نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334912
اخذ رأی به پایان رسید/ جزئیات روند شمارش آرا/ مدارس تعطیل شدند/ نتایج خبرگان زودتر اعلام می‌شود/ لزوم پرهیز از گمانه زنی
بخش انتخابات الف، 8 اسفند 94
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۲
انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی و پنجم خبرگان رهبری با بسته شدن درهای شعب اخذ رای به لحظات پایانی خود نزدیک می‌شود.

انتخابات ۷ اسفند ماه که در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح همزمان آغاز شده بود، بعد از گذشت ۱۶ ساعت و مشارکت ده‌ها میلیونی مردم در آن، به پایان خود نزدیک می‌شود و به محض اتمام، شمارش آرا برای انتخاب ۲۹۵ نماینده مجلس شورای اسلامی و ۸۰ نماینده خبرگان آغاز می‌شود.

پیش از این و در ساعت ۲۳ سیدحسین هاشمی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور گفت که مدت زمان رای‌گیری در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تا ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه امشب در تهران تمدید شده است.

اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره روند شمارش آرا
ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۳۵ دستورالعمل نحوه شمارش آرای انتخابات را اعلام کرد.

«به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ می رساند لازم است در خاتمه رای گیری ابتدا صندوق های اخذ رای هر دو انتخابات را باز نموده، برگ های رای که اشتباهاً در صندوق دیگری ریخته شده را به صندوق مربوطه منتقل نمایید، بعد از این اقدام، ابتدای شمارش آرا و تکمیل صورتجلسه انتخابات مجلس خبرگان رهبری (فرم شماره ۴۳) را به طور کامل انجام داده و سپس شمارش آرا و تکمیل صورتجلسه انتخابات مجلس شورای اسلامی (فرم شماره ۷۱ الف) را انجام دهند.

************************

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از مشارکت ۲۸ میلیون نفری در انتخابات هفتم اسفند خبر داد و گفت: این آمار براساس تعرفه‌های مصرف شده به دست آمده است.

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران درباره آمار دقیق شرکت‌کنندگان در انتخابات در سراسر کشور، گفت: البته آمار دقیق نیست، چون هنوز به طور کامل اعلام نشده، اما تا نیم الی یک ساعت پیش حدود ۲۸ میلیون نفر آمار اعلام شده است که در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی افزود: این آمار افرادی است که رای داده‌اند و طبق تعرفه‌های مصرف‌شده به دست آمده است.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه گفته می‌شود نتایج آرای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری زودتر از مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود، ضمن تایید این خبر، گفت: نتایج انتخابات خبرگان رهبری زودتر از مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود.

با پایان یافتن اخذ رای در اکثر حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور، روند شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور و همچنین در اکثر شهرستان‌های تهران آغاز شد.

طبق اطلاعیه ستاد انتخابات کشور زمان اخذ رأی از رأی‌دهندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تا ساعت ۲۳ امشب تمدید شده بود.

***********

برآوردها از مشارکت دستکم ۶۰درصدی در سراسر کشور و حداقل ۵۰ درصدی در تهران تا این لحظه حکایت دارد

*******************

مدارس ۱۹ گانه شهر تهران فردا تعطیل است
سخنگوی سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس ۱۹ گانه شهر تهران فردا تعطیل است . مسعود ثقفی سخنگوی سازمان آموزش و پرورش در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: کلیه مدارس ۱۹ گانه شهر تهران فردا (شنبه ۸ اسفند ماه) تعطیل است.

*************

بر اساس آخرین آمار تا ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امروز دو میلیون و ۶۰۰ هزار تعرفه اخذ رأی در استان تهران مصرف شده است. یک منبع آگاه در ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: بر اساس آخرین آمار تا ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امروز تعداد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تعرفه أخذ رأی در استان تهران مصرف شده است.

********************
در بعضی حوزه های انتخابیه تعرفه کم آمده است
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: در بعضی حوزه های انتخابیه تعرفه کم آمده است. محمدحسین مقیمی در ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات پرشور بوده به نحوی که در بعضی از شعب اخذ رای تعرفه کم آمده است.

