیه مشاعل کار نکنن چی ؟میدونی اگه کارگرهای شریف شهرداری اگه یه روز کار نکنن چه اتفاقی میفته دکتر جون باور کن شعل اونا اهمیتش بیشتره .یا تصور کن یه ساعت تو تهران برق یا آب قطع بشه .اگه معلما تدریس نکنن چی .چرا از این ادبیات مغرورانه استفاده میکنید (3773225) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۷:۲۵:۵۹
جناب وزیر اگر کارگر ان زحمت کش ، معلمین و دبیران و کلا هر قشری برای رسیدن به منافع شخصی و گروهی مانند شما فکر کنند که سنگ روی سنگ بند نمی شود چرا مردم را تهدید به اعتصاب پزشکان می کنید ؟ مگر وضع مالی مردم خوب است که فقط شما قشر خودتان را می بینید ؟ خوب یک سفر خارجی کمتر بروند ؟ اتفاقی می افتد ؟ امیدوارم بزرگان و تصمیم گیرندگان مملکت در میان مردم و با مردم زندگی کنند تا حساب کار دستشان بیاید (3773256) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۷:۴۴:۲۱
آقای وزیر
توخجالت نمیکشی مردم روتهدید میکنی به کارنکردن . به درک که کارنکردین . مگه پزشکان مابه جز اینکه بیماران بدبخت رو هی به هم پاسکاری میکنن و بیماران بدبخت توی مطب آقایان سرگردان هستندپزشکان هم بانهایت بی ادبی به بیماران پول درمیارن . خداعاقبتشون رو به خیر کنن چقدربیمارا روالکی میبرن اتاق عمل . (3773275) (alef-13)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۸:۴۶
با همه احترامي كه براي دكتر هاشمي قائل هستم ولي برعكس سخنان دكتر ظريف كه به هبر قدرتها مي گويد هيچ وقت يك ايراني را تهديد نكنيد .ولي جاي تاسف است اقاي هاشمي خود ملت ايران را تهديد مي كند .
پزشكان هيچ جاي دنيا به اندازه پزشكان در كشور ما در آمد ندارند بي انصافي است در آمد يك روز يك پرشك يه اندازه سه ماه حقوق يك كارمند است . با بودجه اين مملكت درس خوانده اند و با اين روش نيز خون مردم را طلب مي كنند. پس خدا ، وجدان و قيامت چه مي شود. (3773302) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۳:۳۳
آقاي دكتر!
شما را بهترين از اين ميدانستيم.
متاسفانه با دفاعيات بي اساس خود از ويژه‌خواري پزشكان، از شما هم مايوس شديم.
ميفرماييد كه تمام دريافتي‌ها در حوزه سلامت قانوني است و اگر ايرادي است بايد قانون اصلاح شود ... درست، آيا قانون فقط همين حقوق زياد را براي شمايان وضع كرده، آيا قانون در مورد سلامت جامعه و بهداشت الزامات ديگري را براي شما تكليف نكرده، چرا براي اجراي آن موارد هميشه كسري بودجه و منابع داريد اما براي حقوق و پاداش خودتان هيچوقت نه!!

شما و سايرذ مسئولان را به خدات واگذار مي‌كنيم. باشد كه تاوان ستمديدگان و مظلومين را از ظالمان بستاند. هو القهار. (3773324) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۶:۰۳
آقاي وزير! آقاي دكتر!!!
- اگر رفتگر شهر را هر روز تميز نكند ...
- آگر كارگر در كارخانه كار نكند ...
- اگر كشاورز در سخت ترين شرايط آب و هوايي كشت و زرع نكند ...
- اگر مرزبان با جان خود از مرز كشور دفاع نكند ...
- اگر معلم درس ندهد ...
- ...
- ...

