نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376916
روایت توکلی از اعلام حقوق صفدرحسینی به دفتر جهانگیری قبل از جنجال فیش حقوق
بخش سیاسی الف، 8 مرداد 95
احمد توکلی نماینده سابق مجلس در کانال تلگرامی خود طی مطلبی با عنوان "نصیحتی که شنیده نشد و جنجال فیش حقوقی" از اعلام حقوق صفدرحسینی به دفتر جهانگیری قبل از جنجال فیش حقوق خبر داد.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
احمد
به جهانگیری گفتم که طرف برای خودش اضافه‌کاری و پاداش و کارانه زیاد رد می‌کند؛ انتظار این بود که بلافاصله برای عزل این مدیر آزمند بی‌دغدغه فکری می‌کردند درآن صورت فیش بیمه که ۱۰ روز بعد منتشر شد توپی بود جلوی پای دولت و در اختیار او.به جهانگیری گفتم که طرف برای خودش اضافه‌کاری و پاداش و کارانه زیاد رد می‌کند؛ انتظار این بود که بلافاصله برای عزل این مدیر آزمند بی‌دغدغه فکری می‌کردند درآن صورت فیش بیمه که ۱۰ روز بعد منتشر شد توپی بود جلوی پای دولت و در اختیار او.
توکلی نوشت:

ده روز قبل از اینکه فیش حقوقی بیمه بر ملا بشود یعنی در هشتم اردیبهشت، روزی که شنیدم مدیر بلند پایه ای که در دولت اسبق وزیر کار و بعدا وزیر اقتصاد بود، ماهانه ۳۵ میلیون حقوق و مزایا می‌گیرد که البته بعد معلوم شد ۵۷ میلیون بوده است، به معاونش در مجلس گفتم به رئیس خودت بگو دست از این کار بکشد.

فردای آن روز آن مدیر به دفترم آمد. به ایشان گفتم شما ۱۷۵ ساعت برای خودت اضافه کار نوشتی.ساعت کار ماهیانه ۱۷۶ ساعت است. یعنی واقعا" دوشیفت در روز کار میکنی؟ جواب منطقی نداشت.

خلاصه کمی بحث کردیم در پایان قول داد که ۷ میلیون از حقوق و مزایایش را دریافت نکند! من این موضوع را در تاریخ ۸ اردیبهشت در تلگرام خودم نوشتم اما اسمش را نیاوردم.

بعد از اینکه نوشتم، رئیس دفتر محترم آقای جهانگیری زنگ زدند و گفتند آقای معاون اول محترم میخواهد نام این مدیر و چگونگی این مسئله را بداند. اسم طرف را آوردم و گفتم که برای خودش اضافه کاری و پاداش و کارانه زیاد رد می‌کند.

انتظار این بود که بلافاصله برای عزل این مدیر آزمند بی دغدغه فکری میکردند. درآن صورت فیش بیمه که ۱۰ روز بعد منتشر شد توپی بود جلوی پای دولت و در اختیار او.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+احمد توکلی+فیش های نجومی+حقوق های نجومی
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۶:۲۴
جناب توکلی ضمن عرض خسته نباشید وتشکر از اینکه در دل مردم رابا جرات بیان می فرمایید متاسفانه الان به دلیل اینکه مجازات افراد متخلف ومفسد بازدارنده نیست واین جمله که اگر ندزدی دیگران می دزدند ملکه ذهن مدیران شده که اساس ان از عدم برخورد های لازم با متخلفین سرچشمه گرفته است تنها و تنها مجازات های بسیار سنگین می تواند جلوی فساد را بگیرد در ضمن خواهشمند است با انداختن هول سنگین در دل مفسدینی که طی سالدهای قبل فساد هایی را انجام داده اند فکر نکنند که به مجازات نخواهند رسید (3853058) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۹:۱۲:۲۸
یکی عین این بنده خدا احمد توکلی که چند ماه زودتر از همه و تلگرام این هشدار را داده بود و ملت خواب، رای ندادن بهش
از اونور به دختر ی فاسد اقتصادی رای دادن بره از باباش توو مجلس حمایت کنه
همینه که همیشه ته چاهیم (3853638) (alef-13)
 
رسولیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۹:۲۵:۴۸
من از آقای توکلی طلب حلالیت می کنم که در جو سیاسی کاری به ایشان رای ندادم و نیز بسیار پشیمانم که ندانسته به دختر آن فاسد اقتصادی رای دادم. خداوند مرا ببخشد. (3854537) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۱:۰۲:۵۴
خیلی خوب گفتی.

