نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441247
سناتورهای دمکرات لایحه‌ای را علیه دستور اجرایی ترامپ ارائه کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
سناتورهای دمکرات کنگره آمریکا لایحه ای را ارائه کردند تا اجازه ندهند دستور اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید این کشور مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به آمریکا به قانون تبدیل شود.
 
به گزارش انتخاب، «مارک وارنر» و «تیم کین» سناتورهای دمکرات ایالت «ویرجینیا» روز سه شنبه 12 بهمن ماه (31 ژانویه) در بیانیه ای، دستور ترامپ را اقدامی علیه مسلمانان توصیف کردند و در این خصوص گفتند: «اقدامات رئیس جمهوری اشتباه و بر مبنای اطلاعات نادرست است و نشان دهنده ارزش های آمریکایی نیست. واضح است که این سیاست بدون توجه به انطباق آن با قانون اساسی و اثرات منفی آن بر شهروندان قانونی آمریکا تدوین شده است؛ شهروندانی که به این کشور در نبرد با تروریسم کمک کرده اند.»

تیم کین نیز روز گذشته در برنامه شبکه «ام اس ان بی سی» حاضر شد و گفت: «دمکرات ها باید در کنگره، دادگاه ها خیابان ها علیه ترامپ بجنگند.»
 
ترامپ روز جمعه 8 بهمن ماه (27 ژانویه) ) فرمانی را صادر کرد که بر مبنای آن ورود اتباع کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن به مدت 90 روز به خاک آمریکا ممنوع است. این اقدام وی علاوه بر اینکه اعتراضات جدی مردم آمریکا و تعدادی از کشورهای دیگر را به همراه داشت، با اعتراض و مخالفت مقامات آمریکایی و اروپایی رو به رو شد.
سناتور «چاک شومر» در مخالفت با این اقدام یک کنفرانس مطبوعاتی ترتیب داد و گفته می شود که این فرمان اجرایی در کنگره رای نخواهد آورد و به قانون تبدیل نخواهد شد.
 
ترامپ در دفاع از این فرمان، آن را اقدامی ضد تروریستی و برای دفاع و محافظت از شهروندان آمریکا توصیف کرده است اما بسیاری از مخالفان داخلی و خارجی آن را مشخصا علیه مسلمانان می دانند. برخی از نظرسنجی ها نیز حاکی از این است که فرمان ترامپ باعث بروز شکاف در جامعه آمریکا و دوقطبی شدن آن شده است.
 
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + منع ورود مسلمانان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۱:۵۹:۰۷
شهروندان این کشور ها خود قربانی تروریستهای ساخته و پرداخته خود امریکا و نوکران اوست .که از همه ملیتها از چمله اروپا در جمع انها هستند .

جلاد داعش انگلیسی بود که گویا به درک واصل شد. (4145935) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.