نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 248314
بیانیه ۲۰۰نماینده مجلس درباره مذاکرات هسته‌ای
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۷
۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه خانه ملت با امضای بیانیه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵، از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواستند قدرتمندانه، از عزت و اقتدار ایران اسلامی که حاصل ۳۵ سال مقاومت قهرمانانه ملت بزرگ ایران است، دفاع کند.

به گزارش فارس،متن کامل این بیانیه که ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد، به شرح ذیل است:

مجلس به عنوان خاستگاه ملت ایران در تأمین حقوق کامل هسته‌ای بر موارد ذیل پای می‌فشارد و از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌خواهد در استمرار مذاکرات هسته‌ای موارد ذیل را مد نظر قرارداده و قدرتمندانه از عزت و اقتدار ایران اسلامی که حاصل ۳۵ سال مقاومت قهرمانانه ملت ایران است،‌ دفاع کنند:

۱- لغو کامل تحریم‌ها اعم از هسته‌ای و غیر آن بلافاصله پس از انجام توافق که رئیس‌جمهور محترم نیز بارها بر آن تأکید کردند.

۲- استیفای کامل حقوق هسته‌ای ایران شامل توسعه و ارتقای چرخه سوخت هسته‌ای در حوزه تأمین و تولید سوخت مورد نیاز تأسیسات هسته‌ای تا حد خودکفایی به شکل واقعی و تأمین‌کننده نیاز به حق کشور برای تأمین سوخت مورد نیاز نیروگاه هسته‌ای بوشهر در سقف زمانی پنج سال و استمرار آن تا تأمین ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای بر اساس قانون مصوب ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی

۳- عدم پذیرش هرگونه محدودیت در تحقیق و توسعه غنی‌سازی و سایر فعالیت‌های مرتبط با چرخه سوخت هسته‌ای و نیز در مکان، حجم و ذخایر مواد غنی‌شده مورد نیاز در کشور

۴- منع هرگونه بازرسی، نظارت و همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فراتر از توافقنامه پادمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای

۵- حفظ ماهیت و فعالیت مرتبط با بهره‌برداری از رآکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک حداکثر در بازه زمانی ۲ سال و استمرار بهره‌برداری از تأسیسات هسته‌ای فردو با حفظ امکان تأمین سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی و کاربردی در عرصه های پزشکی، کشاورزی، صنعتی و سایر موارد صلح‌آمیز.
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۵۰:۰۲
بابا جان!
با این بیانیه ای که صادر کردید اساسا" نیازی به این همه سال مذاکره نبود! همین امروز میز مذاکره رو ترک کنید بچسبید به این خواسته های شعاری خودتان. ملت رو هم بیش از این سر در گم و علاف نکنید! (2476599) (alef-10)
 