تکمیلش کنم:

رای دادن عقلایی برای ما مفید و رای دادن سیاسی برای ما مضره.

واقعا از ماست که بر ماست. (3854683) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۵:۰۸
یه طوری نوشتی که به یکی مثل توکلی رای ندادید وبه یک فاسد رای دادید که انگار مثلا تا کنون سابقه نداشته نمایندگان بی لیاقت یا فاسد وارد مجلس شوند!! واین تنها مورد است !!! اگر بنا دارید به عدم دقت رای دهندگان انتقاد کنید پس این انتقاد باید شامل حال کسانی که در مجلس قبل در کمال بی دقتی تعداد قابل توجهی نماینده کارت هدیه بگیر را روانه مجلس کردندهم بشود !!! در ضمن خود جناب توکلی هم خوب می دانند قرار گرفتنشان در لیست پایداریها باعث عدم اقبال عمومی به اوشد وگرنه اگر راه خودشان را جدا کرده بودند ومستقل کاندید می شدند قطعا با رای بالا وارد مجلس شده بودند .به هر حال همان طور که در لیست اصولگرایان پایداریها توی ذوق می زدند در لیست امید واعتدال هم وجود یک یا دو مورد نا هماهنگ طبیعیست ! (3854820) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۲۵:۴۸
احسنت واقعا باید به حال این مردم احساسی که بدون بررسی چنین افرادی را نماینده خود در مجلس می کنند باید تاسف خورد. (3855639) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۰:۴۸:۳۷
اگر وکلای مردم در خانه ی ملت ، حقیقتا" در حال مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند ، باید هرچه سریعتر ، ضمن حذف هر عنوانی به جز حقوق و مزایای تعریف شده برای همه ی ملت ، قانونی رابه تصویب برسانند که در آن مجازات اعدام برای حرامخوارانی که با عبارات و واژه هایی مثل کارانه و هر عنوان دیگری ، دست درازی به بیت المال میکنند .
باید دست فریدون ها و ویژه خواران هم هر چه زودتر از بدنه ی دولت قطع و به اشد مجازات محکوم شوند .
دختر صفدر و علی آقا ها و حضرتی ها و لاریجانی و .... این کار را در مجلس خواهند کرد ؟؟!! (3853892) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۶:۵۵
اگرجرم فریدون اثبات شود قطعا رئیس جمهور برخورد مبپی کند چون خودش با صدای رسا اعلام کرده خط قرمز ندارد ! (3854824) (alef-13)
 
سینا
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۲:۲۸:۵۱
خواهش میکنیم غیر از مسئولین قوه مجریه به دریافتی و امکانات مسئولین دیگر که از بیت المال حقوق میگیرند هم دقت شود. (3854352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۷:۲۸
اقای دکتر توکلی، متاسفانه همه در این کشور فقط به معلول میپردازید
وقتی اصالت سودجویی و سرمایه در قالب علم اقتصاد تمام و کمال پیاده شد چرا از تبعات ان باید انتقاد کنیم؟ این موضوعات پیامد همان نظریات اقتصاد سرمایه داری است که کوشش میشود با اسلام مطابقت داده شود که یک نمونه بارز ان رباخواری بانکهاست هر مخالف را هم برچسب ملحد و ضدخدا میزنیم و از میدان بدر میکنیم و حتی یک کامنت بی مخاطب هم اجازه درج داده نمیشود بارها به تقلید گفته شده که چرا در کشورهای صنعتی چرا اینطور نیست؟ که البته ان هم پاسخ دارد که متاسفانه سایت الف حتی یک مقاله هم در این مورد نداشته است
نهایتا تا درصدد مبارزه با معلول هستید همین اش است و همین کاسه و فقط جای افراد عوض خواهد شد!!!! (3853061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۰۹:۱۴
این وامی که پسر اقای پروین گرفته بود به کجا کشیده شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا اطلاع رسانی. چون بعضی مسولان فک میکنن حافظه مردم در زمان حال فقط جواب میده و زود فراموش میشه (3853075) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۱۵:۲۱
خودکرده را هیچ تدبیر نیست اگرجدیت به خرج ندهند درماههای آینده مشکلات وابهامات بیشتر خواهند شد (3853088) (alef-13)
 
