توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466718
پایان تلخ دوستی تلگرامی 3نوجوان آملی
دوئل مرگبار، از «تلگرام» تا خیابان
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴
دوئل‌های چند نوجوان وقتی از فضای مجازی به خیابان‌های شهر کشیده شد رنگ خون گرفت. در جریان این درگیری خونین، نوجوان ۱۵ ساله‌ای با ضربات کارد دو نوجوان دیگر راهی بیمارستان شد و سرانجام در آغوش مرگ آرام گرفت.

 «ایران» در ادامه آورده است: چند روز قبل مأموران پلیس بخش امامزاده عبدالله در شهرستان آمل از درگیری بین سه نوجوان در روستای «اسکومحله» با خبرشده وخود را به آنجا رساندند.

آنها در بررسی‌های مقدماتی دریافتند، سه نوجوان به دلیل اختلاف و مشاجره شدید در فضای مجازی با یکدیگر قرار ملاقات حضوری گذاشته و پس از درگیری شدید، یکی از آنها به نام «رضا» از سوی نوجوان دیگر به نام «علی» با ضربات چاقو بشدت مصدوم و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

این درحالی بود که مأموران دریافتند عامل جنایت از محل گریخته و در مکان نامعلومی مخفی شده است. بنابراین پس از تشکیل اکیپ ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی و پلیس امنیت، موضوع در دستور کار قرار گرفت تا اینکه سرانجام با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس، مخفیگاه عامل قتل شناسایی و او در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

متهم در تحقیقات ضمن اعتراف به قتل گفت: «ما در تلگرام باهم دوست شده بودیم. تا اینکه به خاطر مسائلی با هم جروبحث‌های مجازی می‌کردیم و برای گفت‌و‌گوی حضوری با هم قرار ملاقات گذاشتیم. اما آنجا بین ما جروبحث شدیدی درگرفت و این اتفاق افتاد.»

سرهنگ «ولی‌الله گنجیان مقدم» فرمانده انتظامی شهرستان آمل ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه اغلب این رفتار‌های پرخطر و پرخاشگرانه نوجوانان نتیجه بازی‌های خشن رایانه‌ای و فیلم‌های ماهواره‌ای و استفاده نامناسب از فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: پرخاشگری و خشونت از جمله موضوع های اساسی مطرح شده در بازی‌های رایانه‌ای و فیلم‌های ماهواره‌ای است. ضمن اینکه پرسه زدن نوجوان‌ها و جوان‌ها در شبکه‌های مجازی می‌تواند عوارض جدی و جبران‌ناپذیری داشته باشد. به همین خاطر والدین باید همواره مراقب فرزندانشان و خطراتی که در کمینشان نشسته‌اند باشند تا شاهد این اتفاقات هولناک نباشیم
 
کلمات کلیدی : تلگرام، قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.