از شما انتظار داريم اول بينديشيد سپس بيان كنيد. (3773325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۶:۳۴
لطفا به حقوق های میلیاردی بازیکنان فوتبال که از بیت المال می باشد هم بپردازید (3773326) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۳۴:۱۵
آقای وزیر شما متوهم هستی و پزشکان را در ذهنت یک طبقه ویژه و برتر می بینی و تا حد مقدس بودن. کارنامه بهداشت و سلامت و درمان و تشخیص را نگاه کنید ، کارنامه پزشکان بسیار نامطلوب است ، شما به چه حقی فکر می کنی پزشک باید 500 برابر حداقل مزد کشور، برای این کارنامه نامطلوب ، درآمد داشته باشد. فرمودید اگر پزشکان کار نکنند، همین امروز هم پزشکان در یک فضای ناپاسخگو ، به درستی و مسئولانه کار نمی کنند. شما مطالعه بکنید ببینید ، اخلاق پزشکی در ایران را مطالعه بفرمایید در چه رتبه ایست، درآمد بی ارتباط به خدمت، فساد است، شما خدمات نامطلوب پزشکان در چند دهه گذشته در را درکشور چند قیمت می گذارید..............
آفای وزیر شما باید خدمات نامطلوب همین پزشکان را پاسخگو باشی که مریض وقتی به پزشک مراجعه می کند که نه داوری دارد و نه ناظری
شما باید بفرمایید پزشک خانواده چه شد
شما باید به فراوانی بیماری ها و فراوانی مصرف دارو جوابگو باشی
شما باید به سطخ دانش پزشکی جوابگو باشی
شما باید به بهداشت خانواده جوابگو باشی
و هزاران مسئولیت دیگر ،
حالا کار به جائی رسیده که از نابرابری 500 برابر درآمد پزشکان دفاع می کنی و درس اخلاق می دهی (3773343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۴۳:۲۶
سالهاست داره به اصناف و کسبه در خبرها و سریالهای تلوزیونی و غیره نیش و کنایه و توهین میشه ناراحت نباش عادی میشه..... (3773362) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۴۳:۴۹
خجالت هم چیز خوبی است
شما مردم را تهدید می کنید
حرف بزرگی زدید
هیچ کس تو این مملکت بزرگ نیست شما را بخاطر حرفتان توبیخ کند
واقعا من برای این مملکت متاسفم (3773363) (alef-13)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۲:۴۶
آقای دکتر هاشمی : ما به دولت اصلاحات رای دادیم که جلوی اختلاس و رشوه و حقوقهای نجومی را بگیره شکر خدا جلوی اختلاس گرفته شده مثل یک انسان منصف مدیریت کنید و جلوی حقوقهای نجومی هم گرفته شود وگرنه ما عاشق چشم و ابروی دولت اصلاحات نبودیم این بار به دولت شما رای نمیدیم بد نیست آدم دو ریال انصاف هم داشته باشد. (3773391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۲:۵۰
افشای فیش‌های حقوقی زشت و غیرانسانی است/ فکر کرده‌اید اگر روزی پزشکان کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
پس به نظر شما آقای دکتر عزیز دریافت فیشهای چند صد میلیونی زشت و غیر انسانی نیست؟ (3773392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۵:۱۶
آقای دکتر هاشمی چرا دارید خودتون را دلال مظلمه میکنید.؟ (3773398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۵:۴۰
اقای هاشمیان پزشکی مگر دکان بقالی است که این جور چرتکه می اندازی پزشکی باید عشق باشد (3773399) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۸:۵۷:۲۸
اگر پزشکان کار نکنند ما خوشحالیم چون از هند و بنگلادش و پاکستان و فیلیپین و عراق و سوری بهترین اساتید پزشکی را با نصف قیمت میاریم (3773407) (alef-13)
 
rahman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۹:۲۸
آقاي وزير
شما هم آيا فكر كرده ايد اگر بقيه صنوف كارنكنند چه مي شودمثلا همين پرستاران اداره خودتان يا كاركنان اداره آب يابرق يا نيروهاي نظامي وانتظامي و...
آقاي وزير من نيزدراداره اي كارمي كنم كه شما وزيرش هستيد واين بي عدالتي را به چشم خود درواحدهاي زير مجموعه شما نظاره گرم لطفا كمي هم از فيشهاي فراوان يك ميليوني دفاع كنيد (3773426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۹:۳۱
متاسفانه تفكر حاكم از زمان احمدي نژاد به بعد اينست كه همه بايد در يك سطح باشند مدير عامل وكارگر مهندس و كارگر دكتر و كارمند در صورتي كه فاصله بايد باشد آنهم فاصله فاحش بنده يك مهندس در يك شركتم حقوقم حدود 5 ميليون هست اعتقاد دارم مدير عامل بنده بايد حداقل چهل ميليون بگيرد ولي دزدي نكند مدير عامل بانك با گردش مالي يكصد هزار ميليار بايد صد ميليون بگيرد وگرنه دزد مي شود چرا مگر كاري دارد فقط يك درصد از گردش ماليش را عايد خودش كند و يا از رانت آن استفاده كند. شما دنبال شعار هاي عام پسند نباشيد دولت دهم مثلا" ساده زيست بود ولي مملكت را به باد دادودهها هزار مورد در دنيا و مملكت اتفاق افتاده بياييد بزرگ فكر كنيم هر كسي قد واندازه خود را بداند و ابزار اصولگرا ها نشويم اينها باخته اند و مي خواهند ابروي رفته خود را با اين بازهاي باز يابند ولي ملت بيدارند آقاي توكلي كمي انصاف هم خوب است!! (3773427) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۱۸:۲۵
نه خیر احمدی نژاد هم به تساوی اعتقاد نداشت
قطعا یک پزشک و متخصص باید درآمد بیشتری داشته باشد
ولی نه اینکه من با PhD در وزارت علوم ماهیانه 6 میلیون درامد داشته باشم و یک پزشک در وزارت بهداشت فقط ماهیانه 200 میلیون کارانه بیگرد