مش مم تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۱۷:۰۹
وقتی که در برخورد با مدیران متخلف هم تبعیض قایل می شوند برخورد با فساد راه به جایی نمی برد الان مدیر عامل وریس هیت مدیره بانکی که تخلفات وفیش های سنگین حقوقی انها انتشار یافته نه تنها که بر کنار نشده اند بلکه در دستور مجمع عمومی بانک خود یکی از بند های دستور جلسه را پرداخت پاداش وتعین پاداش حضور در جلسات گذاشته اندونکته خیلی جالب که اقایان یک پاداش سنگین بع عنوان هیات مدیره می گیرند ویک پاداش دیگر که 6 ماه حقوق ومزایا به عنوان پرسنل بانک بانک مربوطه بانک ت می باشدکه مجمع ان نیز به دور دوم کشیده شد (3853096) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۸:۲۶:۲۲
دقیقا سیاسی است و آن قدر در مانور بر سر این موضوع افزاط میکنند که نهایتا به ضد خودش تبدیل خواهد شد. اتفاقی که در مورد برجام افتاد. در آستانه انتخابات مجلس خیال میکردند با معرکه‌گیری بر سر برجام برنده انتخابات میشوند و رقیب را به عقب میزنند و در نهایت دیدیم که موافقان برجام (اعم از اصولگرا یا اصلاح‌طلب) انتخابات را بردند.

در ماجرای فیشهای حقوقی هم مثلا انتخابات ریاست جمهوری را هدف گرفته‌اند ولی غافل از این موضوع هستند که رئیس جمهور با پیگیری موضوع و برکنار کردن متخلفان ماجرای فیشها را برای خودش به یک امتیاز تبدیل کرد و از تهدید یک فرصت ساخت.

این مسائل زمانی نقطه ضعف میشود که کسی متخلفان را خط قرمز اعلام کند و اجازه مجازات آنها را ندهد و اطرافیان خود را از اجرای عدالت مستثنی نماید. شأن روحانی اجل از این حرفهاست و آن را در عمل ثابت کرد.

نکته بعدی این است که کسانی در این ماجرا داعیه‌دار شدند که در تخلفات چندهزار میلیاردی دولت قبل یا سکوت کردند یا در مقام توجیه و سرپوش گذاشتن برآمدند و انتظار دارند مردم ادعاهای توخالی امروز آنها را باور کنند!!! (3853512) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۷:۴۹:۰۸
عزیزم شما تو توهمی آیا ؟ "تبدیل کرد" ، "فرصت ساخت" ، "ثابت کرد"
این کارایی که همشون "شدن" کی اتفاق افتادن که ما نفهمیدیم ؟ (3855457) (alef-13)
 
املی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۲۴:۰۶
جناب اقای توکلی مدیری پاکدست مثل امثال شماها درکشورهم هستند وبنده خودت وخانواده ات رادرشهرستان بهشهر میشناسم وازاول انقلاب همراه انقلاب وبامردم بوده اید وهستید که این موجب مباهات مردم فهیم ایران زمین هست جناب اقای توکلی مقامات ما فکرمیکنند انچه برسرسفرهست متعلق به خودشان واطرافیانشان هست واگر کمی متشرع وپاکدست بوده اند میفهمیدند که اینجور دست درازی هم اخروعاقبت خوشی ندارد ودرروزقیامت باید پاسخگوی70میلیون مردم ایران باشند وحق ناس برگردن دارند ویکی دیگرازعوامل اینچنین دریافتی ها نقص نهادنظارتی مثل دیوان محاسبان وبازرسی کل کشور ودستگاه قضاهست که بدرستی برماموریت محوله سازمانی خود عمل نکرده اندولذا قوای مقننه هم کمتر مقصرنیست وازتصویب ناقص قانون وایجاد خلا قانونی دست مدیرمربوطه را برای دست درازی به بیت المال بازگذاشت وازانجایی که اینگونه مقامات تصورمیکرده اند که این حق قانونی انهاست چرااستفاده نکنند واگرانها نخورند دیگران میخورند پس من چرا نخورم (3853108) (alef-13)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۲۴:۲۴
جناب آقای توکلی عزیز ،
ضمن سپاس از دلمشغولی های شما در خصوص اقتصاد کلان کشور بنظر ی رسد همه مدیران و مسئولین کشور بهتر از مردم عامه و حتی کارشناسان و تحلیل گران و حتی اساتید دانشگاه پیام دانند که گره مشکلات کشور کجاست ولی همه بدلیل حفظ وضع موجود و منافع شخصی سکوت کرده و مهتر اینکه کار اساسی و زیر بنایی برای اصلاح امور انجام نمی دهند و نسل ها پشت سر هم می سوزند . داستان ما داستان معروف خیاط و پادشاه و پسر معصوم است . گویا معصومیت همه ما از دست رفته است. (3853109) (alef-13)
 
