نظر منتشر شده
۱۰۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471118
روحانی در برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری:
همه کاندیداها برنامه خود را ارائه دهند/ کشور نیازمند مدیریتی قوی برای خروج از شرایط ایجاد شده در سال‌های گذشته است
بخش سیاسی الف، ۲۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
حسن روحانی گفت: کشور در یک دوره طولانی بدون اشتغال خالص بوده است یعنی از 86 تا 91 اشتغال خالصی نداشتیم بنابراین بیکارها سال به سال تعدادشان بیشتر شده و جامعه با یک بیکاری مزمن و بزرگ روبرو شده است.به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری حضور یافت تا پاسخگوی سوالات اقتصادی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پا به عرصه انتخابات گذاشتید، چه نیازهایی در اقتصاد کشور دیدید و چه تغییری را قرار است ایجاد کنید، گفت: کشور ما در شرایطی است که نیازمند به یک مدیریت قوی برای خروج از شرایطی است که در طول سالهای گذشته برای کشور ایجاد شده است. برای این کار نیازمند به این است که فرد، جامعه و مشکلات جامعه را بشناسد، جهان و دیپلماسی و تحرک دیپلماتیک با دنیا را بشناسد، بتوانند متخصصین را جذب کند، به کارآفرینان اعتماد بدهد، سرمایه اجتماعی را در جامعه بوجود آورد و با همه جناح ها و احزاب بتواند کار کند. ما در برنامه چهارساله گام اول را برداشتیم و باید با همکاری مردم گام های بعدی را برداریم.

روحانی در پاسخ به این سوال که به نظر شما به چه تعداد شغل پایدار نیاز داریم و سرمایه برای ایجاد این شغل و محل تامین آن چقدر باید باشد، اظهار داشت: بعضی ها فکر می کنند با دادن پول به افراد مشکل اشتغال حل و فصل می شود یا با اعلام اینکه چقدر شغل درست می کنیم می شود شغل درست کرد. اولا مردم باید به آینده کشور اعتماد داشته باشند، باید در جامعه احساس امنیت و ارامش کنند. این نیست که یک فرد برای یک یا دو سال سرمایه گذاری کند ممکن است سرمایه گذاری چندین سال طول بکشد بنابراین ما تجربه پول پمپاژ کردن را در سالهای گذشته داشتیم که نتیجه ای نداشته است.. برای اینکه محیط کسب و کار را برای جامعه فراهم کنیم مردم باید به آینده خودشان امیدوار شوند. کشور در یک دوره طولانی بدون اشتغال خالص بوده است یعنی از 86 تا 91 اشتغال خالصی نداشتیم بنابراین بیکارها سال به سال تعدادشان بیشتر شده و جامعه با یک بیکاری مزمن و بزرگ روبرو شده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در برنامه پنج ساله ششم پیش بینی شده 955 هزار شغل در هر سال شده است. البته در شرایطی که رشداقتصادی 8 درصد باشد. اگر در طول برنامه 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم می توانیم بالای 900 هزار شغل را ایجاد کنیم. اما ما برای اینکه اشتغال را افزایش دهیم نیاز داریم که بنگاه های کوچک و متوسط را تقویت کنیم. در سال 95 ما به 24 هزار بنگاه کوپک و متوسط تسهیلات بانکی بدهیم و این موجب حرکت این بنگاه ها شد. ادامه اینکار می تواند برخی بنگاه های دیگر را فعال کند.

روحانی تصریح کرد: فضای مجازی و اینترنت امروز موجب شغل جدید برای جوانان ما شده است. سال 95 ما 100 هزار شغل بخش فناوری ایجاد کردیم. باید در این بخش اشتغال بیشتری ایجاد کنیم. فعالیت بانک ها یکی از پایه های اینکار است برای تقویت اشتغال باید بانک ها تقویت شوند. برنامه ویژه کارورزی برای ایجاد شغل داریم که بهمن پارسال بحث کردیم و به تصویب رساندیم. الان در چند استان به صورت پایلوت اجرا شده است. این طرح می تواند به عنوان اولین برنامه اجرایی دولت دوازدهم باشد.

وی گفت: یکی از برنامه ها فعال کردن همین طرح کارورزی است. ما نیاز به شغل فراوان داریم. باید محیط لازم را فراهم کنیم. باید تسهیلات را فراهم کنیم. ما در سال 94 بنگاه اقتصادی داشتیم اما اجناس بازار فروش نداشت. برای بازار فروش باید صادرات را افزایش دهیم. صادرات نفتی در دولت یازدهم سالانه 25 درصد رشد داشته است. اشتغال بازار، تسهیلات بانکی، محیط مناسب کسب و کار و سرمایه و فناوری های نو می خواهد . تجربه ما 650 هزار شغل بود و می توانیم تا 955 هزاری که قانون برنامه گفته افزایش دهیم.

این کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا روش کم هزینه تر برای ایجاد شغل دارید، گفت: بهترین روش ایجاد بنگاه های کوچک است، بنگاه های کوچک می توانند اشتغال خوبی ایجاد کنند، گردشگری میتواند اشتغال ایجاد کند در دولت دوازدهم برنامه اساسی ما توسعه این حوزه است، در سال 93 تحرک خوبی در این حوزه داشتیم و شهرهای گردش پذیر ما هتل هایشان برای6 تا 9 ماه پر بود، گردشگری می تواند اشتغال سریع و کم هزنیه ایجاد کند و دیگری صادرات غیرنفتی است.

در ادامه مجری برنامه این سوال را طرح کرد که «از یک طرف معیشت بازنشستگان چندان بر وفق مراد نیست و صندوق های بازنشستگی از طرف دیگر بدهی بالایی دارند، برای حل مشکل چه روشی دارید؟» روحانی جواب داد: دو بحث است یکی صندوق ها که باید متحول شوند که یکی از مباحث مهم ما در برنامه 5 ساله و برنامه ای که من در دولت یازدهم ارائه کردم و منتشرشده است و از صدا و سیما هم میخواهیم که آدرس اینترنتیش را اعلام کند تا علاقمندان این را ببینند و از همه کاندیداها میخواهم که برنامه های خود را منتشر کنند تا مردم براساس برنامه تصمیم بگیرند. الان حدود 70 درصد از هزینه صندوق را دولت پرداخت می کند و صندوق نیروهای مسلح را صد در صد دولت میدهد بنابراین صندوق ها باید اصلاح شود، بحث دیگر وضع زندگی بازنشستگان است که قبل از این دولت وضع بسیار بدی داشتند و حقوق بازنشستگان با تورم فاصله داشت، که ما آمدیم حقوق بازنشستگان را با تورم افزایش دادیم و به سمت یکسان سازی رفتیم و یک میلیون و 50 تومان حداقل دریافتی بازنشستگان است.

مجری از روحانی پرسید:بحث توسعه روستایی اولویت چندم شماست؟، روحانی اینگونه پاسخ داد: 30 درصد جمعیت ما در روستاها هستند و در این دولت قدم های خوبی برای روستاها برداشته شده است، مشکلی که برای مهاجرت داریم این است که شرایط خوبی برای زندگی روستاها فراهم نیست، بخشی از یارانه را برای زندگی روستایی اختصاص دادیم، 10هزار کیلومتر راه روستایی را آسفالت کردیم، تلفن به همه روستاها رسیده است و بخش بزرگی از روستاها به اینترنت وصل هستند، شغل روستایی ایجاد شده است و روستایی ها کار دستی انجام میدهند و از طریق اینترنت به شهرها میفروشند، روستاهای ما گردشگر پذیرشده اند، با خرید تضمینی اقدام مهمی انجام شد و الان گندم را با یارانه می خریم و الان ما میتوانیم 3 میلیون تن صادر کنیم در حالی که قبل 6 میلیون تن وارد میکردیم.