تفاوت ها باید معقول باشد نه نجومی (3773933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۲۲:۴۸
دوباره ازهند پزشك وارد مي كنيم (3773455) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۳۷:۳۶
با چنین فرمایش های گرانقدری از یک وزیر دیگر چه انتظاری می توان از گماردگان ایشان در سایر بخش ها داشت الان می گن این پولهای ناحق، حقشان است حتما برای جعل مقالات علمی که توسط روسا و معاون نان دانشگاهها هم صورت می گیرد که نمونه اخیرش در اهواز به وقوع پیوسته است ایشان خواهند فرمود که این هم مسئله مهمی نیست و به دیگران ربطی ندارد و می دانید اگر یک روز ایشان کار نکنند چه مصیبت عظیمی بر شما نازل خواهد شد بنابراین حق شان است جعل کنند به دیگران چه فعلا زور دست ماست و ما می تازیم تا بعد.
البته اگر کل پزشکان هم مسلک ایشان کار نکنند (که کار نکردنشان به ز کار کردنشان) به شما قول می دهم هیچ اتفاقی نیفتد چون انسانهای شریف هنوز هستند که کار مردم به امثال شما محتاج نگردد.
مولا علي (علیه السلام ) : کارهاي بزرگ را به مردم پست و فرومايه سپردن باعث زوال دولتها است . (3773491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۳۷:۵۱
جناب وزیر رودست خوردی از جریان سازی جناح های سیاسی کشور که ماهیتا سیاسی کارند واز همه شعارها اعم از عدالت گرفته الخ بهرهبرداری جناحی میکنند
که در یک مرحله پزشکان هدف بوده اند دیدید که به غیر از بی اعتباری حوزه کاری شما چیزی عاید مردم نشد حالا نوبت مدیران است زرنگی حدس بزن قشر بعدی کدام است (3773492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۴۷:۴۱
در انتظار خرداد ۹۶ (3773523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۰۹:۵۴:۲۹
واقعا که!
آقای وزیر شما هم فکر کرده ای که اگر پرستارها و داروخانه چی ها و کارگنان بیمارستان و راننده ها و . . . کار نکنند هیچ پزشکی نخواهد توانست کار بدرد خوری انجام بدهد؟
آخه این چه استدلال احمقانه ای است که شما دارید؟!
یعنی بفرمائید که پزشکان تافته جدا بافته اند؟
دریغ از یک کم . . . . !!!!! (3772421) (alef-13)

پاسخ به اين اظهار نظر (3773542) (alef-13)
 
علي رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۰۳:۱۷
حناب آقاي هاشمي مگر زماني كه پزشكان هندي وپاكستاني در زمان جنگ باجان دل براي اين مردم كار مي كردند يادتان رفته اگر در كشور دوباره به روي اين پزشكان خارجي باز شود اينقدر پزشكان ايراني براي اين مردم ناز نمي كنند وكار از انحصار اين بي انصافا درمياد اگه دوباره پزشكان هندي وپاكستاني به ايران برگردند اگه پزشك ايراني كار نكنه خودش از گردونه عقب مي افته وهيچ اتفاقي هم براي كشور پيش نمياد بله آقاي هاشمي عزيز شما كار درماني رو براي پزشكان ايراني بصورت انحصار در آورديد معلومه كه بايد اينقدر براي مردم ناز كنند شما انحصار رو كنار بزنيد ببينيد چه اتفاقي مي افتد همون پزشكي كه ميگه كار نمي كنم مجبور ميشه دست بيمارو ببوسه نه اينكه براش كلاس بياد . الف اگه واقعا بي طرف هستي بزارش روي سايت (3773574) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۰۳:۳۵
ااقای وزیر میلیاردر دکترها تو بفرست اروپا .میدانین چرا دکترا نمیرن اروپا چون اونجا حساب کتاب داره نمی توانند مثل ایران هرچی دلشان میخواد بگیرن (3773576) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۰۶:۱۵
اگه کامیونها اعتصاب کنند چی میشه (3773581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۱۵:۱۲
این وزیر را با شهید چمران که زیر زمین نخست وزیری در یک اتاق محقر زندگی میکرد، بچه های سپاه در دهه شصت که به زور حقوق میگرفتند و محمد مصدق اشراف زاده ای که حقوق نخست وزیریش را در شرایط بحران نمیگرفت تا برای امور ضروری مملکت صرف شود مقایسه کنیم.
به نظر مبنای اخلاق در جامعه کنونی ما "منفعت گرایی" است.
درمانی هم ندارد.
راه ناچاری است به سوی انحطاط و انهدام اجتماعی. (3773599) (alef-13)
 
