توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431446
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
ایرنا نوشت: «پل رایان» نماینده جمهوریخواه ایالت ویسکانسین در رای گیری سه شنبه مجلس نمایندگان آمریکا با کسب اکثریت قریب به اتفاق آرا بار دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد.

تارنمای تحلیلی خبری «هیل» با درج این خبر افزود: «رایان در رای گیری امروز با کسب اکثریت قریب به اتفاق آرا در سمت خود به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

این امر نشان دهنده یکپارچگی و عزم جزم جمهوریخواهان برای از بین بردن (میراث) دوران هشت ساله ریاست جمهوری اوباماست.» در این رای گیری، «نانسی پلوسی» نماینده دمکرات رقیب اصلی رایان بود.

رایان نخستین سیاستمدار از ایالت ویسکانسین است که به ریاست مجلس نمایندگان رسیده است.
کنگره آمریکا 535 کرسی دارد که متشکل از مجلس نمایندگان با 435کرسی و مجلس سنا با 100 کرسی است.

یکصد و پانزدهمین دوره کنگره آمریکا از سوم ژانویه 2017 تا سوم ژانویه 2019میلادی خواهد بود که در انتخابات هشتم نوامبر 2016 اکثریت هردو مجلس سنا و مجلس نمایندگان به حزب جمهوریخواه رسید. اعضای یکصدو پانزدهمین کنگره آمریکا امروز سه شنبه، سوم ژانویه در واشنگتن دی.سی سوگند یاد می کنند.

در این دوره از مجلس سنا، 52 سناتور جمهوریخواه، دو سناتور مستقل و 46 سناتور دمکرات فعالیت خواهند داشت. همچنین در مجلس نمایندگان از مجموع 435 نماینده عضو این مجلس، 214 نماینده جمهوریخواه و 194 نماینده نیز دمکرات هستند.
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.