نظر منتشر شده
۱۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175513
احمدی‌نژاد،خوئینی‌ها،خاتمی،‌‌هاشمی ‌‌و... مخاطب سخنان رهبری
بخش داخلی الف، 20 دی 91
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۱
رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌روز گذشته در دیدار مردم قم با ایشان در خصوص مطرح شدن کلیدواژه جدید «انتخابات آزاد» توسط برخی چهره‌های سیاسی با تاکید بر اینکه ذهن دشمنان انقلاب بر انتخابات خردادماه ۹۲ متمرکز شده است، با انتقاد از برخی چهره‌های سیاسی که بطور مکرر می‌گویند انتخابات باید آزاد برگزار شود، فرمودند: «معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد، مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟ در کدام کشور انتخابات از ایران آزادتر است؟ مراقب باشید این حرفهای شما مردم را از انتخابات مأیوس نکند.»

رهبر انقلاب به اشخاصی که خواسته یا ناخواسته در این چارچوب حرکت می‌کنند تأکید کردند:«همه، حتی کسانی که ممکن است از سردلسوزی درباره انتخابات توصیه‌های عمومی‌کنند حواسشان باشد که به این مقصود دشمن کمک نکنند، مبادا دچار غفلت شوید و جدول مورد نظر دشمن را پر کنید.»

گفتنی است کلیدواژه انتخابات آزاد که تحلیلگران سیاسی آن را به طور بالقوه کلیدواژه فتنه آینده می‌دانند، اخیرا علاوه بر انعکاس در رسانه‌های ضدانقلاب و گروه‌های خارج‌نشین، از سوی چند گروه داخلی نیز به طور پررنگ مورد استفاده قرار گرفته است؛

محمد خاتمی ‌رئیس جمهور دولت اصلاحات اخیرا چند بار ادعا کرده که مطلوب این است که یک «انتخابات آزاد» و واقعاً اطمینان‌ بخشی برگزار شود که مردم بتوانند «آزادانه» انتخاب کنند.

او در جای دیگری ‌بر ضرورت برگزاری «انتخابات آزاد» تأکید کرده و می‌گوید: اگر «انتخابات آزاد» برگزار شود و نقدها هم بشود، مردم انتخاب می‌کنند و مسئولیت انتخاب خود را نیز می‌پذیرند و اگر انتخابشان درست نبود، هزینه آن را هم می‌دهند و ۴ سال بعد فرد دیگری را انتخاب می‌کنند.

رئیس دولت اصلاحات در روزهای اخیر هم ‌گفته است: "با این روندی که هست، فقط یک راه وجود دارد؛ اینکه نظام رویکردش را عوض کند و آن‌را در «انتخابات آزاد» و «سالم» و فراگیر نشان دهد".

محمد موسوی‌خوئینی‌ها‌ دبیرکل مجمع روحانیون‌‌ نیز پیش‌تر در دیدار ‌اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی‌دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با بیان اینکه "اگر انتخابات آزاد در کار باشد، می‌توان به آن فکر کرد"، گفته بود: باید شخصیت‌هایی مثل آقای مهندس موسوی و جناب آقای کروبی بتوانند در صحنه انتخابات حاضر شوند اما اگر قرار باشد از میان نامزدهای انتخابات و حامیانشان یکی به کرسی ریاست جمهوری برسد و دیگران یا در حبس باشند یا در حصر، این معنای «انتخابات آزاد» نبوده و قابل قبول نیست.

موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات نیز مدعی شده که الفبای انتخابات آزاد این است که باید عرصه برای انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان باز باشد.

موسوی لاری در بخشی از سخنان خود با اشاره به این‌ که «انتخابات آزاد» پیچیده‌ نیست، تصریح کرد: اولین شرطی که «انتخابات آزاد» دارد، این است که انتخاب کننده بتواند بین سلیقه‌ها و افراد مختلف یکی را انتخاب کند. به گفته وی، الفبای انتخابات آزاد این است که باید عرصه برای انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان باز باشد.

اکبر ‌هاشمی‌ رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز اخیرا گفته است: برگزاری «انتخابات آزاد»، شفاف و منطبق بر قانون اساسی می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات کشور را حل کرده و علاوه بر افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجی کشور را در بسیاری از زمینه‌ها خلع سلاح و مأیوس کند.

هاشمي رفسنجانی همچنین در تيرماه امسال در ديدار جمعي از اعضاي انجمن فرهنگ و سياست دانشجويان دانشگاه شيراز، همين مواضع را بيان و عنوان کرده بود: «برگزاري قانوني، شفاف و آزادانه همه مراحل انتخابات آينده رياست جمهوري، اعتماد و اميد را بيش از پيش در عرصه عمومي، گروه‌ها و نيروهاي وفادار به انقلاب و قانون اساسي جاري خواهد ساخت و از اين طريق مي‌توان اميدوار بود تا دشمنان نظام اسلامي در رسيدن به اهداف پليد خود ناکام گردند.»

اما آخرین گروهی که از انتخابات آزاد سخن گفته، دولتی ها هستند. احمدی‌نژاد به عنوان سخنگوی یک جریان خاص در دولت اخیرا گفته است: «اصل بر رأي مردم است. انتخابات آزاد، حق مردم است؛ هم اصالت دارد، هم ضرورت دارد و هم اهميت دارد. در اينكه بخواهند برخلاف قانون اساسي، صلاحيت‌هاي رئيس جمهور را ببندند به نظر عده‌اي كه ملت هيچ حقي به آنها نداده است.»

البته واژه «آزادی» اخیرا بسیار از سوی رئیس‌جمهور استفاده می‌شود. مثلا در در اولين همايش قوه‌ مجريه در حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران؛ احمدی‌نژاد حدود ۴۵ بار واژه آزادی را به کار برد. این در حالی است که اوایل دولت نهم، بیشتر واژه‌های کاهش سود بانکی، مافیای نفت، بنگاه‌های زودبازده، غارتگران بیت‌المال، دانشگاه آزاد، توزیع عادلانه ثروت و ... از سوی وی به کار می‌رفت.
 
افشاریان
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۲۹:۳۴
امیدوارم نظام نظر دلسوزان انقلاب و مردم را هم در نظر بگیرد و نمایندگان مورد نظر مردم رد صلاحیت نگردند.در اینصورت انتخاباتی بسیار گرم و با حضور حداکثری مردم خواهیم داشت. (1080579) (alef-2)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۳:۴۷
البته انشالله در انتخابات خبری از فتنه گران وساکتین نباشد انتخابات گرم ودلچسبی خوواهد بود ....البته من فکر می کنم این انتخابات سالم ترین باشه چون چون بر خلاف قبلی ها دکتر احمدی نژاد که اهل حلال وحرام و قیامته آخرتشو برای هیچ نفروشه چه برسه که با دشمنان بشینه فتنه رنگی طراحی کنه که مملکتو بفروشه....خواهید دید دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد سر بلاند از این آ مون بیرون خواهد آمد و دل رهبری را شاد می کند.
زنده باد مهجزه هزاره سوم احمدی نژاد/رجایی دوم/خادم رهبر وملت (1081018) (alef-13)
 
داش غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۳۱:۱۹
اگه رد صلاحیت هم نشن که خودتون میدونین عاقبت چی میشه (1081086) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۵۱:۰۰
چرا ما در هر انتخاباتی نگران رد صلاحیت ها هستیم؟
چرا فرد خیر خواه و آزاده ای مانند مطهری باید رد صلاحیت شود؟ (1081603) (alef-13)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۸:۴۲:۰۴
نظر خوبيه ولي من عطش عجيبي به قدرت مي بينم.
چه ضمانتي هست كه دوباره ادعاي تقلب را نبينيم (1081629) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۰:۵۳
بله روی سخن آقا همه هستند غیر از شما . (1080581) (alef-2)
 
سرباز وطن
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۳۲:۵۸
الف تافته جدا بافته است
متاسفانه هر مطلبی می نویسه هر توهینی میگه و جالبتر دنبال مقصر میگرده.
کی بود کی بود الف نبود (1080937) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۸:۱۶
احسنت به شما "این الفی ها گوی سبقت را از ضد انقلاب و منافق گرفتند .....این الفی ها و توکلی (بی سواد) و مطهری (دورو ) و نادران (هواشناس) واین خاندان هاشمی تمام توان و شتاب دولت خدمت گذار دکتر احمدی نژاد را گرفتند....نمونش همین طراحی فتنه ارزی در ماه گذشته علیه دولت ...یا جلوگیری از طرح عظیم هدفمندی که با عٍث رونق اقتصادی فراوان شده و این حضرات چشم دیدن این موفقیت را در دولت احمدی نژاد ندارند می ترسند اسطوره شود ودیگر کسی تره هم براشون خورد نکند....ای کاش کمی از حرف های رهبری رو به خود بگیرید واصلاح شوید (1081011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۰۱:۱۳
روي سخن با كساني است كه شبهه آزاد نبودن انتخابات را ايجاد كرده اند. كساني كه قبل از زمان انتخابات، خط و نشان مي كشند كه فلان و بهمان رد صلاحيت نمي شوند. (1081180) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۹:۰۵:۳۶
بله آفای توکلی تمام هواسشان به سخنان آقاست!!!!! (1081643) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۵:۴۳
من فکر می کنم همه ی بزرگوارانی که اسمشان را آوردید از روی حسن نیت این مسئله را مطرح می کنند و فقط از این بابت نگرانی دارند (1080591) (alef-2)
 
رفیع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۰۴:۰۲
لطفا فرمایشات مقام معظم رهبری را یک بار دیگر مطالع بفرمایید:

«همه، حتی کسانی که ممکن است از سردلسوزی درباره انتخابات توصیه‌های عمومی‌کنند
حواسشان باشد که به این مقصود دشمن کمک نکنند،
مبادا دچار غفلت شوید و جدول مورد نظر دشمن را پر کنید

«معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد،
مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟
در کدام کشور انتخابات از ایران آزادتر است؟

مراقب باشید این حرفهای شما مردم را از انتخابات مأیوس نکند.» (1080982) (alef-13)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۸:۰۶
به نظر من صحبت از انتخابات آزاد نه تنها هیچ مشکلی ندارد بلکه به ارتقاء مرد سالاری در کشور کمک می کند.
درست است که مقام معظم رهبری با طرح مسئله انتخابات آزاد مخالفت کرده اند ولی همان گونه که در مقاله هفته پیشتان مطرح کرده بودید مطرح کردن مسائل متفاوت با نظرات رهبری کفر محسوب نشده و می توان به بیان آن پرداخت.
به نظر شخصی من انتخابات آزاد حق مردم می باشد و تحقق آن می تواند به مشارکت بیشتر مردم در انتخابات و پیشرفت کشور کمک زیادی نماید. (1080597) (alef-2)
 
