توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501718
تابش: احتمالا تمامی وزرای پیشنهادی رای اعتماد بگیرند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف مجلس برای ارزیابی وزرای پیشنهادی دولت گفت که احتمالا تمامی وزرای پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد مجلس خواهند شد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز سومین روزی است که وزرای پیشنهادی دولت در فراکسیون‌های سیاسی مجلس و کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های تخصصی و جلسات مجامع استانی حضور پیدا کردند و به تشریح برنامه‌های خود پرداختند. برآورد من این است که مشکل آن چنانی برای نگرفتن رای اعتماد وجود ندارد.

وی افزود: براساس مذاکراتی که با افراد موثر در فراکسیون‌های دیگر مجلس داشتم و با توجه به اینکه رای عدم اعتماد به یک وزیر نیازمند اجماع حداقل دو فراکسیون سیاسی مجلس است، بعید است هیچ کدام از گزینه‌های پیشنهادی رای عدم اعتماد بگیرند و احتمالا موفق به جلب نظر مجلس خواهند شد.

نائب رئیس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: فراکسیون امید جزو فعال‌ترین فراکسیون‌های سیاسی مجلس بود که در سایه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش دکتر عارف و هیات رئیسه شاهد حضور منظم وزرا در فراکسیون بودیم. تاکنون 13 وزیر پیشنهادی در جلسه فراکسیون حضور پیدا کرده‌اند و امروز هم جلسه فراکسیون با دو وزیر پیشنهادی دیگر برگزار خواهد شد.

تابش اضافه کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید امشب برگزار خواهد شد و پس از جمع بندی کارگروه‌های تخصصی و لحاظ کردن فرم ارزیابی، براساس رای مخفی مشخص خواهد شد که نظر فراکسیون امید نسبت به وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌ها چیست.
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.