نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437945
پنج استراتژی موثر برای کاهش وزن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵
تلفیق کردن روش‌های مختلف کاهش وزن می‌تواند بهترین تاثیر را داشته باشد.

به گزارش  تسنیم، استراتژی‌های موثری برای کاهش وزن سریع وجود دارند که تنها با رژیم گرفتن و ورزش کردن موثر نمی‌شوند. تلفیق کردن روش‌های مختلف کاهش وزن می‌تواند بهترین تاثیر را داشته باشد.

 

پنج استراتژی ترکیبی که سریعا باعث کاهش وزن می‌شوند عبارتند از:

 

1. ورزش قدرتی انجام دهید

هر چقدر حجم عضلات بیشتر باشد، سوخت و ساز بدن موثرتر خواهد بود. آن چه که اغلب به غلط تصور می‌کنند این است که ورزش هوازی تنها باعث کالری سوزی می‌شود. بهتر است ورزش قدرتی انجام دهید این نوع ورزش سوخت و ساز بدن را بالا نگه می دارد.

2. سوخت و ساز را با غذاهای چربی سوز همراه کنید

دلیل این که بعضی رژیم‌های غذایی کارساز نیستند این است که تنها بر شمارش کالری، افزایش پروتئین و کاهش کربوهیدرات تمرکز دارند. شما باید غذاهای چربی سوز نیز مصرف کنید و از خوردن غذاهایی که چربی را ذخیره می‌کنند پرهیز کنید.

 

3. حداقل هشت ساعت بخوابید

خوابیدن به اندازه کافی باعث کاهش وزن می‌شود. بدن در زمان خوب سوخت و ساز بیشتری دارد. کمبود خواب هورمون‌هایی ترشح می‌کند که برای کاهش وزن مناسب نیستند.

4. تیروئید خود را آزمایش کنید

ممکن است تیروئید شما کم کار باشد. تیروئید کم کار هورمون کنترل کننده سوخت و ساز را کمتر ترشح می‌کند. یک پنجم افراد بالای  40 سال تیروئید کم کار دارند. اگر احساس می کنید که خسته هستید و همیشه سردتان است احتمال کم کاری تیروئید در شما وجود دارد.

 

5. آرام و مداوم عمل کنید

بیشتر رژیم های غذایی احساس گرسنگی را تقویت می‌کنند و باعث تغییراتی هورمونی می‌شوند. بنابراین بهتر است روشی را انتخاب کنید که آرام پیش می‌رود. تغییرات کوچک باعث می‌شوند که سوخت و ساز بدن کم کم به شرایط عادت کند و واکنش‌های ناگهانی در بدن صورت نگیرد.
 
کلمات کلیدی : کاهش وزن+رژیم+ورزش
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۷:۵۳:۵۶
تجربه شخصی من که باعث شد موفق شوم.

بر عکس خیلی از رژیم های تغذیه که توصیه می کنند چندین وعده غذائی صرف کنید و میزان تغذیه را در وعده های بیشتری تقسیم کنید من سعی کردم وعده غذائی را به دو کاهش و ناهار را حذف کنم با این شرط اساسی که میزان تغذیه ام را در مجموع ثابت نگه داشتم به این معنی که اجازه ندادم گرسنگی باعث صرف غذای بیشتر من در وعده شام گردد.

این روش اساس علمی دارد و اثرات زیادی به همراه خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنم راجع به وعده های غذائی در طب سنتی، طب ایرانی و فرهنگ های دیگر دنیا کمی تحقیق کنید. (4131866) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.