نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457943
آیت الله جوادی آملی:
در جامعه جهنمی، این به او ناسزا می‌گوید و بدگویی می‌کند / برخی روزنامه ها، تمام تلاششان در بدگویی است/ با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می‌شود نه با اختلاس می‌شود برخورد کرد
بخش خبری الف، 11 فروردین 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵
یکی از مراجع تقلید گفت: کشورهای غربی اکثر بودجه‌هایشان صرف آدم‌کشی می‌شود چون اینها مرگ را پوسیدن می‌دانند اما ما می‌گوییم که مرگ پوسیدن نیست بلکه از پوست به در آمدن است.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدردانی از این نظام و انقلاب بر همگان واجب است و باید پشتیبان این نظام باشیم اظهار کرد: به لطف الهی این نظام برکات فراوانی داشته و دارد، به لطف الهی کشور ایران خیلی ترقی کرده و این قابل انکار نیست.

وی اضافه کرد: ما از زمین به آسمان رفتیم. مرحوم شیخ مفید نقل کرد که در یکی از مسافرت‌ها وقت نماز که شد دیدند پیغمبر مرتب دارد آسمان را نگاه می‌کند، به حضرت عرض کردند چرا آسمان را نگاه می‌کنید؟ فرمود منتظرم ببینم چه وقت آفتاب از دایره نصف‌النهار می‌گذرد تا نماز بخوانیم. بعد حضرت این جمله را نقل کرد که ما قبلاً شتربان بودیم الآن شمس‌بانیم از زمین به آسمان رفتیم! کسانی که آن جاهلیت را ندیده بودند قدر این نظام را نمی‌دانند.

این مرجع تقلید در ادامه به ضرورت بهره‌برداری از تجربیات گذشته و سوق دادن نظام به سوی آرمان‌های انقلاب اشاره کرد و افزود: ما اگر از تجاربمان استفاده کنیم می‌توانیم این نظام را نظام بهشتی کنیم، این شدنی است، اگر شدنی نبود این کتاب آسمانی نازل نمی‌شد. قرآن آمده که ما را متمدن کند و زندگی ما را بهشتی کند. چهار مطلب را خدا در قرآن کریم فرمود یکی اینکه جهنم چیست و بهشت چیست؟ یکی اینکه جامعه جهنمی کدام است و جامعه بهشتی کدام است؟ این چهار مطلب را خوب مشخص کرده و فرمود جهنم جایی است که همه به جان هم می‌افتند جهنم جای فحش و بدگویی است، در بهشت هیچ بهشتی علیه بهشتی دیگر حرف نمی‌زند، جامعه اسلامی جهنمی این به او ناسزا می‌گوید و بدگویی می‌کند، چه رسانه، چه گفتار، چه قول و چه فعل تلاششان این است که یکدیگر را بکوبند. جامعه بهشتی این است که همه از یکدیگر حمایت می‌کنند، نقطه ضعفی دارند آرام به هم می‌گویند و اگر نقطه قوتی دارند که آن را ترویج می‌کنند.

وی ادامه داد: در سوره حشر آمده مردان الهی که در بهشت دنیا زندگی می‌کنند می‌گویند خدایا این فیض را تو به ما دادی، تو کاری بکن که کینه کسی در دل من راه پیدا نکند، او اگر ترقی کرد، من خوشحال باشم و زیر پایش را نلغزانم، کار بدی کرد، فوراً او را حمایت و کمک کنم. ما می‌توانیم نظاممان را نظام بهشتی کنیم آنها که این فکر را ندارند دائما به فکر خونریزی‌ هستند.

آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: کشورهای غربی اکثر بودجه‌هایشان صرف آدم‌کشی می‌شود چون اینها مرگ را پوسیدن می‌دانند اما ما می‌گوییم که مرگ پوسیدن نیست بلکه از پوست به در آمدن است. یک بیان نورانی امام حسین (ع) دارد که یاران من! بدانید که مرگ پوسیدن نیست و مرگ پلی است که شما از آن گذر می‌کنید و ابدی می‌شوید.