زینب
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۲۴:۳۷
من فکر می کنم در برداشت از سخنان مقام معظم رهبری دچار سو تفاهم شدی اگر آقا از طرح این موضوع ناراحت شدند به خاطر این است که لحن آقایان هنگامی که از انتخابات آزاد صحبت می کنند به گونه ایست که گویی در انتخابات دوره یا دوره های قبل تقلبی صورت گرفته و این دشمن شاد کن است (1080925) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۵۲:۲۱
با با خوش بحالت چقدر راحت فکر میکنی دیگران حالیشون نیست وبسیار زیرکانه سعی کرده ای قلب مطلب نمائی .انتخابات اگر ازاد نبود که اکنون بطور یکنواخت مثل مصر وجاههای دیگر آقای رفسنجانی داشت حکومت میکرد .واگر انتخابات آزاد نبود که به جای خاتمی ناطق نوری از صندوقها سر در آورده بود واگر انتخابات آزاد نبود که اکنون کروبی یا موسوی رئیس جمهور بودند واگر ...ای دل غافل این طرح انتخابات آزاد همان طرح کمیته صیانت از آارا است که اتفاقا آنهم چند ماه مانده به انتخابات قبلی از حلقوم همین آقابان بیرون آمد. اصلا انتخابات وقتی آزاد است که همه به من رای بدهند .....اگر سیاست هم مثل آهنگری ونجاری وکارگری زحمت داشت هیچکس حاضر نبود کاندید شود زیرا سیاسی کاری وحرافی مالیات وشمارش ندارد اگر هم داشته باشد صورتحسابی در کار نیست. (1080965) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۵:۰۸
كجا صلاحيتها ملاحظه نميشود، كه اينجا روى اين مسائل هى تكيه بكنند، هى تكيه بكنند، هى بگويند، هى تكرار كنند و يواش يواش اين ذهنيت را به خيال خودشان در مردم به وجود بياورند كه خب، اين انتخابات فايده‌اى ندارد؟
گزيده اي از سخنان آقا براي اينكه حرفشان درست فهميده شود (1081132) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۵۸:۰۷
آقا فرشاد دقت کن که خود رهبری هم همینو گفتن :: انتخابات آزاد حق مردمه . ولی بحث اینه که مگه تا الان نبوده؟ وقتی 22 میلیون رای آقای خاتمی آورد مگه آزاد نبود؟ (1081255) (alef-13)
 
دانشجوی دکتری دانشگاه گرگان
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۵۱:۰۰
از اینکه آزادی بیان در کشورم به درجه ای رسیده است که به راحتی یک نفر می تواند نظر شخص اول کشور را نقد کند احساس خوبی دارم
اما به دوست نادیده ام اقا فرشاد عرض میکنم که نظر آقا به معنی مخالفت با آزادی انتخابات نبوده، بلکه مخالفت با طرح این مساله به شکلی بوده که اینطور القا شود که انتخابات گذشته ما آزاد نبوده. (1081424) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۵۴:۱۹
فرشاد جان ، بحث کلید واژه آینده است (1081607) (alef-13)
 
ماهور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۸:۲۲:۲۳
ها قربون پسر
اصلا كي گفته حرف ادمي زاد فصل الخطاب است
بله در انتخابات دوره گذشته جوري عمل شده كه همه به ان شك دارند
دليلي نيست اگه اقا به ان شك ندارند مثلا اقاي هاشمي هم شك نداشته باشند يا امثالهم (1081619) (alef-13)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۸:۴۶:۳۴
تفسير كلمه آزاد از بيان آن مهمتر است
آيا در اين 34 سال كه غالباً قدرت اجرايي در دست اصلاح طلبان بوده انتخابات آزاد نبوده و فقط در اين دوره كه ايشان رأي نياورده اند بحث انتخابات آزاد مطرح شده
آيا دوباره مباحث ستاد صيانت از آرا را ميبينيم (1081630) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۰:۰۹
ان را كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است (1080600) (alef-2)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۳:۴۳
خصومت هم حدی دارد؛ ایراد دم از آزادی زدن چیست!!"در اولين همايش قوه‌ مجريه در حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران؛ احمدی‌نژاد حدود ۴۵ بار واژه آزادی را به کار برد" قرار است ایشان در همایش "حقوق" از آزادی نگوید، از گسترش روز افزون زندانیان و زندانها نگوید و...از چه بگوید. دشمنی با دشمن هم حدی دارد. از آن طرف بام افتادید. نه به آن تمجیدها نه به این تخریبها. (1080603) (alef-2)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۴:۵۱
از اصل آزادی هم گذشته ، ظاهرا" با کلمه " آزادی" هم مشکل دارید !!!! (1081233) (alef-13)
 
توحید
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۵:۴۱
مردم باعث و بانی مشکلات فعلی را شخص دولت می دانند...طفره رفتن ممنوع.. (1080605) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۰۳:۵۸
خودت با خودت مشکل داری معلومه چی میگی لطفا در مورد موضوع صحبت کنید. (1080903) (alef-13)
 
توحید
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۵۳:۳۸
خیلی خیلی مشخص بود مخاطب رهبری کیا بودن ، آوردن اسم احمدی نژاد توی این جمع واقعاً خنده داره.

از نظر دوستان فقط وقتی اسم خودشون از صندوق بیرون بیاد انتخابات آزاده و بس.
از 88 تا 92 راهی نبوده که فراموش کنیم بعضی حرفا رو ، حنای دوستان دیگه رنگی نخواهد داشت. (1080624) (alef-2)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۵۷:۴۴
واقعا ربطی به رئیس جمهور نداشت. (1080896) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۵۷:۴۲
دوست عزیز به آمار نظرات یک نگاه بنداز و شرم کن . (1081175) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۰۰:۳۵
البته منظور رهبری فرق نمیکنه کی باشه چون کلی گفتن و احمدی نژاد هم صحبت انتخابات آزاد رو کرده ولی بخش دوم صحبتات رو احسنت میدم بهش و بس ... (1081258) (alef-13)
 
نويد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۵۴:۲۳
الف جان! اميدوارم مثل مطلب مربوط به آقاي عسگر اولادي 24 ساعت از ترس اينكه فيلتر نشي واسه انتشار نظراتت معطل نموني...
خواستم بگم كه بار هر كسي صحبت مي كنم نه بخاطر اينكه يه سري باصطلاح ((چهره هاي سياسي)) از انتخابات آزاد صحبت كردن از انتخابات 92 مأيوس هستن، بلكه بخاطر محقق نشدن هيچ يك از خواسته هاشون بعد از 8 سال و تورم و گروني وبيكاري و هزار بدبختي ديگه هيچ شور و شوق و اميدي به انتخابات بعدي ندارن. (1080626) (alef-2)
 
والا
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۳:۵۸:۳۳
کو گوش شنوا ؟ (1080631) (alef-7)
 
1201
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۰:۲۱
چي ميگي كو گوش شنوا؟
فك نكنم كامنت درس و حسابي و به درد بخوري اجازه چاپ داشته باشه.
الف هم قدي داره الف عزيز
درسته الف كوتاه قد ما؟ (1080825) (alef-13)
 
كاظم وحداني
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۰۱:۱۲
با سلام
آيا به نظر شما آقاي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي مخاطب سخنان رهبري نيستند؟ (1080640) (alef-7)
 
کور
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۵۴:۱۳
سایت محترم الف با سلام

میشه این جمله را معنی کنید ؟

موسوی لاری، وزیر کور دولت الاحات نیز مدعی شده که الفبای انتخابات آزاد این است که باید عرصه برای انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان باز باشد.!!!!!!!!

ممنون (1080812) (alef-13)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۵۴:۳۶
مخاطب رهبری تمام کسانی هستند که صحبت از انتخابات آزاد می کنند فارغ از هر جناح و گرایشی در واقع بوی فتنه ی جدیدی از این سو استفاده از انتخابات آزاد به مشام می رسید که امیدوارم تمام گروههای سیاسی که در چارچوب قانون حرکت می کنند علاوه بر حضور فعال در انتخابات مراقب عملکرد خود باشند و فضا را به سمت تشنج سوق ندهند و به قول رهبری پازل دشمن را تکمیل ننمایند. (1080814) (alef-13)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۴۶:۱۵
احسنت به شما (1081419) (alef-13)
 
Ali
Canada
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۴۷:۴۴
معلومه، قرار نیست الف بر علیه مطهری حرفی بزنه !! (1081535) (alef-13)
 
شیرازی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۴:۱۳
الف! اینبارهم به کاه دون زده ای وخودت خبرنداری.!
شما کوچکترازاین هستیدکه بتوانیدبااین بچه بازی ها، مرد خدایی چون احمدی نژادویک ملت راازپادراورید.
همه می دانندکه تفاوت احمدی نژادواندیشه اش ،بارفسنجانی ،تفاوت اززمین تاآسمان است. (1080654) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۱۵:۴۱
این الافراطیون (1080849) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۱۶:۳۰
براي شما همين بس كه اين مرد خدا (!!!!!...) با ايستادن در مقابل رهبر معظم انقلاب كه نائب بر حق حضرت وليعصر عج است ديگر اين القاب شايسته اش نيست...
جناب رئيس جمهور محترم بيشتر مواظب خودش و حاميانش باشد تا در انتخابات بعدي از عوامل فتنه ساز نباشند... (1080851) (alef-13)
 
طه
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۲۲:۴۰
يك خواهش از سايت الف دارم...
لطفا به طور مرتب صحبت از فتنه آينده نكنيد ، مگر قرار است بعد از هر انتخاباتي آشوبي به پا شود كه شما صحبت از فتنه مي كنيد...!!!
انتخابات سال ٨٨ بحث اش جدا است ، تمام سياسيون بايد از آن عبرت بگيرند... (1080858) (alef-13)
 
حسین
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۲:۵۹
علی ع می فرماید تعبد و دوست داشتن بیش از حدبه فردی یاچیزی ادم را کر و کور میکنه براتون متاسفم بااینکه احمدی نزاد اینهمه سوتیهای بزرگ ازخودش در میکنه بازهم ارادت خاص داری یه بار دیگه حدیث رو بخون0 (1080956) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۵۶:۵۰
ولی عملکردشون عجیب شبیه همه! (1081110) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۵۹:۵۷
این اندیشه های آقای احمدی نژاد را اگر فهمیدی چیه به ما هم بگو بفهمیم. (1081177) (alef-13)
 
دانشجوی ارشد
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۹:۰۱
الله اکبر
خدا فقط به دادمون برسه... (1080662) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۰:۱۳
احمدی روخوب نیومدی احمدی ازاین ازادی داره بخوبی استفاه میکنه تاکی عمراین ملت تموم بشه وخلاص وراحت بشن ازاین تورم وحشناک بااین سیاستهای من دراوردیش پدرمردمو دراورد (1080666) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۳۴:۲۵
برادر فکر میکنی این رفت اون یکی معجزه میکنه و تورم از حالت وحشتناکی در می آد .... کمی واقع بین باشین (1081026) (alef-13)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۱:۴۵
سخنان سران اصلاحات نشاندهنده آن است که آنان بخشی از قانون را که به نفع آنان باشد را قبول دارند و بخش ذیگر را (قبول نداشته) با دیده شک و تردید درمورد آن صحبت می کنند و نظر می دهند.روند چند ساله گذشته آنها نشان میدهد که امیدی به آنها نیست وهنوز در خصوص حضورشان در انتخابات شک وشبهه وجود دارد واگر حضور هم پیدا کنند ممکن برای عوامفریبی خود را مقید به قانون نشان دهند ولی سرانجام کارشان به جرزنی و زیر سئوال بردن انتخابات می کشد که هزینه های زیادی را برا نظام در پی خواهد داشت. (1080668) (alef-2)
 
عبدخدا
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۱:۴۶
الف!این دوایه راشنیده اید:
يَوْمَ لَا يُغْنِي عَنْهُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا وَلَا هُمْ يُنصَرُونَ ﴿۴۶﴾
روزى كه نيرنگشان به هيچ‏وجه به كارشان نيايد و حمايت نيابند (۴۶)