تیز بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۲۸:۴۰
کلیه پرداخت ها حتی در بخش خصوصی را از طریق روشی هم چون کد بورسی باید پرداخت کرد تا از ان طریق بتوان کنترل لازم ومالیات لازم را گرفت (3853116) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۳۶:۵۷
جناب دکتر توکلی ایا می دانید که بسیاری از پرداخت های سنگینی که به مدیران می شود از کانالدهای خارج از سیستم حقوق ودستمزد می باشد لذا در قوانین باید تصریح کرد که اگر ثابتدشور خارج از کانال حقوق ودستمزد حتی یکریال مدیری دریافت نماید باید به شدید ترین وجهی بادوی برخورد شود الان به طور نمونه در بانک تجارت بسیاری از پرداختی به مدیران از طریق هزینه سازی در جاهای دیگر صورت گرفته (3853125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۴۲:۴۸
آخه اق صفدر خیلی در انقلاب زحمت کشیدند. همش مدیر بودند. تازه دخترشون هم تو اوقات فراعتی که بابا جونش براش بیش از سه میلیون بابتش حقوق می گرفت همش به فکر مردم بدبخت بودند. تازه همه سهمشون رو از سفره انقلاب برنداشتند. (3853135) (alef-13)
 
علیمراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۴۵:۰۸
بهترین روش که به عدالت هم نزدیک است این است که کلیه درامد های کشور اعم از خصوصی دولتی وتعاونی وغیره همه به صندوقی واریز وسپس با رتبه بندی هایی نظیر مدرک تحصیلی وسابقه وسختی شرایط کار وسایر پارامترهای دیگر که مربوط به حقوق دستمزد می باشد پرداختیدها صورت گیرد (3853137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۹:۵۸:۳۰
بخش خصوصی در آمدش را به صندوقی که اختیار آن دست مالکش نیست بریزد؟
کجای این با مالکیت شخص بر اموالش جور در میآید؟؟؟؟ (3853750) (alef-13)
 
مش سلیمون توکلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۳:۵۸:۱۶
متاسفانه فساد در بانک ها تنها به بحث فیش های نجومیدختم نمی شود بلکه فساددهای بسیار زیاد دیگری در بانک همیشه در جریان بوده وان اینکه سوبسید ورشوه های زیادی در وام های کلان از مشتریان گرفته شده هم چنین دریافت های زیادی توسط مدیران صورت می گیرد که در فیش حقوقی انها قرار داده نمی شود هم چنین تبانی در خرید لوازم وملزومات کلی برای بانک وغیره که همه اینها باید مورد بررسی قرار بگیرد (3853147) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۴:۱۶:۱۴
جناب آقای توکلی مگر جناب آقای روحانی الآن بعد از دستور صریح و اکید رهبری، و مطالبه عمومی وگسترده و جدی مردم قصد برخورد جدی و واقعی با این حرامخواران هم جناح خود را دارند؟؟؟؟؟!!!!!!!! چند هفته ای بود که در برابر سیل اعتراضات مردمی، شوکه شده بودند، برخی از وزرا به به دفاع از حقوق های نجومی و تهدید افشا کنندگان و تهدید و ناسزا به مردم و رییس جمهور و معاون اول و سخنگو چندنامه و سخنرانی و مصاحبه، موضع گیری صوری آن هم با ملاحظات، که حتی حاضر نبودند، به این غارتگری حرام خوری بگویند ، و از تعبیر آبرومندانه حقوق های قانونی ولی نامتعارف ولی غیرعادلانه فراتر نرفتند، و از بدرقه این مدیران بی لیاقت با استعفای آبرومندانه فراتر نرفتند، اکنون با بسیج عوامل رسانه ای خود در فضای مجازی در پی عوض کردن موضوع ، یا پاس کاری به دولت قبل، و ماستمالی و صورت مساله را پاک کردن ، و تمام شده جلوه دادن حقوق های نجومی هستند، درحالی که برخی از همان مدیران خائن و بی لیاقت که با استعفا از پشت میزی خارج شدند در پست میزی جدید با حقوقی نه چندان از کمتر از حقوق قبل منصوب شدند، از پول های غارت شده بخش کوچکی به بیت المال بازگشت داده شده و بقیه را برده و خورده اند، حقوق های نجومی پزشکان با همان قوت قبل در جریان است و پداخت می شود، با کمال جسارت در وزارت نفت حقوق خالص نزدیک به ۲۵ میلیون مورد تصویب دولت قرار می گیرد، و مردم با تورم تک رقمی ادعایی آقایان مرغ کیلیویی ۸۵۰۰ تومان می خرند، یعنی نسبت به دوماه پیش ۵۵٪درصد گران تر متوسط حقوق کارمند و کارگر یک میلیون و پانصد هزار با همان افزاییش پر از منت ۱۲٪ درصد، حقیقتا هیچ راهی نمانده جز جایگزین کردن مسولان فعلی با افراد خدمتگذار صادق و امین، از جنس مردم و بیرون راندن اشراف بی لیاقت از مسندها. (3853160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۴:۱۹:۰۶
آقای دکتر توکلی، با سلام لطفا در مورد مبالغ قرارداد باشگاههای فوتبال که میلیاردی هستند پیگیری کنید. باشگاه ها فوتبال عملا دولتی هستند و مبالغ هنگفت در حد میلیارد تومان برای بازیکنان و مربیان خرج می شود.
باشگاه ها خصوصی شود مانند همه دنیا. هر چه درامد داشتند خرج خودشان کنند اما از بیت المال خرج کردن درست نیست. (3853164) (alef-13)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۴:۲۸:۲۹
نبود مجازات های سنگین نظیر اعدام وحبس ابد وهم چنین طولانی بودن رسیدگی به تخلفات باعث گستاخی وغارتگری عده زیادی شده است مجلس مجازات های باز دارنده عملی وضع کند سازماندهای نظارتی کشور پوشالی و ادارات بازرسی وحراست سازمان ها بله قربان گوی مدیراندکه می دانید به چه علتیدهنه با هم می خورند والاداگر هر کسی وهر ارگانی وظیفه خویش را درست انجام می داد این همه فساد معنا ندارد (3853174) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۶:۱۳:۳۳
متاسفانه دلسوزان جایگاهی ندارند (3853297) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۶:۲۳:۴۲
شما را به خدا قسم میدهیم که نگذارید این مسئله ی فجیع و ظلم بین و آشکار نیز همانند اغلب ظلم های مدعیان در دیگر دولت ها ( از دولت به اصطلاح سازندگی تا دولت دهم ) لوث و به فراموشی سپرده شود .

جناب توکلی عزیز ؛ شما و آقای شریعتمداری عزیز و همراهان صادقتان بعنوان پرچمدار مبارزه با فساد اقتصادی و حرامخواری و ویژه خواری و سهم خواهی و برادر بازی و اشرافیت ، مسئولیتی دوچندان دارید .

به خاطر خدا نگذارید با تدبیر فریبکارانه و ترفندهای وقیحانه و بازی با عبارات و کلمات و واژه ها ، تظلمات و مفسده های بی شرمانه را مخفی و ماستمالی کنند .

همواره دعا گویتان هستیم . (3853314) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۷:۱۰:۲۷
آخه جناب توکلی، من به عنوان احد کوچکی از آحاد ملت بزرگ ایران از جنابعالی به خاطر پیگیری عدالت و حقوق مردم سپاسگزارم. در عین حال گله کوچکی هم دارم که مطرح می کنم.
اولا هفت میلیون از پنجاه و هفت میلیون عددی نیست. ثانیا جنابعالی ظاهرا با استرداد هفت میلیون قانع شدید و مسئله را به نمایندگی از ملت پیگیری نکردید تا اینکه آقای جهانگیری پیگیری کرد. ثالثا آیا بنظر جنابعالی آیا گفتن و نشستن و گله از اینکه گوش شنوا نبوده یا نیست کافیست؟! (3853366) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۸:۲۷:۵۸
چقدر زود پولهای کثیف خودشون رو در رفتار دختر این بابا ظاهر کردند واقعا عجیبه که دختره پررو رو از مجلس اخراج نمیکنن ترحم بر پلنگ تیز دندان ستم کاری بود بر گوسفندان (3853518) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۸:۵۱:۴۰
ای کاش نسبت به حقوق این توپ بازها( فوتبالیستها!!) هم کسی توجه میکرد. این توپ بازها حقوق های فوق نجومی میگیرند. مردم باید تماشای فوتبال را تحریم کنند چراکه فوتبال اگر هوادار نداشته باشد خود به خود منحل میشودمگر اینکه مسئولان فوتبال را اصلاح کنند. (3853582) (alef-13)
 
