توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175540
طرح فراکسیون محیط زیست برای آلودگی هوای تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۷
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت: فراکسیون محیط زیست مجلس طرحی را با قید فوریت در راستای رفع مشکل آلودگی هوای تهران و کلانشهرها به مجلس ارائه می‌کند که این طرح با حمایت مجمع نمایندگان تهران همراه خواهد بود.

«حسین طلا» در گفتگو با  فارس با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران با مقامات استانی استان تهران گفت: در این جلسه که مقاماتی از استانداری، پلیس راهنمایی، سازمان محیط زیست، پخش فراورده‌های نفتی، سازمان بهداشت و درمان و شهرداری حضور داشتند مباحثی پیرامون علل آلودگی پایتخت مطرح شد. وی ادامه داد: عدم رعایت استاندارد از سوی خودروسازان، مهاجرت روستائیان به شهرها ،ساخت‌و‌ساز بی‌رویه در شهر و تخریب فضای سبز شهری از جمله دلایل بروز وضعیت کنونی آلودگی هوا در تهران دانسته شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد تا برنامه جامع استانی مبارزه با آلودگی هوا به صورت جدول توسط استانداری تهیه شود تا مشخص شود این برنامه تا چه اندازه هزینه دارد و چه اندازه باعث کاهش آلودگی هوا می شود و نحوه ارزیابی آن به چه صورت است.

طلا اظهار داشت: همچنین مقرر شد تا چنانچه این موضوع نیاز به قانون‌گذاری دارد به کمیسیون عمران منتقل و موضوع در مجلس پیگیری شود و قرار شد تا من و آقایان سلیمانی، کوچکزاده، هاشمی و خانم طبیب‌زاده مأمور پیگیری این موضوع باشیم.

وی افزود: همچنین فراکسیون محیط زیست مجلس در صدد است تا طرحی را با قید فوریت به منظور رفع مشکل آلودگی هوا در پایتخت و کلانشهرها به مجلس ارائه کند که این طرح نقشه راهی را برای کاهش آلودگی تهران و شهرهای بزرگ در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مشخص می‌کند و با حمایت مجمع نمایندگان تهران همراه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا+ کمیسیون محیط زیست