نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275341
جدیدترین رقم بدهی دولت به تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۴
نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: دولت در دو سال گذشته هیچ مبلغی از بدهی خود را پرداخت نکرده و در صورت ادامه این روند نمره منفی دریافت می کند.

 به گزارش مهر، علی حیدری به بدهی های دولت به این سازمان اشاره کرد و افزود: تا پایان سال گذشته بدهی دولت به تامین اجتماعی ۶۰ هزار میلیارد تومان بود که با احتساب ۱۵ هزار میلیارد بدهی جدید در سال جاری و ۱۵ هزار میلیارد نیز سود بدهی های قبلی تا پایان سال مبلغ کل بدهی ها به ۹۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

وی گفت: در دولت فعلی که دو سال از عمر آن می گذرد هیچ مبلغی از بدهی ها به تامین اجتماعی پرداخت نشده است اما در دولت قبل نیز ۵ درصد سهام مخابرات و حدود ۵ الی ۶ هزار میلیارد تومان سهام دیگر به تامین اجتماعی داده شد.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: دولت قبل ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی تامین اجتماعی را مصوب کرد، اما متاسفانه در زمان ریاست مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی این مصوبه منتفی شد و معدن گل‌ گهر که دولت قبلی آن را به تامین اجتماعی داده بود، دولت فعلی پس گرفت.

حیدری تاکیدکرد: وعده های زیادی برای پرداخت بدهی های سازمان داده شده اما متاسفانه هیچ یک تاکنون عملی نشده است.

به گفته وی، ادامه روند فعالیت دولت برای بازپرداخت بدهی های تامین اجتماعی مانند دو سال اول نمره منفی بزرگی خواهد بود و همین باعث می شود که دولت قبل در خصوص بازپرداخت بدهی های دولت نمره بهتری نسبت به سایر دولت ها بگیرد.

حیدری با اشاره به اینکه عده ای کسری بودجه و تحریم ها را بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی از سوی دولت می دانند، گفت: این توجیه درستی نیست چون سهام در بودجه در نظر گرفته نمی شود و دارایی دولت محسوب نمی شود.

به گفته وی، چنانچه ۳۵ هزار میلیارد تومانی را که مصوب شده بود به تامین اجتماعی پرداخت می کردند، هیچ کمبودی در بودجه ایجاد نمی شد، چون سهام دارایی نیست و حتی می توانند از آن مالیات نیز بگیرند، بنابراین پرداخت بدهی در قالب سهام به نفع دولت خواهد بود.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: رشد بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی در دهه گذشته روند صعودی داشته است به گونه ای که این سازمان را از بخش قابل توجهی از حق بیمه ای که باید هر ماه و هر سال دریافت و بر اساس آن خدمات و تعهدات به بیمه شدگان انجام دهد محروم ساخته و با بحران نقدینگی جدی مواجه شده است.

حیدری اظهار داشت: تامین اجتماعی مجبور است برای تامین نقدینگی یا سهام و ذخائر خود را بفروشد و با اینکه تسهیلات بگیرد و هزینه تامین مالی برای سازمان به شدت بالا می رود.

وی گفت: طبق تبصره (۲) ماده (۲۸) قانون تامین اجتماعی دولت مکلف است حق بیمه سهم خود را به طور یکجا در بودجه سالانه کل کشور منظور و به سازمان پرداخت کند و طبق ماده (۴۹) همین قانون مطالبات سازمان جزو دیون ممتازه است.
 
کلمات کلیدی : بدهی دولت+تامین اجتماعی
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۶:۵۵
این امر بخاطر افزایش درآمد پزشکان و خدمات پزشکی بر اثر طرح تحول سلامت است که بانی آن وزیر بهداشت می باشد. متاسفانه بخاطر یک تصمیم نادرست، گروهی از پزشکان متخصص که نیاز مالی هم ندارند درآمدشان بطور سرسام آوری افزایش یافت و این پول از جیب مردم و بیت المال پرداخت میشود.

باید دولت این طرح کذایی را سریعا لغو کند. (2950447) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.