نظر منتشر شده
۲۸۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295213
مردم به دنبال انصراف از ثبت نام خودرو
بخش اقتصادی الف، 25 شهریور 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۴
 در شرایطی که خودروسازان هنوز درگیر کمپین «خرید خودرو صفر ممنوع» هستند و نتوانسته اند با این موضوع به طور کامل کنار بیایند، به نظر می رسد که خریداران خودروهای داخلی اقدام جدیدی مبنی بر «انصراف از خودروهای ثبت نامی» را آغاز کرده اند.

  به گزارش جماران، گزارش های میدانی حاکی از این است که مردم به هر طریق می خواهند به کمپین «خرید خودرو صفر ممنوع» بپوندند و حتی بخش اعظمی از کسانی که طی ماه های گذشته اقدام به پیش خرید خودروهای داخلی کرده بودند، در حال بازپس گیری پول های خود هستند.

طی روزهای گذشته اقدامی از سوی مردم آغاز شده و در حال فراگیر شدن است، مبنی بر اینکه کسانی که خودروی صفر پیش خرید کرده بودند در حال انصراف از خرید خود هستند. آمارهای غیر رسمی حاکی از این است که روز به روز به میزان قابل توجهی بر تعداد این انصراف ها افزوده می شود و تا جایی پیش رفته که واکنش برخی افراد نزدیک خودروسازان را به همراه داشته است. البته واکنش این افراد به خواسته های مردم آنقدر ناشیانه و از روی تکبر بوده که مردم با عزم جدی تری برای پاسخگویی به این گونه اظهارنظرهای از سر طلبکاری وارد میدان شده و به هر شکلی تلاش می کنند تا خودروسازان را وادار به افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودرو کنند.

با شکل گیری کمپین «خرید خودرو صفر ممنوع» مدیران ایران خودرو و سایپا ابتدا سعی داشتند که این اقدام مردم را نادیده گرفته و کمرنگ جلوه دهند. حتی دیده شد که یکی از اعضای هیأت دولت به جای اینکه حرف مردم را بشنود، طبق روال اظهار نظرهای قبلی خود، حرف خودروسازان را شنید و به افرادی که به این کمپین می پیوندند توهین کرده و آنها را خائن نامید. (البته این توهین ها در نهایت منتهی به این شد که توهین کننده وقتی که واکنش تند مردم را دید به نوعی مجبور به عذرخواهی شد.)

به نظر می رسد خودروسازان و مسئولان در این مورد نیز سیاست قبلی را در پیش گرفته اند. حجت این ادعا این است که آنها ابتدا سعی می کردند که این حرکت را نادیده گرفته و هیچ صحبتی در مورد آن نکنند. وقتی کار به جایی رسید که دیدند مردم اصرار به اقدام خود دارند و روز به روز بر تعداد کسانی که از تحویل گرفتن خودروهای پیش خرید شده انصراف می دهند، افزوده شد، آنها مجبور به اظهار نظر شدند. البته این بار واکنش متفاوتی داشتند که شاید در راستای همان نادیده گرفتن حرکت های مردمی بود.

علی رغم همه آمارهایی که رکود بسیار شدید در بازار خودرو را نشان می دهند و آمارهای مشابهی وجود دارد که نشان از انصراف های گسترده مردم از پیش ثبت نام خودرو دارد، البته خودروسازان در راستای سیاست های نادرست گذشته خود سعی کرده اند که انصراف های شکل گرفته را عادی نشان دهند و در اظهار نظرهایی که می کنند همه چیز از جمله اینکه این انصراف ها به کمپین «خرید خودرو صفر ممنوع» مربوط باشد را تکذیب کرده و همواره بر این امر تأکید کنند که انصراف از خرید همیشه در پیش فروش ها امری طبیعی است و کسانی که کالایی را پیش خرید می کنند این حق را دارند که پیش از تحویل کالا از خرید آن انصراف دهند.

البته مردم کشور ما چند سالی است که به برخی آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان بی اعتماد شده اند و باور عمومی بر این اصل استوار شده که همواره عده ای از مسئولان سعی دارند که برای توجیه کارهای خودشان آمارهای غیر واقعی ارائه دهند و با اظهار نظرهایی که می کنند به خیال خودشان افکار عمومی را مدیریت کنند. یک نمونه از این اظهار نظرها را احمد نعمت بخش که از طرف خودروسازان به رسانه هایی که مورد حمایت آنها هستند به عنوان کارشناس معرفی شده، انجام داده و در اظهار نظری عجیب حتی کسانی که سعی کردند به نوعی مردم را آرام کنند مورد انتقاد شدید قرار داده است. هر چند مردم دیگر به چنین اظهارنظرهایی اعتنا نمی کنند و بیشتر بر اساس یافته های خود اقدام به انجام کارهای خود در خرید و یا انصراف از خرید می کنند.

اولین مورد این انتقادها به مدیر عامل سایپا بوده که چند روز پیش به دلیل کیفیت پایین محصولات تولیدی از مردم عذرخواهی کرده بود. نعمت بخش این عذرخواهی را نتیجه جوانی و بی تجربگی مدیر عامل سایپا دانسته و تأکید کرده است که نباید این عذرخواهی صورت می گرفت!

همان طور که اشاره شد، اظهار نظرهای عجیب دبیر انجمن خودروسازان به اینجا ختم نشده و حتی در این مصاحبه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی که معتقد بودند قیمت خودرو باید ۴۰ درصد ارزان شود را متهم به طراحی توطئه علیه خودروسازان کرده و در سخنی بالاتر از جایگاه خود گفته است که نمایندگان مجلس پایشان را بیشتر از گلیمشان بلند کرده اند!

او نه تنها تأکید می کند که خودروهای ساخت داخل ارزان نخواهد شد، بلکه بدون ارائه آمار و ارقام و تنها بر اساس استدلالاتی که برای هیچ کس قابل اتکا و اعتنا نیست سعی دارد که بگوید "کمپین نخریدن خودروی صفر" شکست خورده و در روزهای آینده قیمت خودرو حتی با افزایش رو به رو می شود! بر کسی پوشیده نیست که این سخنان به دلیل عصبانیت از حرکت مردم برای مجبور کردن خودروسازان به افزایش کیفیت و کاهش قیمت بیان می شود و نشان می دهد که راه مردم برای رسیدن به خواسته به حق خود درست بوده و موجبات عصبانیت افرادی را که سوار شدن پراید را حق مردم عادی و سوار شدن مگان را کمترین حق خود می دانند! فراهم آورده است.

بر هیچ کس پوشیده نیست که اقدام مردم برای نخریدن خودرو صفر چه فشاری بر خودروسازان وارد کرده است. برای اثبات فشاری که این اقدام مردم بر خودروسازان وارد کرده همین بس که آنها مجبور می شوند با رسانه هایی که مورد حمایشان هستند صحبت کرده و چنین اظهار نظرهای خام و خلاف واقعی را انجام دهند و این به واکنش واداشتن خودروسازان خود دلیلی بر موفق بودن اقدام مردم است. بدون شک بهترین راه برای تامین نظر مردم که آنها نیز چیزی جز افزایش کیفیت خودروی ساخت داخل که در نهایت منجر به فراهم آوردن شرایط رقابتی برای خودروسازان ما در سطح منطقه و جهان خواهد شد، نمی خواهند؛ پاسخگویی مستدل و مستند به درخواست های آنها درباره افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودرو است نه اینکه افرادی مامور ترساندن مردم از افزایش قیمت خودرو و طرح ادعاهایی نظیر توطئه شوند.
 
کلمات کلیدی : بازار‌ خودرو
 
ميلاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۷:۵۴:۱۹
يكبار هم كه شده محكم روي حرف خود بمونيم از حق خودمون دفاع كنيم (3191040) (alef-11)
 
بردیا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۰:۴۴
در محله و دوستان و اقوام
همه جا خبر انصراف میلیونی مردم از خرید خودرو را پخش کردیم
شما هم انجام دهید
چون هر کسی خریده
ناراضی است
هم جون خودش هم دیگران هم خانوادش
هم ضرر مالی و هم اعصاب و و قت و ...... از دست میرود
نخرین (3191403) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۵:۴۴:۴۰
امروز صبح پشت چراغ قرمز یه 206 صفر وایساده بود مردم جوری به چشم خائن نیگاش کردن که اخرش پیاده شد داد میزد میگفت به اون خدایی که میپرستید مدلش نودویکه فقط سالم نگرش داشتم.. منم رفتم دلداریش دادم گفتم از من میشنوی چند تا خط وخش ودوتا تصادف باهاش بکن فقط سریع (3192559) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۴۸:۱۸
تا خیابانها و پارکینگ ها پر از پراید کارکرده هست صفرش هم خریدار دارد. (3192683) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۵۸:۱۹
حتی پیش از انقلاب همه گونه خودرو خارجی ورودش ازاد بود
پیکان خودرو ملی بود
و داشتنش آرزوی هر ایرانی.
زیرا انموقع خیلی ها خودرو ژیان داشتند که بسیار ضعیف بود. و همان را هم خیلی از کارمندان دولت هم وسعشان نمی رسید بخرند. (3192709) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۳۷:۰۸
من اینور دنیا نمیتونم ماشین نو چند lهزار دلاری نو بخرم پس چیزی به نام lease کردن وجود داره اونم نه مثل ایران که در چند قسط پول ماشین رو بدی..بلکه من 1500دلار دادم و ماهی 170 دلار قرار داد سه ساله با تویوتا دارم و دو سال گارانتی هر اتفاقی و سرویس مجانی تا دو سال...و وقتی قرار دادم تموم شد دلم خواست باقی پول ماشین رو میدم نخواست دوباره یه ماشین جدید با شرایطی ماشبه یا بهتر و...الان ماشین yares تویوتا گرفتم 2015...خب نمیدونم چرا این اتفاق تئ ایران نمیفته تا همه بتونن ماشین نو سوار بشن.. (3193362) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۰۰:۱۷:۴۰
آخه عزیزم دلیلش این هستش که اینجا ایرانه.اینجا باید اول جیب اونایی که مدعی نجات این ملت هستن پر بشه.تازه اگه ما سوار یه ماشین خوب بشیم بهمون خوش میگذره،یعنی لذت میبریم و از آنجایی از نظر این آقایون هرگونه لذت بردن از زندگی حرام هستش پس در نتیجه تا زنده هستیم باید سوار این فرغون ها بشیم .امیدوارم جوابتونرو گرفته باشین (3196874) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۱:۲۰:۰۳
دلار فرانسه....yares Toyota .... عموجان شما مطمئنی الان تو خارجی واحد پول و اسم ماشینا رو هم نمی دونی؟ (3197554) (alef-1)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۶:۴۱:۴۸
اصلا هیچ گونه کیفیت ندارد و باید ماشین ارزان شود
ابراهیم از شیراز پرشیا نوع خریدم کارتر سوراخ است (3198465) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۰:۰۹:۰۲
زمانی که شما حرفش رو میزنی، پدرم وضع مالی خوبی نداشت، اما براحتی با دو تا پول حقوقش یه شورلت خرید.
"کیفیت" و "بهای" پیکان (خودروی ملی) باعث میشد که مردم بهش رو بیارن. (3193478) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۴:۵۸
قشنگ بود .... (3192893) (alef-11)
 