وَإِنَّ لِلَّذِينَ ظَلَمُوا عَذَابًا دُونَ ذَلِكَ وَلَكِنَّ أَكْثَرَهُمْ لَا يَعْلَمُونَ
و در حقيقت غير از اين [مجازات] عذابى [ديگر] براى كسانى كه ظلم كرده‏ اند خواهد بود ولى بيشترشان نمى‏دانند [كه آن عذاب چيست]
پس:دررابطه بامردان پاکی چون احمدی نژاد،اینقدرمکرنکنید.وکمی هم ازخداوآخرت بترسید (1080669) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۴۱:۳۹
متاسفم که قران می خوانی و حق را نمی دانی ، خوارج در اجرای احکام اسلام بسیار متعصب بودند . اما از فهم حکمت اسلام عاجز (1081096) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۵۰:۰۰
عمرو عاص هم قرآن را از حفظ بود. اما مکر و حیله او در استفاده از آیات و روایات در تاریخ جاودانه است.
شما که انگشت کوچیک عمروعاص هم نیستی.
پس ما رو مثل خودت ..... فرض نکن. (1081105) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۵۸:۲۶
مرد پاک سه هزار میلیاردی دیگه !! (1081256) (alef-13)
 
کویرلوت
Latvia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۲:۳۶
آقای عبد خدا!!!!!!!!!استفاده ابزاری از آیات شریفه قرآن ممنوع . لطفا سری به تفاسیر قرآن کریم بزنید تا بدانید این آیات در مورد چه کسانی است . (1081276) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۹:۳۵
احمدی شیر پاستوریزه هم نیست

اختلاس 3 هزار میلیاردی نوش جانتان. آره خیلی پاک، چون جیب ملت را پاک پاک کرده. (1081289) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۱۵:۰۲
جناب عبد خدا مطمئنی عبد خدایی؟!!!
امیدوارم جز والضآلین نباشی... (1081505) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۴۶:۴۹
این شکل استفاده کردن از قرآن دقیقا تفسیر به رای است خصوصا که آیات بالا بسیار عمومی هستند . هر کسی میتواند با استفاده از قسمتی از آیات قرآن مطالبی را بگوید که صحیح نباشد
عکس نظر این آقا را با استفاده از آیات قرآن نیز میتوان گفت
این کار صحیح نیست و الف باید این کامنت های که با آیات قرآن هستند با دقت بررسی کند و بسیاری از آنها را غیر قابل انتشار کند (1081599) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۴:۰۱
همه ما مخاطبین فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم حتی شما سایت الف (1080673) (alef-7)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۶:۴۲
1- شهروندان حق دارند كه كه روند انتخابات را رصد كرده و درباره چگونگي و آزادي يا عدم آزادي آن اظهار نظر كنند و اين حق قابل اسقاط و اعتراض نمي باشد و در مقابل حاكميت هم حق دارد از خود در مقابل اتهامات با دلايل روشن دفاع كند و پاسخ بدهد.
2- افرادكه داراي جايگاه حقوقي در حاكميت هستند؛ متعلق به هيچ شخص و يا گروهي نيستند و صرفا پاسخگوي مردم ايران هستند و بايد به حقوق و تكاليف شرعي و قانوني خود پايبند باشند .
3- امروزه شاهد يك جريان خطرناك در كشور هستيم كه خود را برتر و منزه تر از همه مي داند و بر اين تصور است كه تنها حامي رهبري است و حتي رهبري را مديون خود مي داند و هر گروه و جناح و افرادي را مخاطب خطاب رهبري مي بيند و به آنها مي تازد ؛ الا خودش كه فكر مي كند كه از چنان جايگاه برخوردار است كه هرگز مخاطب قرار نمي گيرد ؛ خطر اين جريان بسيار است و آينده حقايق را روشن خواهد كرد. (1080681) (alef-2)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۳:۱۵
جملات آخر شما بسیار ناجوانمردانه وبر خلاف اصول خبرنگاری و غیر حرفه ای نگاشته شده آنجایی که رئیس جمهور در مورد انتخابات آزاد سخن گفتند در مورد طرح انحصار طلبانه عده ای درمجلس در مورد در مورد شرایط کاندیدای ریاست جمهوری رجل سیاسی و مذهبی بودن کاندیدا سن و تحصیلات و... بود که بسیاری از اختیارات را مستقیما از مردم گرفته وآن را در اختیار مجلس ولابی های دیگر قرار می داد که الحمدالله نمایندگان هم اجازه نداند طرح باب میل انحصارگرایان به تصویب برسد ومنظور احمدی نژاد این نبود که فضای انتخابات غیر آزاد است و این فرغ دارد با اظهار نظر دیگران در مور آزادی انتخابات... (1080693) (alef-2)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۶:۲۰
سخنان این آقایان نشاندهنده آن است که تفکراتشان چقدر با سخنان حضرت آقا در تعارض است (1080696) (alef-2)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۶:۳۶
اتفاقا روی سخن مقام معظم رهبری با آقایان شریعتمداری, کعبی, رسایی و امثالهم است که اساسا حق حیاتی برای غیر همفکران خود قایل نیستند. (1080697) (alef-2)
 
حلاج
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۰:۵۲
بله آقای رییس جهمور بایدم واژه ازادی رو زیادتر از قبل بکار ببره... چون نزدیک انتخابات و.... هستیم.... (1080703) (alef-2)
 
گمنام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۳:۰۹
درانتخابات گذشته فتنه گران صحبت از کمیته صیانت از آرا وحتی حضور بازرسان خارجی را در کشور مطرح می کردند و حالا صحبت از انتخابات آزاد میکنند انگار که انتخابات آزادی تا کنون صورت نگرفته در حالی که به گفته خودشان(خاتمی وتاجزاده) امکان تقلب در انتخابات وجود نداشته است.ولی این بهانشان در نطفه خفه شد. (1080704) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۵۹:۵۲
امکان تخلف چی؟هنوز آقایون جواب ندادن چرا نزدیک انتخابات که میشه یکی از اعضای شورای بیطرف نگهبان وارد بدنه دولت میشه!میدونم منتشر نمیکنی فقط گفتم تا تو که نظراتو ویرایش میکنی ببینی. (1081113) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۰:۳۸:۵۵
اینکه انتخابات باید آزاد باشد قانون است و لزوما به معنای غیرآزاد بودن انتخابات پیشین نیست (1081473) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۶:۴۲
من معتقدم وقتی سه رئیس جمهور که جمعاً 24 سال سابقه حکومت داری دارند از آزادی انتخابات نگرانی دارند، قطعاً باید نگران بود. (1080710) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۲۰:۳۶
اگر میشد من کامنت شما رو دو بار لایک میزدم! (1080919) (alef-13)
 
داش غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۳۴:۳۵
گل گفتی اینا خودشون میدونن تو انتخابات چه کارای که نمیشه کرد (1081087) (alef-13)
 
داش غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۳۷:۴۲
بابا مردیم از این همه انتخابات آزاد به نظر حقیر انتخابات چه ازاد باشه چه اسیر .ملت کاره ای نیستند (1081090) (alef-13)
 
جعفرپناهی
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۹:۴۹:۱۷
احسنت (1081673) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۹:۲۶
در مجلس یک مرد محکم باید بگوید که آقای احمدی نژاد مردم ایران حاضرند یارانه

های پوشالی شما را پس بدهند و از دست طرح های شما نجات پیدا کنند.

احمدینژاد : نه مردم باید یارانه بگیرند تا ظهور امام زمان نزدیک تر بشود. (1080714) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۹:۲۷
شما از جانب خودت حرف بزن (1081138) (alef-13)
 
سوالگر
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۱:۵۷
که چی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! نظر شما چیه؟ (1080719) (alef-2)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۲:۴۳
این جناب سخنگوی رهروان ولایت !!!!!! است که گفته دولت میخواهد در انتخابات تقلب کند (1080720) (alef-2)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۳:۵۷
من کاری با خاتمی، هاشمی، موسوی خویینی ها و ... ندارم. احمدی نژاد خیلیم حرف درستی زده. آقای توکلی شما که حرف ستار بهشتی میشه مدافع حقوق ملتی صدات همه جارو ورمیداره کجای حرف احمدی نژاد ایراد داشت که حرفتو عوض کردی. حرف دکترم دفاع از حقوق ملته میگه اصل بر رای مردم است ایراد داره؟ یکم بصیرت داشته باش دیگه (1080724) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۸:۱۶
با سلام
یک نکته خیلی جالب وجود دارد. هر زمان که مقام معظم رهبری سخنرانی انجام می دهند، حال در هر مناسب و در هر جمعی که باشد، بلافاصله برخی افراد خاص سخنان ایشان را مصادره به مطلوب می کنند.
برای مثال اگر واقعا معظم له با آقای هاشمی رفسنجانی مشکل داشته باشند، آیا معذوریت یا خدای ناخواسته ترسی از ایشان دارند که آن را بیان نکنند؟ وقتی سخنان ایشان مخاطب واقعی خود را می شناسد، چه لزومی دارد که این همه تفسیر بر آن نوشته و منتشر شود؟
یکی از تأکیدات همیشگی ایشان حفظ وحدت، جذب حداکثری و دفع حداقلی است. چرا به این خواسته ایشان سرسوزنی توجه نمی شود؟
باور بفرمائید برخی رفتارهایی که از برخی آقایان سرمیزند مصداق عینی خوارج است.
این نمی شود که ما تنها قسمت خاصی از فرمایشات و منویات ایشان را نصب العین کرده و الباقی را کنار بگذاریم. این رفتار، رفتاری ولایتمدار و پیرو رهبری نیست. این رفتار حقیقتا نفاق انگیز است.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) انتقاد خودشان را صریحا اعلام می فرمایند و آنقدر بیان شیوا و رسا و روشنی دارند که مطلقا نیازی به تفسیر و تعبیر ندارد و مخاطب ایشان اگر به هوش باشد (که إن شاء الله هست) پیام رهبری را درمی یابد. و اگر خدای ناخواسته بی هوش باشد، باز خود حضرت آقا آنقدر شجاعت و درایت دارند که با روشی خردمندانه فرد بیهوش را به هوش آورند.
به نظر بنده فرمایشات مقام معظم رهبری مطلقا نیاز به تفسیر و تعبیر ندارد و تفاسیری جهت داری که از سوی افراد مختلف ارائه می شود، جز غرض ورزی حاصل دیگری ایجاد نمی کند که این کاملا در تباین و ضدیت با منویات معظم له می باشد. (1080732) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۲:۳۲
بنده با نظر شما صد درصد موافق هستم که سخنان آقا تفسیر نمیخواهد وایشان اصلا با کسی رودربایستی ندارند و از طرفی آقای رفسنجانی همیشه گوش بفرمان مقام معظم رهبری بوده اند مگر ندیدید وقتی مقام معظم رهبری انتخابات را سالم وپیروزی احمدی نژاد را قانونی اعلام کرده و فتنه 88 را نصیحت کردند که دست بردارند ومخل آسایش مردم نشده وکشور را به آشوب وخونریزی سوق ندهید که البته اوضاع کاملا آرام هم شد .آنوقت جناب آقای رفسنجانی سریعا نامه ای در تایید فرمایشات معظم له نوشته ولی یادشان رفت از بس عجله داشتند اولش سلام کنند ودر نامه را ییندند که سرش گشاده نشود ومطالب آن به بیرون از نامه نریزد وجرائد داخلی وخارجی را نامه آلود نکند وخصوصا در نماز جمعه ایکه با سرعت تشکیل شد وخیلی ها بخاطر ذیق وقت بدون وضو وبا کفش وبخاطر کمی جا مختلط نماز خواندند واز سر شوق و تعجیل برای بدست آوردن حتی یک تکه تکه از عکس امام با هم کشتی میگرفتند..و خصوصا فائزه هاشمی چقدر زحمت کشید تا فتنه را ساکت کند ومهدی هم کمک کرد وخلاصه کل خانواده آقای رفسنجانی گوش بفرمان آقا فتنه را محکوم کرده وتقلب در انتخابات را دروغ اعلام کردند و برائت خود را از سبز برانداز اعلام کردند....وهزاران خدمت دیگر ......راستی موضوع چی بود اصلا یادم رفت....آهان یادم آمد غرض ورزی در کار نبوده بلکه اقتضای طبیعت بوده . (1081017) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۹:۵۳
....یکی از تأکیدات همیشگی ایشان حفظ وحدت، جذب حداکثری و دفع حداقلی است. چرا به این خواسته ایشان سرسوزنی توجه نمی شود؟
........جانم همانگونه که شما نوشته ای آقا از کسی ترسی ندارند واگر مطلوب ایشان دولت وحدت ملی بود تا کنون گفته بودند ولازم نیست شما با الفاظ بازی کنید ودولت وحدت ملی را با قرائت جذب حداکثری ودفع حداقلی بنویسی..... ای کلک خیلی بلائی ها شیطون. موش بخوردت (1081022) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۴۱:۲۱
امیدوارم نویسنده این نظر شهامت و امکان ارایه نظرات خوانندگان این خبر و تحلیل را به رهبری داشته باشند. بالاخره همه افراد نگران جایگاه و موافقانی دارند که کمابیش همین نظرات را دارند پس توجه به آن توجه به نگرانی اقشار وسیعی از جامعه است و با پاک کردن صورت مسئله و نفی آن مشکل حل نمیشود. (1081329) (alef-13)
 
