نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397940
نرخ بیکاری ۹۴ بر اساس معیارهای سازمان جهانی کار ۱۱ درصد بوده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
در حالی که معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار گفت بر اساس معیار سازمان جهانی کار، نرخ بیکاری در کشور تا پایان سال ۹۴ برابر ۱۱ درصد بوده است یک نماینده مجلس تاکید کرد معیارهای جهانی برای آمار بیکاری در کشور را باید با معیارهای داخلی مطابقت داد.

به گزارش تسنیم، عیسی منصوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بر اساس این معیار و این نرخ شمار افراد بیکار در کشور تا پایان سال گذشته دو و نیم میلیون نفر برآورد می شود.

وی گفت: در سال ۹۴ ، ۶۶۷ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد که بخش قابل توجهی از آنان در بنگاه های اقتصادی زیر ۱۰ نفر و در بخش غیررسمی مشغول به کار شده اند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برخی افراد با اضافه کردن آمار اشتغال ناقص به آمار واقعی بیکاران تعداد افراد فاقد شغل در کشور را شش میلیون نفر اعلام کرده اند.

منصوری تصریح کرد: در پنج برنامه توسعه کشور به هیچ وجه سیاست اشتغال دیده نشده بود.

وی افزود: تا پایان سال از نظام جامع بازار کار که داده هایش بر اساس اطلاعات مراکز مختلف و مشاهدات میدانی ثبت می شود رونمایی خواهد شد.

عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی هم در این برنامه گفت: معیارهای جهانی برای آمار بیکاری در کشور را باید با معیارهای داخلی مطابقت داد و شغل بر اساس حداقل معیشت را درنظر گرفت.

وی افزود: اگر بانک اطلاعات جامع در کشور از بیکاران و شاغلین ایجاد شود علاوه بر اینکه آمار واقعی بیکاران مشخص خواهد شد عدالت در ایجاد زمینه اشتغال برای بیکارانی که زودتر ثبت نام کرده اند اجرا خواهد شد.

مصری گفت: از نظر من نرخ بیکاری در کشور بالای ۲۰ درصد و در برخی شهرستان ها بالای ۵۰ درصد است.

معاون مرکز آمار ایران هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دلیل اصلی تشتت آراء در آمار بیکاران ارائه آمارهای بدون پشتوانه است.

علیرضا زاهدیان افزود: مرکز آمار ایران تاکنون نرخ بیکاری را در ۴۴ فصل اعلام کرده است که در ۲۱ فصل از این تعداد شاهد کاهش نرخ بیکاری و در ۲۳ فصل دیگر افزایش این نرخ هستیم.
 
کلمات کلیدی : بیکاری+جوانان بیکار+اشتغالزایی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۴:۱۳
9 میلیون نفر بیکار! بطور خوشبینانه! (3958842) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.