آرتین
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۴۰:۱۴
ما مردم دیگر به این مثلا خودروسازان
احتیاجی نداریم
اونها به پول و خرید ما احتیاج دارند
پس بهتره که مسئولین مودبانه خواهش کنند که ما بخریم
و از گفته های قبلی خود نیز ابراز پشیمانی و ندامت و عذر خواهی کنند
تا بلکه دلمان بسوزد و اگر
خوشمان آمد و کیفیت را خوب کردین و قیمتها را نصف کردین
شایر ازتان بخرم
شماها به ما احتیاج دارین (3194229) (alef-13)
 
مردمی
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۱:۲۲
من و دوستانم به نوبه خودمان همه جا اطلاع رسانی میکنیم کسی
خودروی بیکیفیت داخلی نخرد
چون موجت هدر رفت سرمایه خانواده است
وقت اعصاب تعمیرگاه و ......
نخرین
تا بزودی خبرهای جالبی بشنویم
مجازات گرانفروش (آنهم از نوع مغرور و متکبر و .....) نخریدن است (3199738) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۳:۳۶:۲۴
فقط اتحاد (3200245) (alef-11)
 
سریر
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۶:۲۲:۴۲
همه در کمپین هستیم شدید
و تبلیغ نخریدن داریم
شدید (3200821) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۲:۲۵
با کاهش قیمت دلار به قیمت واقعی زیر 1000 تومان آن اقتصاد ایران سامان می یابد قدرت خرید مردم برای خرید خودروی داخلی بالا می رود توپ در زمین مقامات هست یا قیمت دلار را به قیمت واقعی زیر 1000تومان آن برمیگردانند تا اقتصاد ایران سامان یابد یا بالا نگه داشتن مصنوعی دلار اقتصاد ایران را به نابودی می کشند (3194345) (alef-13)
 
بسیب
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۸:۱۷
به خودروسازن
بترسید از سونامی که همتونو غرق می کنه (3191589) (alef-11)
 
بابایی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۱۸:۳۷
روی حرفمان و کمپین خود میمانیم
برای همیشه
چون دیگر نمی خواهیم که
سوار ماشینهای مدل 1990شویم
در سال 2015 ماشینهای جدید و ارزان و قسطی میخواهیم
و نیز
باید واردات خودرو خارجی بدون گمرکی و مالیات باشد
د غیر اینصورت
نمیخریم
هیچ وقت نمیخریم
و سوار ماشینهایی که داریم میشویم (3191664) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۹:۲۴:۳۶
عمرا سر حرفتون بمونید!!!!!!!!!!!! (3193003) (alef-11)
 
بابایی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۴۱:۵۳
با اجازه شما که میگین عمرا سر حرفتون بمونین
من پول خرید دارم
اما گذاشتم بانک سود 22 درصد میگیرم ماهیانه - یک میلیون تومان است
با همون ماشین قبلیم تردد میکنم
از یک میلیون سود
هزینه بنزین و تعمیرگاهم را میدم ماهی 100 تومن
بیشترش در بانک میماند روی پول قبلیم میره
سود ماه بعد بیشتر میشه
برای چی برم ماشین صفر بخرم
مثلا سمند ال ایکس
رانا تی یو 5
یا پرشیا سال
چی چی جدید دارن بمن بدهند !؟
پس نمیخرم و پولمو برای خودم نگه میدارم
هر سال هم سفر خارجیم رو میرم
فهمیدی عزیز
فهمیدی ؟ (3193373) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۲:۰۱:۴۹
من ماشینمو ماهی یک بار میبرم تعمیر گاه ولی تا به نتیجه نرسیدن کمپین ماشینمو عوض نمی کنم اینو مطمعن باش (3194433) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۳:۴۲:۳۸
دوست عزیز می خوای چی رو با این حرفت ثابت کنی... بده که مردم می خوان یه کار خوب رو با همدلی انجام بدن؟ همه باید همدیگه رو تشویق کنیم... . در چنین مواقعی درست نیست که شما همچین رفتاری داشته باشید. (3194728) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۰۰:۱۹:۳۶
اگه منافق نباشه ما سر حرفمون میمونیم (3196877) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۰۰:۲۹:۰۴
به خدا ظلمه با این همه بدبختی کار بکنم بعد ببرم پولمو دودستی به این گردن کلفتا بدم ،اونا هم در عوض یه اشغال بهم بدن بعد برن بشینن به ریش مردم بخندن .نزدیک به 40ساله اینا با بهانه خودرو ساز شدن این مردم بدبختو چاپیدن.یادتون میاد موقع گرون شدن دلار همین شرکتا چیکار میکردن؟ماشینا رو میبردن تو پارکینگ های عمومی در داخل شهر انبار (احتکار)میکردن که به مردم بدبخت گرون بفروشن.ارز مرجع میگرفتن که قطعه وارد بکنن میرفتن دلال بازی میکردن.جالبه الان هم کارشون به جایی رسیده که مردم رو تهدید میکنن . به خدا این کمپین باید 20سال پیش شروع میشد.این دوتا شرکت مثل غده سرطانی هستن که فقط کارشون گرفتن جون مردمه .البته با وجود این دوتا شرکت فقط کار یه نفر خیلی راحت شده و اون هم عزائیله!!! (3196886) (alef-13)
 
تئو
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۱:۰۰
از هموطنان بزرگوار که وضع مالی مناسبی دارند و ماشینهای مونااژ شده در ایران خودرو و سایپا را می خرند اعم از چینی و کره ای و ... استدعا دارم به کمپین مردم عادی بپیوندند و با این گام کوچک کمک بزرگی به تحقق اهداف ما بنمایند .خداوند عوضتان دهد. (3191676) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۲:۳۱
التماس نكن , اتفاقا بذار بخرن تا گذرشون به دباغخونه تعميرگاه و نمايندگي و خدمات پس از فروش بيفته , چنان پوستي ازشون كنده بشه كه روزي هزار بار خودشونو لعنت و نفرين ميكنن , حتي ممكنه با همون خودروي تحويلي بصورت انتحاري به خودروسازها حمله كنن . (3193586) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۵۶:۵۵
دوستان عزیز من با همه نظرات در خصوص استقامت و نخریدن خودرو صفر و مجازات مدیران متخلف موافقم به همه هر کدام هزار تا لایک دادم چون وقتشو ندارم تا پایین صفحه برم عذر خواهی میکنم انشاله همه به حق خودمان برسیم و خودرو ایمن و استاندارد با قیمت منصفانه جهانی بدست مردم برسه و آمار مجروحان و فوتی ها و تصادفات و مصرف سوخت کاهش شدید پیدا کند (3192451) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۴:۵۲
گفته‌اند 60 درصد شرکت‌های وابسته به خودروسازی ضرر می‌دهد....و این یعنی ما باید ضرر آن‌ها را تأمین کنیم و پاداش‌‌های میلیونی به افراد نالایق ضررزن و ضررده را (به اعتراف خودشان) از جیب ما ملت پرداخت کنند. فقط برای یک بار روی حرفمان بایستیم. (3192728) (alef-11)
 
bb
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۳:۲۹
سال 93 یک دستگاه رانا خریدم .... اگر عزم ملی نخریدن خودروی صفر زودتر شروع شده بود ...... هرگز خودروی بی کیفیت داخلی را نمیخریدم .....
ما خاین نیستیم ....... (3192889) (alef-11)
 
کفگیر بر ته دیگ
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۹:۲۵:۰۷
ای کاش سال 93 من هم پرایدمو نمیخریدم. تا الان حدود 4 میلیون تومن خرج گذاشته روی دستم. (3193985) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۵۰:۲۹
این جناب نعمت زاده همونی هستند که تو اون کلیپ مشهور می فرمایند مگان سوار میشند بعدشم تکمیلش میکنند که توقع دارید منم مثه شماها پراید سوار شم؟؟؟
خب مسلما همچین ادبیاتی که اینجا تو این خبرم تکمیل شده لازمه که یه کمپین درست شه تا ایشون اخراح یا مجبور به استعفا بشه شاید با تغییر مدیریت این مساثل هم حل بشه (3192939) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۹:۲۹:۴۰
کاش این کار را در مورد چیزهای مهمتری انجام می دادیم نه کاری که در نهایت سودش را خودروسازهای چینی می برند . (3193009) (alef-11)
 