وی تاکید کرد: در روستاها قبلا مردم باید به شهر میرفتند و کپسول گاز را پر میکردند امروز گاز در بسیاری از روستاها از ابتدای تاسیس شرکت گاز تا اول این دولت 14 هزار روستا گاز رسانی شدند اما این دولت 10 هزار روستا گاز رسانی داشتند. بنابراین برای روستاها قدم هایی برداشته شده اما هنوز نیاز است که قدم های دیگری برداریم، طرحی که برای روستاهای مرزی و محروم داریم این است که هر روستایی برای سرمایه گذاری اگر یک سوم پول را خودش بیاورد دو سوم دیگر را از طریق وام ها کم بهره کمک می شود. برای رونق روستایی در زمینه اشتغال کار شده است، مسئله بیمه درمانی کار دیگری برای روستاها بود، الان در تمام روستاها فعالیت خانه بهداشت را داریم، در بسیاری از شهرهای کوچک پزشک متخصص داریم و آمبولانس هوایی فعال شده است.خرج روستایی ها تقریبا در شرایط مناسبی است و همه تحت بیمه قرار گرفتند. همه افراد روستایی تحت پوشش آموزش قرار گرفتند. از نظر جاده، ارتباطات، آب و برق قدم هایی که برداشته شده باید ادامه بیابد تا روستاها بتوانند زندگی راحت داشته و نیاز به مهاجرت نداشته باشند و حتی ما شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

در این میان مجری برنامه از روحانی سئوالی در مورد مسکن پرسیده: بخش مسکن بخش پیشران در حوزه اقتصادی است، چه برنامه ای برای خروج از رکود و تامین مسکن اقشار کم درآمد دارید؟

او پاسخ داد: ما در همه بخش ها جز بخش مسکن پیشرفت داشتیم، ما حدود 900 هزار مسکن مهر را نهایی کردیم و مقداری که باقی مانده تا پایان امسال تکمیل و این پرونده بسته می شود. مسکن مهر دارای امکانات برق، جاده و آب و مدرسه نبود که این امکانات را داریم ایجاد می کنیم.در مسئله مسکن قدم مهمی که جز برنامه ما است بحث بافت های فرسوده است، ما باید در داخل شهر بافت فرسوده را عوض کنیم و با تغییر بافت فرسوده و نوسازی هم مسکن را تحرک ببخشیم و هم زندگی مردم بهتر شود.

روحانی در بخش دیگری از صحبت هایش به «خانه اولی ها» اشاره ای داشت: مسئله دوم دادن تسهیلات برای آنهایی است که خانه اولی هستند و میخواهند مشغول زندگی شوند، 160 میلیون تومان تسهیلات زیر 10درصد اختصاص دادیم، قدم بعدی این است که این تسهیلات به 200 میلیون تومان برسد، در بحث مسکن روستایی هم باید قدم های لازم را برداریم، استحکام ساختمان ها برای ما مهم است و از سوی دیگر باید به صادرات مصالح ساختمانی بپردازیم.

این کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: متاسفانه در تهران 600 هزار واحد مسکونی بدون مشتری داریم که این نشان می دهد برنامه ریزی ها نادرست بوده است و مدیریت شهری تهران کاری کرده است که حدود 100 میلیارد دلار پول ما در مسکن خوابیده است و چون مقررات شورای عالی شهرسازی رعایت نشده است، ساختمان های بلندمرتبه جلوی تنفس شهر را گرفتند و مشکلات زیست محیطی را رقم زدند، پس نیاز به برنامه است.

روحانی در پاسخ به سئوالی در مورد اقتصاد مقاومتی، گفت:در مسئله درون زا بودن باید از همه سرمایه داخلی استفاده کنیم و حتی سرمایه خارجی را جذب کنیم و به داخل کشور بیاوریم در این دولت سه هزار شرکت خارجی به کشور ما آمدند،واقعا جوان های ما در حوزه فعالیت های دانش بنیان کارهای خوبی انجام دادند و شما میدانید که در زمینه افرادی که به عنوان فراز مغزها اعلام میشدند الان روند معکوس داریم و در سال گذشته 300 یا 400 نفر از افراد دانش آموخته به کشور بازگشتند.


وی تاکید کرد: در همه زمینه ها باید شرایط را برگردانیم. ایران کشوری است که باید گردشگر را جذب کند، می تواند حمل و نقل منطقه ای دریایی و ریلی و هوایی را داشته باشد، باید از منابع مشترک بهره برداری کند. طی روزهای اخیر در همدان راه آهن ما به شبکه سراسری متصل شد. ماه‌های بعد این افتتاح را در کرمانشاه، رشت و ارومیه و تبریز خواهیم دید. شرایط درون زایی را آماده می کنیم. ما باید با دنیا یک رابطه و دیپلماسی پایدار داشته باشیم. اگر می خواهیم بازار صادراتی در دنیا داشته باشیم باید اطمینان داشته باشند. باید برای بلند مدت بازار صادراتی مورد اطمینان داشته باشیم.

روحانی گفت: برای اولین بار داریم خودرویی با هکاری شرکت های خارجی می سازیم که 30 درصد این خودرو را صادر می کنیم. تمام قرادادهای خارجی براین مبنا است که تکنولوژی را به داخل کشور بیاورند، نیروی تحصیلکرده ما فعال بشوند 50 درصد خارجی ها سرمایه بیاورند و 30 درصد تولیدات صادر شود.

وی تاکید کرد: دیپلماسی پایدار با دنیا و کشورهای همسایه داشته باشیم. ما در صادرات غیرنفتی تحرکت خوبی نسبت به کشورهای شمالی و شرقی و غربی مان داشتیم. با یک دیپلماسی پایدار می توانیم برون نگر باشیم و محصول و خدمات خود را به دنیا صادر کنیم.
در ادامه مجری از روحانی پرسید آیا شما مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم می دانید یا مدیریت؟ که روحانی پاسخ داد: البته هر دو هست ما برای اینکه بتوانیم از تحریم خارج شویم اول مدیریت را تغییر دادیم چطور در داخل کشور توانستیم به قراردادی در مساله هسته ای برسیم. دنیا دید ما در دوران تحریم توانستیم تورم را کنترل کنیم. دنیا دید در شرایط تحریم هم می توانیم رشد اقتصادی داشته باشیم هم تورم را کنترل کنیم و کشور روی پا خودش ایستاد. آنها حتی قیمت نفت را تا یک سوم کاهش دادند فکر کردند ما کوتاه می آییم. ما با همان درآمد کم نفتی ایستادگی کردیم همه کشورها در این شرایطاز صندوق ها برداشت می کنند اما ما بدون برداشت از صندوق روی پای خودمان ایستادیم وقتی دیدند در مدیریت داخلی موفق هستیم تسلیم شدند فهمیدند که ادامه تحریم فایده ندارد. مدیریت داخلی می تواند تحریم خارجی را بشکند و مانع تحریم آینده شود. وقتی بازارها را یکی بعد از دیگری تصرف می کنیم. البته این در سایه ارامش و وحدت و انسجام و همراهی همه قوا امکان پذیر است.

روحانی در پاسخ به این سوال که ایا وجود رکود تورمی در اقتصاد قبول دارید، به شوخی گفت: این سوال انتخابات 92 بود اینجا جا مانده است. ما در سال 92 رکود تورمی داشتیم. انتخابات 92 را به 96 متصل کردید. من اولین رییس جمهوری بودم که از این کلمه رکود تورمی استفاده کردم. رکود تورمی یعنی تورم بالا باشد و رشد اقتصادی منفی داشته باشیم. اگر چند فصل رشد اقتصادی منفی شد می شود رکود اگر دو فصل متوالی رشد اقتصادی مثبت بود رکود منفی نیست .ما در 93 و 94 و 95 رشد اقتصادی مثبت داشتیم. از زمانیکه چشم انداز را تصویب کردیم برای اولین بار به رشد اقتصادی 8 درصد رسیدیم. در بخش کشاورزی و صنعت و کشاورزی رشد داریم فقط در بخش مسکن از رکود خارج نشدیم. تورم هم که می بینید که هیچ کاندیداها درباره تورم صحبت نمی کردند سا ل92 همه درباره تورم 45 درصدی حرف می زدند. هم به تورم تک رقمی رسیدیم و هم به رشد قابل قبول رسیدیم

روحانی در رابطه با بحث نقدینگی گفت: رشد نقدینگی ما باید کمتر شود، رشد نقدی در این دولت حدود 25 درصد بود و در دولت قبل بالای 28 درصد بود، در مسئله نقدینگی مهم ترین مسئله این است که دلیلش چیست؟ آیا پایه پولی است، ما تلاش کردیم که مشکل پایه پولی را حل کنیم. نقدینگی یک میلیارد و دویست و پنجاه هزار میلیارد تومان است. ما افزایش نقدینگی را کنترل کردیم.