وی در ادامه به تبیین معنای «نصیحت» و «ناصح» پرداخت و اضافه کرد: ما می‌توانیم طوری زندگی کنیم که جامعه را جامعه بهشتی کنیم. بخشی از روزنامه‌ها تمام تلاششان این است که از یکدیگر بدگویی کنند. ما نمی‌دانیم نصیحت یعنی چه خیال می‌کنیم آبرو بردن و نقد و آبروریزی این نصیحت است. اصلِ نصیحت را قدمای ما معنا کردند. نظام وقتی از عدل برهنه است جامه عدل به نظام بپوشاند، جامعه وقتی به کینه و اختلاف مبتلاست با این جامه وحدت این نظام را حفظ کند. آنکه لباس عزت بر بدن یک نظام و ملت می‌پوشاند او نصیحت کرده است وگرنه با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می‌شود نه با اختلاس می‌شود برخورد کرد.
 
 
کلمات کلیدی : آیت الله جوادی آملی+جوادی آملی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۶:۵۳:۱۳
رییس جمهور همه سخنرانی هایش شده کنایه و توهین به مخالفانش. انوقت از مردم عادی چه انتظاری
می توان داشت. (4224882) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۷:۵۴:۵۶
دوست عزیز، لطفا متن را یکبار بخوانید (4224949) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۹:۰۰:۴۷
حداقل اینجا پای فرمایشات این مرد بزرگ این حرف رو نمیزدی!
چطور یه مطلبی رو میخونی و بعد در کسری از ثانیه عکسشو عمل میکنی!!!؟؟؟
متاسفانه این رفتار یه رویه شده (4225021) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۰:۲۶:۴۱
جواب های هوی است ! توهین نکنند تا توهین نشوند ! (4225407) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۲۳:۲۹:۵۰
این همه به احمدی نژاد توهین کردند بنده خدا یک بار هم جواب نداد این آقا تا الان 55 صفت به منتقدان چسبانده که قابلیت پیگیری قضایی دارد (4226466) (alef-13)
 
علوی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۱:۲۸:۱۳
چرا سیاه نمایی میکنید همیشه انصاف را رعایت کنید دولت روحانی با شرایطی که داشته ایم بسیار خوب عمل کرده است. (4225481) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۵:۲۸:۵۷
درود بر دکتر روحانی (4228399) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۶:۵۶:۳۰
دولت حرف هیچ وقت به میدان عمل نمی آید. (4224886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۲۲:۳۳
وقتی شدت رشد گرانی متورم را از۴۸درصد به۸درصد و رشد منفی ۶درصد را به مثبت ۷درصد می رسانند عمل نبود؟!!!! (4225640) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۷:۲۸:۱۳
متاسفانه دم انتخابات که میشه هر کسی شروع میکنه به بی انصافی و تخریب و...بسیار حرکت زشتیه این کارها
بهتره دوستان برنامه های خود را بیان کنند و اجازه دهند مردم تصمیم بگیرند که چه برنامه ای خوبه
در مورد برجام یا تحریمها و..اگر پیشنهاد و طرحی داریم ارائه کنیم یا در مورد بقیه موضوعات هم همینطور این نحوه برخورد خوب نیست (4224914) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۸:۱۱:۰۸
جامعه جهنمی ! در جمهوری اسلامی ایران! لابد مردم مقصرند وگرنه مسئولین که همه پاکند و معصوم (4224963) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۱:۳۱:۱۰
ایشان تعریف کنند جامعه بهشتی یعنی چه ؟آمریکا به کنار ولی آیا سوئیس و سوئد و...هم جهنمی حساب می شوند یا خیر ؟
ما بیشتر از 30 ساله منتظر پاسخ این سوالات هستیم ولی هنوز به توافق نرسیده ایم. (4225742) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۹:۳۷:۰۸
اين روزنامه هايي كه ميفرماييد عجيبه كه اكثرا مربوط به دلواپسان است (4225069) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۰۶:۱۷
هر کسی از ظن خود شد یار من. (4226076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۲۱:۲۹
سخنرانی های ایشان هر شب از ساعت ۱۰:۳۰ از رادیو قرآن پخش می شود و پر از راه های عملی است. پیشنهاد می کنم گوش کنید. (4225638) (alef-11)
 
صلاحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۲۲:۲۰:۵۶
عید همگی به شادی

خوب بودن یک موضوع نسبی و اقتضایی هست
لطفا به نکات ذیل توجه کنید

1- آیا دولت روحانی نسبت به دولت قبل بهتر است ؟ آری

2- روحانی دولت را در چه شرایطی تحویل گرفت ؟ در شرایط خیلی بد و انزوا اقتصادی و سیاسی داخلی و چه خارجی و دزدی و اختلاسهای پی در پی خصوصا در میان مسولین نزدیک به دولت

3- آیا در کل شرایط فعلی ایران بهتر از چهار سال قبل است ؟ آری

4- آیا وضعیت فعلی کاملا مورد تایید و ایده ال است ؟ خیر

4- در میان نامزدان مطرح فعلی چه کسی بهتر است ؟ روحانی (4225294) (alef-13)
 
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۰:۱۵:۱۱
پیشنهاد می کنم که ابن مرد فرزانه طرحی را به اجرا در آورد( روزنامه های جناح ها مختلف را تحلیل محتوی کنند) تا مشخص شود که بعد از انقلاب اسلامی، چه روزنامه هایی با قلم چه قشری از جامعه بیش از سایر اقشار در رساندن جامعه کنونی به جامعه جهنمی بیشتر نقش داشته اند. خیال می کنم که اگر روزنامه کیهان را به عنوان روزنامه یک جناح، برای شروع انتخاب کنند، زودتر به نتیجه می رسند. (4225391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۶:۰۸:۲۶
اگر روزنامه زرد شرق و افتاب یزد ... باشه چطوره؟ (4226082) (alef-13)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۲:۳۷:۴۰
خبر جالبی بود. (4225525) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۴:۲۶:۲۸
مردم همه چیز رو خوب میدونن (4225567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۳۴:۳۴
ايشان بعنوان يك مرجع تقليد و معلم اخلاق بيش از اين نمي توانند كاري بكنند انتظار بيخود نبايد داشت
اينكه شرايط جهنمي است همه مي بينند و مي سوزند
بد از بدتر اين است كه هيزم هاي اين جهنم از جيب دين مردم در وهله اول و بعدش از جيب ملت و بيت المال هزينه مي كنند ....و مردمى كه با آنها مي سوزند (4225647) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۸:۳۳
واقعا از سايت الف كه فرصت اظهار نظر مي گذارد ممنونيم.
چرا اين فرصت نبايد در ساير رسانه ها مخصوصا راديو تلويزيون باشد؟بايد بپذيريم نقص حامعه، و ايجاد جامعه جهنمي ديگر دست، امريكا و شوروي و چين و داعش نيست. اين بستر را كسي فراهم نمي كند جز مسولان در هر سطحي كه باشند و بلافاصله مردم هم تبعيت مي كنند. بداخلاقي، دروغ،رياكاري،تهمت ،افتراوشفاف نبودن بدترين ويروسي است كه نه از طرف مردم بلكه از طرف مسولان به رسانه ها و بازتاب ان در جامعه گسترش ميابد. وقتي مسولان پا رااز اخلاق فراتر بگذارند و رسانه ها هم همچنين نبايد از مردم توقع،ساده صداقت را داشت. (4225659) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۰۶:۳۷
رفتار مردم در مراسم نوروز امسال حتی در دور افتاده ترین مناطق نشان از فاصله ای عمیق بین مردم و فرهنگ مطلوب روحانیت داشت . (4225663) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۲:۳۹:۰۳
جناب آملی بزرگوار درس های اخلاقی شما بسیار عالی است ولی بدون انتقاد بی پرده و با صراحت از ارکان قدرت (قوای سه گانه )که برآمده از رای مردم هستند و جزء وظایف نظارتی مردم می باشد ، قدرت به سمت استفاده شخصی و نادیده گرفتن مصالح ملت می رود و در خوشبیانه ترین حالت اشتباهاتش اصلاح نمی شود . (4225801) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته