توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505048
نعمتی: هیچ محدودیتی برای خبرنگاران و عکاسان پارلمانی در نظر گرفته نشده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
سخنگو و ناظر فرهنگی هیأت رئیسه مجلس با اعلام اینکه هیچ محدودیتی برای حضور عکاسان و خبرنگاران پارلمانی در مجلس در نظر گرفته نشده است، خواستار آن شد که خبرنگاران و عکاسان پارلمانی با جسارت به کار خود ادامه دهند.

به گزارش خانه ملت، بهروز نعمتی سخنگو و ناظر فرهنگی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح محدودیت حضور خبرنگاران در مجلس، اظهار داشت: نمایندگان و هیأت رییسه مجلس قطعاً با چنین طرحی مخالف هستند.

وی افزود: هیچ مبنایی ندارد که فعالیت عکاسان و خبرنگارانی که به وظایف خود عمل می‌‎کنند، محدود شوند و قطعاً مجلس نسبت به طرح چنین مسائلی نظر منفی دارد.

نعمتی با بیان اینکه ما اعتقاد داریم خبرنگاران آیینه تمام‌نمای مسئولان هستند، تصریح کرد: اگر ایرادی وجود دارد نمایندگان باید خود را اصلاح کند، نه اینکه عکاس و خبرنگار محدود شود.

وی مسائل مطرح شده در خصوص عکاسان و خبرنگاران را جفا به آنان دانست و گفت: به عنوان ناظر فرهنگی هیأت مجلس اعلام می‌کنم عکاسان و خبرنگاران باید با جسارت  به کار خود ادامه دهند، زیرا هیچ محدودیتی برای آنان در نظر گرفته نشده است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا طرحی مبنی بر محدودیت حضور عکاسان و خبرنگاران در نشست‌های علنی از سوی برخی نمایندگان به هیأت رئیسه مجلس ارائه شده است یا خیر؟ توضیح داد: در این خصوص گله‌مندی‌هایی از سوی تعداد معدودی از نمایندگان مطرح شده است، ولی تا این لحظه هنوز هیچ طرحی برای محدودیت حضور خبرنگاران و عکاسان تقدیم هیأت رئیسه نشده است.

وی تأکید کرد: عکاسان خبری وظیفه دارند که از ثانیه‌ها و لحظه‌ها تصویربرداری کنند و آنها «مرد لحظات» هستند، به همین دلیل گاهی تأثیر یک عکس از صدها نشست و سخنرانی بیشتر است.

ناظر فرهنگی هیأت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً اگر نمایندگانی نظری بر خلاف ما داشته باشند، از طرف هیأت رئیسه و عضو ناظر فرهنگی در هیأت رئیسه با آنها وارد مذاکره و گفت‌وگو می‌شویم و به آنان توضیح خواهیم داد که خویشتن‌داری بیشتری از  خود نشان دهند.
 
کلمات کلیدی : گلابی خوردن قاضی پور+سلفی نمایندگان+سلفی موگرینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.