نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435316
مستمری بازنشستگان پیش از موعد براساس دو سال آخر پرداخت حق بیمه محاسبه می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶
مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به مواد الحاقی به لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کرد مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد براساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه و با احتساب سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به مواد الحاقی لایحه برنامه ششم و الحاقی بند ب ماده ۱۳ این لایحه سازمان تامین اجتماعی را موظف کردند، در اجرای تعهد ایجاد شده در تبصره ۲ قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (مصوب ۵/ ۶/ ۱۳۸۶) که حقوق بازنشستگی و نیز کثور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرمان نسبت به ایام سنوات ارفاغی را به ماخذ اشتغال و ضریب ۱/۱، ‌دریافت نموده است و منطبق بر تعهدات بیمه ای (ماده ۷۷ قانون تامین اجتماعی و تبصره ذیل آن)، مستمری بازنشستگان مشمول قانون مذکور را براساس آخرین ۲۴ ماه پرداخت حق بیمه و با احتساب سنوات ارفاغی (در صورت نرسیدن به حد مذکور آخرین دو سال پرداخت بیمه) از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت کند.

براساس تبصریه ذیل این بند نیز سازمان و برنامه و بودجه کشور نیز موظف شد اعتبارات آن گروه از دستگاه های اجرایی مشمول قانون فوق الشاره (تبصره ۱)، که سهم سازمان تامین اجتماعی بابت مابه التفاوت حقوق سنوات ارفاقی ( تبصره ۲) را به صورت کامل پرداخت ننموده‌اند را تعهد و در بودجه سنواتی کشور پیش بینی و پرداخت نماید.

همچنین شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی  غیر دولتی  موضوع تبصره ۳ قانون مذکور نیز با استفاده از منابع داخلی خود مشمول این حکم (پرداخت ما به التفاوت حقوق سنوات ارفاقی) می باشند.
 
کلمات کلیدی : بازنشسته + حقوق بازنشستگان + مستمری بازنشستگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۳:۱۵:۰۳
بالاخره تکلیف ما رو روشن کنید بازنشستگی پیش از موعد برای کارمند رسمی امکان پذیر هست یا نه و اگر هست چرا به ما میگن نمیشه (4117850) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.