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۱:۱۳
جناب آقاي وزير

هيچ فكر كرديد اگر رفته گران يك روز كار نكنند چه خواهد شد؟

و ديگر مشاغل مملكت!

در مورد اينكه گفتيد چه كسي حاضر هست در مرزها و مناطق محروم كار كند،بايد بگويم مرزبانان و خيلي هاي ديگر،لطفاً دست از اين خودبزرگ بيني كاذب برداريد و از مردم دلجويي كنيد وگرنه مطرود ملت خواهيد شد. (3773685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۵۰:۰۳
فقط میتونم بگم وای به حال کشور با این مسئولان از خود راضی !!!!!!!!!!!!!!! (3773710) (alef-13)
 
عبدالله عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۵۱:۴۴
"وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی به خانه ملت گفت: این پزشکان اگر نباشند کشور را چه کسی می خواهد جمع کند اگر روزی این افراد کار نکنند فکر کردید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ " آقای دکتراگر یک روز نیروهای نظامی ویا انتظامی دست از کار بکشند چه کسی میخواهد امنیت را جمع وجور کند؟ آنوقت همان دکتر باید همه چیزش را بدهد !... (3773718) (alef-13)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۰:۵۳:۴۹
آقای وزیر
تو دکترها را رسما خدا (نعوذبالله) فرض کرده ای
فکر کردی اگه پرستاران کار نکنند چه اتفاقی می افتد
فکر کردی اگه هرکسی تو این مملکت کارشو اجام ندهد چه اتفاقی می افتد
با این حرفت داری رسما تهدید می کنی جامعه اسلامی را
حقوق میلیاردی حرام خوردن مزه خوبی داره نه دکتررررر
حق و حقوق کادر درمان را به هر نحوی خوردن می چسبه دکترررر
اونقدر مزش زیر دندونت گیر کرده که برای از دست ندادن اون ملت فهیم اسلامی را تهدید می کنی
بترس از روزی که از یک ذره مثقال هم نخواهند گذشت (3773729) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۰۲:۳۵
شک نکن که از کشورهای دیگر و با حداقل دستمزد دکتر وارد خواهد شد. شما به فکر خودت باش. (3773761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۰۳:۴۸
وزیری که عضو هیأت دولت است و بر خلاف منافع ملی پزشکان را تلویحا به اعتصاب دعوت می نماید شایسته ی بقا در مقام وزارت نیست. (3773763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۲۳:۴۶
اتفاقی بدتر از زمانی که رفتگران کار نکنند نمی افتد (3773812) (alef-13)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۱:۲۷:۳۶
سلام.
با کدام حدیث و آیه می توان این چپاولگری جیب مردم را تعبیر و تفسیر و تطبیق کرد.
یک پزشک حقوق صد میلیونی.از مطب درآمد هم درآمد چند صد میلیونی .از جراحی درآمد میلیاردی و... که چه بشود.
انسانیت کجا رفته است. پزشکی که دردمردم و فقر جامعه را نبیند و فقط به فکر درآمد باشد بهتر است نباشد.
گیریم یک پزشک با چپاول و غارت مردم صاحب همه ایران شد یا هکتارها باغ وزمین وچندین کارخانه و خانه در هرجای جهان با این پول های کثیف ابتیاع کرد. 50 سال دیگر زیر خاک خواهد بود واز این همه غارت حتی مشتی خاک با خودش نخواهد برد.
این همه آز و طمع و ادعا برای چه؟ مثلا" وزیر باید طرفدار 80 میلیون نفوس این مملکت باشد یا چند هزار پزشک طماع وسیری ناپذیر. اصلا" در حوزه تربیتی نه تنها برای پزشکان بلکه مدیران و وکلای مجلس و وزیران و... فکری نشده است.
چطور یک وزیر و با چه درایت و خردی می تواند این ادعا را داشته باشد. مگر نمی بیند یک کارگر به ویژه یک رفتگر که اگر نباشد گند به همه جا می افتد ولی اگر پزشکی نباشد چند نفر شاید بمیرند، چطور با درآمدی حدود یک میلیون تومان درماه با فلاکت زندگی می کند.
خدا رحمت کند امام راحل را که گفت نگذارید مرفهین بی درد بر امور مملکت اسلامی حاکم شوند که امروز نظاره گر این مسأله هستیم.
آقای وزیر اگر بنده نماینده بودم حتی نمی گذاشتم به یک هفته بکشد هم از وزارت و هم از مطب وبیمارستان و... همه جا خلع یدت می کردم.
