توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386645
توصیه‌ تغذیه‌ای برای پوست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
هنگامی که بحث بهره‌مندی از پوستی سالم مطرح می‌شود، برخی از بهترین مواد غذایی از جمله مرکبات، دانه کدو تنبل، هویج، روغن زیتون، برخی انواع مشخص از ماهی، بادام و بسیاری موارد دیگر می‌توانند به سلامت این اندام بدن انسان کمک کنند.به گزارش ارگانیک فکتس ، افراد مختلف در زمینه بهود سلامت پوست به چیزهای مختلفی فکر می کنند. برخی بلافاصله کاهش آثار قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض خورشید را مد نظر قرار داده، در شرایطی که دیگران ممکن است بیشتر نگران از بین بردن چین و چروک ها، پاکسازی لکه ها، یا بهبود رنگ یا بافت پوست باشند.پوست بزرگترین اندام در بدن ما محسوب می شود که نه تنها بیشتر از اندام های دیگر در معرض نیروهای خارجی قرار دارد، بلکه چهره ای است که ما به جهان نشان می دهیم.

بر همین اساس، حفظ سلامت و ظاهر فوق العاده پوست به صورت طبیعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در همین راستا درک و آگاهی از این که این اندام برای حفظ شکل و ظاهر خوب و طبیعی خود به چه چیزهایی نیاز دارد، بسیار مهم است.سلول های پوست ما ممکن است به سرعت بازتولید شوند، اما آنها با حملاتی از تمامی جهات، چه از داخل بدن و چه از خارج بدن، مواجه هستند. پوست بدن ما نسبت به شرایط آب و هوایی، آسیب های فیزیکی، تغییرات دمایی، نوسانات رطوبت، پرتوافشانی، رادیکال های آزاد، و بسیاری موارد دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. این به معنای آن است که محافظت از پوست نیازمند زرادخانه ای قدرتمند از ابزارهای سالم و مواد مغذی برای در امان نگه داشتن آن است. این ابزارها در اشکال مختلف مانند ویتامین A، ویتامین E، ویتامین C، آنتی اکسیدان ها، روی، اسیدهای چرب، و بسیار مواد مغذی دیگر در دسترس هستند.در ادامه با برخی از بهترین مواد غذایی برای در اختیار داشتن پوستی سالم بیشتر آشنا می شوید.

دانه‌های کدو تنبل
اگرچه دانه های مختلفی حاوی سطوح بالای مواد مغذی و مواد معدنی مهم هستند، اما دانه های کدو تنبل دارای محتوای منحصر به فرد از روی هستند که یکی از مهم‌ترین مواد معدنی برای در اختیار داشتن پوستی سالم محسوب می شود. به حفظ سطوح مناسب کلاژن کمک می کند، و غشای سلول های پوستی را تقویت می کند.

چای سبز
تا به امروز مطالعات مختلفی درباره چای سبز صورت گرفته که به فواید سلامت آن اشاره دارند. ترکیبی از آنتی اکسیدان های موجود در یک فنجان چای سبز دیوار دفاعی فوق العاده ای در برابر سرطان پوست ایجاد می کنند. چای سبز حاوی تانن است و نشانه های چین و چروک در پوست را کاهش می دهد.

محصولات لبنی کم‌چرب
یکی از ضروری‌ترین ویتامین ها برای سلامت پوست انسان ویتامین A است که می تواند به بتا کاروتن تجزیه شود و از این رو به صورت مستقیم با افزایش سلامت پوست در ارتباط است. ویتامین A به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند نیز عمل می کند که با درصدهای بالا در محصولات لبنی کم چرب یافت می شود.
منبع: آرمان
 
کلمات کلیدی : تغذیه‌، پوست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.