اشتری
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۹:۲۷:۴۰
با سپاس و تشکر از جناب اقای دکتر توکلی ارجمند. نبود قوانین روشن و بازدارنده بستر مناسبی را به ایجاد فساد و ناهنجاری های اجتماعی فراهم نموده و هرازگاهی در لایه های جامعه خودنمایی میکند متاسفانه بعد از انتشار یک فساد در گوشه ای از بدنه جامعه مدتی بعد ان به فراموشی سپرده میشود که نمونه بارز انرا بارها شاهد بوده ایم........... (3853679) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۹:۳۶:۲۰
توسعه دموکراسی باعث کاهش فساد می شود. (3853698) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۹:۵۱:۱۳
چهار چیز است که اگر حکومتی نداشته باشد قطعا ساقط می شود
.نظارت و نقد پذیری
پاسخگویی و شفافیت
اگر نظارت بر تمام نهادها و ارگانها و مسئولین نظام باشد و تمام مسئولین نظام قابل نقد شدن باشد و همه ی مسئولین پاسخگو باشند و با شفافیت به مردم گزارش عملکرد بدهند فساد در آن حکومت بشدت کاهش می یابد (3853739) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۱:۰۶:۲۹
مشکل از چند نفر نیست بلکه فساد بصورت سیستمیک و خزنده در کشور گسترده شده است. (3853928) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۱:۵۷:۳۰
روزی که شنیدم مدیر بلند پایه ای که در دولت اسبق وزیر کار و بعدا وزیر اقتصاد بود، ماهانه ۳۵ میلیون حقوق و مزایا می‌گیرد که البته بعد معلوم شد ۵۷ میلیون بوده است، به معاونش در مجلس گفتم به رئیس خودت بگو دست از این کار بکشد.
آقای توکلی بالاخره تکلیف را با خودتان روشن کنید.می خواهید طوری مخاظبان را راهنمایی کنید که فرد مورد نظر را بشناسند یانه؟ (3854019) (alef-13)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۲:۴۸:۲۳
تاوقتی فهم حق مالکیت درادارات دولتی برقراراست ،یعنی حقوق نفتی ها بیشترازبقیه ، امکانات وام برای بانکی ها وبقیه ...شمایدانید هرکس دستش بازباشد بیشتر برخواهد داشت وحتی به عنوان حق این راقانونی تر هم خواهند کرد.وطبقات ضعیف مثلا یک بنا آیاازاین امکانات برخوداراست؟ (3854090) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۳:۰۱:۴۴
بدون مجزات مشکل حقو قهوی نجومی حل نمی شود و نشده است (3854121) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۳:۴۲:۰۱
یکی از دوستان من از بانک 170میلیون وام گرفته حالا بگذریم از سود وحشتناک بلوکه شدن20میلیون پولش بدون سود اقای محترم ریس شعبه 17میلیونش را به عنوان شرینی و حق العمل برداشته کجای کاری بردارمن!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3854165) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۳:۵۰:۴۳
جناب توکلی فکر نمی کنید ده روز برای این که دولت جوانب این تخلف را بر رسی کند وبا مورد مورد نظر شما برخورد کند مدت کمی بود وبهتر بود کمی بیشتر صبر می کردید یا فرصت مجدد یا اخطار می دادید واگر برخورد نمی شد آنوقت افشا می کردید متاسفانه شخصا حرکت شما را در جهت ضربه به دولت می دانم !! (3854185) (alef-13)
 
شاهد زنده
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۰:۰۹:۰۶
برای بازسازی و تعمیرات کارگاه تولیدام از بانک 50 ملیون وام گرفتم شاید باور نکنید برای موافقت با این وام 5 ملیون به اقای رئیس بانک مربوطه پول شیرینی دادم!!!!!! (3854213) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۱:۴۰:۳۰
-- ميگم حالا كه خدا كمك كرد ، شانس ت هم بلند بود و معجزه هم شد ،و موفق به دريافت اين وام
مفت و مسلم ٥٠ ميليوني شدي ... حالا به شكرانه اين بخت پيروز ،يك پنج ميلون ناقابل ... يك شريني ناقابل ...
-- شيريني ؟ ... شيريني كدومه رئيس جان ، ... اين پول هم براي من و هم براي شما از زهر مار
كه چي عرض كنم ، از زهر هـلاهل، بدتر و تلخ تر ... هه ! هه ! ... شيريني ... شيريني .. !! خدا
پدرت بيامرزه !!! (3854734) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۰:۲۹:۳۸
جناب توکلی اکنون که اراده افشای فساد مدیران فاسد را دارید !لطفا پیگیری و افشا کنید چه کسانی حامی مدیرکل مخلوع پدیده شاندیز بوده انده وازچه کانالهایی حمایت مالی می شدند (3854235) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۳:۳۲:۵۲
از میزان کامنت ها و مثبت ها در این خبر معلوم میشود که فساد چقدر برای طرفداران اصلاحات وقتی که از خودشان باشد مهم است کافی بود بجای صفدر حسینی اسم یکی از مدیران دولت قبل را مینوشتید تا ببینید اینجا در کامنت ها چه بلوایی میشود،با دستمال کثیف آلودگی را نمیتوان پاک کرد. (3854373) (alef-13)
 