خدا لعنت کند مسؤولینی مثل شما را و نیست و نابود کند امثال شما را و انشااله از عمرتان و زندگی تان خیر نبینید وبا وجودی که احتمالا" از سادات هستید با کفار قریش محشور شوید.
بروید خجالت بکشید . (3773821) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۱۵:۵۵
والله والله در هیچ نقطه دنیا بسیاری از این پزشکان را قبول ندارند یا اینکه اصلا اینها نمی توانند کار کنند
یکی از بستگان بنده جهت فرصت مطالعاتی رفته بود اتریش
قبل از سفر فقط کارش شده بود انتقاد از کشور
بعد از سفر می گوید فقط ایران جای کار برای یک پزشک است چون در اتریش باید مثل یک کارمند در بیمارستان کار کنی و حق نداری خصوصی برای خود مطب بزنی و خون مردم را .... (3773928) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۳۳:۱۲
سلام اینجانب یک پزشک عمومی استخدام وزارت بهداشت هستم. واقعا وزارت بهداشت دردست تعداد انگشت شماری پزشک متخصص که وزیر بهداشت را دوره کرده اند افتاده ، تمام هم وغم این اقایان محترم پر کردن جیب امثال خودشون( پزشکان جراح ومتخصص از بعضی گروههای خاص) شده وهر روز با ارایه یک طرح جدید سعی میکنند دریافتی این عده خاص رو به عرش اعلا برسونند.
متاسفانه مردم بیچاره با شروع طرح دهن پر کن تحول سلامت ، خیال کردند دولت قصد داره کمک حالشون باشه ، صدا وسیما و... بقیه هم دست به دست هم دادند واز وزیر بهداشت برای جامعه تشنه ما ، یک قدیسه ساختند ، غافل از اینکه تمام پرسنل وزارت بهداشت از همون اولش میدانستند که طرح تحول سلامت ، در واقع پوششی است که عوام رو به خودش مشغول کنه و در پشت اون آقایان بتونند با خیال راحت به افزایش سیصد درصدی تعرفه ها و بالا کشیدن بیت المال وسرازیر کردنش به جیب یک عده خاص مشغول بشوند.
الغرض ، مردم ایران بیدار بشید ، ما تا کی میخواهیم اینقدر راحت گول بخوریم ، الان هم که ادعا میکنند میخواهند جلوی فیش های نجومی رو بگیرند ، فیلم جدیدی است که سر ملت در آوردند.مدیرانی که ماهها وسالها این مبالغ کلان رو گرفتند وبهشون مزه کرده ، مگه فکر کردین به این راحتی ها از دریافتی شون چشم میپوشند؟ چقدر ما ملت ساده وخوش خیالیم (3773973) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۳۸:۱۳
از تمامی نمایندگان محترم مجلس و ریاست محترم جمهور شخصآقای روحانی درخواست می شود به موضوع کاهش ظرفیت رشته های پزشکی در دوره های عمومی و تخصصی و فوق تخصصی و لابی وحشتناک پزشکان رسیدگی شود در حالیکه جوانان بیشماری با رتبه های بسیار بالا آماده تحصیل در رشته پزشکی هستند آقایان با بهانه های واهی اقدام به کاهش ظرفیت کرده اند . در رشته های تخصصی به ویزه رشته های جراحی نیز با انحصاری که ایجاد شده ظرفیت ها را افزایش نمی دهند و پزشکان عمومی بسیاری در حالیکه با اشتیاق فراوان مایل به ادامه تحصیل و اخذ تخصص و فوق تخصص هستند پشت در ها متوقف شده اند .چرا باید برای رشته مغز و اعصاب سالی کمتر از 10 نفر ظرفیت باشد ؟ برخی از تخصص ها و فوق تخصص ها ظرفیت کمتر از 10 نفر در سال دارد ؟!!! آقایان نماینده مجلس ،سازمان های بازرسی باید به موضوع ورود پیدا کنند و این انحصار را که سلامت و بهداشت مردم را تهدید میکند بشکنند . (3773986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۵۳:۰۲
البته همه پزشكان چنين درآمدهايي ندارند و بسياري از پزشكان شرايط مالي بيماران را در نظر مي گيرند و از كار نمي زنند. اگر به توصيه پيامبر (ص) توجه كنيم كه تا گرسنه نشديم نخوريم و قبل از سيري دست از غذا برداريم و ساير آداب مربوطه را رعايت نماييم .ان شا الله كمتر مريضي حاد سراغمان مي آيد و كمتر وقت پزشكان عزيز را مي گيريم و ايشان نيز بيشتر به خانواده خود مي پردازند. پزشكي ستني و اسلامي را هم مجلس قانوني نمايد و تحقيقات و آموزش علمي آن را با تصويب بودجه حمايت نمايند.اگر غذا (چه مي خوريم و چگونه مي خوريم)، روحيه و تحرك افراد اصلاح شود بيماري از جامعه رخت خواهد بست . (3774024) (alef-13)
 
