توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485014
راز داشتن ران های چاق چیست؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
محققان دانمارکی طی تحقیقی اعلام کردند، مردان و زنانی كه اندازه دور ران آن ها بیش از 60 سانتی ‌متر باشد، كمتر در معرض بیماری ‌های قلبی و مرگ زودرس قرار دارند.

به گزارش تبیان، در این تحقیق حدود 300 هزار نفر زن و مرد برای نزدیك به 10 سال مورد بررسی قرار گرفتند.در گزارش این تیم تحقیقاتی آمده است كه حتی وقتی عواملی مانند كلسترول و چربی خون بالا و کشیدن سیگار در فرد وجود داشته باشند، رابطه میان ران‌ های چاق و سلامت قلبی افراد، همانگونه است كه عنوان شده، یعنی هر چه ران پای افراد چاق ‌تر باشد، میزان سلامت قلبی آنان بیشتر است.

محققان دانماركی می ‌گویند: افرادی كه ران لاغری دارند، به اندازه كافی عضله ندارند تا به‌ صورت مناسب به هورمون انسولین پاسخ دهند، لذا انسولین خطر بروز دیابت را بالا می ‌برد و باعث بیماری ‌های قلبی می ‌شود.[راز داشتن ران های چاق چیست؟]  با این حال، نتایج این تحقیق از نظر برخی كارشناسان مورد شک و تردید است. آن ها می ‌گویند این تحقیق باید به ‌وسیله آزمایش‌ های علمی بیشتری تایید شود.

مردان و زنانی كه اندازه دور ران آن ها بیش از 60 سانتی ‌متر باشد، كمتر در معرض بیماری ‌های قلبی و مرگ زودرس قرار دارند.

كارشناسان منتقد هم می‌ گویند: هنوز زود است كه برای مقابله با بیماری‌ های قلبی، در رژیم غذایی چنین بازنگری اساسی ‌ای شود(یعنی نباید به افراد گفت بیشتر بخورند تا ران شان چاق تر شود).

اما بیشتر آنان بر این نكته تاكید دارند كه ران ‌های لاغر، نشانه ی خطر بروز بیماری در افراد است.
 
کلمات کلیدی : چاقی + بیماری قلبی + مرگ زودرس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.