توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488417
نشست سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور با طیب‌نیا، سیف و نهاوندیان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۲
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از مصوبه امروز هیات رییسه مجلس برای برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور در روز 14 مرداد خبر داد و همچنین گفت که قرار است نشستی بین سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور،‌ وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و نهاندویان برگزار شود.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جلسه امروز هیات رییسه مجلس مصوب شد مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم 14 مرداد ماه برگزار شود.

وی افزود: در این مراسم علاوه بر مقامات و مسئولین کشور، مهمانان خارجی نیز به دعوت وزارت خارجه و دولت حضور خواهند داشت.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: در پی تحویل سوال جمعی از نمایندگان از رییس‌جمهور درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری مقرر شد با هماهنگی هیات رییسه مجلس،‌ جلسه‌ای با حضور نمایندگان سوال‌کننده، وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و رییس دفتر رییس‌جمهور برگزار شود چرا که هدف سوال‌کنندگان حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات اعتباری است و امیدواریم با برگزاری این نشست‌ها این مشکل مرتفع شود.

وی همچنین اضافه کرد: در راستای تقویت بعد نظارتی مجلس نیز مصوب شد روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس قوانین مادر مثل قانون برنامه، احکام دائمی و قانون بودجه را رصد و پیگیری کنند که مجموعه وزارتخانه‌ها به چه شکل در راستای اجرای آیین‌نامه‌ها اقدام کرده‌اند و نهایتا مکلفند در این زمینه به صحن علنی مجلس گزارش دهند تا بعد نظارتی اجرای قوانین مدنظر قرار گیرد.

به گفته نعمتی،‌ همچنین قرار است جلسات هیات رییسه با روسای کمیسیون‌ها نیز به صورت فصلی و برای هماهنگی بیشتر برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : سوال از روحانی+مجلس شورای اسلامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.