حبيب
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۲۳:۲۶:۱۴
بذار سودشو اون خودروساز چيني ببره و كارگر چيني تا حداقل شكم خودشو زن وبچش رو سير كنه، بهتر از اينه كه مدير نالايق بخوره و به مردم فحش بده و بره خارج تفريح و از اونجا مردم رو مسخره كنه، (3196795) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۰۲:۱۷
اتحاد وهمدلی مردم دراه اصلاح امور باید ازیک جائی باید شروع شود
محصولات شرکت های خودرو سازی را به دشمنان مفت هم بدهید
تحویل نمی گیرند چون می دانند این محصولات قاتل خانواده هایشان است
چگونه است محصولات آمریکائی وکلاً غربی این همه استحکام دارند
هنوز بعد از چندین سال هم کار می کنند نمونه اش همین یخچال جنرال موتور
بعد ازسی سال یک نفس کار می کند درصورتیکه یک یخچال ایرانی خریدیم هنوز دوروز کار نکرده سکته زد بعد از کلی دوندگی فروشنده گفت به من ارتباطی ندارد شرکت هم قطعه ندارد دست آخر هم یکسوم قیمت اش خرج اش کردیم تازه کارائی لازم راهم ندارد کالای ایرانی هم بی کیفیت است هم خدمات پس ازفروش ندارد
و نسبت به نمونه خارجی اش گرانتر است لطفاً مردم را گوش دراز فرض نکنید (3193200) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۰۶:۲۱
امیدوارم اونها هم روی حرفشون در مورد گران کردن خودرو بمونن. مردم با گرونی قیمت خودرو های داخلی، یا کیفیت پایین این خودروها مشکلی ندارند. اصلا پراید رو 50 میلیون قیمت گذاری کنند. کسی هیچ ایرانی نمیگیرد. مشکل اینجا است که دولت و مجلس با حمایت بی قید و شرط این این کارخانه ها عملا حق مردم را زیر پا میگذارند. اجازه بدید پراید و پیکان را به هرقیمتی که میخواهند بفروشند که یک موقع ضرر نکنن!!! از اون طرف هم این تعرفه های سنگین ورود خودرو خارجی را کاهش بدید که مردم حق انتخاب داشته باشن.
چرا باید بالای 100 میلیون تومان بابت ماشینی مثل الانترا بدیم که اینجا در آمریکا 15 هزار دلار هست تازه با وام بدون بهره ظرف سه سال پولش پرداخت میشه. این خیانت به زندگی مردم، رفاه مردم، پول مردم نیست؟ (3193325) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۹:۴۶:۵۹
درسته که ما ایرانی ها مجبور بودیم تا مدتها به دلیل نبودن بازار رقابتی ، از خودروهای نامرغوب با قیمت نامتعارف استفاده کنیم ، اما این حرکت ( ورشکست کردن تولید کننده داخلی ) فقط و فقط به ضرر کارگر بیچاره تمام میشه و آقایان مدیران این شرکت ها کک شان هم نمی گزه . از این جا برشونن میدارن ، میذارن یه جای دیگه که اونجا را خراب کنند . نمونه همون آقای [غیر] منطقی ! به ایران خودرو گند زد ، پژوهای آتشزا تولید کرد ، الان هم فرستادنش هواپیمای آتشزا تولید کنه ! فکر می کنم راه درستش اینه که این مدیران باید پاسخگوی مردم باشند . وگرنه کارگر بیپاره را به دلیل بالا بودن هزینهه های شرکت ، تعدیل می کنن میفرستن خونه اش ! که اون هم به خیل بیکاران اضافه میشه ! (3194044) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۱۵:۳۱
دقیقاً مثل استفاده از شبکه های خارجی با وجود . . . (3194177) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۱۸:۰۲
وقتی سهمیه بندی بنزین در دولت قبلی کلید خورد و طبیعتا باید خودرو ارزان می شد ولی این خودرو سازها با چه حقه بازی بجای کاهش قیمت خودرو ، قیمت ها را دو تا سه برابر کردند.
پس بایداین مدیران نامرد که فقط دنبال سودجوی هستند بجای مشتری مداری و کسب افتخار برای کشور، با این کمپین مجازات بشوند. (3194185) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۱۱:۴۴:۴۶
لطفا ، مسئولین قبلی و فعلی در مدیریت خودروسازان که عامل روی گرداندن مردم فهیم کشور از خرید خودرو داخلی شده اند را بعنوان خیانت بر اقتصاد و جان مردم کشورمان شناسایی و محاکمه کنند . این درست است . آنوقت مردم اعتمادشان دوباره بر می گردد . (3195972) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۷:۲۲
میلاد جان نه پولشو دارم که بخرم و نه از جونم سیر شدم نگران نباش مطمئن باش نمیخرم....نمیخریم....نمیخرند (3197882) (alef-1)
 
شاهد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۰۳:۰۶
به حول و قوه الهی تا رسیدن به مقصود، کمپین خودرو صفر نخرید ادامه خواهد یافت. (3191056) (alef-11)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۴۵:۴۹
امروز رئیس یکی از نمایندیگهای ایرانخودرو رو در محل کار دیدم. ایشون میگفت قبلا تا ماهی 250 تا ماشین میفروختیم اما الان فروش ماهانه به 10 تا ماشین هم نمیرسه. مجبور شدیم خیلی از کارمندای قسمت فروش رو اخراج کنیم. سزای گرانفروش و کم فروش همینه. (3192823) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۰۳:۱۲
برکناری نعمت بخش حداقل توجه دولت به اعتراضات مردمه
ایشان از همان موقع که در رسانه ها ظاهر شد به نوعی بی ادبانه و متکبرانه با مردم صحبت می کرد.
این دولت که همه مدیران قبلی رو عوض کرده چرا ایشان را برکنار نمی کند؟ (3191057) (alef-11)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۲۶:۵۹
بجز افزایش کیفیت و کاهش قیمت که خواسته مردم بوده ، برکناری نعمت بخش نیز به خواسته مردم اضافه میشود (3191297) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۰۱:۵۱
باید اینهایی که به مردم رحم نکردن برکنار شوند (3192032) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۰۴:۱۷
نمیخریم.جنس قلابی و بی انصافی بر مسلمان. بی عدالتیست و حرام است.چیزی که حرام است نمیخریم.از جان خود سیر نشده ایم که این خودروهای بی مصرف را بخریم. (3192040) (alef-11)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۰:۲۶:۵۸
چيزي كه بيشتر از بي كيفيتي و قيمت بالا منو عذاب ميده برخورد با تكبره. من پزشك متواضع رو هم به پزشك متبحر ولي پرافاده ترجيح ميدم، اينا كه ديگه ماشين سازند.به اميظ روزي كه غرور افراد متكبر لگد مال بشه. (3193500) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۰:۳۸
اتفاقاً همون بهتر که امثال آقای نعمت بخش توی یه همچین پست هایی بمونن که مردم متوجه بشن با چه آدمایی طرفن و واقعیت شخصیت این افراد چه شکلیه.. چقدر سخته مودب بود درباره این به اصطلاح آدم ها!

همه با همیم تا رسیدن به حقمون. (3191557) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۹:۵۱
البته می توانند ایشان را به عنوان آخرین مدیرعامل یکی از خودروسازی ها منصوب کنند تا مردم با تمرکز بیشتری نسبت به آینده آن خودروسازی تصمیم بگیرند. (3191712) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۴۵:۲۴
احسنت (3191979) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۸:۰۷:۵۵
نعمت بخش باید اخراج شود (3193829) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۱۰:۰۵
ما همه با هم هستيم. (3191070) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۱۰:۲۷
الف می دونی داری با دمیدن بر این کمپین چه جرمی مرتکب میشی؟ اگر این کمپین واقعا تاثیر زیادی بذاره می دونی بعدش چه پیامدهای ناگواری خواهد داشت؟ فردا میان کمپین حجاب آزاد می ذارن. اون موقع چی کار کنیم با همچین کمپینی؟ فکر کن زنا تو خیابون روسریشونو بردارن. (3193329) (alef-13)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۱۳:۰۵
شايد بتوان با اقليت روشنفكر يك جامعه شوخي كرد اما شوخي با "توده مردم " بازي با دم شير هست..تعجب ميكنم از اين گاردگيري ناشيانه اصحاب خودروساز! (3191079) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۱۵:۳۷
]چرا اینقدر خودرو گران شده کیفیت پایین خودرو واقعا ایران خودرو و سایپا خجالت نمیکشن که اینطور بودجه مملکت را حرام میکنند و ماشین مزخرف میسازند خداوکیلی مدیرعامل سایپا را یک دستگاه پراید بهش بدن ببینم میتونه یک ماه با اون پرایدش بیاد سر کار و زندگیش بخدا خودش آتیشش میزنه من حرکت مردم را تحسین میکنم که خودرو صفر نمیخرند. (3191084) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۷:۲۷
یکبارگزاشگربه یکی ازمدیران خودروسازسوال کردکرد: خودروی که تولیدمیکنید سوارمیشی د؟درجواب چنان عصبانی شدوگفت:مگرقراراست مابامردم یکسان باشیم (3191624) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۵:۵۴
اون مدیر، همون آقای نعمت بخش بودن! با افتخار از مگان سواریشون می گفتن (3191734) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۳:۴۴
حرف کاملا درستی زده اند،مردم را انسانها تشکیل میدهند و ایشان با این نگرش نمی تـوانند با مردم یکسان باشند. (3192155) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۲:۰۶
به نظر من نعمت بخش کمک بزرگی به کمپین کرد . و باعث شد مردم متوجه بشوند اقدامشان درست بوده و به بار نشسته و نتیجه داده است.
بگذارید نعمت بخش بماند تا بفهمیم کجای کارمان ایراد دارد
یادمان باشد نخریدن نتیجه مثبت دارد.
ما ایرانیها حقمان بسیار بالاتر از این حرفهاست که یک انسان خودش را برتر از ما بداند. (3192719) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۰۱:۰۵
انشاءالله بانخریدن مردم وهمایت ازکمپین بامردم یکسان میشود (3193196) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۰:۱۵
دمت گرم سایت الف
حرف دل زدی (3191100) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۰:۱۹
ان شالله که بساط بساز و بنداز خودرو سازی جمع شود و یک صنعت خودرو آبرومند داشته باشیم نه اینکه از شرم ساری سرمان رو جلوی مردم دیگر جهان بلند نکنیم! (3191101) (alef-11)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۱:۳۰
درودبرمردم آگاه که خوب دست این هارو خواندن .که بلا برسرمردم بااین ماشینهای بی کیفیت وباقیمت کلان فروختتند ای.. (3191106) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۱:۵۳
ما تا آخرش وایستادیم. نعمت بخش بی ادب هم باید عزل شود. این اولین شرط ماست. (3191107) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۲:۳۷
ما شرط و شروطی نداریم. شرط رو برای اصلاح می گذارند و خودروسازان در یک بازه زمانی چهل ساله اثبات کرده اند اصلاح ناپذیرند. خودروسازان بارها اعلام کرده اند این صنعت زیان ده است. صنعتی که نه به نفع صاحب آن است و نه به نفع مصرف کننده، نباید وجود داشته باشد.
ان شاءالله تا خلاصی کامل از سایپا و ایران خودرو مقاومت می کنیم. (3191766) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۳:۲۲
اینگونه افراد تصور می کنند عقل مردم هم مانند عقل خودشان است!

