توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491710
موضع گیری ترامپ به دیدار پسرش با وکیل روس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۵
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای بامداد پنجشنبه گفت که در دیدارش با همتای روس خود از وی درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سوال کرده است.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای بامداد پنجشنبه گفت که در دیدارش با همتای روس خود از وی درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سوال کرده است. 

«ترامپ» در مصاحبه با رویترز گفت در دیداری که روز جمعه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه داشت، 20 تا 25 دقیقه از او درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 سوال پرسیده است. ترامپ گفت: «گفتم تو این کار را کردی؟ و او گفت نه، نکردم. اصلاً این کار را نکردم. بار دوم همین سوال را به صورتی کاملاً متفاوت پرسیدم. گفت که اصلاً نه.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره دیدار جنجالی پسر ارشدش، «دونالد ترامپ جونیور» با یک وکیل روس هم توضیح داد. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا از دیدار پسر با وکیل روس در ماه ژوئن سال گذشته مطلع بوده گفت:« نه من این را تا دو روز گذشته که درباره آن شنیدم، نمی‌دانستم.»

رسانه‌های آمریکا در روزهای گذشته گزارش داده‌اند دونالد جان ترامپ جونیور» در ژوئن 2016، پس از آنکه نامزدی ترامپ از سوی حزب جمهوری‌خواه نهایی شد، به همراه «جارد کوشنر» داماد او، با زنی که به عنوان «وکیل دولت روسیه» معرفی شده، دیدار کرده‌اند. 

هدف اصلی این نشست، دستیابی به اطلاعاتی بوده که تیم ترامپ تصور می‌کرده می‌تواند کلینتون را در مظان اتهام قرار دهد. 

ترامپ در مصاحبه با رویترز گفت که به پسرش بابت برگزاری این دیدار ایراد نمی‌گیرد. وی گفت: «فکر کنم خیلی‌ها چنین جلسه‌ای را برگزار می‌کردند.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ جونيور ، ترامپ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.