او ادامه داد: در دولت قبل شرایطی بود که 45 هزار میلیارد از بانک مرکزی گرفته شد و آن تورم بزرگ را ایجاد کرد، ما خوشبختانه تورم را مهار کردیم به تک رقمی رساندیم .مهم ترین مسئله در نقدینگی این است که مهار گسیخته نباشد و بتوانیم تورم را مهار کنیم. باید تلاش کنیم که نقدینگی هم مهار کنیم این ریشه نقدینگی به گذشته باز میگردد یعنی وقتی که مردم یک جنسی را خریداری کردند و دلار چند برابر شد این ها مشکلاتی را به وجود آورد که باید جلوی آن را با انضباط پولی و مالی گرفت

مجری از رئیس جمهور پرسید:ما در بحث نانو سرآمد بسیاری از کشورها هستیم اما برای تبدیل این دانش به محصول مشکل داریم، چه برنامه ای دارید برای اینکه این شکاف را کم کنید؟

روحانی پاسخ داد: من دو جمله میخواهم بگویم ما در این دولت با فعال کردن شرکت‌های دانشگاه بنیان تلاش کردیم این شکاف را حل کنیم و دانشگاه های مختلفی هم به این دلیل فعال کردیم.

این کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، با اشاره به وعده های یارانه ای قالیباف، گفت: نکته بعدی اینکه مردم ما نباید گرفتار شعار شوند، بدون منبع وعده ای می دهند که داد رئیس مجلس و مسئولان را درآورده است اینکه به مردم وعده ای دهیم که تحققش امکان پذیر نیست به معنی گول زدن مردم است اما در عین حال به اقشار کم درآمد باید بیشتر فکر کنیم بر این اساس کمک هایمان به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را افزایش دادیم.

او در رابطه با مفاسد اقتصادی به عنوان آخرین سئوال مجری، پاسخ داد:مفاسد اقتصادی میوانند تولید ما را از میان ببرد و باید با مفاسد مبارزه کنیم و راهش شفاف سازی و دولت الکترونیک است.

روحانی در پایان صحبت‌هایش خطاب به مردم گفت: ما هرچه در طول این سه سال به دست آوردیم، در سایه همدلی و آرامش بود اگر بخواهیم انتخابات خوبی به دست آوریم باید در سایه همدلی و آرامش باشد باید بدانیم که کشور ما فقط یک هفته آینده نیست. قرن ها و قرن ها این کشور با آرامش تداوم خواهد داشت
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۲۲:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۹:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۲:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۱:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۲۳:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۶:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : روحانی، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۵:۵۷
روحانی از اول هم برنامه داشت (قابل توجه رئییسی)
این رقبا هستند که همش شعار میدهند (4339539) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۳:۰۶:۱۴
برنامه فایده ندارد، رییس جمهور دروغگو و ساختارشکن نمی خواهیم. (4339987) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۴۷:۳۱
خوب پس خیالم راحت به قالیباف رای نمیدی! (4340210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۹:۵۸
گفت دروغگو با مدرک تقلبی (4341408) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۲۵:۳۱
آره دقیقا
ولی اوج برنامه اش فقط رقیب هراسی بود عزیز من (4340023) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۲۵:۵۴
منظورت از برنامه رقیب هراسی و ترسوندن مردم بود؟ (4340024) (alef-13)
 
میهن مهر
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۳۶:۰۴
استفاده ابزاری از معلولین در انتخابت ریاست جمهوری ممنوع؟!بین فقر و معلولیت در همه جای دنیا ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.لذا همه کاندیداها برنامه روشن کاهش فقر خود را ارائه دهند؟! (4340032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۲۲:۱۳
اره برنامه های صد روزه، سه ماهه و یکساله داشتن
اتفاقا خیلی خوب هم جواب داد الان دقیقا نمیشه فهمید با این همه تلاشی که در راستی رفع مشکلات انجام شده چرا ما هنوز مشکل داریم (4340159) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۸:۰۶
4ساله داریم برنامه هاشو میبینیم!!!!!!،با برنامه برنامه گفتن و باید باید گفتن مشکلات حل نمیشه. (4340242) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۸:۲۸
۲۹ اردیبهشت، پایان دولت آمارهای روی کاغذ! (4339551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۹:۳۹
تا وقتی سرمایه خارجی و شرکت ها و بانکهای خارجی با تکنولوژی و علم روز تولید وارد کشور نشوند اشتغال ایجاد نمیشود !
بدون تکنولوژی چه میخواهید تولید و صادر کنید ؟ پراید ؟ (4339554) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۸:۱۳
تا وقتی شما اولویت اول نگاه به فکر و صنعت خارج از کشور باشد باید کاسه گدایی دست این ملت داد.
اما وقتی نگاه به هوش ایرانی و توان داخلی شد، در گام اول مشکل بیکاری حل می شود
امیدواریم توفیق شود ملت طعم مدیریت سید ابراهیم رئیسی را بچشند. (4340186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۴۷:۱۹
پراید حاصل همین تفکره. (4340209) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۰:۲۱
همین تازگی پژو 2008 که همزمان در اروپا هم تولید میشه رو با سرمایه گذاری مشترک در ایران تولید کرده و قراره 30 درصد اون صادر بشه! (4340217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۷:۵۲
پژو ۲۰۰۸ باقیمت صد میلیون، برای اقلیت چهار درصدی تولید خواهد شد. صادرات آن هم شعاری بیش نیست، میگفتن تندر ۹۰ رو هم صادر میکنیم، آیا صادر شد؟؟ فرانسه سر آقایون رو تا حالا صد دفعه شیره مالیده، باز هم میماله (4341203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۹:۴۲
اونهایی که میگن روحانی برنامه نداره باید این مصاحبه را میدیدند
ای کاش رئیسی و قالیباف کمی انصاف و صداقت داشتند (4339555) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۶:۴۹:۰۹
حالتی که آقای روحانی دارند وبقیه را با نیشخند مسخره می کنند شایسته رئیس جمهور مملکت اسلامی نیست. (4340079) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۹:۵۸
آقای رئیسی و قالیباف برنامه شون فقط شعار دادن و منحرف کردن بحثه! مثلا آقای قالیباف گفته بیایم وسط مناظره لیست اموالمون رو بخونیم! (4340249) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۹:۵۲
ایرادات زیادی به همه کاندیداها وارده که برخی از اونا مشترک و برخی نیز مختص یکی از آنهاست، اما برای انتخاب باید مقایسه کرد و دید چه کسی بهتر میتونه کشور رو اداره کنه. به نظر من در مجموع از بین کاندیداها، به روحانی بیشتر میشه اعتماد کرد. (4339559) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۶:۵۰:۱۹
چهار سال اعتماد مدت کمی نبود. (4340080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۰:۱۰
سایت قالیباف را بستند و از روی آن سایت کارورزی را ایجاد کردند!!!
واقعا که فاجعه است (4339562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۱۸:۲۵
برعکس گفتی، سایت کارورزی از سال گذشته مجوزش را شورای اشتغال گرفته بود. (4340094) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۳۱:۵۵
1.شیب تند گرانی بسیار ملایم شده است.
2. تورم 51 درصدی مواد غذایی تک رقمی شده است.
3.از لحاظ دیپلماتیک مورد احترام تمام دنیا هستیم
4." ایران هراسی" در حال تبدیل به "ایران دوستی"است
5. جهانگردها را در کشور و شهرهای مذهبی به وفور می توان دید.
6. روحانی بدون شلیک یک گلوله 4 سال دولتمداری کرد.
7. از لحاظ دفاعی و موشکی قدرت اول منطقه هستیم. هزینه های تجهیزات و پرسنل نظامی بر دولت تامین می کند.
8. بحران ارزی سال 90 و 91 بمب اتمی برای اقتصاد بود. زودتر از موعد روی پا ایستادیم.
9. روحانی مخالفانش را زندانی نکرد.
10.مخالفان روحانی آزادتر از او بودند.
11. به کوی دانشگاه حمله نکرد.
12. روزنامه ای را نبست.
13. نیروهای نظامی را به نفع خود وارد بازیهای سیاسی نکرد.
14. پلا سکو را عدم مدیریت رقبابش ویران کرد.
15. مبادا که ایران چون پلاسکو ویران شود. (4340106) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۴۱:۲۴
1- برجام رو به ثمر رسوند و بیشتر تحریمها رو رفع کرد:
ولی هنوز به لحاظ بانکی تحریم ها وجود داره آقای روحانی خودشون گفتن از فردا روز توافق همه تحریم ها، تکرار میکنم همه تحریم ها بر چیده خواهد شد علی برکت الله

