توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 244318
رونمایی از ضرر جدید ۶هزار و ۵۰۰ میلیاردی به بیت المال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۲
مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پرونده زمین خواری منطقه حفاظت شده ورجین در قسمت جنوبی البرز مرکزی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بیت المال آسیب زده است.

به گزارش ایرنا؛«سید احمد نبوی» روز دوشنبه در نشست خبری با عنوان کشف زمین خواری بزرگ در مناطق حفاظت شده محیط زیست گفت: این پرونده شامل ۱۱۸ پرونده است که برای ۴۲ مورد آن از ابتدای سال ۸۸ تا تیرماه سال ۹۲ حکم دادگاه مبنی بر رفع دخل و تصرف صادر شده است.

او با بیان این که احکام صادر شده اجرا نشده و به آنها بی توجهی شده است گفت: متخلفان برای ۸ پرونده دیگر نیز صورتجلسه صوری مبنی بر رفع تصرف و اجرای قانون امضا کرده اند.

او گفت: احکام صادر شده از سوی قوه قضاییه و دادگستری در این مورد طی سال های اخیر مسکوت نگه داشته شده است به گونه ای که از آغاز روند رسیدگی به این موضوع تا کنون چهار سال گذشته است.

نبوی گفت: از دو ماه گذشته سازمان حفاظت محیط زیست رسیدگی به این پرونده را آغاز و موضوعات جدیدی را در این رابطه شناسایی کرده است و به سرعت در حال پیگیری و اخذ حکم قضایی در این مورد است.

منطقه حفاظت شده ورجین (Varjin) به مساحت ۲۷۰۰۰هکتار در شمال شرقی شهر تهران و در محدوده شمیرانات واقع شده است.

منطقه حفاظت شده ورجین به موجب مصوبه شماره ۸۹ شورای عالی حفاظت محیط زیست در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۶۱ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.