ح-ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۱۷:۲۶
وزیر بهداشت در واکنش به انتشار فیش‌های نجومی؛
افشای فیش‌های حقوقی زشت و غیرانسانی است/ فکر کرده‌اید اگر روزی پزشکان کار نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
چند سال پيش آقای دکتری می گفت در اسراييل دکترا چند روز اعتصاب کردند مرگ ومير 50 در کاهش يافت در همين تهران اگر آشغال حمع کن ها کار نکنند گندش دنيا رو می گيره در ضمن اگر حقوقشون مشروع است اعلام کنند با اين نوع مديريت در پيت اين قدر ادعا (3774088) (alef-13)
 
آل یاسین
Finland
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۲۸:۴۲
باسلام و قبولی طاعات عزیران انشاءالله همه پزشگان را با یک دید ارزیابی نکنید پزشکان با مرورت و پهلوامنش مانند مرحوم دکتر غریب فراموش نشود . یادجراحان با صفایی که دردوران دفاع مقدس در دراورژانس خط مظلومانه به شهادت رسیدند هنوزهستندمردان بی ادعا یاحق (3774119) (alef-3)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۳۸:۲۴
من به عنوان کسی که ایشون رو قبول داشتم با این حرفا واقعا نظرم عوض شد. همه شغل ها شریفند، من با 6 سال درس مهندسی در بهترین دانشگاه کشور در منطقه محروم باید 1.5 بگیرم پزشک عمومی در منطقه محروم 7-10 میلیون. واقعا انصاف نیست. (3774147) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۳:۴۶:۰۱
شما هم فکرکرده اید که اگر تنها یک روز رفتگران زحمتکش کارنکنند چه به روز تهران می اید. (3774170) (alef-3)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۰۳:۴۸
یک دهم پولی که دکتر ها ایرانی میگیرن میدیم به دکترهای خارجی التماس میکنند میان (3774236) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۰۵:۲۴
آقای وزیر از این طرز تفکر شما واقعا همه مردم متاسفند شما عارتگران بیت المال را مومن وحفظ آبروی آنها را واجب میدانید درحالیکه چه خانواده هایی در این چند ساله فدای این بی عدالتیها شده اند را نادیده گرفته اید کمی هم با محرومان همراه شوید (3774243) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۲۷:۴۷
تهدیدش پیگیری حقوقی وقضایی دارد.معلوم شد چه کسی میخواهد به نظام ضربه بزند (3774297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۲:۱۱
چون جانباز یا رزمنده هست هر چی دلش بخواد میگه کسی هم کاری باهاش نداره . همه جا همینجوره . چون خودش سهمیه ای هست و الان اکثر پزشکان هم سهمیه ای هستند نون به هم قرض میدن و از هم دفاع میکنند (3774346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۰۹:۰۹
یاد دکتر باقری لنکرانی به خیر ؟ چه صفا و سادگی معصومانه ای در چهره شان دیده می شد (3774407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۵۹:۳۵
هیچ اتفاقی نمی افتدبجای اینکه دکترهاآنهارامیکشنددیگرخودشان میمیرند (3774512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۶:۲۶:۲۴
اگه بخواد عدالت برقرار باشه کسی که مدرک دکتری مهندسی گرفته نسبت به پزشکی هم باهوشتر بوده و هم تلاش بیشتری کرده. برای فارغ التحصیلی حتما باید یک ایده و راه حل جدید و خلاقانه در سطح بین المللی ارائه بده نه اینکه فقط با حفظ کردن و خوندن مطالب قبلی بتونه مدرک بگیره. (3774571) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۶:۵۳:۱۳
فكر كرده ايد اگر روزي تاكسي داران كار نكنند چه مي‌شود؟ يا اگر كارگران كار نكنند؟ يا اگر نانوايان كار نكنند؟ يا اگر كشاورزان كار نكنند؟ يا .... (3774611) (alef-11)
 