2- تورم رو تک رقمی کرد.
تورم تک رقمی در مورد سبد کالای مصرفی یک دروغ کاملا محض هست و این کاهش تورم به قیمت رکود شدید تمام شده این درست مثل ماشینی هست که حرکت نمی کنه پس با افتخار بگیم مصرف بنزین نداریم در ضمن با توجه به پیش بینی صندوق جهانی پول امسال تورم 2 رقمی خواهد شد

3- رشد اقتصادی منفی 6 درصد رو به مثبت 8 درصد رسوند.
رشد اقتصادی بواسطه فروش نفت که اتقاقا درامدش هم وارد کشور نشده این تغییر رو کرده پس خیلی جدی نگیر اگر رشد اقتصادی واقعی بود امسال هم باید تدوام داشته باشه ولی این طور نیست.

4- یک و نیم میلیون شغل ایجاد کرد در دوسال اخیر.
مرجع این امار کجاست چون تعداد افرادی رو که بواسطه رکود شغلشون رو از دست دادن بیشتر قابل توجه هست.

5- بیمه رایگان برای همه ایرانیانی که بیمه ندارند درست کرد.
بیمه رایگان صرفا دادن دفترچه بیمه نیست وقتی مثل بقیه کشورهای دیگه تنها دغدغه یک بیمار مریضی باشه و افراد بر اثر فقر و نداری جونشون رو از دست ندن اون وقت صحبت کن

6- هزینه های درمان روستاییان رو از 37 درصد به 3 درصد رسوند.
مطابق بند 5

7- به 9000 روستا گاز رسانی کرد.
گازرسانی چه در شهر و روستا الزاما توجیه اقتصادی نداره بجای گسترش شبکه گازرسانی میشه نیروگاه های گازی مولد برق ایجاد کرد تا انرژی پاک تر تولید بشه و این همه هزینه برای مصرف لوله در کشور انجام نشه کاری که بقیه کشورهای دنیا انجام میدن

8- کمک هزینه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رو 3 برابر کرد.
در آستانه انتخابات چه توجیهی داشت این سه سال گذشته کمیته امداد و بهزیستی چه کار می کردن؟

9- دریاچه ارومیه و هورالعظیم رو زنده کرد.
شما خیلی تند داری میری جلو هنوز کاری نشده برای گرد و غبار چه کار شد برای الودگی هوای تهران به خاطر لجبازی های سیاسی چه کمکی شد به شهرداری

10- فساد رو کمتر از قبل کرد.
بله صندوق ذخیره فرهنگیان

11- فضای امنیتی رو از بین برد.
این زائیده تصورات بیمار شماست

12- برابری جنسیتی و قومیتی و مذهبی رو افزایش داد.
همین که نوشتید برابری افزایش پیدا کرده نشون میده تو چه سطح از منطق هستید

13- امید و شور و نشاط در جامعه ایجاد کرد.
زیاد مردم فقط بشکن میزدن

14- رابطه رو با کشورهای جهان بهتر کرد.
احتمالا با کشورهای همسایه منظورتون نیست که

15- سرمایه های خارجی جذب کرد مثل تولید مشترک پژوی جدید که قابل صادراته.
کاشکی مفهوم جذب سرمایه خارجی رو می دونستی بهتر اینکه با پول نقد هواپیما بخری میشه جذب سرمایه ؟؟؟اینکه پژو و رنو که کارخانه های ورشکسته بودن برای فروش محصولشون در ایران خط تولید در اینجا با سرمایه مشترک راه بندازن میشه جذب سرمایه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببین چند درصد بازار ماشین در دنیا در اختیار این دو تا شرکت هست؟
چرا جذب سرمایه توسط شرکتهای دیگه انجام نشده؟
قیمت محصولات پژو در دنیا به طور متوسط 10 تا 15 هزار دلار هست تو ایران با دو برابر قیمت فروش میره این قطعا جذب سرمایه هست ولی برای کی شما بگو (4340195) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۵:۳۹:۵۲
1.آقای کیوان ابراهیمی از کشور آمریکا، کسی دیگر را نقد کرده ای اما کامنتت را خطاب به من فرستاده ای.
2. اعتراف کرده ای بیشتر تحریمها را روحانی رفع کرد، رفع کردن بیشتر تحریمها یعنی در حد دکتر مصدق به ایران خدمت کردن. یعنی مجسمه ی روحانی را باید در میادین تصب کرد.
3. اکثر تحریم های بانکی هم رفع شده است، همین که با قاطر دلار وارد نمی شود از همین حوالی نیدان شوش به دکتر ظریف و روحانی درود می فرستم.
4. رشد اقتصادی حتی اگر به واسطه ی نفت باشد باز هم نشانگر موفقیت روحانی در برجام است. و بهتر از رشد اقتصادی منفی است. به کوری چشم حسودان به روحانی به عنوان یک پژوهشگر اقتصادی تداوم رشد مثبت در سال جدید را تضمین می کنم. یارانه ام را به عنوان ضمانت می توانم بگذارم.
5. ادعادکرده اید درآمد نفتی جدید وارد کشور نشده، در این جا متناقض صحبت کرده اید. در جایی می گویید رشد اقتصادی بواسطه نفت بوده در جای دیگر می گویید درآمد نفتی وارد کشور نشده است.
6. در زمان دولت مطلوب شما بود که به دلیل فقر بیمار می مرد. از زمان اجرای طرح تحول سلامت اگر کسی به دلیل فقر فوت کرده نامش را بگویید و جایزه بگیرید. شما د. آمریکا هستید واز اوضاع کشور بی خبرید.
7. گازرسانی توجیه اقتصادی دارد، چون این جا ایران است نه کشورهای اروپایی فاقد گاز. برعکس هزینه های قبض برق بر روستاییان فشار زیادی وارد خواهدکرد.
8. اعتراف کرده ای دریاچه ی ارومیه و هور العظیم زنده شد، یعنی بخشی از ریشه های گرد وغبار رفع شده است. دولت روحانی دولت محیط زیست است. مثلا بعضی ها طرفداران احیای ارومیه را تهدید به عدم تجمع نمی کردند.
9. یک میلیارد دلار پول هزینه ی بی مورد پل صدر برای رفع آلودگی تهران کافی بود. دولت دقاع مقدس غیر از هزینه های دفاعی و اقلام غذایی کشور را با 1 میلیارد دلار سالانه اداره کرد.
10. تصور شما بیمار است، توهین نکنید. فاجعه ی کهریزک و تشویق سعید مرتضوی نمونه اش.
11. کمتر شدن فساد حقیقتی انکار ناپذیر است. مردم را 16 ساعت در صف سکه نگه می داشتند دست خالی برشان می گرداندند وسکه ها را بصورت پانصد عددی در سبزه میدان بازار سکه فروشان می فروختند. این مورد را با جشم دیده ام وکسبه شهادت خواهند داد.
12. یک کرد به نام رمضان زاده داشت در سیاست پیشرفت می کرد. که او را متوقف کردید.
13. روابطمان با کشورهای اروپایی که عالی است. رابطه با همسایگان مورد تایید سردار سلیمانی است. در ضمن شما سفارت عربستان را به آتش کشیدید نه دکتر ظریف.
14. مثل شما نیستیم که سرباز را به دلیل بشکن زدن 72 ساعت از پادگان ممنوع الخروج کنیم. شاهد زنده و بسیار معتبر در دسترس است.
15. جذب سرمایه ی خارجی خیلی بیشتر از سال 90 و91 است. اگر سفارت عربستان را به آتش نکشیده بودید جذب سرمایه بیشتر از این بود.
16. هواپیما کالایی استراتژیک است، بیشتر درآمد خطوط هوایی از انتقال افراد طبقه ی متوسط به اماکن زیارتی یا حتی طبقه ی مستضعف به خانه ی خداست. مستضعفینی که 30 سال پول جمع کرده اند تا در کهن سالی واجب الهی را انجام دهند. دانشمندان، مهندسان، پیر زنها و کانسالات قلبی را نمی توان با هواپیمای نو ایمن جابه جا کرد. در ارتفاع 10000 پایی که قلب انسان از ترس به ... آدم می افتد. اگر امروز نگیریم معلوم نیست به دلیل تحریم فردا بگیریم.
17. مبادا که ایران چون پلاسکو ویران شود. (4341619) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۲:۰۸
کارورزی در بهمن سال قبل توسط دولت تصویب شده بود و داشت بصورت آزمایشی در چند استان اجرا میشد! آقای قالیباف اون رو کپی کرده بود البته با دستکاری! مثلا دولت قرار نیست به افراد بیکار پول بده قراره اونها جذب دوره کاروزی بشن و در اون مدت به اونها مقداری پول بده و همینطور به کارفرما کمک کنه! (4340225) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۷:۱۴
چرا اقای رئیسی جزوه کاروکرامت که در مناظره نشان دادند منتشر نکردند؟؟؟؟؟؟؟
ببینیم چی توش نوشته مگر ما مردم قرار نیست رای بدیم؟؟؟؟؟ (4339584) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۲:۳۱
تعداد صفحاتش که زیاد بود. حتما خوبه!!! (4340227) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۷:۳۰
آن شاالله با رفتن حضرتعالی و روی کار آمدن دولت مقتدر کارها به سامان خواهد شد علی برکت الله (4339585) (alef-13)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۱:۴۳
آقای روحانی چه کار کرده؟
1- برجام رو به ثمر رسوند و بیشتر تحریمها رو رفع کرد.
2- تورم رو تک رقمی کرد.
3- رشد اقتصادی منفی 6 درصد رو به مثبت 8 درصد رسوند.
4- یک و نیم میلیون شغل ایجاد کرد در دوسال اخیر.
5- بیمه رایگان برای همه ایرانیانی که بیمه ندارند درست کرد.
6- هزینه های درمان روستاییان رو از 37 درصد به 3 درصد رسوند.
7- به 9000 روستا گاز رسانی کرد.
8- کمک هزینه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رو 3 برابر کرد.
9- دریاچه ارومیه و هورالعظیم رو زنده کرد.
10- فساد رو کمتر از قبل کرد.
11- فضای امنیتی رو از بین برد.
12- برابری جنسیتی و قومیتی و مذهبی رو افزایش داد.
13- امید و شور و نشاط در جامعه ایجاد کرد.
14- رابطه رو با کشورهای جهان بهتر کرد.
15- سرمایه های خارجی جذب کرد مثل تولید مشترک پژوی جدید که قابل صادراته. (4339596) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۲۸:۳۹
با این همه تعریف من از روحانی و شما عذرخواهی می کنم اگر یه لحظه فکر کردم اینجا سوییس نیست!!!

