نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500412
معمای قتل زن ۸۰ ساله در ویلای الهیه
بخش حوادث الف، 19 مرداد 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۲
پلیس در تعقیب مردی است که با ورود به ویلایی ۷۰۰ متری در الهیه تهران پیرزن تنها را به قتل رسانده است.اين مرد براي ورود به ويلا خود را مأمور سازمان آب جا زده بود.

همشهری: ساعت ١٣:٣٠ سه‌شنبه، پيرزني ٨٠ ساله كه پس از مرگ شوهرش در ويلايي در منطقه الهيه تنها زندگي مي‌كرد، صداي زنگ آيفون را شنيد. وقتي گوشي را برداشت، مردي ميانسال خود را مأمور اداره آب جا زد و از پيرزن خواست تا در را باز كند. او از همه جا بي‌خبر در را باز كرد اما به‌جاي مأمور اداره آب با مردي روبه‌رو شد كه صورتش را پوشانده بود.

90دقيقه بعد
پيرزن كه سرتا پا خون آلود بود كشان‌كشان خود را به سمت تلفن خانه رساند و با دختر سرايدار تماس گرفت. سريدار خانه به همراه خانواده‌اش به مهماني رفته بودند كه وقتي صداي بريده بريده پيرزن را شنيدند با عجله به خانه برگشتند. آنها به محض ورود به ويلا با صحنه هولناكي روبه‌رو شدند. پيرزن، خون‌آلود روي زمين افتاده بود و در ميان اتاق‌خواب‌هاي خانه، 3اتاق دچار آتش‌سوزي شده بود. مرد سرايدار ماجرا را به پليس و اورژانس خبر داد و امدادگران پس از حضور در محل حادثه، زن مجروح را به بيمارستان منتقل كردند.

به‌نظر مي‌رسيد فرد مهاجم پس از ضرب و شتم اين زن 3اتاق خواب را به آتش كشيده اما حريق خيلي زود خاموش شده و بوي سوختگي در تمام فضاي خانه به مشام مي‌رسيد. مأموران كلانتري 101تجريش پس از بررسي‌هاي اوليه براي تحقيق از صاحبخانه راهي بيمارستان شدند. او گفت كه وقتي در را به روي مأمور آب باز كرده ناگهان با مردي روبه‌رو شده كه صورتش را با كلاه پوشانده بود. وي گفت: مرد مرموز وارد ساختمان شد.

او يك ساك مشكي در دست داشت با ديدن من به سمتم هجوم آورد. مي‌خواستم فرياد بزنم كه با پنكه ضرباتي به سر و صورتم زد. من بي‌حال روي زمين افتادم. آن مرد به جست و جو در خانه پرداخت. من از شدت درد از هوش رفتم و وقتي به‌هوش آمدم متوجه شدم كه او خانه‌ام را هم به آتش كشيده اما به خواسته‌اش نرسيده بود و حريق خيلي زود خاموش شد. ‎ ‎

گزارش مرگ
با وجود تلاش پزشكان زن ۸۰ ساله ساعت ۱۷ سه‌شنبه به‌دليل شدت جراحات جانش را ازدست داد و گزارش اين جنايت در اختيارقاضي سيدسجادمنافي آذر قرارگرفت. همين كافي بود تا او به همراه تيم تجسس در محل حادثه حاضر شود. تيم تحقيق در بررسي دوربين مداربسته‌اي كه در محل بود تصاوير قاتل را به‌دست آورد.

اين مرد براي اينكه شناسايي نشود صورتش را كاملا پوشانده بود و آنطور كه فيلم‌ها نشان مي‌داد حدود يك ساعت و نيم داخل خانه بود و ظاهرا اموال قيمتي خانه را سرقت كرده و داخل ساك مشكي رنگ خود ريخته بود. كارآگاهان در ادامه به تحقيق از سرايدار خانه پرداختند. آنها مدعي شدند كه از چند سال قبل در آنجا زندگي مي‌كردند و زمان حادثه در خانه نبوده‌اند. به گفته مرد سرايدار فرزندان مقتول در آمريكا و اروپا هستند و نمي‌دانستند كه پيرزن چقدر طلا و جواهر در خانه داشته است. به گزارش همشهري، هم‌اكنون با دستور قاضي جنايي، گروهي از كارآگاهان سرگرم تحقيق براي كشف راز اين جنايت هستند.
 
کلمات کلیدی : معمای قتل، قتل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۵:۲۳:۱۲
ممانعت از ورود سارقین به اماکنی که به هر صورت تجهیزات برق، آب و گاز در آنها قرار دارند اجتناب ناپذیره و تنها روش پیشگیری از چنین مواردی اینه که روی درب ورودی واحد مسکونی قفل ضد دیلم نصب کنید که ورود سارقین را از طریق دیلم زنی و توپی زنی غیر ممکن کنه چون درهایی که به عنوان در ضد سرقت هم به مردم معرفی میشن به راحتی با دیلم در چند ثانیه باز میشن و همین برای دزد کافیه که به بهانه خواندن کنتور یا هر طریق دیگه وارد ساختمون بشه تا بتونه از طریق دیلم زنی یا توپی زنی به ساکنین، داخل آپارتمانهاشون دسترسی پیدا کنه. (4513681) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.