توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463414
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد؛
کمبود بودجه برای پاسخگویی به سوانح/هنوز از زلزله درس نگرفته ایم
بخش اجتماعی الف، ۲۸ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹
رئیس جمعیت هلال احمر در جمع نمایندگان مجلس در تبریز، گفت: پاسخ به حادثه زمانی کامل می شود که فاز پیشگیری و کاهش ریسک قبل از بحران به طور کامل اجرا شود.
به گزارش مهر در نشستی که صبح دوشنبه ۲۸ فروردین به منظور گزارش دستگاه ها به نمایندگان مجلس در خصوص سیل آذربایجان شرقی، در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، دکتر سید امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر در ابتدا این سانحه را به خانواده های داغدار تسلیت گفت و از پاسخگویی و اقدامات دستگاه های مشارکت کننده در سیل آذربایجان شرقی تشکر کرد.
وی به قابلیت پیش بینی و پیشگیری سیل اشاره کرد و افزود: با وجود این، باید فکر شود با چه کارهایی می توانیم از خسارت ها کم کنیم.
ضیائی گفت: پاسخ به حادثه زمانی کامل می شود که فاز پیشگیری و کاهش ریسک به طور کامل اجرا شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با انتقاد از کمبود بودجه برای پاسخگویی به سوانح و حوادث، تصریح کرد که هلال احمر برای استفاده از اعتبارات خود در مواد ۱۰ و ۱۲ (از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران) گرفتاری های زیادی دارد.
ضیائی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییرات اقلیمی در کشور اشاره کرد و آمار حوادث به دلیل تغییرات اقلیمی را بالا دانست.
وی تاکید کرد: اگر پیشگیری، کاهش ریسک و خطرپذیری نکنیم در پاسخگویی به سوانح با مشکل مواجه خواهیم شد. بنابراین نیازمند اقدام جدی در این خصوص هستیم.
ضیائی همچنین به مقاله ای که در سال ۲۰۱۵ در خصوص سه زمین لرزه بزرگ کشورمان، طبس، رودبار و بم منتشر شده بود، اشاره کرد که با وجود تلفات زیاد هنوز از این زلزله ها درسی گرفته نشده است.
رئیس جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: هلال احمر با تمام امکانات در خدمت است و امیدواریم این گونه جلسات برای انجام خدمات بهتر کمک کننده باشند.
در این نشست، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان شرقی نیز گزارش اقدامات هلال احمر استان از پیش از شروع سیل تا آخرین آمار امدادرسانی به سیل زدگان را تشریح کرد.
نشست بررسی عملکرد دستگاه ها در سانحه سیلاب آذربایجان شرقی با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس، نمایندگان استان های آذربایجان شرقی و غربی و مسئولان استانی در حضور نمایندگان رسانه ها برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : هلال احمر+زلزله+سیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.