با این همه امارهای ساختگی و بی مبنا و خدشه دار پس اینهمه مشکلات تو کشور ناشی از چیه

بقول کروبی میگفت ننه جون من هم میدونه که این آمار .... (4340026) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۳:۵۹
کدومش ساختگیه؟ مثلا تورم کم نشده؟ یا پژو 2008 که همزمان در اروپا تولید میشه در ایران تولیدش شروع نشد با سرمایه گذاری مشترک؟ یا دریاچه ارومیه تصاویر جدیدش رو ندیدن چقدر پرآب تر شده و جاهایی که خشک شده بود پر از آبه؟ یا رشد اقتصادی بالا رو که سازمانهای معتبر بین المللی هم تایید کردن. (4340229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۹:۳۴
همین ۲۰۰۸ هم ساختگی است...مونتاژ کاری تا کی؟ (4341208) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۳۰:۰۳
تا دیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــروز که یک میلیون شغل خیالبافی بود ولی الان 955 هزار شغل میشه اوج برنامه!!!!!!!!

یعنی این همه جیغ و دغوا فقط سر 45 هزار نفر بود! (4340027) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۳۳:۱۲
با شرط رشد اقتصادی 8 درصد است. که این رشد در سال جدید محقق نخواهد شد. همچنین سال آینده (4340177) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۰:۳۱
آقاى قاليباف گفت ٥ ميليون شغل
شماها چرا انقدر دروغگو هستيد آخه ؟
واى اگر از پس امروز بود فردايى (4340218) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۵:۳۳
اولا آقای قالیباف گفته بود 6 میلیون! که برنامه آقای روحانی میشه 4 میلیون! بعد هم قطعا برای آقای قالیباف که کارهاش بی حساب و کتابه و حتی حرف از 2.5 برابر کردن درآمد کشور میزنه و میخواد با دنیا دربیفته و فضا رو امنیتی کنه 4 میلیون هم شدنی نیست! (4340232) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۴:۳۱:۰۸
جواب دولت سرمایه دار و وزرای فوق میلیاردی و آقازاده های مرفه نشین و مظلوم!!!! شان را ملت در این انتخابات خواهند داد.

فقط اگر ملت بهتون رای ندادن نریزید کل مملکت رو به آشوب بکشید (4340028) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۶:۴۴
مرفه نشین؟ منظورت آقای قالیبافه که املاک میلیاردی رو پخش میکنه بین دور و بریهاش؟ یا مثلا 350 میلیون کادو میده؟ (4340236) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۶:۵۱:۴۱
ببخشید شما؟؟؟ (4340081) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۰۹:۴۲
اینا که آمارای دروغ خود دولته (4340088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۱:۴۸
به شرطی که شما برنامه ات و ابستگی و فروش کشور به بیگانگان نباشد (4339597) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۱۳:۴۷
ابتدا برنامه را مطالعه کن بعد اظهار نظر! (4340149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۲:۱۹
روحانی عالی بود (4339598) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۵:۴۹
رئیس جمهور عزیز مگه شما سال 92 برنامه ارائه دادید؟یکسری وعده کلی دادید..چطور حالا این دوره همه کاندیداهایی که مدعی هستند میتوانند مشکلات مردم را حل کنند برنامه میخوان؟برنامه شما برای خروج از این رکودی که کشور گرفتارش شده و کارخانه هایی که تعطیل شده چیست؟اگر برنامه ای دارید لطف کنید به وزیر اقتصاد آقای طیب نیا بفرمایید تشریف ببرن صداوسیما و برنامه های دولت رو برای دوره بعدی اگر قرار شد همچنان این دولت سرکار باشد اعلام کنند.آقای نادران چند روز پیش اعلام کردند حاضرند با نمایندگان اقتصادی دولت مناظره کنند به نظرم قبل از اینکه از کاندیداهای رقیب درخواست ریز برنامه هاشون رو داشته باشیم فعلا به درخواست مناظره آقای نادران پاسخ مثبت داده شود. (4339608) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۲۸:۲۵
جدای از سیاست بازی و غرض ورزی، واقعاً بی انصافی است که کارهای دولت توی 3.5 سال گذشته رو انکار کنیم. یادمون نمیره سال 92 در چه وضعی قرار داشتیم: تحریمهای فلج کننده، توقف صادرات نفت، انتقال چمدونی پول با پورسانتهای نجومی، انزوای منطقه ای و بین المللی و ... . خیلی چیزا هم دست دولت نبود وگرنه اوضاع از اینی که هست هم بهتر میشد. مثلا برای رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی خیلی افت داره که رئیس ستاد نیروهای مسلح اطلاعیه بده کاندیداهای ریاست جمهوری در امور نظامی و منطقه ای دخالت نکنند چون این امور ربطی به اونا نداره!! والا خیلی چیزایی که ملت دارند میکشند از همین اموره. (4339613) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۸:۲۱
مساله اینه که حالا که بحران پشت سر گذاشته شد و شروع رونق اقتصادیه حالا همه میخوان بیان کار و دست بگیرن! (4340243) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۳۳:۵۰
برنامه ی روحانی را اینجا میشه دید: http://dolat12.dobareiran.com (4339624) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۴:۲۶
برنامه رئیسی رو هم توی مناظره فقط دیدیم البته جلدش رو!!! (4340260) (alef-13)
 
