توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499343
تصرف میادین نفت و گاز شبوه توسط آمریکا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
یک منبع نظامی در نیروهای انصارالله یمن روز یکشنبه گفت که نیروهای آمریکایی و اماراتی میادین نفت و گاز استان شبوه را در یمن تصرف کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، منبع مذکور افزود: نیروهای اماراتی و متحدانش میادین نفت و گاز استان شبوه را تصرف کرده و نیروهای قبلی که وابسته فردی به نام علی محسن الاحمر و نیروهای عربستان بودند را مجبور به ترک این میادین کرده اند.

منابع یمنی اعلام کردند که سلطه امارات و متحدانش بر میادین نفتی در شبوه باعث خشم سعودی ها شده است؛ چرا که پیش این میادین نفت و گاز در کنترل عربستان بود.

بر همین اساس طبق اعلام پایگاه رسمی رئیس جمهوری فراری یمن، عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن با سیف الشریف وزیر نفتش در مورد واگذاری این میادین به شرکت آرامکوی عربستان دیدار کرد.

وزیر نفت دولت هادی جزئیات دیدارش با مسئولان شرکت آرامکو را به منظور تقویت همکاری با این شرکت سعودی و سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز یمن در اختیار هادی قرار داده است.
از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز جمعه اعلام کرد که نیروهای ویژه آمریکایی به نیروهای اماراتی و نیروهای محلی در عملیاتشان علیه القاعده در یمن کمک می کنند.

طبق اعلام پنتاگون، هدف از این عملیات که محور اصلی آن در شبوه است، تضعیف القاعده در زمینه عملیات تروریستی است
 
کلمات کلیدی : آمریکا+یمن+میادین نفت و گاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.