توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433840
نخستین نشست سنای آمریکا برای بررسی صلاحیت نامزدهای ترامپ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰
ایرنا نوشت: سناتور جمهوریخواه 'جف سشنز' نامزد احراز پست دادستان کل آمریکا روز سه شنبه در مقابل کمیته قضایی سنا اطمینان داد که درصورت لزوم با خواسته های 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا، مخالفت کند.

سشنز که برای دفاع از برنامه های خود در برابر اعضای کمیته قضایی سنا حضور یافته بود،‌ وعده داد: درصورت گرفتن رای اعتماد به عنوان دادستان کل آمریکا،‌ مطیع محض 'دونالد ترامپ' نباشد.

سشنز نخستین سناتور عضو کنگره بود که در اوایل 2016 از نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد و همچنان مشاور نزدیک وی در مسائلی مانند مهاجرت باقی مانده است.

به گفته سناتور دموکرات 'دیان فینشتاین' کمیته قضایی سنا از 400 سازمان حقوق مدنی نامه هایی دریافت کرده است که با تائید صلاحیت وی برای به عهده گرفتن بالاترین مقام مسئول اجرای قانون آمریکا، مخالفت کرده اند.

وی افزود: به عهده گرفتن این مقام، مستلزم خدمت به مردم و قانون است نه رئیس جمهوری.

تظاهرکنندگان مخالف سشنز بارها در این نشست رسیدگی به صلاحیت وی اختلال ایجاد کردند و پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: 'از حقوق مدنی حمایت و با سشنز مخالفت کنید'.

صلاحیت سشنز برای به عهده گرفتن یک مقام قضایی فدرال در سال 1986 میلادی پس از مطرح شدن ادعاهایی که وی سخنان نژادپرستان گفته است، رد شد.

با اینکه پیش بینی می شود سنای تحت تسلط جمهوریخواهان، صلاحیت سشنز 70 ساله را تائید کند، اما پیشینه وی درباره مورد حقوق مدنی و مهاجرت، این نشست را تنش آلود می کند.

سناتور جمهوریخواه 'سوزان کالینز' که میانه رو به شمار می رود، در سخنانش درحمایت از سشنز گفت: اطمینان زیادی دارم که جف سشنز با صداقت و ایمان و کاملا در راستای عدالت، وظایف دادستان کل را انجام خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+کابینه ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.