نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503716
زیبا کلام :عملکرد فراکسیون امید ناامیده کننده است/ برخی اعضای لیست امید در ازای رای اعتماد ساخت و پاخت کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۵
صادق زیباکلام از نحوه عملکرد فراکسیون امید در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی انتقاد کرد.
 
این تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با «انتخاب» گفت: این 150 تا 110 نماینده ای که بعنوان فراکسیون امید و نزدیک به اصلاح طلبان در مجلس دهم جمع شده اند، ظرف این دو سال گذشته به هیچ وجه کارنامه خوبی به جا نگذاشتند، البته به جز چند نفر انگشت شمار.
 
وی اضافه کرد: عملکرد فراکسیون امید را از بسیار جهات می توان ناامید کننده خواند. البته باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که این عملکرد ناامید کننده ی فراکسیون به اعضایی که بعنوان لیست امید انتخاب به مجلس راه یافته برمی گردد یا رهبری فراکسیون امید یعنی دکتر عارف یا در یک سطح کلانتر یعنی رهبری اصلاحات و اصلاح طلبان.
 
زیباکلام تاکید کرد: از این مسئله نمی توان غافل شد که در این مجلس با حضور پرشمار اصلاح طلبان که نماینده ملت هستند، وزیر اصلاح طلب رای نیاورد و در مقابل وزرای اصولگرا رای بیاورند.
 
وی با این حال خاطرنشان کرد: درست است که لیست امید خوب عمل نکرده است، ولی باید متذکر شویم که این مجلس حاصل نوع فعالیت شورای نگهبان است. وقتی می آیند و نامزدهای شناسنامه دار اصلاح طلب را رد می کنند، خب حاصلش میشود مجلسی که با وجود حضور فراکسیون امید حبیب الله بیطرف رای اعتماد نمی گیرد.
 
زیباکلام ادامه داد: همه ریشه ی مسائل، ساخت و پاخت کردن های برخی اعضای لیست امید در ازای رای اعتماد و گرفتن امکانات به این برمیگردد که افراد شناسنامه دار اصلاح طلب متاسفانه رد صلاحیت می شوند.
 
وی با بیان اینکه فراکسیون امید در دو سال باقی مانده باید اقدام به اصلاح قانون انتخابات کند، گفت: فراکسیون امید به همراه اعضای اصولگرای معتدل باید مشکلات قوانین مربوط به انتخابات را رفع کنند.

این تحلیلگر اصلاح طلب اضافه کرد: البته اگر همین مجلس که برخی نمایندگان لیست امیدش در مقابل برخی رانت ها رای داد ه اند را با مجلس هشتم یا نهم مقایسه کنید، آن زمان می فهمید اوضاع چقدر فاجعه بوده است.
 
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان و فراکسیون امید قطعا به پالایش درونی نیاز دارند، تاکید کرد: علی رغم همه امیدها و انتظاراتی که مردم به لیست امید داشتند، اما واقع مطلب این است که به جز یک تعداد انگشب شمار، مابقیشان چنگی به دل نمی زنند.

زیباکلام اضافه کرد: اگر شناسنامه دارها رد نشوند، قطعا فراکسیون امیدی که در مجلس تشکیل می شود دارای افرادی خواهند بود که احتمال معامله انها با برخی وزرا بسیار پایین خواهد بود.

وی در پایان گفت: اصلاح طلبان حضور خود را مدیون مردم هستند، بنابراین باید در جهت خواسته های آنان شرکت کنند. در عین حال، رهبری اصلاح طلبان چه درون مجلس چه بیرون آن باید با رانت ها برخورد بکنند. چرا که شما از اعتبار مردم یکبار میتوانید استفاده کنید. اگر مردم در انتخابات 98 نیایند پای صندوق رای، و بگویند ما یکبار گول خوردیم و دیگر به لیست امید رای نمی دهیم ، آنوقت چه میخواهیم بکنیم. آن موقع به مجلس 8 و 9 برمیگردیم که اصلاح طلبان غایب بودند، در واقع به عقب می رویم. بنابراین خیلی لازم است مردم اعتماد خودشان را از دست نمی دهند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۹:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۳:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۸:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۷:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۷:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : رای اعتماد+کابینه دوازدهم+انتقاد زیبا کلام+فراکسیون امید
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۳:۵۶
موافقم. این کابینه راه را برای ریاست جمهوری حمید بقایی باز کرد. چون دور بعد هیچکس، تکرار میکنم هیچکس رای نخواهد داد بنابراین هر کسی میتونه رئیس جمهور باشه. (4527829) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۵:۴۲
اعتراف محدود و تلخ و دیرهنگام زیباکلام به تخلفات و رانت خواریهای فاجعه بار دوستانش دردی از مردم محروم و نامحرم را حل نمیکند .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
به خدا واگذار کرده ایم
و خدا بهترین منتقم است . (4527833) (alef-13)
 
افوس
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۹:۵۶:۱۹
باسلام، آقای زیباکلام واقعا خودتون متوجه نمیشید یا میخواهید مردم رو گول بزنید، الان تو احزاب و جریان های اصلاحاتی اصولگرایی یک نوع قبیله گرایی و منافع شخصی حاکمه، البته خود شما هم تو همین قبائل روزگار میگذرونید، وتمام این فلسفه بافی های دوطیف حراف سیاسی بخاطر اینه که افرادی که انقلابی حقیقی هستند توصحنه نباشن، که اگر افرادصالح و وطن پرست واقعی انتخاب بشن این بساط همگیه شما رو به هم خواهند زد. باشگاه هزارمیلیاردی ها..... (4527909) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۶:۰۸
جناب دکتر زیباکلام جان کلام را با صراحت و شیوایی بیان داشته اند. امید که این سخنان موثر افتد. (4527956) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۰۱:۳۴:۳۸
جناب آقای خاتمی!
با سلام، وافعا توقع ملت از لیستی که حضرتعالی تاییدشان کرده بودید خیلی بیشتر از اینها بود. (4528160) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۰۲:۵۵:۱۵
صادق زیباکلام، "عملکرد فراکسیون امید را از بسیار جهات می توان ناامید کننده خواند.
علی رغم همه امیدها و انتظاراتی که مردم به لیست امید داشتند، اما واقع مطلب این است که به جز یک تعداد انگشب شمار، مابقیشان چنگی به دل نمی زنند." (4528179) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.