اکبر فیض ابادی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۱۸:۳۳
ازش بپرسید اگه فقط یه ساعت کارگرا کار نکنن چی میشه / مارو از چی میترسونه /این ملت خیلی سختی کشیدن حالا با اعتصاب دکترای مرفه میخواد مارو تحقیر کنه/شما از امریکایی ها هم ظالم ترید (3775114) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۱۹:۴۲
جتاب دکتر هاشمی وزیر عزیز
سلام. از جنابعالی بعیداست که می فرمایید اگر پزشکان کار نکنند چه میشود. ایا می دانی این گفته یعنی تهدید. پس من استاد دانشگاه تهران و در وزارت علوم که متخصص در رشته دامپزشکی هستم و اتفاقامستقیما درگیر سلامت جامعه هستم از طریق تامین غذای سالم هم باید بگویم اگر ما اساتید وزارت علوم دست از کاربکشیم چه می شود. من و جنابعالی و همه انهایی که کارمند دولت هستند باید به وظیفه خود عمل کنیم ضریب حقوقی هیات علمی وزارت بهداشت را از 1.2 به 1.6 افزایش دا دید در حالیکه در نگاه منطقی تنهاوزارت بهد اشت متولی سلامت نیست و رسته های متعددی در وزارت علوم هست که با سلامت جامعه سر وکار دارند. لطفا اگر اطلاعاتتان کم است کمی برای ان وقت بگذارید. موفق باشید. (3775117) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۱۴:۵۵
سلام...دکتر هاشمی عزیز هر کسی جای خود دارد فکر شو کردی اگر قفل الکترونیکی یا ساده مطبتون هنگ کنه ...چطوری میخوایین کار کنین ...فکرشو کردی پاور کامپیوتر مخصوص عمل قلب وغیره کار نکنه جنابعالی کاری از دستت بر نمیاد...یا حتی چاقوی ساده نباشه ...نمیتونی عمل باز انجام بدی....شما علمتون را احتکار میکننین ...تا تیغ بزنین ولی دیگران به اندازه شما بی انصاف نیستن.... (3775218) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۱:۰۴:۵۴
هیچ اتفاقی نمییوفته اگه یه مرد پیدا بشه همتون رو از کار برکنار می کنه و بجاتون پزشکای خارجی میارهو شک ندارم که وضعیت اخلاقی پزشکای اونور بهتر هست. پزشکی که فقط پول براش مهم باشه پزشک نیست هیولاست. (3775331) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۷:۳۵:۵۵
آقای دکتر پس به اون کسایی که در مرزها دران زندگی می کنند ،نگهبانی و حراست از کشور می کنند و یا خدمت سربازی میرن چقدر باید داد!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از اون گذشته مطمئنا شما به کسایی که اونجاها دارن کار می کنند خیلی کمتر از تهرانی ها و امسال اون میدین.
بعدش یه کارگر و امسال اون که در بدترین شرایط دارن کار می کنند،چند
ررررررررررررررررررریال دارن کارانه میگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن شما نگران رفتن پزشکا نباشید،قبلا که کشور پزشک کمتر داشت مردم هم سالم تر بودن هم راحت تر می مردن (3775504) (alef-11)
 
سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۹:۳۶
دکتر هاشمی عزیز ، آقا سید ، در روایتی از ائمه اطهار (ع) آمده است 3 حرفه و دانش است که اگر شخصی آن را دارا بود بر او واجب می شود که آن را بکار ببر اول : قضاوت (هنگامی که بین دو نفر اختلاف می افتد رفع آن بر قاضی واجب شرعی می شود ) دوم : حکومت یا مدیریت ( اگر در شخصی تونایی حکومت یا مدیریت باشد جهت مدیریت جامعه اسلامی این کار در او متعین و واجب شرعی می شود ) سوم : طبابت (در صورتی که در جامعه شخصی از بیماری در رنج باشد بر طبیب یا پزشک یا دکتر واجب شرعی می شود که به درمان او بپردازد ) وظیفه شرعی ، اسلامی ، خدایی ، انسانی و عقلی حکم میکند ایشان در هر شرایطی به کارشان ادامه بدهند . برای هیچ کسی بیماری پیش نیاد بگو انشااله (3775881) (alef-13)
 
فرحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۱:۳۵
اینقدر فحاشی و هتاکی نکنید؛
اولا باید فکری به حال نظام سلامت بشود و برای هر پزشک سقف خاصی از ویزیت بیمار و عمل جراحی و ... در نظر گرفته شود. واقعا در خیلی از مطبهای متخصصین به مردم توهین می شود. به صد نفر همزمان نوبت ساعت خاصی را می دهند و دکتر در 5 ساعت و تا پاسی از شب همه را ویزیت می کند! نه کیفیتی و نه دقتی و نه دلسوزی و نه گوش کردن به حرف بیمارها، فقط چند تا سوال و نوشتن آزمایش و دارو و دوباره روز از نو....
ثانیا به مناطق محروم رسیدگی شود تا مجبور نباشیم برای فرستادن پزشک به برخی نقاط با عرض معذرت باج بدهیم.
ثالثا با اجرای برنامه های پیشگیری مثل آگاهی رسانی درباره مضرات سیگار و قلیان و چربی و روغن و هزار کوفت و زهرمار دیگر و جلوگیری از آلودگی هوا و آلودگی صوتی و نوری و استرس و فاشر زندگی و ایجاد امکانات ورزشی عمومی اصولا جلوی بیماری را تا حد زیادی سد کنیم. (3776183) (alef-11)
 
وزیر بهداشت استعفا بده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۷:۵۶
اقای وزیر می دونی یک روز نانوا ها کار نکنند چی می شه سلام خدا بر دکتر باقری لنکرانی (3776379) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۱:۳۲
ممنون الف جون که تمام نظرات را منتشر میکنی دوست داریم خیلی زیاد.... (3777349) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۴:۱۴
جناب اقاي هاشمي حمايت شما از پزشكان قابل احترام است كه بايد وزراي ديگر نيز همينگونه از زير مجموعه هاي خود حمايت كنند ولي شما فكر كرديد اگر صنعت برق ،مخابرات ،راه اهن وهواپيمايي وهزاران خدمت ديگر كه توسط كارگران انجام ميشود كار نكنند چه اتفاقي مي افتد از همه مهمتر اگر فقط يكروز زباله هاي بيمارستانها وداخل شهرها جمع اوري نشود چه اتفاقي مي افتد ؟ (3777995) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۵:۴۵:۵۴
اگر یک روز پزشکی کار نکرد، باید علیهش اعلان جرم کرده و محاکمه اش کرد، کمترین مجازات هم لغو جواز پزشکی است. تا بقیه یاد بگیرند که وقتی جان مردم دستشان است فقط به قکر جیب شان نباشند. (3778680) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۵:۵۰:۱۶
اگر یک روز کسانی که برای امنیت مطب و خانه و زن و بچه جنابعالی جانشان را کف دست گذاشته اند کار نکنند چی میشه؟ (3778686) (alef-11)
 
فتحی
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۲۰:۴۲:۲۴
خجالت هم خوب چیزیه
هر چی یارانه قطع کردند ریختند به حلقوم پزشکا (3779241) (alef-11)
 
محمود
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۶:۰۳:۲۲
اقای وزیرپژشکان بادرامد میلیاردی سالانه ازجیب مردم درخارج ازکشورچه کارمی کنند؟ (3780854) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۸:۵۸
سلام من شاگرد اقای وزیر بودم اقای وزیر رتبه اول برد میباشند ایشان تنها کسی است که بسیاری از اعمال چشم پزشکی نوین را در ایران انجام دادند مانند لیزیک و فیکو یعنی ایشون اولین ایرانی است که در ایران ای اعمال رو انجام دادن و بقیه از ایشون اموزش دیدند پس به خاطر ابتکار عمل پولدار شده اون جراح هم به جای اپاندیس عمل کردن بره یک کار جدید رو اولین بار در ایران انجام بده پول دار میشه (3782633) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۱۰:۴۱:۴۴
آقای دکتر
افشا فیش ها غیر انسانی است ولی خوردنش وچاپیدنش انسانی درسته (3786243) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۲:۱۲:۵۶
آقای وزیر خودتان را در این فساد شریک نکنید . جواب دادن حق مردم در دنیای دیگر بسیار سخت است . (3795453) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.