م. مردم
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۴:۵۸:۳۴
دو بند آخر مطلبتون کل مطلب را خراب کرد. مجبورید همه چیزو به احمدی نژاد وصل کنید؟! (1080733) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۰۹:۲۲
شما بفرمایید مثلا کجای حرف آقای موسوی لاری اشتباه بوده؟حرفشون منطقیه (1080746) (alef-2)
 
مومن
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۴۷:۴۹
حرفش درسته ولی از این حرف مقصود ومنظور بدی اراده کرده (1081601) (alef-13)
 
صفر
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۱۱:۲۳
میزان رای بسیاری از نمایندگان استان تهران به اندازه جمعیت یک محله تهران هم نیست. (1080748) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۲۴:۳۳
1- تاکید بر یک امر خوب مگر اشکال دارد ما همیشه تاکید داریم و بارها هم گفتیم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این را 30 سال تکرار کردیم ایا این به معنای این است که امریکا تا حالا توانسته غلطی بکند. ولی از این بعد هیچ غلطی نمی تواند بکند.
2- همیشه می گوییم خدا حفظش کند ادم خوبیاست آیا این به این معنی است که تا حالا خدا حفظش نکرده و خودش از خودش مواظبت کرده
3- وقتی از یک موضوعی زیاد یاد می شود اولا اهمیت ان موضوع است دوما با تکرار ان امکان خطا کم می شود. امر به خوبی همیشه خوب است و از ان نمی شود بدی گذشته را نتیجه گرفت (1080764) (alef-2)
 
حجت
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۶:۳۱
در قانون اساسی حقوقی برای مردم در نظر گرفته شده است مثل اصل بیست و هقتم (تشكيل‏ اجتماعات‏ و راه‏ پيمايي‏ ها، بدون‏ حمل‏ سلاح‏، به‏ شرط آن‏ كه‏ مخل‏ به‏ مباني‏ اسلام‏ نباشد آزاد است‏. )و چون مردم از این حقشان کم استفاده کرداند دارد جزه اصول متروکه می شود و همچین اصل هشتم ( در جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏ دعوت‏ به‏ خير، امر به‏ معروف‏ و نهي‏ از منكر وظيفه‏ اي‏ است‏ همگاني‏ و متقابل‏ بر عهده‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ يكديگر، دولت‏ نسبت‏ به‏ مردم‏ و مردم‏ نسبت‏ به‏ دولت‏. شرايط و حدود و كيفيت‏ آن‏ را قانون‏ معين‏ مي‏ كند. "والمؤمنون‏ و المؤمنات‏ بعضهم‏ اولياء بعض‏ يأمرون‏ بالمعروف‏ و ينهون‏ عن‏ المنكر". ) در خصوص اینکه انتخابات باید ازاد و سالم برگزار شود امر به معروف می باشد و مطالبه مردم می باشد و مسئولین برگزاری انتخابات هم باید وظیفه قانونی خودشان را انجام دهند وقتی از یک موضوع زیاد یاد می شود اجماع به اهمیت آن می باشد و و امکان خطا از مجریان کمتر می شود ، دشمن هم نمی تواند از اجرای قانون اساسی سوء استفاده کند (1081008) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۹:۴۳
عزیز دل!

ای کاش پشت پرده این دو واژه به اصطلاح درست (که در ظاهر هم درست هست) دقت می کردی!

از نظر آقایان خاتمی و موسوی لاری و خویینی ها انتخابات آزاد یعنی اجازه شرکت کسانی که در حمایت هتک حرمت روز عاشورا بیانیه دادند و همچنین کسانی که به جرم های امنیتی که اعتراف هم کرده اند بتوانند احیانا کاندیدا شوند(چیزی که مستقیما از صحبت های اینان بر می آید.)

از نظر آقای احمدی نژاد انتخابات آزاد یعنی تایید صلاحیت جناب عالم مومن ..... دولت جناب آقای "م".(که البته به صراحت نگفتند ولی بسیار آشکار است)

از نظر آقای هاشمی!
نمی دونم راستش رو بخواهی چرا که در این سال های اخیر یکی به نعل و یکی به میخ زده اند و از هاشمی با خطابه های آتشین دیگر خبری نیست! (1081243) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۵۷:۳۴
مشکل این است که شما اصلا تو باغ نیستید (1081610) (alef-13)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۰:۳۶
با عرض معذرت از دوستان
به نظرم تمامي اين دوستان كه نقل انتخابات آزاد نقل محفلشان شده درد قدرت دارند
حتي اگر تمامي سلايق با هر سابقه اي در انتخابات شركت كند دوباره قصه پر غصه تقلب را خواهيم شنيد
چه تضميني مي دهند كه مثلا اگر ايشان حضور داشتند و رأي نياوردند ادعاي تقلب نكنند.
پس سياستمداران ما بيشتر به فكر دوستان خود هستند تا مردم .
در اين چهار سال دولت و مجلس با لج بازي منافع ملت را قرباني كردند و حالا كه كشور يك مزيت امنيت را دارد قصد هجوم به آن را دارند
بخدا قسم اگر قرار بر بر هم زدن دوباره كشور باشد از دادن جانم دريغ نخواهم كرد (1080770) (alef-2)
 
عوام
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۴:۳۹
دو واژه آزادی و عدالت از واژه های مقدسی هستند که هر کسی بسته به جا ومکان و موقعیتی که دارد تعبیری خاص از آن دارد به قول امیرمومنان عدالت در حرف دایره ای وسیع ودر عمل بسیار تنگ است بنابر این قبل هر چیزی باید درت تبین شود (1080778) (alef-2)
 
ولایتمدار
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۵:۳۸
چرا حرف های احمدی نژاد را تحریف می کنید؟ یک بار هم که دیگه تقصیر احمدی نژاد نبود و تقصیر هاشمی به وضوح آشکار شده، برای خالی نبودن عریضه، باز هم از دیوار کوتاه احمدی نژاد بالا رفتید!
احمدی نژاد در پاسخ به دخالت مجلس در تعیین صلاحیت نامزدها و فراهم کردن سفره رانت خوری ها، گفت که انتخابات باید آزاد باشه!یعنی تا الآن انتخابات آزاد بوده، اما با دخالت مجلس، عن قریب است که انتخابات محدود شود.
حالا حتما باید یه جوری به احمدی گیر بدی؟؟ (1080779) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۸:۴۹
يك مطلبي را براي نظرخواهي گذاشته ايد كه...
درباره بديهيات چه نظري مي توان د اد كه هم منتشر شود و هم تاي قباي كسي بر نخورد و هم محتوا داشته باشد. (1080783) (alef-2)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۸:۵۴
امروز روز شهادت امیرکبیراست به مناسبت این روز فقط پیغامی به مسئولین دارم لطفا پخش کنید شاید ببینند -به مسئولین کشور بگوئید سعی کنید مثل امیرکبیرنامی نیک به یادگار بگذارین نه مثل ... (1080784) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۰:۴۴
رهبری در مو.رد سایتها هم سخنانی گفتم که با همین سایت الف بود که حتی همین الان هم این سایت حرف رهبری رو عمل نمیکنه که هیچ برعکس شخنرانیش داره کار میکنه
قابل توجه سایت الف و جناب آقای توکلی
اگر پخش نشد حداقل جناب آقای سردبیر و توکلی بخونند (1080786) (alef-2)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۱:۰۳
شما هم كم كم واژه هاتان عوض خواهند شد دير و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد فتنه و بصيرت را دوباره بايد حلاجي كنيد. (1080787) (alef-2)
 
علیان
Germany
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۳:۰۳
شما اصولگرایان اساسا با «آزادی» مخالفید و در دل از آن به صورت «کلمه قبیحه آزادی» یاد می کنید.
با این وضع شما را به انتخابات چه کار!؟ (1080794) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۳:۱۹
lمگر مجلس در چند ماه گذشته وقت خود را صرف اصلاح قانون انتخابات نکرد؟اینکار با جه هدفی صورت گرفت؟مگر قانون قبلی که با ان سی و چند انتخابات صورت گرفته بود چه اشکالی داشت؟؟ این اقدام هم در جهت سالمسازی برگزاری انتخابات ازاد بود هر چقدر مردم به سلامت انتخابات مطمئن تر شوند مشارکت بیشتر می شود (1080795) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۵:۵۶:۴۶
"موسوی لاری، وزیر کور دولت الاحات نیز مدعی شده"ببخشيد من معني اين جمله رو نمي فهمم يعني من نفهم هستم يا نويسنده بي ....... (1080817) (alef-13)
 
فراهاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۰:۱۶
وقتي همه در طيفهاي مختلف يك حرف(آزادي انتخاب)را ميگويند يعني اينكه اين مشكل واقعي است (1080824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۱:۵۹
انتخابات آزاد است و سخنان آقايان هاشمي و خاتمي تاكيد بر اين مسئله است نه اينكه انتخابات گذشته آزاد نبوده زيرا خودشان در همين انتخابات 8 سال رئيس جمهور شدند .كانديداتوري همه جناح حاي سياسي هم بايد باشد تا اين شائبه از بين برود. (1080827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۶:۵۹
واقعا منظور حرف خاتمی رو نمیگیرید یا دارید به علی چپ میزنید؟ (1080837) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۰۹:۵۹
به نظر من انتخابات ازاد یعنی اینکه افراد با سلایقه متفاوت بتوانند نامزدشوند ومردم حق انتخاب داشته باشندنه اینکه چون افراد موردنظرشان نیست بین بدوبدتر بد را انتخاب کنندمانند انتخابات مجلس که اصلاح طلبان کاندیدای واقعی نداشتند.دوم هاشمی خاتمی احمدی نژاد همه رئیس جمهور بوده وهستندومی دانند چه بودوانتخابات چیست.خداوند به همه ی ما بصیرت واگاهی دهد تا واقع بین باشیم. (1080839) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۱۰:۱۹
منظور از انتخابات آزاد فقط روند برگزاری انتخابات نیست .این که عده ای خود را وکیل و وصی کل مملکت دانسته و با استفاده از تریبون های رسمی کشور نظیر صدا وسیما برای آقای خاتمی و اصلاح طلبان شرط وشروط می گذارند، دلیلی برخدشه کردن در انتخابات است و متاسفانه کسی هم در کشورجلوی این ها را نمی گیرد . (1080840) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۱۳:۵۲
واقعا دیگه وقتش رهبر عزیز خودش دست به کار بشه این همه گفت ولی کو گوش شنوا یه مشت آدم .... که فقط به فکر خودشون هستند و زیر سایه این نظام هم به رهبری زربه میزنن هم به کشور هم به مردم دیگه وقتش رسیده که این گونه افراد یه گوش مالی حسابی بوسیله شخص رهبری بشوند انشاء ا.. (1080844) (alef-13)
 