Hamed
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۴۳:۳۷
خوب من هم اگه بچه بیکار تو خونه نداشتم، اگه بخاطر تحریم یک ریال ضرر نکرده بودم ، اگه بخاطر یک میلیون وام شش ماه دوندگی نمی کردم .اگه 4 میلیون حقوق می گرفتم و اجاره خونه هم نمی دادم .اگه تمام اقوام و فامیلم با یک نامه من مشغول بکار می شدند. همچنین بیانیه ای می دادم. (2477184) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۲۱:۳۱:۰۴
این چیزایی که گفتند همون وعده هایی که آقای ظریف به مردم دادند(لغو همه تحریم ها و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران). می بخشید اگه قرار باشه تحریم ها برداشته نشه و بیشتر فعالیت های هسته ای هم تعطیل بشه پس نفع این مذاکرات برای ایران چی بوده؟؟؟؟؟؟؟
می شه دقیقا بگی از نظرت ایران تو این مذاکرات باید چی بده و چی بگیره؟؟؟؟ (2477357) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۴:۵۰:۰۸
پس قراره برا چی مذاکره کنیم با این انتظارات شما؟ (2476600) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۶:۱۷:۱۹
فرمایش دیگری نداشتند؟
اگر هست بفرماییدا (2476807) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۶:۳۴:۳۵
آنچه نمایندگان محترم بیان داشته اند خواست قلبی مردم متعهد و شهید پرور ایران می باشد و مقام معظم رهبری نیز همیشه این نکات را در فرمایشات گهربارخود تذکر داده اند. (2476853) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۷:۱۸:۱۱
مذاکره یعنی شنیدن حرف هم. این ها که شما گفتید همون حرف های قبلیه. میگید تحریم ها برداشته بشه؟ قبول! طرف ایرانی چی کار بجاش میکنه؟ هیچی؟ مثل قبل عمل میکنه؟ به نظرتون چرا باید اونها این رو بپذیرند؟
نمی گم اونها حق دارند. اما به هر حال برای رفع تحریم ها نیاز به توافق است و توافق نیازمند این است که طرفین مواضع خود رو تلطیف کنند نه اینکه الزاما از حق خود بگذرند.
اما ظاهرا نمایندگان از رفع تحریم ها در هراسند. چرا؟ فقط خدا می دونه. البته بگم ها مردم هم می دونند (2476945) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۷:۱۹:۰۳
اصلا شما به چه حقی در زمان مذاکرات بیانیه و نامه و ... میدید؟ مگه آقای ظریف نماینده ایران نیست. بذارید هر کاری خواست بکنه و اگه ناراضی بودید استیضاحش کنید. (2476946) (alef-10)
 
داریوش
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۲۸:۵۵
این نمایندگان 8سال همدست دولت سابق در ایجاد اوضاع کنونی اند و حق ندارند بنام مردم حرف بزنند چون هیچ پایگاهی میان مردم ندارند.امیدوارم سایت الف این پیام را سانسور نکند. (2477158) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۴۱:۱۹
اعلامیه خواندن ساده است مهم مذاکره منتج به نتیجه است . و الا هر کس برود در پایتخت خودش اعلامیه صادر کند و برای خودش بخواند (2477181) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۴۵:۱۰
کلا بگید زندباد ادامه تحریم ها
نتیجتا
زندباد جنس چینی ، برشکسته گی تولید کنندگان، قیمت چند برابری دلار، افزایش بابک زنجانی ها، دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد و سینما و...
بازم بخور بخور عده ای... (2477187) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۱۲:۱۳:۵۵
دخالت نظامیان را در فوتبال نگفتتد (2478369) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۴۶:۱۲
اون موقعی که تحریم ها تصویب می شد کجا تشریف داشتید بیانیه بدید که مسئولین وقت کشور را در این شرایط قرار ندهند؟
اصلا تحریم ها را قبول نمی کردید بهترنبود؟ درست مثل ریس جمهور و ریس کل بانک مرکزی تون که نرخ ارز را بیشتر از 1000 یا نهایتا 1226 نمی دانستند و قیمت های دیگر را قبول نداشتند؟!!!!!! (2477190) (alef-13)
 
مقداد
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۱۹:۴۶:۴۲
8 سال با این شعارا مملکت به ته چاه بردید. مردم یه چیز دیگه رو انتخاب کردید. انقد سنگ اندازی نکنید جان هر کی دوست دارید. بسه بخدا. (2477191) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۲۰:۴۴:۱۲
ببخشید مردم اگه موافق این نظر بودن به آقای جلیلی رای می دادند (2477283) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۸ ۲۱:۱۰:۵۲
نمایندگان تکیه زده بر مسند نمایندگی در خاستگاه اراده ی ملت ایران می باید در همه وقت و همه جا و برای همه چیز مفید و مثبت در طول مدت نمایندگی خود این اراده را پاس بدارند و به تعهد و سوگند خود در محضر خداوند حسابگر حسابرس مبنی بر حفظ و حراست از امانتی که ملت به آنان سپرده است پایبند باشند و هرگز از عمل به موضوع این سوگند تخلف نکنند. (2477326) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.