K
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۸:۳۵:۲۸
در همه دنیا مرتبا افراد مختلف جهت مناصب مختلف نظیر ریاست جمهوری وارد عالم سیاست شده و هیچ توتمی از انها ساخته نمی شود...همه نزد افکار عمومی یک فرد معمولی اجرایی هستند و از انها بزرگنمایی نمی شود....همین روال معمول یعنی اینکه تمام افراد البته افراد دارای شایستگی،مهارت و توانمندی قابلیت عرضه خود به عالم سیاست را داشته وفعالیتی اجرایی (_نه سیاست گذارانه)در قالب ساختاری نه سلیقه ای که مبتنی بر عقلانیت کلان (استفاده از کار گروههای دانشگاهی و استراتژیست های محقق دانشگاهی)و در راستای مصالح ملی تعیین شده دارند ،موجب استفاده از تمام استعدادهای جامعه شده و مناصب اجرایی در دست تعدادی محدود نمی گردد....و البته اینکه عمدتا در کشورهای در حال توسعه مشاهده میشود و افراد را بعد از قرار گرفتن در یک سمت اجرایی به یک تابو و یک شخصیت تافته جدا بافته تبدیل میکنند امری اشتباه و موجبات سو استفاده افراد ووارد کردن خاندان و فامیل ام افراد اجرایی به داخل ساختار اجرایی کشور می گردد....رییس جمهور هم یک مدیر اجرایی است و یک مدیر اجرایی ارشد ...اینکه افراد را انقدر بزرگ کنیم که افراد خودشان باورشان بشود پس اختیار هر کاری را دارند مختص کشورهای در حال توسعه بخصوص منطقه ماست....لذا اینقدر به افراد تکیه نکنید بیایید ساختار سیاست گذاری کشور و اسکلت سیاسی و بزرگراه اجرایی و استراتژی کشور و نظارت سیستماتیک را جهت کنترل عوامل اجرایی با تکیه با توانمندی های دانشگاهی و علمی ایجاد کنیم انوقت حتی بدترین فرد اجرایی هم قادر نخواهد بود با سیاست های فردی تغییرات منفی اساسی در سیستم هدایت کشور ایجاد نماید...همه عوامل اجرایی موظف به حرکت در چارچوب و اسکلت طراحی شده مبتنی بر علوم و سیاست گزاری اکادمیک و مصالح ملی خواهند بود همه دنیا اینگونه البته کشورهای توسعه یافته ...این روند مانع فساد اداری نیز خواهد بود (3854485) (alef-13)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۸:۴۰:۳۷
برای ملت تبعیض در حقوق و. فرصتها معضل و درد اور است (3854491) (alef-13)
 