اکنون اعتماد مردم به خودروسازان و مسئولینی که با صداقت با مردم صحبت نمی کنند از بین رفته است و حرف های آنها نه تنها ارزشی ندارد بلکه مردم بخاطر اینگونه صحبت های توهین آمیز و متکبرانه، اقدام عملی و دندان شکن انجام می دهند. (3191110) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۴:۱۷
ما با هر ترفندی که خودروسازان و حامیان انها بازی کنند باز هم به این حرکت جهادی خود ادامه خواهیم داد. روز شکست خودروسازان نزدیک است. (3191113) (alef-11)
 
گمنام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۵:۱۲
سلام من چند ماهی بود که یه مقدار پس انداز جمع کرده بودم برای خرید خودرو ولی خداییش بهم فشار میومد و بقول خودمون زورم میگرفت که همچین پولی رو که بواسطه زدن از خیلی احتیاجاتم تونسته بودم جمع کنم بدم یه ماشینی که نه کیفیت داره نه به این قیمت هنگفت میرزه که به اعتقاد خودم واقعا اگه بخوایم قیمتی رو روشون بزاریم که نه سیخ بسوزه نه کباب باید حداقل 50 درصد از قیمتش رو کم کنن و کیفیت رو ببرن بالا ، ولی خدارو شکر دیدم بعد از سالها دغدغه در مورد نبود این فرهنگ بین مردم ما که اگه چیزی گرون میشه نباید بخرن الان کم کم داره این اتفاق میوفته و من هم اگه بشه تا ده سال دیگه ماشین نخرم ولی منتظر میمونم و ماشین صفر نمیخرم تا این مدیرا و وزیرایی که مردم رو اینقدر احمق حساب کردن سر جاشون بشینن و کارشون رو درست انجام بدن و دنبال پولهای باد آورده نباشن (3191115) (alef-11)
 
هاشم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۰:۵۶
آفرین که به ما پیوستی،
ولی اگر ماشین خریده بودی، میشدی مثل من که با ماشین مدل 93 همه اش دم تعمیرگاه و دنبال قطعه هستم. لامصب که ماشین نیست، سرطانه. (3191756) (alef-11)
 
هنر
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۶:۱۹:۲۵
من هم خریدار بالقوه هستم که دست نگه داشتم و به کمپین پیوستم به امید رهایی از شر این دو خودروساز عمده داخلی و آزاد شدن خرید خودرو خارجی و احترام به جان و مال یک شهروند ایرانی. (3195751) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۵:۳۳
فقط باید نخرید (3191117) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۷:۲۵
ما همچنان ایستاده ایم و نمیخریم (3191125) (alef-11)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۸:۲۸
فعلا اولشه
باش تا صبح دولتت بدمد
عاقبت گرانفروش نخریدن است
آنهم گرانفروشی که از روی تکر و نخوت و غرور با مشتری صحبت کند
بزودی میبینیم که چه کسی مغموم و پشیمان میشود
فقط این را میدانم که مردم به خودروسازان داخلی دیگر احتیاجی ندارند (3191128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۹:۲۷
نخست اينكه مردم ايران فهيم هستند و اگر شرايطش فراهم شود اتفاقا بخوبي اين قابليت را دارند تا كار گروهي انجام دهند و مصداق آن در انقلاب و جنگ بخوبي ديده شد. ديگر اينكه هم اكنون كه ابزار اطلاع رساني بمدد وجود شبكه هاي اجتماعي و برخي رسانه هاي واقع گرا اين امكان را فراهم ساخته تا مردم اراده جمعي و خواست خود را به اين به اصطلاح خودرو سازان تحميل كنند . و ترديدي نيست پايان اين ماجرا به سود مردم خواهد بود. (3191130) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۲۹:۴۶
دود این کمپین به چشم چند هزار کارگر بیچاره خودروسازی میرود نه آقای نعمت بخش.راه این نیست عزیزان.بله درست من توخودروسازی کار میکنم.در حق خودروسازی جفا شد.یه گروه هستن که هدف شومی از این کمپین دارن اینو دیگه لازم نیست من بگم (3191133) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۰:۱۹
دوست عزیر در حق خودرو سازی جفانشده ،خودرو سازها با مدیرانشان در حق مردم جفا میکنند آن هم با گستاخی و پررویی (3191309) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۴۹:۱۴
عزيز دل برادر مثل اينكه جون اين همه آدم كه مردن براي شما مهم نيست به فكر روزي اون كارگرا نباش خدا روزي رسونه (3191363) (alef-11)
 
ستار
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۴۴:۴۷
شما کارگران خودر سازی هم با کم کاری. و بی دقتی شریک. کشتار مردم توسط خودرو های بی کیفیت هستین،،از پول ناحق خودروها به شما هم رسیده که با نارضایتی خریدار بوده ،بهتره به فکر کار دیگه باشین که این پولها خوردن نداره (3191538) (alef-11)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۴:۳۹
اگرمنظورت ازیه گروه چند ده میلیونی مردمه.اشتباه میکنی ما هدف شومی نداریم خودروهای شما شومه (3191575) (alef-11)
 
سالار
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۰:۴۹
چیزی به عنوان کمپین وجود ندارد.این نامی است که رسانه ها به مطالبات برحق مردم از خودروسازها گذاشته اند.این مردم برای جمع اوری مثلا 20 میلیون تومان چند سال صرفه جویی کردندتابتوانند خودرو بخرند حق ما اینه که خودروی باکیفیت وقیمت مناسب بخریم.چون این مطالبه عمومی شده قطعا جواب میدهد (3191599) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۰:۴۴
خود شما که در خودرو سازی کار میکنی از کیفیت و قیمت خودرو راضی هستی؟ (3191716) (alef-11)
 
امیری
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۰۹:۲۹
خودرو سازان هر 3-4 سال یکبار یک خودرو به قیمت ارزان و قسطی به پرسنل خود میدهند و لذا کارکنان انها همیشه از دایر بودن کارخانه منتفع و دعاگوی روسا میباشند. (3192046) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۲:۳۸
شما میتوانید کارخانه را به قطعه سازی تبدیل کنید البته قطعه با کیفیت بسازید که به سرنوشت خودروسازی دچار نشوید. (3191720) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۳:۵۷
شما رو نمیگم ولی در همون خطوط تولید هم حتی همون قطعات بی کیفیت را به درستی مونتاژ نمی کردند. لذا به سهم خودشان در این نتیجه مقصرند. (3191727) (alef-11)
 
سیف.........................
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۳۶:۱۰
یا علی! (3192811) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۲:۴۹
حرومتون بشه پولي كه بابت سرهم بندي اونم بصورت ناقص اين قطعات بي كيفيت گرفتيد و مال و جان مردم هموطنتون رو به تاراج دادين , اميدوارم به حق پنج تن تمام عوامل دست اندركار خودرو سازهاي داخلي از صدر تا ذيل به خاك سياه بشينن . اينو از ته دلم گفتم و مطمئن باش آهي كه از نه دل بيرون مياد حتما اثر ميكنه . (3193596) (alef-13)
 
اردوان
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۴:۰۰:۱۴
منظورت کارگرای چینیه؟ والا الان دیگه قطعات خودروی ملی! هم از چین وارد میشه (3193689) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۳۷:۳۹
شما کارگرهای خودروسازی هم یه کمپین تشکیل بدین و اعتصاب کنین و فشار به مدیران نالایقتون بیارید (3194387) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۲۳:۳۷:۱۹
من تو خودرو سازی کار کردم میدونم چه دزدانی توش دارن نون میخورن (3195569) (alef-13)
 
اكبر
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۳۴:۱۳
يعني خون اون اقا از خون مردم عادي پررنگ تر كه مردم عادي خودروي پرايد سوار بشن و اون اقا مگان سوار بشه (3191139) (alef-11)
 
mohamad
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۳۴:۳۰
وقتی کسی اون فرغوناتون و نمیخره. خب ببرن بالا قیمتو. دلشون خوش. خریداری نداریـــــــــــــــــــــــــــــــــــن...... :) :) :) (3191140) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۳۴:۴۳
آفرین بر مردم ایران، امیدوارم همیشه همینطور با هم متحد و همدل باشید. (3191141) (alef-11)
 
عابد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۳۴:۵۴
دمشون گرم اونایی که دارن پولشونو از این شرکت های فرغون سازی پس میگیرن باید دستشونو بوسید (3191142) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۳۶:۴۵
یعنی آقای نعمت بخش این جسارت داشته اند؟! (3191147) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۵:۲۶
اره داداش . چرا نداشته باشه . وقتی هر حرفی دلش میخواد میزنه و هر توهینی میخواد میکنه و کسی برخوردی باهاش نمیکنه باید هم روز به روز جسورتر بشه (3191579) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۴۳:۱۷
نشان می دهد که راه مردم برای رسیدن به خواسته به حق خود درست بوده و موجبات عصبانیت افرادی را که سوار شدن پراید را حق مردم عادی و سوار شدن مگان را کمترین حق خود می دانند! فراهم آورده است

فوق العاده بود (3191163) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۴۶:۳۹
خدا شر این خودروسازان جهنمی را از گرده مردم ایران کم کند. (3191167) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۴۷:۲۶
همه با هم تا افزایش کیفیت خودروهای داخلی از خرید خودداری کنیم . (3191169) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۵:۰۹
حرف شما قبول ولی وقتی نخریم از کجا ببینیم که کیفیتشون خوب شده؟ (3191732) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۳۸:۰۱
مگه یه شبه کیفیت خوب میشه ؟ اگه اینجوری بود که خودروسازان بزرگ دنیا این همه سرمایه گذاری روی مدیریت کیفیت و بهره وری و ... نمی کردن . با حرف کیفیت خودرو حرف نمیشه (3191952) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۰:۲۶
نمی دانم چرا هیچ کس اشاره نمیکند که پس گرفتن پول ثبت نام برای پیوستن به کمپین نیست بلکه دلالان و سفته بازانی که به امید بهره مندی از اختلاف قیمت کارخانه و بازار، خودرو پیش خرید کرده بودند حالا که می بینند راه اندازی این کمپین باعث فنای کاسبی آنها شده ترجیح می دهند پول خود را پس بگیرند و در کار دیگری سرمایه گذاری کنند. از طرف دیگر کسانی هم که به امید استفاده، خودرو پیش خرید کرده اند حالا می بینند که می توانند بدون اینکه چند ماه صبر کنند خودروی مورد نظر خود را حتی کمتر از قیمت کارخانه بخرند. لذا از ثبت نام انصراف میدهند. (3191752) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۰۷:۵۸
آقا50 سال فرغونی به اسم پیکان ساختن و انداختن به مردمی که 8 سال شهید دادن حالا هم مردم شهید پرور ایران پای عزم خودتون بایستید و از حقوقتون دفاع کنید ما فرغونی به اسم پژو ی فرانسه یا خودروی چینی نمی خریم (3192234) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۴۸:۳۸
ابتدا شما را نادیده می گیرند،
بعد به شما می خندند،
سپس با شما مبارزه می کنند و در آخر شما پیروز می شوید.
گاندی (3191177) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۲:۰۰
آفرین ---- این حقیقته ---- اگه در خواسته هایمان پافشاری کنیم قطعا این طور خواهد بود (3191317) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۵۰:۵۰
بالاخره مجبور می شوند به خواسته مردم احترام بگذارند (3191185) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۵۳:۴۳
خرید کالای بنجول داخلی الحرام میباشد و گناه کبیره .واین خرید به معنای حمایت از ظالم میباشد و این یعنی معصیت کبیره. (3191198) (alef-11)
 
