توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506812
رژیم صهیونیستی با واردات پوشاک و لوازم چوبی از غزه موافقت کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
\س از گذشت حدود ۱۰ سال از محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی، این رژیم برای نخستین بار اجازه صادرات پوشاک و تولیدات چوبی از غزه به بازارهای اسرائیلی را داد.

به گزارش ایسنا، به نقل ازخبرگزاری فرانسه، کمیته هماهنگی کالاها در گذرگاه‌های اراضی اشغالی با نوار غزه اعلام کرد که برای نخستین بار از سال ۲۰۰۷ میلادی، اجازه واردات پوشاک و وسایل چوبی از غزه به بازارهای اسرائیلی داده شده است.

رائد فتوح، رئیس کمیته هماهنگ کننده ورود کالا به نوارغزه وابسته به وزارت اقتصاد در دولت توافق ملی فلسطین خاطر نشان کرد که نخستین محموله پوشاک روز سه‌شنبه از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی صادر شد.

رائد فتوح در ادامه افزود: روز سه شنبه همچنین مجوز صادرات تولیدات چوبی(مبلمان) از نوار غزه به اراضی اشغالی داده شد.

رژیم صهیونیستی تحریم‌های سختی علیه نوار غزه از زمان روی کار آمدن جنبش حماس از نیمه سال۲۰۰۷ میلادی و طرد آن‌ها توسط جنبش فتح تحت رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از درگیری‌های خونین اعمال کرد.

شرایط انسانی و اقتصادی در نوار غزه به ویژه به دلیل تحریم اسرائیل وخیم است و رژیم صهیونیستی سه جنگ ویرانگر علیه غزه بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ میلادی به راه انداخت.

۴۵ درصد ساکنان غزه بیکار هستند و بیش از یک سوم ساکنانش به کمک‌رسانی نیاز دارند.

طی سال ۲۰۱۵ میلادی مقامات رژیم صهیونیستی برای نخستین بار اجازه وارد کردن گوجه فرنگی و بادمجان به طور مستقیم از نوارغزه به بازارهای اسرائیلی را دادند.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + غزه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.