پیمان
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۳۹:۱۹
واقعا مسلط و با اطلاعات نشون داد
تا ۱۴۰۰ با روحانی (4339630) (alef-13)
 
وطندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۳۹:۲۸
مخالفان آقای روحانی چه دلیلی برای مخالفت با ادامه‌ی ریاست جمهوری ایشان دارند؟ آقای روحانی کارهایی برای رفع مشکلات انجام داده است و قبول هم دارد که آن کارها کافی نبوده و باید افزایش و ادامه و بهبود یابد. تجربه و کارنامه‌ی یه نسبت موفق و برنامه‌ی روشن و مدون و حمایت مجلس و اکثریت نخبگان جامعه را هم دارد و به فکر محرومان هم هست و برای کم کردن آن محرومیت هم تلاش می‌کند و در تمام نظرسنجی‌ها هم از همه جلوتر است. چرا وقتی ایشان هنوز ۴ سال دیگر می‌توانند ادامه دهند، ریسک و اگر نگوییم جامعه را دچار التهاب کنیم؟ (4339631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۰:۱۵
فعلا که رقبای روحانی برای فرار از ارائه برنامه دست به افشا گریهای فریبکارانه زده اند ! (4339634) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۵:۲۴
آقای قالیباف میگه بیایم وسط مناظره با اون وقت کم لیست اموالمون رو منتشر کنیم!!! بعید نیست فردا بیاد بگه بشینیم مچ بندازیم ببینیم کی زورش بیشتره!!! (4340262) (alef-13)
 
بیتا
Belgium
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۴:۳۴
زنده باد مرد (4339641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۵:۳۱
جالبه تا دیروز که میگفتن یک میلیون شغل نمیشه حالا امشب قل 955 هزار شغل رو میدن ! (4339648) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۲:۰۸
ميگفت ٥ ميليون شغلى كه قاليباف و رييسي مى خوان ايجادكنن دروغه و خيالبافى كه راست هم ميگه (4340224) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۶:۳۸
آقای قالیباف و رئیسی که سیاست تنش زا دارن قطعا نمیتونن! بخش مهمی از این اشتغال به سرمایه گذاری خارجی و توریسم و همینطور صادرات برمیگیرده. تازه قالیباف گفته بود 1.5 میلیون شغل! (4340264) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۷:۳۵
رو که نیست ...
ایجاد یک میلیون شغل در سال قالیباف رو شعار پوپولیستی میدونه بعد خودش میگه میخوام سالیانه 955 هزار شغل ایجاد کنیم.
از اون طرف سایت کارانه رو فیلتر میکنه اما خودش سایت کارورزی میزنه (4339653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۰۹:۵۶
قالیباف 5 میلیون شغل در 4 سال یعنی سالی 1250000 شغل را بدون هیچ محاسبات صحیح و برنامه ای اعلام کرده فرق این دو رقم خیلی زیاد است ایجاد 950000 شغل روحانیدربهترین حالت ممکن در صورت تامین سرمایه گداری کافی و آرامش در کشور وضع خوب سیاسی ذر تمام بخشها ماننذ بخش مجازی و اینترنتی گرذشگری تولیدی خدماتی کشاوذرزی با اتکا به افزایش فابل توجه ضادران غیر نفتی ممکن است بیشتر ازآن واقعا محال است
آیا مدانید 300000 شعل بیشتر نیاز اعلامی توسط قالیباف به سالیانه سیصد تا نهصد هزار میلیارد تومان سرمایه گداری بیشتر، افزایش تا دوبرابر صادرات غیر نفتی، افزایش بازار مصرف ذاحلی با بهبود قابل توحه سریع وضع اقتصادی مردم ممکن می شود ، آیا همه این فاکتورها در ظرف 4 سال قابل دسترسی است؟ آفای قالیباف باید دست از رویا پردازی بردارد و به حقایق اقتصادی توجه کند (4340146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۴۰:۱۶
اولاً قالیباف گفته یک میلیون و دویست و پنجاه هزار شغل در سال.
در ثانی آقای روحانی با یک شرط گفت ، اگر رشده 8 درصدی باشد پیشنهاد شده طبق برنامه 955 هزار شغل.
نگفت من این کار رو میکنم. برنامه پیشنهاد داده. اینکه در اجرا عملی باشد دارای هزار حرف و حدیث است. (4340189) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۷:۳۷
حرف حساب..کاندیداها بجای سیاه نمایی و تخریب و تهمت برنامه مدون خود را منتشر کنند...کشور با شعار اداره نمیشود با شعور باید برنامه داد... (4339654) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۷:۵۶
بسيار خوب و عالي مسايل رو توضيح دادن
ممنون روحاني عزيز (4339656) (alef-13)
 
حامد
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۴۸:۲۲
در مورد ثبت نام کار ورزي دولت

روحاني اگر نگران مردم و 96 درصدي بود چنين طرح هايي را در اين چهار سال انجام ميداد نه درست 9 روز مانده به انتخابات

آن هم کپي طرح قاليباف را

يا در موزرد ايجاد شغل تا مناظره اول و دوم روحاني و جهانگيري ميگفتند يک ميليون شغل نميشه
ظرفيت کشور معدود هست

ولي امروز روحاني ميگه 955 هزار تا شغل ايجاد ميکنيم

چه اتفاقي افتاده در دو هفته که حالا شدني شده چرا تا دو هفته قبل نميشد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اميدوارم بدون تعصب راي بديم تا الان حق و باطل مشخص شده (4339659) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۷:۴۰
دولت این برنامه رو بهمن سال قبل تصویب کرده! حالا کی کپی کرده؟ (4340266) (alef-13)
 
هیات علمی دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۲۳:۵۴:۳۹
سطح علمی، فکری و درک روحانی از مسائل کشور بسیار بالاست و قابل مقایسه با دیگر نامزدها نمیباشد. (4339676) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۸:۰۸
مخصوصا در مورد سیاست خارجی آقای قالیباف و رئیسی اطلاع و تجربه بسیار کمی دارن. (4340267) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۰۵:۴۶
این که اقای روحانی مین در دولتشان گردشگری را توسعه دادند انصافا درست
من اصفهانی هستم در برخی از مناطق شهر تعداد گردشگری خارجی در ساعاتی از روز بیشتر از شهروندای اصفهان خداروشکر بازار کسبه میدان امام هم پر رونق (4339705) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۹:۱۳
اگه میخواین این رونق ادامه پیداکنه باید تا این یک هفته آخر مردم رو آگاه کنید از اینهمه کاری که انجام شده در زمینه های مختلف. (4340268) (alef-13)
 
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۱۸:۵۶
فقط روحانی/ (4339741) (alef-13)
 
جواد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۲۶:۴۴
آقای روحانی خیلی خوب بود. (4339762) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۴۶:۱۹
جناب آقای روحانی ، مدیریت قوی که از آن صحبت فرمودید از سال 92 تا امروز در راس امور هستند پس لطفا صادقانه بفرمائید این مدیران قوی ( ژنرالها ) در این مدت چه اندازه در خدمت منافع شخصیشان بوده اند و چه اندازه در خدمت منافع کشور و ملت . (4339803) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۵۰:۵۳
کی زمین داده مدرک گرفته (4339817) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۵۶:۲۲
چه شد تغییر موضع در مورد بنگاههای کوچک و متوسط و ایجاد شغل داد. با این حرکت حرف های قالیباف و رئیسی رو تایید کرد. (4339825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۶:۳۴:۵۸
این خیلی خوبه که انسان اینقدر فکرش باز باشه که اگه پیشنهادی رو دیدی خوبه حتی اگر از طرف دشمنت هم داده شده باشه بپذیری و بهش عمل کنی. اتفاقا این ویژگی مثبت آقای روحانی رو میرسونه (4340073) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۰:۲۸
این برنامه ها رو که دولت مدتهاست داشته. برنامه ششم هم تصویب شده! منتها برنامه های آقای قالیباف و رئیسی فقط شعاره بدون حساب و کتاب. (4340270) (alef-13)
 