امیر حامد
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۱۵:۴۷
شورای نگهبان از جمله مخاطبین باید باشند که برخی از اعضای آن بدون در نظر گرفتن جایگاه قانونی اشان با اظهار مطالبی جهت دار، آزادی هر انتخاباتی را زیر سوال میبرند. (1080850) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۲۲:۱۰
با سلام
آیت الله مصباح یزدی اخیرا" فرمودند :"خیال می کنند رای دادن حق مردم است و به هرکس دلشان خواست می توانند رای دهند" احتمال دارد منظور آقا بیان چنین جملاتی در مورد حق انتخاب مردم هم باشد یا خیر؟ (1080857) (alef-13)
 
نسترن
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۶:۵۷:۴۹
اگر مسیولین امانت دار رای مردم باشند مردم بدون تبلیغات پرسروصدای سیماچی ها هم رای میدهند (1080897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۰۸:۴۷
اگه انتخابات شما آزاد بوده و هست پس چرا از واژه انتخابات آزاد هراس دارید؟ (1080911) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۱۰:۲۹
اضهار نظر فریب کارانه ای داری خدا هدایتت کنه... (1080913) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۱۵:۳۲
درباره ازادی صحبت کردن کمی دیر شده بقول این طنز عادی سرزبان عامه که راننده تاکسی میگه ازادی رو رد کردی ازادی قبل از .....انقلاب بود کشوری که هشت سال دست سران فتنه بود هشت سال دست خواص بی بصیرت وهشت سال دست جریان انحرافی بوده صحبت کردن از ازادی امنیت و ....... یک جوک بیمزه است اگه این کامنت رو گذاشتی حداقل در فضای مجازی ازادی هست . (1080916) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۲۵:۱۴
رهبر انقلاب در همین سخترانی گفتند که انتخابات باید سالم برگزارشود آیا معنی اش این است که تاکنون سالم برگزار نشده است؟ اگه نگرانی اط سلامت انخابات بجا است پس نگرانی از آزادی انتخابات هم بجا است (1080926) (alef-13)
 
Saudi Arabia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۲۷:۰۵
اولاٌ شما اصلاٌ چنين حقي را نداريد كه به اسم بگوئيد مخاطب سخنان رهبري چه كساني بوده است به قول معروف سخن خودش مخاطبش را پيدا مي كند مگر اينكه سناريويي ديگري در حال انجام است و خودتان بخواهيد آتش بيار معركه شويد! كه در آن صورت حتماٌ مي خواهيد اتهامات ديگري هم مانند سخن گفتن از انتخابات آزاد درست كنيد و باز بگوئيد كانديداها بايد از آن برائت بجويند!
ثانياٌ هيچ كس از مقامات و مردم ايران تاكنون نگفته اند كه انتخابات ايران آزاد نبوده است بلكه همه تاكيد نموده اند كه انتخابات ايران به عنوان سنبل مردم سلاري و دموكراسي بايد سالم و ازاد باقي بماند!
ثالٍثاٌ اگر شبهه اي بوده است و عده اي آن را مطرح مي كنند فقط مربوط به چند انتخابات اخير است. در واقع چند انتخابات اخير زير سوال رفته است و واقعآ نياز به شفاف سازي دارد. وقتي خود رئيس دولت كنوني كه منتخب آخرين انتخابات رياست جمهوري است از انتخابات آزاد سخن مي گويد بايد شك كرد و اين سخن نيز حق همه ايرانيان است كه خواستار انتخابات آزاد باشند همين الان اگر بخواهند به بهانه هاي واهي عده اي را حتي از كانديدا شدن محروم كنند كه در داخل ايران طرفداران زيادي دارند يعني محدوديت ايجاد كرده اند و بعد هم اگر مشكلي پيش آمد اسمش را بگذارند فتنه دوم با اسم رمز انتخابات آزاد!
رابعاٌ اگر واقعاٌ تمام انتخابات آزاد و سالم بوده است و مشكلي نداشته است چه نيازي به اصلاح قانون انتخابات مي باشد! و نكته آخر اينكه فقط و فقط جنس صندوق هاي راي را شفاف درست كنند تا راي دهندگان بتواند مسير راي خود را ببيند اين مساله خيلي از شبهات را برطرف مي كند. (1080928) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۳۸:۳۸
و اضافه کنند به این چند نفر میلیونها ایرانی را که اینطور فکر می کنند (1080949) (alef-13)
 
خليل همايي
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۳۹:۳۸
سخن گفتن از آزادي انتخابات ،واكنش طبيعي به مهندسي انتخابات است كه هم اينك صراحتا از سوي نماينده ي ولي فقيه در سپاه پاسداران بيان شده و در جريان انتخابات 88نيز شاهد آن بوديم و گلايه ي سردار كوثري كه گفته بود اقاي احمدي نژاد جواب خوبي هاي سپاه را با بدي داد ، و سخن پيشين حجه الاسلام سعيدي هم كه گفته بود ما علم غيب نداشتيم و مشاهدات عيني ميليون ها نفر مردمي كه شاهد آن همه تلاش سازمان يافته در انتخابات 88 بودند ،ناظر به همين ماجراست . در انتخابات گذشته مقام رهبري گفتند من يك راي بيشتر ندارم. اما عالم و آدم فهميدند كه بسياري ازائمه ي جمعه و نمايندگان رهبري در نهادها و بسيج و سپاه و برخي اعضاي شاخص شوراي نگهبان (كه علي القاعده به دليل نقش نظارتي و قضاوتي خود در قبال كانديدا ها بايد بي طرف مي ماندند ) وديگراني ازين دست ، از آقاي احمدي نژاد حمايت كردندو انتخابات 88 بدون ترديد محصول تلاش جمعي آن ها بود .(به شبهه ي تقلب و توزيع سيب زميني و كالاهاي امدادو سهام عدالت ، به دليل عدم اثبات كاري ندارم ). اگر قرار باشد در خصوص ازادي انتخابات سخني گفته نشود ،‌كمترين انتظار اين است كه طرف مقابل تا اين حد بي پروا به انحصارطلبي و يك جانبه گرايي روي نياورد . حيف است نظامي كه با اين همه خون ابياري شده ، به ميليتاريسم و توتاليتر متهم شود .جناح اصولگراحتي اگر با انگيزه ي دفاع از ارزش ها هم به انحصار طلبي رو بياورد ، نهايتا متضرر خواهد شد . كما اين كه از ماجراي دهمين دوره ي انتخابات هم خيري نصيب آن ها نشد . به فرض كه87 درصد واگذاري هاي اصل 44 نصيب نهادهاي شبه دولتي شود. بفرض كه سازمان تامين اجتماعي به عنوان پاداش به كسي داده شود كه متهم اول ماجراي كهريزك است و.....
براي كساني كه دغدغه ي نظام و ارزش هاي معنوي را دارند ، همه ي دستاوردهاي مادي و انتصابات و وكيل و وزير شدن ها ، در قبال كشته هاي كهريزك مي ارزيد ؟ اين سخن يك جانباز است كه به روند سال هاي گذشته ، كه نهايتا به تمركز قدرت سياسي ، نظامي و اقتصادي گرديده و به استحاله ي نظام مردم سالاري ديني - به عنوان يك تجربه ي منحصر بفرد منتهي خواهد شد . هشدار مي دهد.اميدوارم حتي اگر منتشر نكرديد اقاي دكتر توكلي كه فرد سالمي هستند و دغدغه دارند ، بخوانند (1080951) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۱:۰۰
چرا هميشه ميخواهيد همه چيز را از درون يك قيف واژگون عبور دهيد . همه مردم بخوبي ميدانند منظور جناب هاشمي و دكتر خاتمي از انتخابات آزاد مرحله انتهايي انتخابات يعني اخذ راي نيست . بله شايد در اين مرحله ايران يكي از آزادنه ترين انتخابات را اجرا كند آنچه منظور نظر آن عزيزان و صد البته مردم است كل پروسه انتخابات است . آنجا كه بسياري از كساني كه صلاحيت هاي بالايي دارند بخاطر نگاه تنگ نظر و جناحي محور عده اي از حضور در انتخابات و در معرض انتخاب بودن مردم حذف ميشوند . آنجايي كه گاهي چنان اين ريزش ها زياد ميشود كه عملا مفهوم انتخابات را زير سوال ميبرد مگر انتخاب از يك چيز عقلا انتخاب معني ميدهد . اين عين اجبار است . اجبار به اينكه يا راي دهي به يك جريان يا ترجيح دهي عطاي انتخاب را به لقايش ببخشي . (1080955) (alef-13)
 
حاميان مردمي دولت
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۶:۲۲
آقاي توكلي شما ودار ودسته تان كلا من حيثالمجموع در هر زمينه اي با آقاي احمدي نژاد مشكل داري ما مي دانيم مشكل شما كجاست مشكل شما نگرفتن پست از اين دولت است وگرنه اينست كه شما جزئ حاميان آقاي احمدي نژاد تا چهار سال دوم بوديد................ (1080958) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۸:۰۵
الف اینقدر تابلو بازی در آوردی تابچه ها هم گرایش سیاسیتو فهمیدن! آخه احمدی نژاد هر عیبی هم داشته باشه خداییش تو این لیست نمیگنجه. بی انصافی هم حدی داره (1080960) (alef-13)
 
بهنام
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۹:۳۹
سخن گفتن از آزادی بد است؟ (1080963) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۰۲:۰۳
چرا با آقای احمدی نژاد دشمنی میکنید با با جان انسانها عوض میشوند و پیشرفت میکنندحداقل دوزاری ایشان زودتر از دوزاری دیگر دولتی ها در این سی واند ساله افتاده است .آنها تا وقتی سرکاربودند همه چیز بهترین بود وایران بهشت موعود ومدینه فاضله ولی بعد از اینکه پستشان را تحویل میدادند داد وا اسلاما وواآزادی سر میدادند , خوب بنده خدا آقای احمدی نژاد شش ماه زودتر از دیگران وزودتر از موعد مالوف شروع کرده است .مگر گناه دارد .
ولی جدا خنده دار است تمام این آقایانی که از انتخابات آزاد دم میزنند امتحان خود را پس داده اند وموقعیتی اگر داشته اند برادر خواهر ودوست واقوام خود را آزادانه سر کار گذاشته اند ودیگران را سرکار گذاشته اند این است معنای آزادی که برایش گریبان خود را پاره میکنند. (1080979) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۰۷:۵۵
ميگويم چطور ميتوان گفت انتخابات بايد سالم باشد ولي نميتوان گفت بايد ازاد باشد مگر تا حالا انتخابات سالم نبوده البته بنظر من حتي نبايد زياد از سلامتي انتخابات گفت چون ممكن دشمن از ان سو استفاده كنه گرچه وقتي ميگوييم انتخابات بايد سالم باشد منظورمان اين است كه بايد ازاد باشد كسي تهمت نزند افراد سليقه اي رد صلاحيت نشوند وبراي رد كردن انها دليل محكم وجود داشته باشد از امكانات دولتي به نفع كانديدايي استفاده نشود اگر كانديدايي تهمت زد وخلافي انجام داد بلافاصله رد صلاحيت شود و شوراي نگهبا ن وظيفه اش را بيطرفانه دراين خصوص انجام دهد (نه مثل دفعه قبل كه عضو شوراي نگهبان در ميتينگها شركت ميكرد) نيروهاي نظامي در انتخابات زبانا و عملا دخالتي نكنند (1080986) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۲:۳۹
بابا
دیگه این وصلهبه احمدی نژاد نمی چسبید
تازه شما
سخنرانی تیرماه احمدی نژاد ، اونم توی همایشی با موضوع حقوق رو دلیل خودتون معرفی کردید. هم 6 ماه می گذره از اون بحث و هم این که خیلی از مباحثی که احمدی نژاد گفته از اصول قانون اساسی بوده. طبق حرف شما گفتن از اصول قانون اساسی در همایشی که به آن اصول مرتبط بوده است، یعنی فتنه گری. در حالی که اصلا از اون صحبت ها بوی فتنه گری نمی یاد.
از طرفی
دولت و احمدی نژاد یک طرف بحث فتنه گران هستند. اونها می گویند که دولت انتخابات را طوری برگزار خواهد کرد که آزادانه نخواهد بود. حرف احمدی نژاد هم اینه که چرا برگزاری انتخابات که زو وظایف مطرح در قانون اساسی برای وزارت کشور بوده را می خواهند از دولت بگیرند. (1081000) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۵:۲۲
مردم باندازه کافي عقل و شعور دارند و در عمل نشان خواهند داد که منظور از انتخابات آزاد چيست؟ (1081006) (alef-13)
 
کمیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۶:۵۶
سلام
وقتی بیان می شودشرط حضورحداکثری مردم برگزاری انتخابات آزاد می باشد حرف کاملا" درست وسنجیده ای است چون اگر انتخابات آزاد برگزار نشود قطعا" حضور حداکثری نخواهیم داشت،این حرف به این معنی نیست که تابه حال انتخابات آزاد نبوده بلکه به این معنی است که اگراینچنین نباشد انتخابات پرشوری نخواهیم داشت لذاحرف ازانتخابات آزاد چیزبدی نیست ،مشکل ازانجااغازمی شود که عده ای بخواهند این جمله را هدف داروباقصد بیان کنند. (1081009) (alef-13)
 
بهلول
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۹:۲۶
اگه در روز هزار بار صلوات بفرستی کسی نمیتونه معترض بشه چون عین صوابه. از واژه زیبای آزادی هم گفتن خیلی زیباست و اشکالی نداره. خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد. اندشه هاتان پاک وزیبا باد. (1081013) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۳۳:۱۸
الف این جند وقته خیلی جلوی خودم را گرفتم که چیزی به تو نگویم اما از حد گزرانده ای از هر 10 تا مطلب تو 9تای ان فحش به دولت است به خدا در همین دنیا جواب اعمالت را می گیری .بله احمدی نژاد بد عمل کرد و به او انتقاد زیادی داریم اما نه این که هر مصیبتی را در این عالم به او ریط بدهی این آخری دیگر از سنگ پای قزوین هم گذشته این دوستان شما مثل مطهری علیه ما علیه است کا مخاطب سخن رهبری است نه احمدی نزاد
خیلی بی شعور شدی هر فحش و جفنگی که خودت لایق انی نثار رئیس جمهور می کنی یعنی احمدی نزاد که مجری انتخابات است نگران تقلب خودش است و حرف از انتخابات آزاد می زند!!!!!!!!!! (1081025) (alef-13)
 
روح الله
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۴۴:۲۹
البته آقاي سعيدي اخيرا فرمايش كردند كه سپاه انتخابات را مديريت منطقي وعاقلانه ميكند! اين يعني چي اونوقت؟ بعد انتخابات آزاد معنا پيدا ميكنه. (1081032) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۴۴:۴۱
وقتی که بعضی از آقایان که طبق قانون اساسی و فرمایشات امام کارشان عدم دخالت در انتخابات است اما می گویند که ما دنبال مهندسی انتخابات هستیم آیا نباید نگران بود. حرف رهبری درست است اما با حرفهای بعضی از آقایان که می گویند فلانی و فلانی و یا فلان گروه و ... نباید در انتخابات شرکت کنند آیا نباید نگران بود. رهبری گفتند که مواظب باشید دل مردم دلسرد نشود ما هم دنبال سلامت انتخابات هستیم این حرف کاملا درست است اما نمی توان دلنگران نبود. این آقایان مجری به دلیل عملکرد غلطشان در انتخابات 88 که نتوانستند در جهت اقناع افکار عمومی تلاش کنند باعث دل نگرانی می شوند. اعمال دولت را در استخدامهای ناکهانی پرداخت سود سهام افزایش یک باره یارانه ها و... نگاه کنید آیا جای نگرانی وجود ندارد؟ (1081033) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۸:۵۴:۴۷
تنها انتخابات ریاست جمهوری که این دولت برگزار کرد سال 88 بود (1081047) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۰۵:۵۱
برداشت شما از این کامنت ها چیست ؟ (1081053) (alef-13)
 
ابوالفضل
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۱۳:۴۲
این جالب است که این سخنان را افرادی میگویند که هر کدام زمانی در قوه مجریه بوده ویا خودشان ریاست جمهور بوده اند و اینقدر تاکید بر انتخاب ازاد این مسئله را در ذهن تدائی میکند که گویا از نقاط ضعف انتخابات نگرانند و این ایجاد شبهه میکند .نکند خدای ناکرده در دورهای قبل ..... (1081067) (alef-13)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۲۷:۱۶
امیدوارم سانسور نکنید اما من یه سوالی تو ذهنم ایجاد شده و اگه کسی بتونه کمک کنه جوابی براش پیدا کنم بسیار ممنون می شم. الان یه سری گروهها اعلام می کنند که در روند انتخابات در ایران مشکلاتی هست و حاکمیت اعلام می کنه که هیچ مشکلی نیست. سوال من اینه که چه اشکالی داره ما یه سری ناظر بی طرف از کشور های دوست و بی طرف تو دنیا دعوت کنیم که بیان و سلامت انتخابات از دید یک ناظر بی طرف رو تایید کنند؟ مثلا از هندوستان که با ما رابطه خوبی داره یا سوییس. با حضور ناظر خارجی وقتی اونها هم روند رای گیری رو تایید کنند (یعنی از زمانی که صندوق خالی رای به شعبه های رای گیری وارد می شه تا تکمیل شمارمش آرا) دیگه کسی نمی تونه ایرادی به سلامت انتخابات بگیره. لطفا من رو روشن کنید چرا ما این کار رو انجام نمی دیم؟ خواهشا سانسور نکن ما جواب سوالمون رو بگیریم (1081083) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۱۹:۳۹:۴۳
ما طبق میل و سلیقه ی رهبری به احمدی نژاد رای دادیم.و این سر انجامش شد.دیدیم که حرفهای موسوی درست بود.اکنون نیز عاقلان قوم راه نجات را برگزاری انتخابات آزاد می دانند.آیا خواست رهبر غیر از این است؟منظور از انتخابات آزاد هم ،مهندسی نشدن آن توسط سپاه و بسیج و.....می باشد. شخصیتها و گروهها نظرشان را بدهند.نامزدها خود را معرفی کنند.صدا و سیما و امکانات عمومی برای روشنگری و شناساندن نامزدها و برنامه هایشان بطور مساوی در اختیار نامزدها قرار گیرد_بر خلاف آنچه که در سال 88 اتفاق افتاد-...آنگاه مردم خودشان با کمال آگاهی و آزادی انتخاب کنند و هر کس رای آورد نماد خرد جمعی است و چون اکثریت به ایشان رای داده اند قویتر عمل می کند.و وجود مطبوعات آزاد و سرکشی خبرنگاران به پستو خانه های قدرت اجازه سوء استفاده و انحراف رییس جمهور را نمی دهند.و مطمنا درایت و نظارت رهبری نیز جلو کجروی را خواهد گرفت.پس انتخابات آزاد ،یعنی بپذیریم مردم ایران قدرت انتخاب اصلح را دارند.و آزادی انتخابات هم مصداقش همین است. (1081093) (alef-13)
 
مبین
Netherlands
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۰۲:۰۸
نمی دانم چرا بعضی افراد چرا اینقدر از خدا و مردم خجالت نمی کشند اگه واقعا انتخابات آزاد نبود چطور این آقایان (هاشمی ،خاتمی و احمدی نژاد) در این کشور ریس جمهور شده اند و یا شاید خودشان در زمان قدرتتاش با تقلب سر کار بودند واقعا مگر قدرت چقدر ارزش داره که بخواهیم باخون شهداء بازی کنیم چرا از این مردم مظلوم خجالت نمی کشند بعضی ها؟ (1081117) (alef-13)
 
اکبر نادری
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۰۸:۳۰
ایکاش این انتخابات ریاست جمهوری هم برداشته میشد تا مردم راحت بشن من که ازهمین الان نگران نان سال آینده زن وبچه ام هستم که بااین مملکت گل وبلبلی که آقایان برامون درست کردند سال دیگه هم مثل سال 88 مملکت دوباره دچار یه بحران دیگه بشه وآقایون هی بر ساز خودشون بدمند بابا الله وکیلی به اندازه سر سوزنی به فکر این ملت باشیدآیا ......... (1081120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۲:۴۶
توصیه ایشان خطاب به دسته و گروه وشخصی بوده بماند ملت هنوز نسبت به اتفاقات انتخاباتسال88هنوز قانع نشدن انهایی که بایستی دچار نکبت بشوند که شدن ولی اونهائی که تخلفات اشکاری مرتکب شدن بجای مجازات مسئولیت کرفتن هم حداقل اگر به نکبت نمی رسند پستی نگیرند که دهن کجی به مردم نباشد این تناقض در بر خورد است که مسئله بوجود می اورد و حالا بماند که مسائل دیگری هم است. (1081124) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۳:۱۱
رهبری به فراخور زمان همه را مخاطب قرار داد چه کردید ؟آنجایی که فرمودند مسائل را فرعی واصلی کنید مخاطب چه کسی بود؟این سخنان رهبری مخاطب به چه کسی است ؟ایشان فرمودند : بخش دیگر از این نقاط قوّتى که به نظر من روى آن باید تکیه کرد، مسئله‌ى برجسته شدن ارزشهاى انقلاب است. در این سالهائى که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌انقلاب و چیزهائى که امام به آن توصیه می‌کردند و ما آن‌ها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه کاملاً برجسته شده: مسئله‌ى ساده‌زیستى مسئولان، استکبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یک دوره‌اى بر ما گذشت که اسم انقلاب و انقلابیگرى و این‌ها به انزوا افتاده بود؛ سعى می‌کردند به عنوان یک ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیز‌ها یاد کنند؛ مقاله می‌نوشتند، حرف می‌زدند، گفته می‌شد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعکس است؛ گرایش عمومى مردم و مسئولان کشور به حرکت انقلابى، جهتگیرى انقلابى، ارزشهاى انقلابى و مبانى انقلاب است. این را توجه داشته باشید که یکى از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنى مردم به این ارزش‌ها اهمیت می‌دهند. مسئله‌ى دعوت به عدالت، مسئله‌ى ساده‌زیستى، دور بودن مسئولان از تجمل؛ این‌ها خیلى چیزهاى مهمى است.سایت الف موضع خودت را روشن کن؟ (1081125) (alef-13)
 
saeed
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۲۳:۲۶
بعضی از این آقایان که مردم اشتباه انتخاب کردند فقط ظاهرشان را خوب نشان دادند و حالا معلومه که چی از آب در اومدند:تخم مرغ 2 زرده (دولت فعلی).ولی اصلاح طلبان............ (1081145) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۳۰:۱۷
اعضا هییت دولت شما که جسارت برخورد با مفسدین اقتصادی را نداشتید چرا به ملت خیانت کردید ومسولیت پذیرفتید چرا بعد از چند سال ان لیست کذایی را که از سر دولت شما الان یک کتابت شده ومفسدین اقتصادی شب روز دارن به شما وملت می ختدتد رو نمی کنید بترسید از روز وا نفسا واتش خلق که انشاله در دامانتان خواهد افتاد (1081150) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۳۷:۵۲
اين افرادي كه نام بردي خودي بودند يا دشمن............ (1081156) (alef-13)
 
lناشناس
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۳۸:۳۷
اخمدی نزاد چرا چهار سال پیش ار انتخابات ازاد سخنی نگقت. (1081159) (alef-13)
 
x-(
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۴۰:۳۷
بیچاره موسوی خوئینی ها، هیچ وقت اسمی ازش نیست، دم انتخابات چند تا جمله میگه اونا رو هم تحمل نمیکنین. ما اصلا این آقا رو یادمون رفته بود. خودشم دیگه یادش رفته یه زمانی سیاست می ورزیده، شما ولش نکنین هی بکوبینش، خیلی خوبه. واقعا شرایط برابریه. شما خیلی مسلمونین. (1081162) (alef-13)
 
