نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306445
صداوسیما به نامه ابتکار پاسخ داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۹
در پی رسانه‌ای شدن نامه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به رئیس سازمان صداوسیما، روابط عمومی رسانه ملی با ارائه توضیحاتی به مطالب مطرح‌شده در این نامه پاسخ داد.

در توضیحات روابط عمومی صدا وسیما آمده است با توجه به برخی ادعاهای مطرح شده در نامه خانم ابتکار به نظر می رسد ذکر موارد زیر می تواند به شفاف سازی این موضوع کمک کند:

۱- آنچه که در نامه خانم دکتر ابتکار به آقای دکتر سرافراز برجسته شده است، بهره‌برداری سیاسی از اعتراض صنفی کارکنان حفاظت محیط زیست است، در حالی که با مرور بر گزارش پخش شده درخصوص موضوع مورد بحث خانم ابتکار مشخص می‌شود که رسانه ملی حسب وظیفه ذاتی خود نسبت به پوشش یک رویداد اقدام کرده است، پس اگر به این نکته اعتقاد داشته باشیم که دانستن حق مردم است باید این حق را محترم شمرده و به آن پاسخ ‌دهیم.

۲- در نامه رئیس سازمان محیط زیست اشاره شده است که همکاران گروه خبری رسانه به کدام مسئول محیط زیست برای پاسخگویی به این تجمع مراجعه کردند، باید اشاره کرد که بسیاری از گزارش‌های تهیه شده از رویدادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و.... گزارش‌هایی است که با هدف اطلاع رسانی پخش می شود و در این خصوص صداوسیما از پاسخ دهی مسئولان امر استقبال می کند.

۳- ظاهراً برخی از مسئولان توقع دارند که صداوسیما صرفاً به انعکاس فعالیت‌های آن‌ها مبادرت کند و به مسائل و مشکلات دستگاه‌ها نپردازد. این یک امر بدیهی است که رسانه ملی بنا به هویت و کارکرد ذاتی خویش بیش از لحاظ کردن منافع و مصلحت هر گروه و جناح سیاسی باید منافع ملی و مصلحت مردم و مملکت را در نظر بگیرد. بنابراین طرح یک مشکل دلیل بر اراده رسانه بر تضعیف یک نهاد و سازمان نیست. بیان مشکلات با هدف کمک به رفع آن یکی از کارکردهای هر رسانه ای است و رسانه ملی هم نه تنها از آن مستثنی نیست که به واسطه همگانی بودن، آن را از اولویت های خود می‌داند.

۴- در بخشی از نامه اشاره شده است که رسانه ملی با سوء استفاده از فضای نقادی و آزادی بیان در دولت یازدهم و سازمان محیط زیست، به بهره‌برداری‌هایی از اعتراضات صنفی کارکنان سازمان محیط زیست پرداخته که نوعی تحریک است. اولاً فضای انتقادی و آزادی بیان که ایشان از آن یاد می‌کنند، نباید باعث نگرانی از پخش یک گزارش باشد، ثانیاً اگر قرار باشد اقدام رسانه ملی در انعکاس برخی مشکلات، سیاسی کاری جلوه داده شود، چگونه می توان انتظار داشت که رسانه با هدف اطلاع رسانی به مردم به انجام وظیفه در پوشش رویدادها بپردازد؟ ثالثاً پخش گزارش‌های خبری از مشکلات و رویدادهای مختلف، سازماندهی رسانه ملی علیه دولت نیست و انتساب چنین عملکردی به رسانه، ناشی از برداشت شخصی افراد و علاقه آنان به وارد کردن برچسب سیاسی به موضوعات تخصصی و کاملا حرفه ای است.

۵- ضمناً باید یادآورشد صداوسیما منتسب به هیچ جبهه و جناحی نیست و ورود به چنین فضاهایی را به دور از ساحت خود می داند. این سازمان به منظور شفاف سازی و حل مشکلات موجود، آمادگی خود را برای میزبانی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست برای ارائه توضیحات در مورد تجمع فوق و سایر موارد از طریق برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی اعلام می دارد. کما اینکه تا کنون نیز برنامه ها و گزارش های متنوع را بعضا با حضور مسئولان و در ارتباط با وظایف و عملکرد آن سازمان تهیه و پخش کرده است. به عنوان مثال می توان به عملکرد رسانه ملی در خصوص موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در سال ۹۳ اشاره کرد که ۵۰۰۹ ساعت برنامه را در شبکه های رادیویی و تلویزیونی شامل شده است.
 
کلمات کلیدی : صداوسیما+نامه ابتکار
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۶:۴۰:۱۱
دانستن حق مردم است باید این حق را محترم شمرده و به آن پاسخ ‌دهیم!!! عجب صداوسیما لالایی بلده و خوابش نمی بره. خدا خیرتان بده یه چیزی بگید که مردم باور کنن (3292530) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۶:۴۴:۲۸
من مطمئن شدم که خانم ابتکار پارتی بازی رو ملاک قرار داده.
چه اینکه مدارک تازه نشان میدهد که اقازاده ها و خانم زاده های نزدیک این خانم با پارتی بازی به استخدام سازامان محیط زیتس درامده اند و متاسفانه بجای پاسخگویی به فرافکنی میپردازند.

