توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453514
دیده‌بان حقوق بشر خواستار توقف صادرات سلاح به عربستان شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۴
سازمان دیده‌بان حقوق بشر با بیان اینکه حملات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن، در سطح جنایت جنگی است، خواستار توقف صادرات سلاح به عربستان شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن که منجر به کشته شدن صدها غیر نظامی شده است، در سطح جنایت جنگی است.

احمد بن شمسی مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت که بیش از سه میلیون نفر از شهروندان یمنی آواره شده‌اند و حدود 80 درصد از ساکنان یمن، هم‌اینک به کمک‌های بشردوستانه متکی هستند.

وی افزود: داده‌های برنامه جهانی غذا نشان می‌دهد که یمن در حال حاضر شاهد بیشترین حد سوء تغذیه کودکان است و از هر 5 نفر در این کشور، یک نفر از کمبود شدید غذا رنج می‌برد.

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه اوضاع انسانی در یمن رو به وخامت بیشتر می‌رود، از همه طرف‌های درگیر خواست که اقداماتی فوری برای حل بحران اتخاذ کنند.

بن شمسی همچنین تاکید کرد که اوضاع یمن به یک فاجعه انسانی عمیقی تبدیل خواهد شد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.
 
کلمات کلیدی : صادرات سلاح+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.