نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286411
ملاک در تشخیص بازی کردن در زمین دشمن چیست؟
بخش تعاملی االف - یاسر امیدی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴
این روزها به خصوص بعد از توافق وین همانند توافق ژنو و بیانیه لوزان، برخی افراد حرف ها و بحث هایی را در رسانه ها مطرح می کنند مبنی بر اینکه: چون اسرائیل وعربستان و بعضی دول منطقه از توافق هسته ای وین ناراحتند پس این توافق،توافق خوبی است و مطلقا" نباید آنرا نقد کرد چون در اینصورت متهم به هم سویی با دشمنان (اسرائیل و عربستان) می شوند.

در پاسخ به این افراد باید گفت:اولا"طبق گفته های حضرت امام خمینی (ره) در صحیفه نور و سخنان گرانقدر رهبرانقلاب ملاک هم سویی با دشمنان،تعریف دشمن از شماست،که این تعریف، بارها از سوی دشمنان قسم خورده امام و انقلاب از اصلاح طلبان در مجلس ششم،در فتنه۸۸، در فتنه۷۸ و در موارد دیگر مطرح شده است که جمله معروف بوش و نتانیاهو که گفته بودند: اصلاح طلبان خط مقدم آمریکا در ایران و سرمایه اسرائیل هستند گویای همین امر است،حال برای روشن شدن این حرف، ذکر ۲ نکته زیر الزامی است.

اولا"اگر این افراد راست میگویند که دلواپسان و منتقدان دلسوز تیم هسته ای کشورمان که با ذکر دلایل متقن نقد خود را بیان می کنند، تا به حال شده است که نتانیاهو یا اوباما و یا سایر دشمنان قسم خورده از آنان حمایت لفظی و یا عملی بکنند؟ خیر هیچگاه این اتفاق نیفتاده، بلکه اتفاقا" آنان از منتقدان هسته ای بیشتر متنفرند و بارها ترس خود را از آنها با نسبت دادن القاب و عناوینی چون: تندروهای ایران اگر سر کار بیایند وضعیت ما در منطقه بدتر می شود و... ابراز داشته اند، پس کسی نمی تواند بگوید که منتقدان هسته ای با اسرائیل هم نوا شده اند.

ثانیا" در زمان مبارزات علیه رژیم طاغوت هم کمونیست ها شرکت داشتند، هم مجاهدین خلق، هم طرفداران امام خمینی(ره)، آیا این بدان معنا بود که طرفداران امام با کمونیستها یک هدف را دنبال می کردند و دستشان در یک کاسه بود،خیر ابدا" اینچنین نبود، چون امام هدفش از سرنگونی شاه، برقراری حکومت اسلامی بود اما کمونیستها هدفشان از سرنگونی شاه،برقراری حکومت ضدجمهوری اسلامی وسرکار آوردن یک حکومت کمونیستی هم سو با شوروی بود پس نمیتوان گفت: کمونیست ها با طرفداران امام چون هر دو ضد حکومت شاه بودند پس دستشان در یک کاسه بود.

امروز هم اگر منتقدان هسته ای دولت،منتقد توافق وین هستند بدین معنا نیست که همسو با اسرائیل اند بلکه آنان معتقدند که میتوانستیم امتیازات بیشتری در مذاکرات بگیریم و این حرف را از روی منطق میزنند نه توهم، اما اسرائیل برعکس منتقدان داخلی ایران، معتقد هست که کشورهای ۱+۵ می توانستند امتیازات بیشتری از ایران بگیرند و حتی از آن هم بیشتر بهتر است به جای مذاکره با ایران، آمریکا با حمله نظامی با ایران برخورد کند و خیال اسرائیل را راحت کند، پس باز هم میگویم اساسا" نمی توان گفت منتقدان داخلی تیم هسته ای با اسرائیل هم نوا شده اند.
 
کلمات کلیدی : یاسرامیدی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۳:۱۲:۲۴
سبک زندگی اسلامی جامعه را در مقابل جنگ نرم دشمن، بیمه می‌کند. (3652277) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.