وضع شبکه ارتباطی کشور طبیعی است/ آماده باش شرکت مخابرات تا پایان رای گیری
به نوشته تارنمای شرکت مخابرات ایران، امروز وضع ارتباط در سراسر کشور طبیعی است و مشکل ارتباطی در شبکه مخابرات کشور وجود ندارد. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت در همین زمینه گفت: شرکت مخابرات ایران با همکاری و هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت در همه استان ها، ارتباط مخابراتی نرمالی را در سراسر کشور برقرار کرده است.

به گزارش الف، نخستین ساعات آغاز دو انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در هفتم اسفند ۹۴ شاهد حضور مردم بود؛ مردمی که تا پیش از باز شدن شعبه های رای گیری مقابل این مکان ها صف کشیده بودند.

رای‌گیری برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان، از ساعت ۸ صبح امروز به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

در ابن انتخابات ۵۴ میلیون و ٩١٥ هزار و ٢٧ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که باید نمایندگان خود را برای مجلس شورای اسلامی از میان ٤ هزار و ٨٤٤ کاندیدا و منتخبین خود برای مجلس خبرگان را از میان ۱۶۱ نفر انتخاب کنند.

مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ و مجلس خبرگان رهبری ۸۸ عضو دارد.
 
رضا
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۰:۰۹:۰۹
«هیچ مدرسه‌ای فردای انتخابات در تهران تعطیل نیست»

واقعا چقدر نیاز به تفکر بود که امکان نداره آرا تا صبح فردا شمرده بشن؟ (3568756) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۰:۳۵:۳۲
جریان اعتدال پیروز قطعی انتخابات است.
درود برآیت الله هاشمی ودکترروحانی عزیز وهمه اعتدالیون (3568789) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۰:۴۷:۱۶
احمد آقا توکلی ! یادته چند روز پیش تو یکی از کامنت هایم گفتم " فصل شما به پایان رسیده است به فکر باز نشستگی باش "
میدانی اگر مشارکت مردم تهران از 50 درصد بالاتر باشد جنابعالی و 29 نفر دیگر از قدرت پرستان مثلا اصولگرا همگی باید خداحافظی کنید . بای بای احمد! (3568812) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۲:۰۱
اصفهان مشارکت بالای 70 درصد است.
یک ساعت تو صف بودم (3568827) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۶:۰۲
اگر در تهران درصد شرکت کنندگان کمتر از 60 درصد باشد بی شک اصول گراها پیروز می شوند (3568835) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۱:۰۲:۴۷
اميدواريم عده اي نگران حضور گسترده مردم نباشند و انتخابات را تا اخرين نفر كه راي دهند ادامه دهند...حالا بايد عده اي پشيمان باشند كه چرا در يك ليست قرار گرفتند و تاكيد كردند فقط به اين ليست راي دهيد... (3568849) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۲۱:۴۱:۲۰
واقعا برای این دولت بی تدبیر و سیاسی کار متاسفم؛ از اول مشخص بود که باید شنبه رو تعطیل کرد (این اتفاق همیشه برای انتخابات مجلس رخ میده) ولی چون می خواست لیست طرفدار خودش رای بیاره با فریبکاری گفت شنبه تعطیل نیست ولی الان میگه تعطیله. (3568897) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۶:۳۶:۴۲
بسم الله الرحمن الرحیم
بعد از 16 سال(انتخابات مجلس ششم) برای اولین بار بود که به این همه تعداد کاندیدا(هر سی نفر) رای دادم که با احتساب 16 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری این رقم به عدد 46 و آنهم برای یک روز می رسد که در کل 37 سال بعد از انقلاب رقم بیسابقه ای است. حقیقتا امشب(حوالی ساعت 7 بعداز ظهر) پس از دادن رای آن چنان احساس انبساط خاطری کردم که در این سالها به این حد و اندازه سابقه نداشته است. امید است مجلس دهم در کنار دولت یازدهم بتواند در ساختن
آینده ای بهتر برای ایران موفق تر و استوارتر عمل نماید ، ان شاء الله. (3569203) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۷:۱۸:۵۲
بسیاری از اینهایی که نوشتید اصول گرا ، مورد حمایت فهرست اصلاح طلبان بودند مثل مفتح
اصلاح طلبان که در شهرستان ها کسی را نداشتند (3569225) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۸:۱۶:۴۱
معلوم شد که اصلاح طلب ها و اعتدالیون رای ندارن. (3569281) (alef-13)
 