ارش
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۵۵:۱۱
این کمپین خیل خوب بود ولی انصراف از پیش خرید عالی بود (3191205) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۸:۵۵:۲۰
ببه راستی چرا اعضای دولت خصوصا نوبخت نظرخودشان را درباره اعتراض مردم اعلام نمی کنند؟ (3191207) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۷:۰۰
آنهایی که با کمپین مخالفت میکنند منافعشان مستقیما به خطر افتاده و آنهایی که سکوت زیرکانه میکنند به زودی نیتشان برملا خواهد شد (3191333) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۲:۵۲
ملت با فرهنگ ایران لایق بهترین هستند و ارزش ایرانی بالا هست همانجوری که کشورهای اروپای حاضر شدند به ما احترام بگذارند این خودرو سازها هم باید به ملت ایران احترام بگذارند
ما می توانیم در صورتی که با هم باشیم نمی خریم م م م م (3191220) (alef-11)
 
روح اله
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۳:۰۰
آخه چراخودروسازها اینقدربه مردم ظلم میکنند،چرابرای این مردم یکم ارزش قائل نیستندوبه نظرمردم احترام نمیذارند،خداوکلیلی انصاف نیست بریدیکم ازخودروسازهای خارجی یادبگیرید (3191221) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۴:۱۲
علاوه بر وزیر این آقای رئیس انجمن خودرو سازان داخلی با دهن کجی به مردم گفت مردم پشیمان خواهند شد و افزایش مجدد هم خواهیم داشت (3191225) (alef-11)
 
کمپین
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۳:۲۵
ای مردم مثل 8سال دفاع مقدس جلوی ضلم می استیم با تمام قوا باهم یک صدا تا خودرو سازان رو ادم کنیم (3191413) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۴:۵۳
یکبار برای همیشه هم که شده چنان باید درسی به این خودرو سازها داد تا هر وقت در آینده هم بفکر سرکیسه کردن مردم بیفتن بیاد این حرکت مردم در این زمان بیفتن
مطمئن باشین اگه این حرکت درست و نا اخر ادامه داشته باشه تاثیر مثبتش رو روی تمام صنایعی از این دست که در حال اجحاف به حق مردم هست رو میزاره و حواس همه رو جمع میکنه (3191229) (alef-11)
 
ایران سربلند
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۸:۳۴
درود بر عزم راسخ مردم فهمیده ایران . ما باصدای بلند می گوییم خودروی بی کیفیت و گران نمی خریم (3191237) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۱:۲۳
سلام خودرو بی کیفیت است و قیمت بالا لطفا ماشین نخرید مرسی (3191245) (alef-11)
 
امید
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۱:۵۷
ملت شریف ایران با همین اتحاد انشااله خودروسازها ورشکست میشوند. ممنون از همکاری خوب مردم . تو را به خدا نخرید خودرو صفر . پیروزی نزدیک است. (3191248) (alef-11)
 
پیروز
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۱۵:۱۸
اندکی صبر ظفر نزدیک است. (3191652) (alef-11)
 
بهزاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۲:۲۸
آفرين به اين مردم درود بر شرفتان تنها راه ارزان شدن نخريدن هست (3191249) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۷:۳۵
مشكل تنها ارزان شدن نيست , مهم بي كيفيت بودن اين خودروهاست , از زمان تحويل يه سره هي بايد گردن كج كني مرخصي بگيري بري تعميرگاه باز اونجا هم گردن كج كني , بجاي سوار شدن به خودرو , خودرو سوار ما ميشه . هر كي هم ميخواد بخره بسم الله , بخره تا چوبشو بخوره . (3193600) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۴:۱۳
بخدا ما ایرانی ها حق مان بیش از اینها است ولی خودمون رو دست کم گرفتیم و عده ای بر گرده ما سوارند (3191254) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۴:۴۳
دوست عزیز آن آدمهایی هم که در صنعت خودرو هستند ایرانی هستند و خود شما هم اگر جای آنها بودی مانند آنها عمل میکردی چون ایرانی جماعت عادت داره که فقط به فکر منافع جیب خودش هست و حالا اگر هر اتفاقی برای دیگران بیافتد برایش مهم نیست. امتحانش هم بسیار ساده است. (3191483) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۸:۴۲
اونا از بعثي ها و منافقين هم بدترند , چون از پشت خنجر به كمر هموطن خودشون زدند . (3193605) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۶:۳۵
درود بر مردم فهیم ایران به خاطر وحدت در این قضیه درود (3191265) (alef-11)
 
احمد.......
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۱۸:۳۰
به نظر من اقتصادایران در حال پوست اندازی است وربطی به کمپین نخریدن ندارد. .به زودی شاهدورشکستگی ایران خودرو وبسیاری از شرکت‌های دیگر در ایران خواهیم بود.
فقط از خدا میخواهم عاقبت ما ختم به خیر شود... (3191269) (alef-11)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۵:۳۸
اگراقتصاددردست عده ای خاص باشدونودونه درصدمردم به خاطریه عده معدودهلاک شودبهتراست نابودشود.ا لان عده ای زیادی ازمردم فقررادرک کرده اندوتقریبا همه به یک اندازه ازسودجویان ضربه خورده اندبه همین دلیل یعنی دردمشترک آنهارامنسجم وهم عقیده کرده .آن :مبارزه باکالای گران بی کیفیت .ازین به بعدمردم همیشه باهم اند (3191699) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۹:۴۶
الهي آمين , كاش سالنهاي مونتژ رو به شركتهاي عظيم خودروسازي بفروشن بدون دخالت در كارشون تا با مديريت و كيفيت بالا شاهد توليد خودرو باشيم . (3193606) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۲۸:۳۷
بخدا من روز 5 شنبه رفتم انصراف دادم اردیبهشت ثبت نام کرده بودم بقیه پولم آماده بود ولی فقط به احترام هموطنام انصراف دادم (3191303) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۰۲:۳۲
بسیار کار خوبی کردین (3192597) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۵۱:۳۸
منت نذار سر مردم , خودتو از افتادن در ورطه خودروي سرهم بندي شده با قطعات چيني و هندي نجات دادي , اگر هم ثبت نام كرده بودي كه بعدا تو بازار آزاد بفروشي و الان ديدي بازار آزاد قيمتش از كارخونه پايينتره اين ديگه منت گذاشتن نداره . (3193612) (alef-13)
 
هنر
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۶:۲۷:۳۸
احسنت به شما دوست عزیزم من شمارو ستایش میکنم (3195755) (alef-13)
 
کمپین مردمی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۳۱:۵۲
تا ارزون نشه نخرید من فعلا سه نفر از اشناهای خودمو منصرف کردم از خرید حالا اسم منو میخوای بزارید وطن فروش آقای نعمت خان ما نمیخریم گرونه تا ارزون نشه به کمپین ادامه خواهیم داد من با مردم عزیزم هستم نخرید نخرید نخرید (3191315) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۵۲:۴۴
اتفاقا بايد ميذاشتي بخرن تا صابون خودروسازها به تنشون بخوره و اونوقت با تمام وجود و از صميم قلبشون از خودروسازها متنفر ميشدن . (3193615) (alef-13)
 
جهان
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۴۵:۰۲
امیدوارم این رسم خوب اتحاد ماندگار و در تمام ضمینه ها ادامه داشته باشد.به امید ایرانی باشکوه و خرد گرا (3191351) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۴۵:۳۳
با تشکر از نویسنده خدا رو شکر مردم هنوز یک سری نویسنده ها و خبرنگاران عزیز رو دارند که حمایتشون کنن... بازم ممنون (3191352) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۴:۰۳
به آقای نعمت بخش بگوئید این مردم همانها هستند که هشت سال جلوی صدام و همپیمانهایش ایستادند بهتر است طرز فکر و موضع خود را درمقابل مردم عوض کرده و متکبرانه از بالا به مردم نگاه نکنی مردم ایران لایق بهترینها هستند و تو با اظهارات نسنجیده خود نمیتوانی در عزم مردم خللی ایجاد کنی هم تو و هم کسانی که مثل تو فکر میکنند (3191379) (alef-11)
 
انصراف دادم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۵:۰۵
من و نزدیکان خودم تو این ماه از خرید سه خودروی ایران خودرو انصراف دادیم. همون خودروهای قبلی را سرویس کردیم و استفاده می کنیم. حداقل یک بار هم که شده باید با هم باشیم. (3191382) (alef-11)
 
reza
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۷:۴۸
انشالله که نابود بشن و بیشتر از این مردم رو بدبخت نکنن وقتی نمیتونن رقابت کنن چه دلیلی دارد بمونن
در هر حال بیکاری عده ای بهتر از مرگ عزیزان است (3191392) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۰:۲۹
به امید ورشکستگی خودرو سازان و دلالان (3191401) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۲۸:۴۳
به امید ناکامی دشمنان صنعت و تولید ملی (3193255) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۶:۳۰:۱۲
اشتباهی مثبت زدم. ولی اگه منظورتون از دشمنان صنعت ملی، خودروسازها باشند، مثبتم حلالتون! (3195756) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۱:۲۹
هركه ماشين ايراني دوست نداره بره ماشين چيني سوار بشه (3191404) (alef-11)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۲:۳۵
افرین بر شرف ملت ایران (3191409) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۵:۱۵
من یکی از دوستام رفت و انصراف داد از خرید پرشیا... با دردسر پولش رو دادن (3191418) (alef-11)
 
