توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503211
هشدار درباره وقوع سیلاب
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع سیلاب در چند استان به علت وزش باران تابستانی هشدار داد.
 
به گزارش میزان، معصومه احمدی اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی، امسال پائیز بارش ها به موقع آغاز می شود. در سال هایی که پدیده مانسون ضعیف باشد، در پائیز بارش مناسب و به موقعی را خواهیم داشت.تابستان امسال مانسون در جنوب شرق کشور ضعیف بود.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر بیشترین بارش از شهرستان لنده کهگیلویه و بویر احمد با 71 میلی متر گزارش شد.

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد در شرق کشور خبر داد و گفت: وزش باد در این مناطق به 86 کیلومتر در ساعت رسید و باعث شد غلظت گرد و غبار به 5 برابر حد مجاز برسد.

احمدی با اعلام اینکه امروز در گلستان بارش باران داریم، گفت: امروز برای بارش در گلستان مهیا است و گردشگران باید مراقب وقوع سیلاب باشند. این وضعیت را در خط سواحل مازندران داریم و هوای این استان همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می شود. با توجه به احتمال وقوع سیلاب در این استان و مواج بودن دریا، گردشگران از توقف کنار سواحل و رودخانه ها جلوگیری کنند.
 
وی افزود: در جنوب کشور در استان های فارس،بوشهر و بخش هایی از کهگیلویه و بویر احمد برای سه روز آینده بارش باران پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد گد و غبار در استان های مرزی، گفت: در استان های کرمانشاه، ایلام ،خوزستان و کردستان به علت افزایش سرعت باد در عراق و فعال بودن کانون های داخلی شاهد پدیده گرد و غبار هستیم.

 
 
کلمات کلیدی : هواشناسی ، پیش بینی وضع هوا ، بارندگی شدید ، گلستان ، سیلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.