سرباز
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۰:۴۲:۲۲
فرمایشات همگی صحیح سخنان نماینده ولی فقیه در سپاه را چگونه توجیه میکنید. (1081164) (alef-13)
 
قاسم ع
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۰۳:۵۴
بدانیم این ؟آقایان که مورد نظر همه هستند و امروز دم از انتخابات آزاد می زنند منظورشان انتخاباتی است که آنها برنده اش باشند و اگر غیر آن باشد آزاد نیست . (1081188) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۰۸:۰۳
با سلام
انتخابات آزاد از وقتی افتاد توی زبون این و اون که ریاست محترم شورای نگهبان صحبت از رد صلاحیت بدون داشتن دلیل و مدرک زدن و ادعای رد صلاحیت سران جریان انحرافی و سردمداران فتنه و اصلاح طلبان رو بدون داشتن دلیل و مدرک علیه اونها زده خوب تنیجه اش این میشه که آقا این سخنان رو بزنن ؟ نظرتون چیه ؟ درسته ؟ (1081195) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۱۱:۵۳
ظاهرا" روی سخن آقا همه مردم هستند. (1081198) (alef-13)
 
feri
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۱۷:۳۳
حضرت آقا گفتند انتخابات آزاد و بحث در خصوص واژه آزاد وآزادی نکردند که شما پای احمدی نژاد را وسط میکشید که در فلان همایش مثلا هزار بار واژه آزادی را بکار برده !!!!!!!.به هرحال اگر مطبوعات و پایگاههای اینترنتی یکی دو ماه قبل مطالعه شود افراد مورد نظر آقا معلوم است نیازی به سفسطه نیست!! (1081208) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۲۳:۰۸
توکلی بیچاره هیچ راهی دیگری برای کوبیدن احمدی نژاد نداری . حالا دیگه می خوای با این ترفند نشون بدی که احمدی نژاد مقابل رهبر ایستاده و روی سخن رهبری احمدی نزاده . با این حرف هات در کشور فساد می کنی . مطمن باش که ما هم حقی داریم و در پیشگاه خداوند متعال حقمان را از تو خواهیم گرفت. (1081213) (alef-13)
 
رزمنده جانباز
Latvia
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۲۸:۵۱
من هنوز نفهميدم كه ميزان راي ملت است يا مهم، حضور پاي صندوق هاي راي است. و اگر بخش عمده اي از مردم داراي كانديداي صالح ( از ديد خودشان ) نبودند آيا باز هم بايد راي داد؟
براي نمونه يك مصاحبه در مصر را شاهدبودم كه مصاحبه شونده در جواب علت عدم شركت شما در انتخابات چيست؟ شخص جواب داد چون ميدان را در اختيار كساني قرار مي دهم كه از بنده بيشتر مي فهمند و راي آنان اثر گذارتر خواهد بود. (1081220) (alef-13)
 
آنتي مشايي
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۱:۴۲:۰۱
اينبار فتنه از سوي جريان انحرافي هست ...
ملت هوشيار باشيد كه اين ليدر جريان انحرافي قصد نابودي كشور را دارد ... (1081245) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۰۹:۵۱
خدا هدایتتان کند.
حقیقتا در حق محمود احمدی نزاد در حال ظلم کردن هستید.
واقعا جنس آزادی مد نظر رئیس جمهور مشابه جنس انتخابات آزاد سایرین است؟
احمدی نژاد مساله انتخابات آزاد را در مقابل اقدام مجلسی ها مطرح می کند که همان اقدام مورد مخالفت شورای نگهبان قانون اساسی قرار گرفته.

خدا رگ حیات افراد دروغگو را قطع کند ...
تلاش هاشمی ها و ضدانقلابها برای یکی کردن احمدی نژاد و هاشمی ؟!
چرا؟!
چندی قبل عکسهای او را کنار هاشمی می انداختند و در این مسیر سایتی مانند بازتاب که همان آینده نیوز ضدانقلاب است، عکس احمدی نژاد با مهدی هاشمی را می انداخت!
اما دروغگویی که شاخ و دم ندارد و خدا رگ حیات دروغگویان فریب کار را ببُرد.
گفتند احمدی نژاد در گفتگوی تلویزیونی گفته است باید انتخابات آزاد باشد همچون سایت صراط نیوز در اینجا:
http://www.seratnews.ir/fa/news/90649/%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D9%85%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%85
حال با مراجعه به فایل صوتی این جلسه، چنین مطلبی را نخواهید یافت.
فایل صوتی :
http://president.ir/media/main/119880.mp3
احمدی نژاد تنها در دقیقه 84 می گوید: قدرت ملت تعیین کننده است. رای ملت تعیین کننده است. انتخابات مال ملت است و آزاد.حق ملت است.
/////
اما سخن احمدی نژاد در اولین همايش قوه‌ مجريه در حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران چطور از انتخابات آزاد سخن گفته بود و دیگران چطور شنیدند. احمدی نژاد این موضوع را در قبال اقدام مجلسی ها مطرح می کند که بعدا دیدیم شورای نگهبان قانون اساسی نیز با آن مخالفت نمود . سخنان احمدی نژاد در 15 آذر 91 :
اصل بر رأي مردم است. انتخابات آزاد، حق مردم است؛ هم اصالت دارد، هم ضرورت دارد و هم اهميت دارد. در اينكه بخواهند برخلاف قانون اساسي، صلاحيت‌هاي رئيس جمهور را ببندند به نظر عده‌اي كه ملت هيچ حقي به آنها نداده است.

كسي زماني استاندار، وزير و وكيل بوده است، در دوره‌اي كه بوده از حقوقش استفاده كرده و مسئوليت‌هايش را هم پاسخ داده است. حالا ما انتخاب رئيس جمهور را كه بالاترين ركن جمهوري و مردم سالاري است، منوط به اين كنيم كه عدة ديگري قبلاً تأييد كنند؛ سياسي بودنش را عده‌اي و ديندار بودنش را عدة ديگري! يعني اگر كسي بخواهد رئيس جمهور بشود، بايد كاغذي دستش بگيرد و دنبال آدم‌ها راه بيفتد! آيا در قانون اساسي، رئيس جمهور اين است؟

اگر مي‌خواهيد قانون اساسي را عوض كنيد، آن راه دارد. به صراحت بگوييد مي‌‌خواهيم آن را عوض كنيم و بالاخره آن را در مسير ببريد.
http://president.ir/fa/43689
هاشمی صفتها فهمیدند که منظور رهبری کیست و با این کار خواستند رد را گم کنند و یا بقول معروف برای خود شریک جرم بتراشند. اینهم نمونه اش :
http://baztab.net/fa/news/20975/%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF%D8%9F
و اما سرچ این کلید واژه ها در گوگل : (احمدی نژاد+انتخابات+آزاد)
https://www.google.com/ hl=fa&tbo=d&q=%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C+%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF%2B%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%2B%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF&oq=%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C+%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF%2B%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%2B%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF&gs_l=serp.3...4872.11274.0.11666.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.9NbU50WPahg&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.&bvm=bv.1357316858,d.bGE&fp=53b8797586e9e522&biw=1280&bih=656
و سرچ این کلید واژه در گوگل : (هاشمی+انتخابات+آزاد)
https://www.google.com/ hl=fa&tbo=d&q=%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C%2B%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%2B%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF&oq=%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C%2B%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%2B%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF&gs_l=serp.3...30331.36671.5.37041.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.0rT1O1JJMsU&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.&bvm=bv.1357316858,d.bGE&fp=53b8797586e9e522&biw=1280&bih=656
احمدی نژاد 1 مهر 1390:
دكتر احمدي‌نژاد افزود: دولت آمريكا از روزي كه ملت ايران با انقلاب اسلامي به آزادي دست پيدا كرده است، در برابر دولت برآمده از راي برمردم قرار گرفته است. اين در حالي است كه در 32 سال گذشته 32 انتخابات آزاد با رأي‌هاي بالا در ايران برگزار شده است.
http://www.president.ir/fa/30581/ (1081267) (alef-13)
 
مصلح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۱:۵۸
خدا شما را نبخشه که اینقدر دروغ می گویید.
همه میدانند که رهبر در باره انتخابات آزاد به چه کسانی تشر زده است.چرا به مهره اصلی اشاره واضح نمی کنید.
بابا منظورش هاشمی بود بفهمید دروغ نگید (1081274) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۴:۲۵
احمدی‌نژاد!!!! ۴۵ بار واژه آزادی !!!!. چه میکنه محمودخان . (1081280) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۲:۴۷:۲۱
دشمن بدنبال بهره برداری از شرایط انتخابات و ضربه زدن است منظور رهبر انقلاب این است که هوشیار باید بود و اجازه تکرار فتنه ها را نداد همین (1081332) (alef-13)
 
احمد
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۳۷:۱۴
شما میگوید انتخابات ازاد و نماینده رهبری در سپاه از انتخابات مهندسی حرف میزند چرا کسانی که مدعی ولایتند جلوتر از ربری مبخواهند حرکت کنند . (1081403) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۴۰:۲۰
یک نکته خیلی جالب وجود دارد. هر زمان که مقام معظم رهبری سخنرانی انجام می دهند، حال در هر مناسب و در هر جمعی که باشد، بلافاصله برخی افراد خاص سخنان ایشان را مصادره به مطلوب می کنند.
برای مثال اگر واقعا معظم له با آقای هاشمی رفسنجانی مشکل داشته باشند، آیا معذوریت یا خدای ناخواسته ترسی از ایشان دارند که آن را بیان نکنند؟ وقتی سخنان ایشان مخاطب واقعی خود را می شناسد، چه لزومی دارد که این همه تفسیر بر آن نوشته و منتشر شود؟
یکی از تأکیدات همیشگی ایشان حفظ وحدت، جذب حداکثری و دفع حداقلی است. چرا به این خواسته ایشان سرسوزنی توجه نمی شود؟
باور بفرمائید برخی رفتارهایی که از برخی آقایان سرمیزند مصداق عینی خوارج است.
این نمی شود که ما تنها قسمت خاصی از فرمایشات و منویات ایشان را نصب العین کرده و الباقی را کنار بگذاریم. این رفتار، رفتاری ولایتمدار و پیرو رهبری نیست. این رفتار حقیقتا نفاق انگیز است.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) انتقاد خودشان را صریحا اعلام می فرمایند و آنقدر بیان شیوا و رسا و روشنی دارند که مطلقا نیازی به تفسیر و تعبیر ندارد و مخاطب ایشان اگر به هوش باشد (که إن شاء الله هست) پیام رهبری را درمی یابد. و اگر خدای ناخواسته بی هوش باشد، باز خود حضرت آقا آنقدر شجاعت و درایت دارند که با روشی خردمندانه فرد بیهوش را به هوش آورند.
به نظر بنده فرمایشات مقام معظم رهبری مطلقا نیاز به تفسیر و تعبیر ندارد و تفاسیری جهت داری که از سوی افراد مختلف ارائه می شود، جز غرض ورزی حاصل دیگری ایجاد نمی کند که این کاملا در تباین و ضدیت با منویات معظم له (1081410) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۴۴:۰۷
اینها جقدر خرند (1081416) (alef-13)
 