ابوالفضل
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۰۶:۲۲
با سلام خدمت همه عزيزان فقط همينو ميگم كه دود اين اعتصابها باز هم درنهايت تو چشم خود مردم خواهد رفت چرا كه شركتي مثل ايرانخودرو در تهران فقط 30000 نيرو به صورت مستقيم داره حالا بقيه شهرها و غير مستقيم ها پيشكش باز ميبينيم كه مردم عادي بيكار ميشنو حقوقاشونو دير به دير مي‌گيرن من شنيدم كارمنداي ايرانخودرو و سايپا هنوز پس از گذشت 25 روز از شهريور حقوق مرداد رو نگرفتن.
ياحق (3191421) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۲۰:۱۷
آقا ابولفضل هر كي به شما در مورد حقوق گفته حتماً شوخي كرده (3191885) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۱۸:۴۷
وقتی این کمپین به نتیجه برسه،این مشکل هم حل میشه (3192069) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۳۵:۴۴
ایران خودرو سهام بانک پارسیان راکه30 درصده بفروشه وحقوق پرسنلش رابده (3192119) (alef-11)
 
ف
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۳۷:۳۱
امنیت ورفاه حال مردم مهمترین مشخصه ساخت خودرو میباشد که متاسفانه خودرو سازها تابحال رعایت نکردهاند انشالله بعد از این شاهد بالا رفتن کیفیت ومتناسب شدن قیمت باشیم. (3192124) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۱:۰۷
با نهایت احترام نسبت به دلسوزی شما ولی چاره ای برای مردم نمونده به خاطر این 30000 هزار نفر سالانه چقدر باید تو جاده ها تلفات بدیم و مرد چقدر باید خرج تعمیر خودرو بکنند و مسئولین خودرو ساز هم به راحتی به مردم توهین کنند دیگه چاره ای نیست ملت از دست خودروسازان ناراضی هستند (3192139) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۵۶:۵۹
خوب درست کار کنند تا حقوق بگیرند

نابرده رنج کنج موٍر نمی شود

مزد آن گرفت که جان برادر کار کرد

کالای خوب دست مردم بدهید پول بگیرد (3192452) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۵۲:۲۴
هموطن عزیز در سالهای اخیر بسیاری از بنگاه های کوچک اقتصادی نابود شدن و هزاران نفر بیکار شدن،چرا هیچ یک از مسئولین به دادشون نرسیدن؟ به شهرک های صنعتی اطراف تهران سر بزنید ببینید چه خبره؟بنده دوازده نفر پرسنل داشتم مجبور شدم پنج نفرشونو مرخص کنم،اگه همینطور پیش بره با اتمام سفارشات قبلیمون کلا باید کارگاه و تعطیل کنیم..هیچ کس به داد ما نرسید
درود به شرف ملت ایران که اینجوری رو حرفشون وایسادن حقیقتا فکر نمیکردم نتیجه بگیرن ولی خوشبختانه ثمره استقامتشونو به زودی برداشت میکنن (3192696) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۳۸:۵۰
کارگران زحمتکش در کنار مردم هستند نه در مقابل آنها.مسولیت حق و حقوق کارگران هم با کارفرمایشان است نه با مردم.انصافا هم مردم خیلی طاقت آوردند اما امروز به جای تقدیر و حمایت مردم تمسخر و تحقیر می شوند.با این جوسازیها کاری از پیش نمی رود.کیفیت پراید نسبت به سال 89 یک سوم و قیمت آن سه برابر شده است.کمپین باشد یا نباشد من خرید پراید مدل 89 را به مدل 94 ترجیح می دهم. (3193139) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۵۵:۱۰
الهي بيشتر از اين به سرشون بياد , اون موقع كه چهچهه مستونشون بود , فكر مردم بودن ؟ وقتي كشور در تحريم بود بجاي اينكه گره اي از كار مردم باز كنند , بدتر شدند مايه دق . (3193621) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۸:۲۸
من كه بشدت به ماشين نياز دارم واقعاً برام سخته بدون ماشين باشم ولي با مردم بلند همت ايران همراهم و تا كاهش قيمت و افزايش كيفيت خودرو اقدام به خريد نميكنم (3191457) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۱۵:۴۸
برو یه دست دوم تمیز پیدا کن بخر. حتما از نو خرید ن برات بهتره (3192758) (alef-11)
 
گنابادی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۸:۴۹
آنچه باید تغییر کند،دیدگاهای مدیران خودرو سازی است،نه برشکستگی شرکتهای خودروسازی.
این شرکتها ثمره هزاران کشته و مصدوم است ونباید نابود شود وفقط باید اصلاح مدیریتی شود.
انحصار اخرش به همین دیدگاه دیکتاتوری میرسه! (3191459) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۲:۰۳
سلام به مردم شریف ایران
بالخره از خواب بیدار شدین و خواسته های خودشونو از طریق راه درست. اونم نه از طریق ریختن به خیابان ها که برهم زدن ارامش مردم وامنیت مردم میشوند بلکه دارن خواسته هاشنو میگن خودرو خوب با کیفیت حق ماست ودیگه تحمل این وضعیت خودرو های ضعیف بی کیفیت رو نداریم . بسه دیگه هرچه دورغ گفتن خودرو سازها یه عمر. اینا نمی خوان دست از سر پراید و 405 بردارن .
باید مقاومت کرد درود بر کسی که ماشین صفر نمی خرد. (3191472) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۳:۱۲
درسته که کیفیت خودروهای داخلی پایینه و مردم هم حق دارند با این قیمتهای گزاف این خودروها را نخرند ولی به نظر در پشت همچین کمپینی افراد با اهداف خاص وجود دارند. البته ای کاش این کمپین برای خودروهای خارجی هم بود چون الان به طور مثال یک خودروی هیوندای ولستر که قیمت جهانی آن نزدیک به چل میلیون هست در ایران صد و بیست میلیون صفرش قیمت خورده. زمانی میشد به حقانیت این کمپین پی برد که خرید خودروی هم ایرانی و هم خارجی توسط مردم انجام نمیشد. در شرایط کنونی به نظر هدف این کمپین بیشتر سوق دادن خرید خودرو توسط مردم به سمت خودروهای بسیار گرانقیمت خارجی باشد. (3191478) (alef-11)
 
ساده لوح
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۸:۲۱
دوست خوبم
این نخریدن به خودروی خارجی هم رسیده یه سر به بازار بزن از چندتا نمایشگاه بپرس می بینی کاهش خرید چشم گیره . (3191792) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۵:۵۳
رکود در بازار فرغون های خارجی بیشتر است. (3192733) (alef-11)
 
گمنام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۹:۳۴
دوست عزیز دلیل گرانی خودروهای خارجی فقط تعرفه گمرکی است که دولت برای حمایت از خودروسازان داخلی آن را وضع کرده است.در کشورهای حاشیه خلیج فارس قیمت این خودروها نصف قیمت در ایران است چون تعرفه واردات خودرو 100% و یا 120% نیست (3191794) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۲۳:۱۳
چرامتوجه نیستی اکثر کسانی که خودروی بی کیفیت راتحریم کردند قدرت مالیشون زیر40 میلیونه وفرقی براشون نداره که فلان ماشین 300 میلیونی 50 میلیون ارزون یا گرون بشه. (3192083) (alef-11)
 
داریوش
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۳۱:۳۸
دوستان مراقب باشید از کلماتی نظیر کمپین یا خودروی ایرانی استفاده نکنیم چون سوبرداشت وسواستفاده میکنند.ما خودروی گران وبی کیفیت نمیخریم حالا داخلی باشد یا چینی و.. درضمن کمپینی وجود ندارد بلکه عزمی مردمی وبدون برنامه قبلی وخود جوش به علت گرانی وبی کیفیتی خودرو راه افتاده وقصد سیاسی هم ندارد (3192102) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۳۴:۴۱
عزیز دل برادر ما که توان خرید خودروی خارجی نداریم ,,, دوما همین خودروسازان وطنی یا به زبون خودمونی همین سازندگان ارابه های مرگ به نحوی در وارادات خودروی خارجی و قیمت چند برابری اونا دست دارند,, همین چند وقت پیش مجلس در صدد ماهش تعرفه واردات خودرو خارجی بود اما همین مافیای خودروساز وطنی با لابی گسترده ای که داشت مانع تصویب شد (3192113) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۰۰:۳۱
دليل گرون بودن خودروي خارجي حقوق و عوارض گمركيه كه بالاي 120% روي خودروي خارجي ميبندن , بذارن آزاد و بدون رانت و حقوق و عوارض وارد بشه تا همون 40 تومن بدست مردم برسه , حالا نه 50 تومن , ولي با كيفيت و اينكه حداقل 5 سال خيالت از بابت كاركرد بدون خرابي راحته , نه اينكه تا از كارخونه گرفتي يه راست بري تعميرگاه مجاز و آخرش هم جرات نداشته باشي باهاش تا كرج بري و بياي . (3193626) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۸:۱۶
امید وارمم که این عزم جدی باشه حق مردم ما این ماشین های داغون و مرگ اوار نیست یه ذره برای خودمون ارزش قائل باشیم. (3191488) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۸:۴۸
اگه مردم فهیم با هم باشند به بهترین محصول دست خواهیم یافت. (3191490) (alef-11)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۹:۱۵
ما تا آخر ایستاده ایم و تا روزی قیمتها پایین نیاد و کیفیت بالا نره هیچوقت خودرو صفر آشغال شمارو نمیخریم.مردم تورو بحضرت عباس یکبارم که شده محکم پشت همدیگرو بگیریم.مجبور نیستیم ماشین صفر بخریم چند مدل پایین تر بخرید (3191492) (alef-11)
 
منتقد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۳۷:۵۲
زنده باد مردم فهمیده و با شعور ایرانی. اینو بدونیم که خودمون مسئول زندگی خودمونیم و این اختیار رو داریم که بهترین زندگی رو داشته بایم نه اینکه تحمیلی بر ما باشه.
تحرییییییم خودروی صفر داخلی (3191519) (alef-11)
 
م
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۳۸:۴۱
خواهشا اين اقاي نعمت بخش عزل كنيد ماتا اخرايستاده ايم (3191524) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۳۹:۴۲
واقعا کسی هم هست که ناظر بر کارکرد ایرانخودرو باشد (3191528) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۰:۰۲
پافشاری روی حق وحقوق خود تنها راه رسیدن به آنچه شایسته ی آن هستیم می باشد. (3191555) (alef-11)
 