سهراب
France
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۰:۵۸:۳۰
ذره يى وجدان و انصاف و صداقت، انسان را مجاب مى كند كه روحانى را در ميانه ى راه تنها نگذارد. (4339832) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۰۵:۵۸
برای شما خیلی دیر شده آقای روحانی
همان موقع که همه ی کارشناسان و دلسوزانی که هشدار و تذکر میدادند و مورد تمسخر و اهانت شما قرار داشتند ، باید بیدار میشدید
الآن دیره . متوجهید ! دیره
باید تغییر صورت بگیرد
البته مطمئنیم که هنوز هم (ببخشید) در توهم و تکبرید (4339843) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۰۷:۴۳
بسیار آرام، دقیق و با برنامه سخن گفت. امیدوارم روحانی را همیشه اینچنین ببینم (4339849) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۲۴:۰۱
منظور ايشون چهار سال گذشته است؟
ما هم كه همين و ميگيم ناقلا!
فدايي داري فريدون! (4339883) (alef-13)
 
سرمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۳۵:۴۵
لطفا همه برن اون سایت رو ببینن. هیچ برنامه ای توش نیست . فقط بیان یکسری مشکلاته. درباره مسکن، جوانان، بانوان و... هیچی نداره. هول هول فقط خواستن یه چیزی قبل از مناظره درست کنن. واقعا باید به مدرک دکترای ایشون شک کرد. (4339900) (alef-13)
 
رضـا راد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۳۵:۵۱
چرا آقای روحانی نمی گویند که چند درصد این رشد اقتصادی مربوط به خام فروشی نفت است؟ چچند
درصد مربوط به تحرک اقتصادی و رشد تولید است؟
در همه جای دنیا رشد اقتصادی مثبت با بهبود معیشت اقشار جامعه هم رابطه مستقیم دارد، چرا در سایه این رشدی که می فرمایند ، معیشت مردم وضعیت بدتری داشته است؟
و سوال دیگر اینکه، چرا هر وقت از مبارزه با فساد، رانت و ویژه خواری از ایشان سوال می شود، یا کلی گویی می کنند، یا طفره می‌روند و هیچ وقت برنامه ای عملی و علمی ارائه نمی دهند.؟
آیا در دولت ایشان اراده ای برای مبارزه و مقابله با فساد وجود دارد؟
و ده ها سوال بی پاسخ دیگر... (4339901) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۳:۳۵
فساد که توی این دولت خیلی کمتر شده. رشد اقتصادی هم بخشی از اون مربوط به نفته و بخشی هم مربوط به صنایع دیگه مثل توریسم. البته توی زمان احمدی نژاد هم درآمد نفت بی سابقه بود ولی رشد اقتصادی متوسط به نسبت خوب نبود. (4340276) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۴۱:۰۹
روحانی محبوب (4339911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۴:۳۲:۱۹
محبوب نجومی بگیران و کارانه بگیران نجومی (4341423) (alef-13)
 
از پایتخت ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۱:۴۲:۵۷
شما ۴ سال کار نکردین الآن میاین برنامه میدین پس انتظار رای نداشته باشین ،نه اصولگرام نه اصلاح طلب حال و حوصله شنیدن این اسمها رو هم ندارم (4339915) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۲:۰۷:۵۰
روحانی چون مسکن مهر رو بستی و قیمت ماشین و گوشت قرمز رو کم نکردی بهت رای نمیدم (4339939) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۵:۵۴:۳۰
انشااله دوستاتون میاند و بهتون سوییس تحویل میدند...عجب ملت فراموشکاری هستیم.... (4340055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۵۶:۴۱
حالت خوبه ؟؟؟

دنبال تورم منفی هستی (4340125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۲:۱۸:۲۶
حسن روحانی در پاسخ به شایعات مطرح شده پیرامون مدرک تحصیلی دکتری وی، تاکید کرد: من زمین ندادم که مدرک بگیرم. (4339945) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۲:۲۰:۳۵
سه دلیل کواکبیان برای حمایت از روحانی

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به سه دلیل برای حمایت از روحانی در انتخابات، گفت: فیل عده‌ای یاد هندوستان کرده و می‌خواهند که تفکر و روش و منش احمدی‌نژاد بازگردد؛ امکان ندارد که ملت ایران به عقب بازگردد، چرا که ملت روی کار آمدن چنین منش و رفتاری را تجربه کرده است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، مصطفی کواکبیان در گردهمایی بزرگ حامیان روحانی در اهواز که امروز، 21 اردیبهشت‌ماه در سالن ورزشی هلال برگزار شد، اظهار کرد: ما یک هفته بیشتر برای انتخاب فرصت نداریم؛ باید این ملت تماماً پای صندوق‌های رأی بیایند. بنابراین از شما می‌خواهم که هرکدام یک ستاد برای آقای روحانی باشید؛ چراکه صداوسیما، دست آن‌ها است و بنابراین ما باید از طریق فضای مجازی نهایت تلاش خود را انجام دهیم.

وی ادامه داد: آن‌ها نمی‌توانند فضای مجازی، تلگرام و سایت‌های اینترنتی را ببندند و اگر می‌توانستند تاکنون این کار را کرده بودند؛ بنابراین باید از طریق فضای مجازی هر کدام از شما یک ستاد برای آقای روحانی باشد تا تمام خویشاوندانتان را برای حضور در پای صندوق‌های رأی ترغیب و تشویق کنید. اعتقاد داریم در هر شرایطی اگر 50 درصد مردم در انتخابات مشارکت کنند، اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات خواهند بود.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به سه دلیل وظیفه داریم از روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت حمایت کنیم، تصریح کرد: دلیل اول این است که تجربه 40 ساله نشان داده، دولت مستقر در دوره دوم نیز پیروز انتخابات می‌شود.

وی ادامه داد: عده‌ای تصمیم گرفتند که آقای روحانی را در ذهن مردم رئیس‌جمهور یک دوره‌ای معرفی کنند؛ البته ما هم می‌خواستیم که نگذاریم محمود احمدی‌نژاد در دوره دوم انتخابات پیروز شود، اما نشد. ما اثبات خواهیم کرد اگر اصلاح طلبان از روحانی حمایت کردند، بنابراین دولت روحانی توانمندی لازم را دارد که دو دوره‌ای باشد.

کواکبیان در خصوص دلیل دوم برای حمایت از روحانی عنوان کرد: اگر سه مولفه امنیت، اقتصاد و باورها و ارزش‌های ملی را برای منافع ملی کشور ایران تعریف کنیم، دولت روحانی در هر کدام از این سه مورد حامی منافع ملی کشور بوده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در دورانی رئیس‌جمهور کشور با ادبیات خاص خود می‌گفت آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطنامه‌دانتان پاره شود اما در دولت روحانی با تدبیر دولت هر هفت قطعنامه شورای امنیت به هوا رفتند. به همین علت است که می‌گوییم با دولت یازدهم سایه جنگ با تدبیر از سر کشور ایران برداشته شد. ایران از زمان ریاست‌جمهوری سیدمحمدخاتمی دارای انرژی هسته‌ای بود، اما به‌صورت غیررسمی؛ در آن مدت دنیا ما را به‌عنوان قاچاقچی معرفی می‌شناخت، اما با امضای توافقنامه برجام، دنیا انرژی هسته‌ای مسالمت‌آمیز ایران را به رسمیت شناخت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: به‌عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی باید بگویم که پیام حقیقی برجام این بود که خطر جنگ از سر ملت ایران برداشته و انرژی هسته‌ای به رسمیت شناخته شود.

وی ادامه داد: آمریکا و ترامپ می‌خواهند تا یک دولت خشن در جمهوری اسلامی ایران روی کار بیاید تا جنگ را به کشور ایران تحمیل کنند، اما خطاب به آقای ترامپ می‌گوییم که مطمئنا به این هدف دست نخواهد یافت؛ چراکه ملت صلح‌دوست ایران، روحانی را به‌عنوان رئیس‌جمهور دوره دوازدهم انتخاب می‌کنند.