من مانده ام چرا دستگاه های نظارتی هیچ نظارتی ندارد؟
قضیه چیست؟
چرا هیچ نظارتی ب روند استخدام ها و تعدیلنیروها و تغییرات چه در دانشگاه ها و مراکز حساس صورت نمیگیرد؟
مگر قانون نداریم؟
چرا؟ (3292540) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۶:۵۲:۱۹
اعتراض صنفی فقط در سازمان محیط زیست وجود دارد!؟
اگر نه، پس چرا صداوسیما فقط نوع محیط زیستی آنرا پوشش داده و ما نباید به صداقت و بی طرفی رسانه ی میلی شک کنیم!؟ (3292556) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۷:۰۹:۲۶
واقعا رسانه ملي وابسته به هيچ جناحي نيست؟!
واقعا؟! (3292589) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۷:۵۴:۰۷
صدا و سیما که داره تو تمام مسائل جناحی برخورد میکنه و بیشتر از این هم توقعی ازش نمیره (3292664) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۷:۵۴:۲۲
خانم ابتکار به وظایف ذاتی خود بپردازداین سازمان راسیاسی نکند اما ایشان به سیاسی کاری بیشتر علاقه مند است ومحیط زیست رها شده است (3292665) (alef-3)
 
س
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۸:۴۵:۳۲
از کجا میدونی؟؟ (3292746) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۸:۵۳:۳۷
صدا و سیما به ضرر خودش کار می کند (3292770) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۱:۵۳:۵۲
هم اینک کارمندان زیادی از صدا و سیما از نظر اداری و مالی مشکلات بسیاری دارند، زمانی هم که آقای سرافراز به تازگی وارد شده و قصد تغییرات عمده داشتند این مسائل به شکل بارزتری به صورت قطع اضافه کاری ها یا محدودیت آنها و نگرانی از قطع همکاری فراوان شده بود، آیا کسی بود که گزارشی از آنها تهیه کند؟ آیا دانست حق مردم نیست؟
آیا سیستم اداری صدا و سیما که سوهان روح کارکنان است هرگز بررسی شده و از آن خبررسانی شده؟ خیر اما مرگ خوب است اما برای همسایه!! (3293359) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۷:۲۲:۰۹
متاسفم برای صدا وسیما که مخاطبان خودش را فاقد فکر و شعور فرض میکند ودر نامه اش ادعای غیر جناهی بودن دارد (3293451) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۸:۰۴:۰۳
در گزارشهاي جانبدارنه وميلي وعملكرد جناحي صدا وسيما هيچ ترديدي نيست. (3293496) (alef-13)
 
اصفهاني
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۸:۴۵:۳۳
من يه سوال از اقاي سر افراز دارم . ايا مشكلات كشور فقط اين سياسي بازي هاست ؟
ايا فقط اعتراض اين كارمندان كه به علت پايتخت نشيني و دسترسي به مراكز قدرت دارند بايد مشخص و بزرگ شود و در شهرها ي ديگر كشور اين مشكلات وجود ندارد ؟
ايا واقعا دانستن را حق مردم ميدانيد و به ان اعتقاد داريد ؟
ايا صرف گزارش دهي با مشخص نمودن زمان مثل 5009 ساعت رفع مسيوليت است يا فرار رو به جلو چرا كه ما تاثير ان را در زندگي احساس نميكنيم واين چرا را شما بايد جواب بدهيد .من هم جزيي از اين مردم هستم كه شما مسيولين در تمام متون از ان استفاده ميكنيد .البته اگر نيت خير باشد و تاثير داشته باشد من هم پشت شما هستم .
ولي ...... (3293584) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۹:۲۳:۴۰
آقای سرافراز میدانند که چندین سال است هزاران کارگر و کارمند بازنشسته صنایع فولاد اصفهان بدلیل بی تدبیری دولت قبل با تاخیرهای 9 ماه و 6 ماه حقوق میگیرند و الان نیز 3ماه است حقوق نگرفتند ؟ پس چرا در این چند سال هیچ گزارشی تهیه نشده نکند فقط دستور دارند به بعضی از مشکلات که مربوط به جناحی خاص هستند بپردازند .
کاش مصدق دوباره زنده میشد و اینبار صداو سیما را ملی میکرد که مهمتر از نفت است (3293666) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۹:۵۷:۴۶
خانم ابتکار به جای صحبت با سارکوزی و مصاحبه با روزنامه های خارجی در خصوص برجام که اصال به شما ارتباطی ندارد خواهشن فکری برای محیط زیست کنید (3293733) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۹:۵۸:۳۸
خانم دکتر ابتکار اگه راست می گویند اجازه بدهند رضایت از ایشان در سازمان محیط زیست به رای گذاشته شود (3293738) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۱:۴۲:۵۸
این اصلا جواب اون نامه نیست! (3293944) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.