علی م
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۵:۴۰
آیا مردمی که این همه پشتیبان نظام وحکومت هستند ودر هر صحنه ملی حضور خود را به اثبات رسانده اند شایسته این همه بی ادبی ودهن کجی از طرف خودروسازان هستند وبه جای اینکه از مردم به خاطر این همه سوه استفاده های که با این صنعت از جان ومال مردم نموده اند عذر خواهی نمایند هر دفعه با بی شرمی بیشتر صحبت از گرانتر شدن خودرو می زنند و جالبتر این است که آیا شما یکی از این دست اندرکاران ومقامات بالا در این صنعت را دیده اید که از این خودروها که ساخت خودشان استفاده کنند . چون جان و مال خودشان وخون خودشان را عزیزتر از مردم می بیبینند . این صنعت همراه با لابی های آن از ریشه باید تغییر کند . (3191581) (alef-11)
 
سردشت
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۶:۵۳
هرکس با جون مردم بازی کنه عاقبتی نداره.خدا خوب جایی نشسته (3191586) (alef-11)
 
m
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۴:۴۸
مثل اینکه شماهم توسودشون شریکی اگه ازدل مردم باخبر بودی این حرفا نمیزدی.ماتااخرایستاده ایم... (3191614) (alef-11)
 
جعفر
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۶:۴۶
مردم عزیز ایران, بزودی انتخابات مجلس شروع خواهد شد, بنظر من باید یکی از مطالبات مهم مردم از همه نامزدهای مجلس , روشن ساختن نظرات نامزدها درباره نظام تعرفه ها و هزینه های جانبی دیگر که دولت در راه هر چه بیشتر انحصاری کردن صنعت خودرو در کشور اعمال می کند , باشد؛ همه نامزدها باید برنامه های خود را در راه برسمیت شناختن حقوق مردم در داشتن خودروی باکیفیت و روز دنیا ارائه دهند و صریحا و شفاف در این باره توضیح دهند و مردم نیز با جدیت تمام عملی کردن وعده های نمایندگان منتخب را پیگیری کنند. (3191622) (alef-11)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۰:۴۷:۳۶
خوب شد يادم انداختي. اگه اين آگاه سازي رودر مورد نماينده هاي دلسوز هم به راه ميانداختن مجلس بعدي مردمي تر ميشد. (3193518) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۱۴:۵۸
حتی اگر ارزون هم بشه نمیخریم (3191650) (alef-11)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۲:۱۰
سلام سالیانه تعداد زیادی از هموطنان ما جان خود را بر اثر تصادف از دست می دهند که اگر کیفیت و استحکام خودرو ها بالا تر بود هم حوادث کمتر و هم کشته و معلول کمتری داشتیم حالا خودتان قضاوت کنید مسئول این حوادث چه کسی می تواند باشد . مردم؟ دولت ؟یا خودروسازان؟ جان مردم مهمتر است یا سود خودرو ساز یا تعداد کسانی که در این گروه از خودروساز ها کار میکنند (3191679) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۵:۰۱
باسلام لطف کنید کیفیت را بالا ببرید مردم چگونه استقبال میکنند خودم برای دنا ثبت نام کردم ولی متاسفانه موتور ان جوابگو نیست موتور ef7 درخوزستان ومناطق گرم جوابگو نیست فقط فکر منافع خودتان هستید (3191776) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۴:۴۲
آفرینبرمزدم آگاه (3191691) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۹:۲۸
واقعا یکی نیست این بابا رو پیدا کنه و بره 2 تا کشیده بخوابونه درگوشش از طرف ملت؟ که اینقدر پر رو و وقیح زبون درازی می کنه (3191710) (alef-11)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۴:۲۹
به نظر من برای پیشرفت یک صنعت باید از آن حمایت کرد همان کاری که چندین سال حتی با بخطر انداختن جانمان برای خودرو سازان انجام دادیم که متاسفانه بجای پیشرفت شاهد پس رفت آن بودیم حالا که تشویق کارساز نشد باید با تنبیه آن را حمایت کنیم بلکه این صنعت ومدیران بی ادب آن بخود بیایندوباعث آسایش مردم شوند (3191729) (alef-11)
 
سام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۶:۰۴
ابتدایی ترین قانون تجارت اینه که جنسی راتولید کنیم که مشتری میخواد . اما خودروسازایراتی تولید میکنه زور میگه بخریداگر هم نخرید گناه کردید وخیانتکارید مسخره س (3191735) (alef-11)
 
صمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۲۴:۰۴
ما مردمانی صبور و ایثار گر و در راه وطن جانمان را فدا کرده و خواهیم کرد. ما شایسته ی سوار شدن بهترین ماشین ها با کیفیت و قیمت منطقی و عادلانه هستیم و تا رسیدن به حقمان خواهیم ایستاد چون ما می توانیم ما می توانیم... (3191903) (alef-11)
 
یا حق
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۱:۵۶
فدای مردم فهیم کشورم بشم.
فدای این اتحاد و همدلی
ما مردم ایران دست به دست هم میدیم و این حرکت زیبا رو تا آخر همراهی می کنیم . (3191762) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۲:۴۶
خق الناس بس باری عظیم است در گردن آنهایی که به خاطر مناقع شخصی یا جمعی آن را زیر پا می گذارند
قسم خوردم تحت هیچ شرایطی ماشین ایرانی نخرم (3191767) (alef-11)
 
همیشه در صحنه
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۴:۴۵
این اشتباه بزرگی است که ما عیزیزانمان در ایرانخودرو وسایپا را تحت فشار قرار دهیم درحالی که بیش از 35 سال بعد انقلاب همیشه با تولیدات بزرگ نگذاشتند دست مردم خالی بماند بایستی با افتخار به این خوردروها سوار شد تا در جبهه جهانی اقتصاد مقاومتی را به خوبی اجرا کنیم و پشت پا به تولیدات تجملاتی غرب و شرق بزنیم (3191774) (alef-11)
 
نادانی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۲۵:۳۴
دوست عزیز خودرو با کیفیت و ایمن تجمل نیست بلکه حق مسلم هر ایرانیست . ای کاش تولیدات داخلی ایمن و با کیفیت بود و با قیمت مناسب به خریدار ارایه می گردید .
قطعا تحت فشار قرار خواهند گرفت . فشاری که سالیان سال با داغدار کردن مردم و از بین بردن منابع مالی و جانی و زمانی شکل گرفته است . دوستان و کارگران زحمت کش این صنایع نیز قطعا در همین صنعت اما با شکل پیشرفته تر و با تولید محصولات ایمن و بین المللی و حتی با حقوق بالاتر مشغول به کار خواهند گردید . فراموش نکنیم کودکی که در حال رشد است فقط دچار استخوان درد می گردد . نه انسان بالغ . گرچه مطمنم خود شما دوست عزیز خودرو ایرانی نداری .... (3193345) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۴:۱۷:۴۳
شما جدا همیشه در صحنه هستی أمثال شما ظلم را با هر بهانه ای توجیه میکنند متاسفم برای این جمود فکری (3195718) (alef-13)
 
محمد سردار
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۶:۱۵
آفرین بر شما مردمان همیشه پیروز.من هم حمایت میکنم وهم تبلیغ کمپین رو انجام میدم تا بر کناری این مدیرا ی به اصطلاح متشخص. زنده باد کمپین (3191818) (alef-11)
 
سالار
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۱۰:۱۲
سلام، آفرین بر این ملت فهیم ایران، من هم از خرید خودرو پیش ثبت نام انصراف دادم، به امید خرید خودروی باکیفیت ارزان، آقا نعمت بخش هم بره استعفا بده. (3191857) (alef-11)
 
مارگونی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۱۱:۳۷
به خداهمه دراین وضعیت پیش آمده مقصریم وتنهاکسی که میتونه درستش کنه خودمون(ملت سربلندایران)هستیم.قبلا"هرچیزی گران میشد،فردای آن روز مقدار بیشتری ازآن میخریدیم ازترس اینکه بعدا"گرانترمیشه وهمین باعث شد طی چند سال گذشته تورم سرسام آوری برگرده ی خودمون وارد بشه درصورتیکه راه آن نخریدن بود تاارزان بشه.به خدا قناعت رابرای چنین روزهایی گذاشته اند.الان خودم بیشترین مشکلات را دارم وقبلا"هم خودرو داشتم وپولم هم آماده بود که یک خودرو بخرم ولی باملت فهیم ایران عزیزهمراه شده ام وخودرونمیخرم تاتحقق خواسته هامون.هرسال به اندازه کارگرهای خودروسازی توجاده ها کشته میدیم کسی نگران نیست ولی عده ای نگران بیکارشدن کارگرها هستند!!!!!!!باکیفیت وارزون بسازید قول میدیم بخریم تااونا هم بیکارنشوند. (3191858) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۲۱:۲۳
با سلام خدمت همه عزیزان ...فروردین 94یکدستگاه 206صندوقدار خریدم و تا الان حدود 5000کیلومتریعنی ماهانه متوسط ماهی 1000کیلوتر باش رفتم ...ولی خداوکیلی اشکم رو درآورده ..هر روز تعمیرگاه ..هر روز خرابی ...هر روز مشکل ...و بد تر از همه اینکه تا حالا دوبار دیسک و صفحه عوض کردم و دوباره خراب شده ...به خداوند قسم میخوام بفروشمش کسی نمیخره .....با صدای بلند عنوان میکنم هر کس خودرو داخلی بخره ...خیانتکار هست ...به همه اطلاع رسانی کردم ... (3191891) (alef-11)
 
ف
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۲۲:۲۳
افرين به اي مردم با غيرت،اگه ارزان هم كنند نميخريم،ما ديگر خودروهاي ٣٠ سال پيش را سوار نميشويم،اينها احتمال داد با گران كردن خودرو مردم را بتر سانند كه خريد كنند ، لطفاً به هيچ وجه گول نخوريد.هر كاري احتمال دارد انجام بدهند تا كمپين را بشكنند واي ما تا اخر ايستاده ايم. (3191896) (alef-11)
 
تیرداد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۳۶:۲۹
با خواندن این خبر خیلی خوشحال شدم که انصرافم از خرید خودرو صفر بی نتیجه نبوده.(زندگی خوب حق هر ابرانیه) (3191943) (alef-11)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۳۹:۰۰
تورو خدا نخرید همون ماشین خودتونو سواربشید اگه قراره چند سال طول بکشه ما نمیخریم ا (3191958) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۲:۴۵:۲۰
پیشنهاد میشود: سایپا وایران خودرو کرمان خودرو با یکی از خودروسازهای کره ای یا ژاپنی ، ادغام شود تا اولا اشتغال لطمه نبینه وثانیا محصولات با کیفیت وارزان بدست مصرف کننده برسه و درضمن مشکل الودگی کلان شهرها مرتفع بشه (3191978) (alef-11)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۰۶:۴۱
تقاضای انصراف و نخریدن از هموطنان عزیزی که خودرو صفر ثبت نام کردند... (3192044) (alef-11)
 