کواکبیان اظهار کرد: برخی می‌گویند که دولت در حوزه اقتصادی هیچ کاری نکرد. وجود برخی مشکلات اقتصادی و همچنین مشکلات اقتصادی به‌جای مانده از دولت قبل را قبول داریم، اما دولت باید مسائل اقتصادی و به‌ویژه مساله اشتغال فارغ‌التحصیلان را حتما پیگیری کند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه تورم مهار شده است، گفت:همه قبول دارند که رشد سرمایه‌گذاری افزایش یافته،نرخ ارز تثبیت‌شده و حداقل 2.5 سال است که نرخ کالاها تقریباً ثابت مانده است؛ همچنین نرخ ارز زیر چهار هزار تومان مانده است.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم شعارهایی که دولت یازدهم در کلیه زمینه‌ها داد، در صورت کمک ملت و حمایت روحانی در انتخابات 96 به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

نماینده تهران در خانه ملت با اشاره به اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان، این اختلاس را مربوط به دولت قبل دانست و عنوان کرد: در دولت هشتم تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را داشتم، اما مجلس هشتم به این تقاضا رأی نداد. معتقدم آن سه هزار میلیارد تومان در دولت قبل با دستور رئیس دولت قبل جابجا شد. این قبیل فسادها قطعا در دولت روحانی جایگاهی ندارند.

کواکبیان درباره علت سومی که ما را موظف به حمایت از روحانی می‌کند، بیان کرد: فیل عده‌ای یاد هندوستان کرده و می‌خواهند که تفکر و روش و منش احمدی‌نژاد بازگردد. امکان ندارد که ملت ایران به عقب بازگردد؛ چراکه ملت روی کار آمدن چنین منش و رفتاری را تجریه کرده است. (4339948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۲:۴۳:۰۴
✔نسخه‌هاى انتخاباتى براى اقتصاد

ظاهرا يكى از كانديداهاى محترم رياست‌جمهورى در اظهارنظرى گفته‌اند كه دولت يازدهم اشتباه كرد در مقابله با ركودتورمى، اولويت را به مقابله با تورم داد و بايد اولويت را به مقابله با ركود مى‌داد! حرف‌هاى عجيب و غريب اقتصادى در مبارزات انتخاباتى اخير زياد گفته شده است اما مورد اخير غريب‌ترين است. شايد يكى از دلايل ارايه اين نوع تحليل‌ها توسط برخى از كانديداهاى محترم رياست‌جمهورى، نبود مشاوران اقتصادى زبده در حلقه اطرافيان‌شان باشد كه حوزه مشورت آنها را به تعدادى فعال اقتصادى –و نه اقتصاددان– محدود كرده است كه راه‌حل‌هاى خرد را به مشكلات كلان تعميم مى‌دهند و بيراهه‌هاى خطرناك را به جاى راه‌هاى امن، نسخه مى‌پيچند.

🔅ركودتورمى يكى از بيمارى‌هاى تازه كشف شده در اقتصاد است و تقريبا تا حدود ٤٠ سال پيش، وقوع همزمان ركود و تورم بعيد به نظر مى‌رسيد. اين پديده براى اولين بار در اواخر دهه ٧٠ ميلادى، اقتصاد آمريكا و برخى كشورهاى غربى را به شدت درگير خود كرد و اتفاقا دقيق‌ترين نسخه علاج آن نيز در آمريكا كشف شد. در سال ١٩٨٠ با روى كار آمدن ريگان، بانك مركزى آمريكا (فدرال رزرو) شديدترين سياست‌هاى انقباضى را براى مهار تورم به كار گرفت و با اينكه افزايش نرخ بهره و تعميق نسبى ركود، فشارهاى فراوان سياسى عليه فدرال رزرو را به دنبال داشت اما با پشتيبانى كامل ريگان، اين سياست‌ها حدود سه سال ادامه يافت؛ اگرچه باعث سقوط محبوبيت ريگان از مرز ٧٠ درصد به حدود ٣٥ درصد در همين مدت شد. اين سياست، سرانجام از اواسط ١٩٨٣ نتيجه داد و در حاليكه تورم به شدت كاهش يافته بود رشد اقتصادى نيز به صورت اعجاب‌انگيزى از زير صفر به بالاى چهار درصد جهش كرد و تا نزديك دو دهه با همين سرعت، اقتصاد آمريكا را به پيش راند.

🔅اين مسير، تقريبا همان مسيرى است كه در چهار سال اخير در اقتصاد ايران طى شده و ثمرات آن در حال ظهور است. نسخه بديل، يعنى اولويت دادن مقابله با ركود به جاى تورم‌زدايى مى‌توانست راه‌حلى بسيار خطرناك باشد و نه تنها ركود را علاج نكند بلكه تورم را غيرقابل‌مهار كند. اتفاقا، همزمان با اجراى نسخه صحيح در ايران، اين نسخه ناصواب در ونزوئلا تجويز و عملیاتی شد. نتيجه همان بود كه تئورى مى‌گفت: نه تنها ركود علاج نشد بلكه توليد ملى تا مرز نابودى كامل رفته است و نرخ تورم نيز سه‌رقمى شده و اكنون سخن از تورم ٨٠٠ درصدى است! نرخ هر دلار هم از حدود ١٠ بوليوار رسمى و ١٥ بوليوار غيررسمى در چهار سال پيش اخيرا به حدود ٤٥٠٠ بوليوار رسيده است (حدود ٣٠٠ برابر). كانديداهاى محترم توجه داشته باشند كه در نسخه‌پیچى براى مسايل اقتصادى اگر تسلط و اشرافی روی تئورى‌ها ندارند حداقل از مرور تجارب جهانى غفلت نكنند. (4339961) (alef-13)
 
علی پیرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۵:۳۰:۲۶
کارگران افغانی با ماهی 800 رفتگران شهردای هستند.چرا؟؟ چون به جوونای خودمون باید حقوق اداره ی کار را بده برای سوددهی اینکارو نمیکنه!!! قالیباف خیلی دلسوزی!! میشه بگی چرا بعضی ها اموالشان را به نام اقوام سند می زنند؟!؟ (4340046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۳:۵۳
دمت گررررررم (4340278) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۰۰:۴۴
من نه اصلاح طلبم نه اصول گرا.
بعضی ها ، بعضی وقت ها اصول گرا هستند وبعضی وقت ها اصلاح طلب از نوع دوآتشه.
مثل آقای دکتر روحانی عزیز. (4340084) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۷:۰۷:۱۰
شما امروز لیست دارایی تون رو هم نشون بده (4340087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۵:۳۸:۳۵
پولدار بودن جرم نیست ! فریب مردم با یارانه ها جرم (4341614) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۵۵:۲۳
چون کشور نیاز به مدیریت قوی دارد ونه مدیریت اشرافی .بنا بر این به روحانی رای نمی دهیم. (4340406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۳:۵۶
چون فرقی بین رئیسی و احمدی نژاد نمیبینم و مثل ایشان هیچ برنامه اصولی و عقلانی برای اداره کشور ندارند و خدا از ما تصمیم بر اساس عقل و تحقیق میخواهد نه تقلید کورکورانه بنابراین به آقای روحانی که برنامه منطقی و عاقلانه ایشان را برای اداره کشور دیده ام رای میدهم . به ثروت و مدرک ایشان هم کاری ندارم چون این مسائل را مراجع قانونی بررسی کرده اند و از میان هزارو اندی داوطلب شش نفر را پذیرفته اند . (4340594) (alef-13)
 
۱۳۹۶/۲/۲۹:سیدابراهیم رئیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۵:۱۸:۳۲
هفته بعد رئیس جمهور منتخب سید ابراهیم رئیسی است بقیه انصراف بدن. (4341547) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۷:۰۲:۵۱
روحانی بازنده واقعی کسی که حتی رساله دکتراش تقلبی هست؟ کسی که راست راست راه میره و دروغ میگه (4347146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۳:۴۹
روحانی و جهانگیری اگر برنامه داشتند مردم توی این 4 سال بیکار و بدبخت نمی شدند و این همه تورم و گرانی بیداد نمی کرد
روحانی بای بای (4357021) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.