توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504715
اشتباه کردم از شوهرم طلاق نگرفتم
بخش حوادث الف، 1 شهریور 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
پرونده اتهام زنی که متهم است شوهرش را در پی یک درگیری به قتل رسانده، در حالی در دادسرای جنایی تهران مورد بررسی قرار گرفت که این زن قبلا محاکمه شده ‌بود.

به گزارش شرق، زیبا، زن ٣٤ساله‌اي که پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار گرفته بود، ادعا کرده بود شوهرش را نکشته و او خودکشی کرده است. دو سال قبل بود که مأموران پلیس در جریان مرگ مرد جوانی به نام آرش قرار گرفتند.

پلیس در تحقیقات اولیه متوجه شد جراحاتی روی بدن مقتول وجود دارد که نشان می‌دهد او درگیری داشته است. زمانی که پلیس زیبا را مورد تحقیق قرار داد متوجه شد او و آرش قبل از مرگ آرش با هم درگیر شده‌اند. زیبا درگیری با شوهرش را قبول کرد و گفت: من و آرش فامیل بودیم و سال‌ها قبل با هم ازدواج کردیم اما شوهرم بچه‌دار نمی‌شد. با اینکه خیلی به دکتر مراجعه کردیم اما فایده‌ای نداشت.

مسئله بچه‌دارنشدن ما و اختلاف سنی که با همسرم داشتم، خیلی مورد توجه خانواده شوهرم بود و آنها به خاطر این مسائل مرتب من و شوهرم را تحقیر می‌کردند. من چهار سال از شوهرم بزرگ‌تر بودم. با اینکه خودمان با این مسائل مشکلی نداشتیم و زندگی خوبی داشتیم اما دخالت‌های خانواده شوهرم باعث درگیری ما می‌شد. شوهرم دست بزن داشت، عصبی بود و قرص می‌خورد ولی من دوستش داشتم و کنارش مانده بودم تا اینکه روز حادثه خواهرشوهرم تماس گرفت و گفت به همراه سایر اعضای خانواده می‌خواهند به خانه ما بیایند.

ما قرار بود به شهرستان برویم چون عروسی برادرزاده من بود. چیزی در خانه نداشتیم؛ از شوهرم خواستم کمی خرید کند تا میهمان‌ها می‌آیند وسایل پذیرایی داشته باشیم. وقتی شوهرم فهمید که قرار است برادرش هم بیاید، عصبانی شد و گفت تماس بگیر و بگو لازم نیست بیایند. سر این موضوع با من درگیر شد و دعوا کردیم؛ من صورت شوهرم را چنگ زدم، او عصبانی شد، به آشپزخانه رفت و چاقو برداشت و خودزنی کرد؛ من او را به بیمارستان رساندم اما شوهرم فوت کرد.

اظهارات این زن در حالی بود که پزشکی قانونی بعد از معاینه جسد اعلام کرد مقتول خودزنی کرده است اما در گزارشش آورد که علت مرگ خودزنی نبوده بلکه ضربه‌ای بوده که به سر مقتول خورده است. با توجه به آنچه به دست آمده بود و شکایت اولیای‌ دم، پرونده برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم در جلسه رسیدگی یک‌ بار دیگر گفت قاتل نیست و ادامه داد: من این کار را نکردم؛ من شوهرم را نکشتم و حتی یک‌ بار هم چاقو را از دستش گرفتم. وقتی شوهرم را به بیمارستان بردم، بیهوش شده بود ولی من او را نکشتم. با توجه به اینکه پزشکی قانونی خودزنی مقتول را گزارش کرده بود و با انکارهای مداوم متهم، قضات رسیدگی‌کننده نواقصی را بر پرونده وارد کردند و از دادسرا خواستند بیشتر در این خصوص تحقیق کند.

متهم روز گذشته یک ‌بار دیگر در برابر بازپرس ایلخانی رئیس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت. زیبا یک ‌بار دیگر اتهام قتل را رد کرد و گفت: هشت سال قبل ازدواج کردیم و به تهران آمدیم؛ من خیاطی می‌کردم و شوهرم نقاش ساختمان بود. روز حادثه می‌خواستیم برویم شهرستان به عروسی بردارزاده‌ام، شوهرم مدام نظرش عوض می‌شد. یک‌ بار می‌گفت برویم، یک‌ بار می‌گفت نرویم. البته درگیری ما ربطی به عروسی نداشت؛ او سر مسائل مختلف با من درگیر می‌شد.

من اشتباه کردم که از شوهرم طلاق نگرفتم و همه مشکلات را تحمل کردم؛ اگر جدا می‌شدم حالا این وضعیت وجود نداشت. روز حادثه هم او خودش به خودش ضربه زد و من در این درگیری نقشی نداشتم. با توجه به گفته‌های متهم بازپرس دستور تحقیقات بیشتر دراین‌باره را صادر کرد.
 
کلمات کلیدی : شوهر+قتل+ محاکمه+ خودکشی+شوهر کشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.