سعید قزلباش
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۸:۱۷:۱۴
با سلام و ادب
اگه امکانش هست از آمار کلانشهرهای مشهد - کرج - اصفهان - تبریز و شیراز اطلاعات لحةه به لحظه رو سایت بزارید.

ممنونم از اطلاعات لحظه به لحظتون

درود بر شما (3569283) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۹:۱۹:۱۸
به یکی از دوستان اصلاح طلب، که مدام همه رو دعوت به رای دادن میکرد گفتم مگر شما نمی گفتید نظام سال 88 تقلب کرد؛ چه طور حالا به همان نظام اعتماد کردید و رای می دهید؟
کلی استدلال آورد که شرایط عوض شده و نظام دیگر تن به چنین کاری نمی دهد.

بعد اضافه البته اگر اصلاح طلب ها رای نیاورند، تقلب شده! اما ما چیزی را از دست نداده ایم؛ چون نظام که همیشه آمارها را بالا اعلام می کند و صندوق های شلوغ را نشان می دهد!


این واقعا نهایت .... است که سازوکار انتخابات را تا روز قبلش درست بدانیم؛ اما فردای انتخابات که رای نیاوردیم، بگوییم تقلب شده! (3569351) (alef-13)
 
حسین بهرامی زاده
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۹:۲۹:۰۸
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما، ای کاش این دوستان واقعا" اصولگرا باشن و جنس اصولشون اصلی باشه...... جناب دکتر توکلی من خوشحالم و افتخار می کنم که در زمان کاندیداتوری حضرتعالی برای ریاست جمهوری به شما رأی دادم. از صمیم فلب براتون آرزوی موفقیت می کنم. (3569373) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۹:۱۱:۱۲
آخر هرج و مرج دوهفته است اعلام می کنند مدارس تعطیل نیست و آنجائیکه حوزه رای گیری است اگر طولانی شد یک اتاق به این منظور اختصاص تا شمارش پایان یابد. در کرج هم آخرین لحظات دیشب اعلام کردند که مدارسی که حوزه بوده تعطیل می باشد. حال سوال اینست که مردم چگونه مدارس حوزه رای گیری را متوجه بشوند الله و اعلم؟ (3570284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۲۲:۲۳:۳۴
اقای توکلی نفرچندمه؟ (3574073) (alef-13)
 
همشهری
۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۲۳:۳۲:۳۰
امیدوارم که هر دو این جریان بدون حب و بغض و به دور از تمایلات دنیایی کاری برای مردم بکنند کشتی طوفان زده صنعت رو به ویرانی را نجات دهند که چشم خانواده ها و کارگران به این مجلس است اصلاحات یک شبه شدنی نیست مسولان صنعت کشور جلو واردات را بگیرند و از طرفی به صنعت داخل برای بروزرسانی خود مهلت چند ساله دهد وضعیت مسکن را که بازار آن اشباع شده را رونق بخشند با اعلام بافت فرسوده کردن ساختمان های با عمر مشخص و اعطای وام های مسکن جهت ساخت و ساز که صدها شغل وابسته به ساخت و ساز است آهن میگردد نبشی سیمان اجر ورق کاشی سنگ سرامیک مبل گچ شن آهک پرده گرمایش و سرمایش لوازم خانگی شیشه فرش موکت رنگ صنایع برق و الکترونیک شیر آلات صنایع چوب و ام دی اف نرده لوله آب لوله گاز پلاستیکی و فلزی خلاصه رونق مسکن معادل با گردش پول و رونق اقتصادی مشروط به جلوگیری از واردات بی رویه (3574268) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.