یک مسلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۹:۴۵:۰۹
واقعا برای مردم روشن شد که هیچکس قصد برخورد با فیش های آنچنانی را ندارد مگر طبق قانون نباید بالاترین دریافتی از7برابر حداقل بیشتر نباشد دولت چرا خودش نقض قانون میکند ما مسلمانیم وباید در برابر قانون برابر باشیم این استثنائات چیه که مردم را از همه چیز بیزار ودلسرد میکند هرکس در هر کجا که توانسته غارت کرده از چین کمونیست یاد بگیرید که متخلفان را اعدام کرد وتوانست کاری کند که با جمعیت یک ونیم میلیاردی جرم به حد اقل برسد واعتماد مردم به دولتمردان بالا برود (3854564) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۹:۵۲:۳۰
برادر عزیز سالهای زیادی است که کارمندان دولت , خبر حقوق بالای مدیران خود را داد میزدند ولی گوش شنوایی , کلا مردم از سیاستمداران سالها جلوترند معمولا آنها چیزی را میگویند که عامه مردم مدتها قبل آنرا بیان کرده اند. مثل هزار فامیل که بر اقتصاد مملکت چنبره زده , مثل فامیل بازی در پستهای دولتی , مثل رانت خواری کلان نزدیکان مسئولین مثل رواج دروغگویی , و ........ صدها مورد دیگر که کسی اهمیتی به آن نمیدهد مگر در هنگام بازیهای سیاسی که میخواهند علیه رقیب استفاده کنند. برادر عزیز قریب به اکثر مسئولین از تمام جناحهای سیاسی در امتحانات مختلف مردود شده اند و این مشکل اساسی است. (3854580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۹:۵۴:۴۳
آقای توکلی فعالیت تعاونی های نهادها که تحت عنوان تأمین معیشت کارکنان ایجاد شده است بجای تعاونی مصرف و مسکن به بانکداری و هلدینگ داری و فروشگاههای مگامال کشیده شده است و با توجه به عدم امکان نظارت به ریخت و پاش های این تعاونی ها مدیران بانک ها و بیمه های دولتی نیز با اطلاع از تراکنش های مدیران تعاونی های مذکور خود را محق به دریافت حقوق نجومی دانستند و با استفاده از حفره های قانونی مبادرت به اینکار نمودند.
پیشنهاد میشود که تعاونی های نهادها محدود به مسکن و مصرف شوند و سهام تعاونی های فعال کنونی به اعضاء واگذار شود و تعاونی های مذکور موظف باشند سهام خود را در بورس یا فرابورس عرضه کنند تا اقشار مختلف بتوانند در این تعاونی ها سهیم باشند. (3854582) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۰:۰۲:۲۰
ضمن تشكر از جناب توكلي لطف كنيد موضوع پول كلان وغير واقعي ورانتهاي موجود در فوتبال رانيز برملاكنيد (3854590) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۱:۳۴:۱۱
دوستان اگر یک بازیکن فوتبال برای یکسال قرارداد یک میلیارد و دویست میلیون تومان با یک باشگاه دولتی ببندد یعنی ماهی 120 میلیون زیاد نگرفته است اما اگر یک مدیر کارآمد که مسیولیت دارد در ضمن سالها درس خوانده و تحصیل کرده است 25 میلیون بگیرد زیاد است. !!! این بحث تا زمانی که سیاسی است و اینگونه با هدف گرفتن یک دولت مطرح میشود به جایی نمی رسد (3854720) (alef-13)
 
م ل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۲:۲۲:۳۶
ما چقدر بدبخت هستیم که دختر این اقا برا مملکت قانون تعیین می کند (3854792) (alef-13)
 
عاشق ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۳:۱۴:۴۹
با سلام اقای توکلی لطفا در خصوص برج دارها نیز افشاگری کنید از کجا اورده اند .
- نجومی بگیرها
- برج دار
- رشوه بگیرها
- زمین خوارها
- رانت خوارها
- اقا زاده ها
- مالیات نده ها
- قانون نویسان نا متعادل خود بین نویس ( یعنی انهایی که فقط به نفع خودشان قانون کشور را عوض می کنند ) (3854903) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۵:۲۵:۵۹
آقای توکلی کارانه های پزشکان را بچسبید .
به خدا در ماه صدها و بلکه هزارها میلیارد تومان می شود!!!!!!!!! (3855143) (alef-13)
 
علیرضا
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۷:۰۳:۰۳
آقای روحانی - دستت درد نکنه واقعآ دستت درد نکنه با مدرک افشا گری میشه سخنگوی دولتت میاد ماله کشی میکنه - همینطوری میخواهی در انتخابات برنده بشی ؟ گر چه در صورت ترمیم کابینه اونها هم از همین قماشند (3855343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۰۸:۱۵
آدرس کانال رو بزارید ما هم عضو بشیم (3855505) (alef-13)
 
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۳:۳۰:۲۰
همیشه آقای توکلی را دوست داشته و دارم. می توانستند با مطهری در مجلس ذوج کاری خوب و توانمندی باشند. حیف که به ایشان جفا شد. البته ایشان بدون مجلس هم انسان توانمند و جسوری هستند. دلسوزی آگاهانه دارند. امیدوارم خداوند به ایشان قوت و طول عمر با عزت عنایت کند. دورود خدا بر این مرد پاک و توفیق روز افزون رفیق راهشان باد. (3859620) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.