غلام حسین
۱۳۹۱-۱۰-۲۰ ۲۳:۵۷:۵۰
با سلام
یک کاری نکنید که درآستانه سالگرد انقلاب سخن گفتن از آزادی یک امر ضد ارزش شود . (1081432) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۰:۰۰:۰۲
بابا اینا همش فیلمه کدوم آزادی - سال 88 یادتونه - فقط میخوان حضور مردم دشمن شکن باشه - کمی فکر کنید تورابخدا برای آینده بچه هامون کمی بیاندیشید
اگه جرات داری منتشرکن آقای الف (1081434) (alef-13)
 
aria
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۰:۲۹:۵۲
من نمیدانم چرا با این همه مشکلات اقتصادی که این نظام برای ما به وجود آورده
چرا در مورد انتخابات صحبت میشود .انتاخابات آزاد یا غیر آزاد
انتخابات هر طور برگزار شود عده ای مخالف باشند میگویند انتخابات آزاد نبود
اما منظور خاتمی و...... از انتخابات آزاد این نیست که انتخابات آزاد برگزار نشده
این را هر احمقی هم میداند که در این این کشور انتخابات آزاد فراوان برگزار شده
بلکه منظور این است که شورای نگهبان به بهانه های واهی چون عدم اعتقاد عملی به ولایت فقیه مطلقه کاندیداها را رد صلاحیت نشوند نمیگویم هر بی سر پایی تایید صلاحیت شود.ولی اگر کسی نظری مخالف با رهبری داشت اما موافق این نظام واین قانون بود و شرایط یک رجل سیاسی را داشت تایید صلاحیت شود
مردم خود تصمیم بگیرند که چه کسی باید رییس جمهور شود.نه شورای نگهبان
لطف کنید مطالب مرا چاپ کنید (1081465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۰۹:۱۶
آقاي هاشمي تااواخردوردوم رياست جمهوري شرايط استبدادي شديدي ايجادكرده بودند،براي نمونه شهردارمستبد ايشان دربرابرهراعتراضي مي گفتندماقانون هستيم؟بنظرميرسيدكه نااميدي شديدي ايجادشده. به همين دليل شعارانتخاباتي رياست جمهوري آقاي خاتمي(آزادي) طرفدارزيادي پيداكرد.حال ايشان چه نوع آزادي رابراي كشورآرزودارند؟ (1081501) (alef-13)
 
حمید رضا
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۲۲:۰۶
وقتی صحبت از مهندسی انتخابات در سپاه می شود ویا برخی از گروه ها و جناح های سیاسی رامحروم از شرکت در انتخابات می دانند باید نگران آزادی انتخابات بود (1081515) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۳۷:۰۷
چه درست و چه غلط اصلاح طلبان حاضر نیستند بی طرفی شورای محترم نگهبان را بپذیرند چه بیشتر اعضای این شوری را افراد نزدیک به اصولگرایان می دانند(حتی اگر حرفشان غلط هم باشد باید بگوییم در پیدایش چنین تصور غلطی اعضای محترم شوری نگهبان که در انتخابات خود از نامزد خاصی حمایت کرده اند و یا اقدام اعضای محترم شوری در عدم اعلام دلالیل رد صلاحیت ها از سوی این شوری، در پیدایش چنین تصوری بی تقصیر نیستند)؛ حال دو راه موجود است یکی اینکه مثل الان دائم به اصلاح طلبان بگوییم چه بگویند و چه نگویند و خط نشان بکشیم اگر مطابق نظر ما سخن نگفتید راهتان نمی دهیم و... و یکی هم اینکه اجازه دهیم گروهی از معتمدین هر دو جناح بر عملکرد نهادهای قانونی نظارت کرده و پس از انتخابات به مردم و رهبری گزارش دهند و ناگفته پیداست کدام روش منجر به برگزاری انتخباتی پرشور و وحدت ملی و آرامش فضای سیاسی می شود اما به نظر کسانی که سود جناحی را بر منافع ملی ترجیح می دهند علاقه مندند با طی مسیر اول اصلاح طلبان را از حضور در انتخابات ناامید کنند تا مثل چند سال گذشته یک جناح در انتخابات با خودش رقابت کند، حال اگر میلیونها تن از بدنه ی اجتماعی جناح دیگر از نظام فاصله گرفتند هم مسئله ای نیست (1081527) (alef-13)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۱:۳۹:۴۳
الف جان . من خودم در دانشگاه با هر کسی که صحبت می کنم همه از این اوضاع گرانی وتورم روز به روز وحتی ثانیه به ثانیه که به بهانه گرانی دلار رخ داده وبا هر افزایش قیمت هر چند اندک آن همه اجناس به طور سرسام آور افزایش می یابد خسته شده اند اوایل گرانی ها بود که مرغ گران شد وهمه مراجع اعلام کردند که مرغ نخوریم واز آن زمان تا کنون همه چیز افسار گسیخته بالا می رود وکسی هم جلوی آن را نمی گیرد چون ساز مان حمایت که وظیفه آن دفاع از حقوق مصرف کننده است به افرادسرمایه دار متصل است ومنافع سرمایه دار را بر منافع مردم ترجیح می دهدو اگر به این قرار باشد دیگر نباید برنج آشغال هندی خورد دیگر نمی توان گوشت آشغال برزیلی خورد دیگر نمی توان حبوبات خورد وباید به رژیم آبخواری روی آورد وهمچنین اوضاع اشتغال هم که بدتر از اینهاست پس یک جوان به چه امیدی در انتخابات سالم وآزاد شرکت کند واین می شود که اگر کاری صورت نگیرد و چاره ای برای کاهش قیمت تمامی اجناس اندیشیده نشود به گفته ی آن دوستان کسی پای صندوق ها حتی با وجود بهانه ی تهدید خارجی حاضر نخواهد شد. (1081531) (alef-13)
 
بنده ی خدا
United States
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۳:۳۱:۵۴
بیان مساله اتخابات ازاد هیچ ایرادی ندارد وبیان مطالب اخیر این ظن را در مردم به وجود میاره که خوب اگر ازاد هست چرا با این همه وسواس باش برخورد میکنند و پشت هم تذکر میدن!
به نظر بنده این عزیزان دلسوز که در بالا اسمشون رو اوردین(به جز دکتر)همگی دلسوز این نظام هستند.همون طور که عملکردشون در این چند سال نشون داده!شما مشکلت با این ها به خاطر شکست اقای توکلی ازشون تو سال78 اون هم با اختلاف فاحش هستش!
الف عزیزوشما هم سعی کن خودتو کور و کر نشون ندی!
با تشکر (1081563) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۰۳:۲۷
به نظر من مخاطب رهبری اونایی بودن که می خواستن مجری برگزاری انتخابات رو عوض کنن چرا فرافکنی می کنید؟ (1081581) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۱۲:۲۹
بیچاره احمدی نژاد.
تا کی الف میخواهد فرا فکنی بکنه. (1081583) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۳۳:۱۳
چرا فقط ما برای نظام کوتاه بیایم یه بار هم شده نظام برای ما کوتاه بیاد (1081591) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۳۷:۴۱
"سپاه شفاف‌سازی و ارائه معیارها و شاخص‌های کاندیدای اصلح در عرصه انتخابات"
این یعنی اینکه ما اسم نمیدهیم ولی چنان شفاف سازی میکنیم که اظهر من الشمس شود
چرا آقایان توکلی و مطهری نسبت به این اظهارات موضع نگرفته اند؟ (1081595) (alef-13)
 
مومن
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۴۶:۳۳
اين أقايان هاشمي و خاتمي و خوئینی ها دوباره خواستند مثل دوره قبل سلامت انتخابات رو از قبل انتخابات زیر سوال ببرند .رهبری هم مقتدرانه جلوشون ایستاد .
خودم دقیقا یادم هست زمانی که هاشمی 6ماه قبل انتخابات88توی خطبه های نماز جمعه سال 87 بحث سلامت انتخابات رو مطرح کرد و آقایان رفتند کمیته صیانت آراء تشکیل دادند .اونایی که زیرک بودند همون موقع فهمیدند که اینها قصد دارند که بحث تقلب رو مطرح کنند این حرف ها هم ادامه همون سناریو هست.
چه کنیم که بعضی ها این خاطره ها یادشون رفته یا قدرت تحلیلش رو ندارند! (1081598) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۸:۴۹:۳۶
حضرت اقا به اون کسایی این حرف را زد که دنبال تغییر قانون انتخابات اند. (1081634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۹:۱۰:۵۹
آیا جناب آقای توکلی و سایت الف مورد سخنان رهبری نبودن آقای توکلی که در تمام دولتها بجای امید به ملت دائما" لجن پراکنی میکنند آب به آسیاب دشمن نمی ریزند
زمانیکه پیشاپیش رقمهای نجومی تورم را میگویند وباعث بوجود آمدن جو روانی در کشور می شوند جدول دشمن را پر نمیکنند آیا واقعا" در طول این چند سال همه منحرف وخیانتکار بودند و فقط آقای توکلی وپسر خاله هایش منجی نجات بودند بخدا قباحت دارد (1081644) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۹:۱۲:۰۸
سلام اگر الگو ي حكومت اسلامي دوره خلافت حضرت علي است،در جريان حكميت در جنگ صفين ايشان ضمن معرفي شخص مورد نظرشان(مالك اشتر) نظر مخالف مردم (ابوموسي اشعري) را قبول كردند. البته بعض از دوستان ولايت مدار ته دلشان از اين كار حضرت علي خوششان نمي آيد.يعني خود امام معصوم در انتخاب مردم (هر چند اشتباه)دخالتي نكرد ،حالا ما به شوراي نگهبان اختيار مداخله در اين مسئله را داده ايم. (1081645) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۰۹:۴۶:۱۲
به نظر می رسه که اشکال بعضی از ما اینه که صراحتا منظورمون رو از کلمه آزادی نمی گیم. شاید این صریح حرف نزدن و دو پهاو و چند پهلو صحبت کردن عمدی باشه! چون اینجوری تمام اونهایی که موافق کلمه آزادی (البته با ذهنیت خودشون) هستن طرفدار ما میشن ولی اگه صراحت در بیان منظور از آزادی باشه، خیلی ها مقابل ما قرار می گیرن.
باید از این افرادی که در مورد انتخابات آزاد صحبت می کنن پرسید که منظور شما از انتخاب آزاد دقیقا چیه؟ یعنی این که مثلا کسی که با کلیت نظام جمهوری اسلامی مخالفه می تونه کاندید بشه؟ کسی که با بعضی از اصول اون مخالفه چه طور؟ کسی که مسلمان نیست می تونه بیاد؟ و ...! اگه ریگی به کفشمون نسیت و دنبال رای جمع کردن با فریب افراد اجتماع نیستیم، باید باید و باید صریح صحبت کنیم!
راستش، یکی از واژه های مظلوم دنیا همین واژه آزادی هست که هر کی هر جوری دلش می خواد ازش استفاده می کنه! (1081672) (alef-13)