ناصر
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۱۳:۵۵
من ماشینمو فروختم که یه نو بخرم ولی تا پیروزی کامل کمپین صبر میکنم و از ناوگان عمومی استفاده میکنم . مطمئنم سودش بیشتر از درآمد چند سالم هست (3192057) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۰:۳۶
از عوامل و دست اندرکاران سایت الف بینهایت سپاسگزارم (3192136) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۳۵:۳۲
من هم تشکر می کنم
فقط امیدوارم جایی درست شود که مردم با سند و مدرک خسارت های جانی و مالی که از خودروسازان داخلی دیده اند را اراه کنند .
فقط از تک تک مردم خواهش می کنم به صفر بودن خودرو اعتماد نکنند ، حتما سیستم ترمز و موارد ایمنی خودرو را چک کنند . (3192807) (alef-11)
 
نعمت
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۳:۱۳
ما که ماشینمونو فروختیم و خونه گرفتیم و تا 5سال دیگه پول نداریم
اما ماشینهای ده 80بهتر از دهه 90است به خدا (3192152) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۵:۲۰
صحبت هاب نعمت بخش را خوندم خیلی توهین آمیز بود .. من تا حالا میانه این بحث بودم ولی با این روال که پیش گرفته و به حرف مردم اهمیت نمیدهند همین امروز میرم خودرو ثبت نامی ام را کنسل میکنم و پیش پرداختم را پس میگیرم .. فعلا همون ماشین قبلی را سوار میشم ... (3192165) (alef-11)
 
رشيد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۵۵:۱۳
درخواست جديد كمبين خريد خودرو صفر ممنوع.اخراج نعمت بخش ميباشد.نظر شما جيه؟ (3192204) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۲۷:۳۶
درود بر این مردم فهیم تا کی تحمل باید کرد........ (3192334) (alef-11)
 
حرف قانون
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۲۹:۵۸
من بدليل شغل قبلى چند سال پيشم ، به خيلى از كارخانجات خودروسازى كشورهاى مختلف سفر كرده و بازديد نموده ام، مانند، بنز، تويوتا، نيسان و هوندا ، و اتومبيلهاى كره اى و آلمانى و غيره ، وقتى فقط بطور مجازى وضعيت و تكنولوژى و بالاخص مديريت آنها را با خودرو سازان خودمان (كه البته خط توليد تمامى كارخانجات داخلى را هم از نزديك ديده ام و با مديران عامل و توليد و غيره صحبت كرده ام )، مقايسه مع الفارق ميكنم ، راستش بدليل اين اختلاف فاحش، هميشه من بعنوان يك ايرانى وطن پرست و متعصب خجالت ميكشم ، واقعاً متاسف ميشم، فقط و فقط هم دليل اصلى آن بى كفايتى مديران و دست اندركاران اين صنعت مهم و عظيم و پولساز است و بس، (3192355) (alef-11)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۴۲:۰۰
برای حفظ جان وسلامتی مردم پیشنهادمیشود2شرط زیر تاتحقق کامل آن پیگیری شده وتا این شروط تحقق نیابد مردم خودرو نخرند:

1-حتما باید خودروها اعم از تولیدداخل یاوارداتی دارای 5 ستاره ایمنی براساس استاندارداروپا باشند.
2-خودروی پاک(سبز)باشدوکمترین آلایندگی رابرای حفظ سلامت جسم وروح مردم روداشته باشد.
اگر واقعا جان مردم وحفظ جمعیت _که این همه تبلیغش رومیکنن_برای مسئولین اهمیت داشته باشه نبایددرعمل خودرویی که دو تاشرط فوق رانداره شماره گذاری کنن (3192409) (alef-11)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۴۳:۲۵
دوستان خودروهای بنجل چینی که داره مونتاژ داخل میشن همون داستان خودروهای داخلیه ... تو رو خدا به سمت اونا نرید بخدا شان ما ایرانیها خیلی بیشتر از اینهاست....... به امید خدا این اعتراضات مدنی میتونه اصلاحات قشنگی تو کشورمون بوجود بیاره (3192414) (alef-11)
 
فرههنگی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۵:۰۰:۴۹
انحصار باید تموم بشه (3192467) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۵:۰۷:۳۲
من یک جوان با کلی قرض و بدبختی یک تیبا خریدم ، متاسفانه مدتی پیش ترمزش در اتوبان قفل کرد و بدهی و بدبختی روی دست من گذاشت ، کمی هم روی مشکلم پافشاری می کردم با 110 و کتک نمایندگی سایپا طرف بودم ، خدا ازشان نگذرد .....همین
لطفا ترتیبی بدهید مردم این گونه مشکلات خود را با سند و مدرک نشان بدهند (3192487) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۵:۵۸:۱۸
درود به شرف این ملت آگاه (3192588) (alef-11)
 
شهلا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۲۸:۵۶
20 میلیون تومان معادل 6000 دلار است .با این پول میشه در اروپا یه ماشین با کیفیت و مطمئن با گارانتی عالی خرید ..چرا باید پولمونو به پراید بنجل اهن پاره بدیم .مگه پولمو از جوب پیدا کردم !..نمیخرم (3192649) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۳۱:۴۸
هیچ ماشین صفر خاصی در دنیا با 6000 دلار نمیشه گرفت این امار های عجیب غریب چیه مردم میدن؟؟؟
ارزون ترین ماشین های ارزون قیمت و صفر دنیا که کیفیت خوبیم دارن ماشین های ای سگمنت هستن مثل کیا پیکانتو سوزکی سلریو فورد فیگو که حداقل 12 هزار دلار قیمتشونه که میشه 42-3میلیون که اکثر مردم ما نمیتونن بخرن(بر فرض ازاد بودن گمرک) و همچنین این ماشینا بدرد خانواده نمیخوره ماشین خوب و خانوادگی حداقل از 18-19 هزار دلار شروع میشه65 میلیون که باز مردم نمیتونن بخرن.
امار میدید لطف کنید درست بدید مردم ما هم که اصلا و ابدا پی سرچ کردن نمیرن (3193261) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۳۶:۰۶
در ضمن میزان حقوق و در آمد را فراموش کردی (3193272) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۳۳:۱۱
خریدخودروداخلی خدمت به ایجاداشتغال است خودروسازان هم بایدکیفییت را بالاببرند (3192654) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۰۹:۱۳
پس بشين تا بالا ببرن (3193637) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۴۱:۲۶
با سلام و احترام به تمامی دوستان و هم وطنان
صرف نظر از اینکه کیفیت خودروهای ساخت داخل بر همگان روشن و واضح است و قیمتهای نامتناسب با کیفیت موجود آن امری بدیهی و غیر قابل انکار است ، نفس حرکت عزتمندانه هموطنان عزیز در پیگیری در جهت احقاق حقشان در چهارچوب قانون و با مدیریت عالی ستودنی است و افق روشنی را پیش روی ملت عزیز نمایان نموده است که نوید بخش مدنیت و پیگیری احقاق حق طبیعی و قانونی هر فرد و گروهی است بر مدار عقلانیت و اجتماع (3192663) (alef-11)
 
نگین محمودی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۶:۴۱:۳۷
خوب رک و راست بیاید به مردم بگید آقا و خانم ایرانی باز کردن بازار به روی ماشین های خارجی تو تعهدات ما در سوییس بوده و حالا باید اجرا کنیم.
بساط خودرو داخلی رو هم-مثل بقیه چیزا که تا دیروز حق مسلم بود و میلیاردها میلیارد صرف کردیم براشون- دیگه باید جمع کنیم...
این که دیگه نمایش نمی خواد.
مردم هم راضیند بخدا. (3192666) (alef-11)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۰:۱۰
با عرض معذرت هر کس خودرو صفر بخرد به خود و مردم توهین کرده است اطفا کسانی که ثبت نام کرده اند بروند انصراف دهند و با این حرکت دل ملت را خوشحال کنید . (3192715) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۳:۵۲
آقای نعمت بخش واقعا تو دلت برای این مردم میسوزه یا سنگ خودت به سینه میزنی (3192725) (alef-11)
 
عادحم
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۱۹:۵۰
سلام
درود و سلام من بر هر چه مرد و قاطع که با نخریدن یک کالا می خواهد حق
حق خودش را بگیرد . (3192771) (alef-11)
 
بینام
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۷:۵۸:۲۷
پشت پرده های خیانت به تولید ملی واشتغال جوانان چه کسانی هستند
واردکنندگان و تولیدکنندگان چینی (3192846) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۱۱:۰۹
همين توليد به اصطلاح داخلي هم قطعاتش چينيه و اينجا بصورت مفتضحانه اي سرهم بندي ميشه , نكنه واقعا فكر كردي قطعات ساخت داخل هستن ؟ (3193638) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۴:۲۷
فکر میکنید چند درصد مردم اصلا کمپیین میدونن چیه؟؟ یا فلسفه این کاررا می فهمند؟؟ یا اصلا روحشان هم خبر داره که اینچنین کمپینی راه افتاده؟؟؟؟؟ شاید 20درصد. الباقی شک نکنید میخرند (3192859) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۱۰:۴۲
كسي كه تابحال نفهميده كمپين چيه مطمىن باش ماشين هم نميدونه چيه!!! (3193219) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۱۲:۲۸
خوب بذار بخرند , بعد كه مجبور شدند هر روز برن تو صف تعميرگاه و نمايندگي و كلي هزينه و اعصاب خورد كني مطمئن باش ديگه سمت ماشين ايراني - چيني نميرن (3193640) (alef-13)
 
همشهری
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۳۴:۲۸
اکثرا ماشین های مدل 90 به بعد - فوق العاده بی کیفیت هستند.....
کاری به کمپین ندارم ولی نخریدنشون خیلی به صرفه تره.... (3192909) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۴۶:۲۰
حرف مردم ساده اس : ماشین بی کیفیت و گران نمی خواهیم.... (3192932) (alef-11)
 
hosein
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۸:۵۸:۰۶
يك بار هميشه بيان در اين خودروسازي ها رو تخته كنيم خيلي از شركت هاي بزرگ خودروسازي دنيا از خداشون هست داخل ايران خودرو مونتاژ كنند اما بدون دخالت اين دو خودروساز باور كنيد چندين برابر اشتغال توليد ميشه و حتي خيلي از برند هاي جديد خودرو ساز هاي بزرگ از ايران صادر ميشه (3192951) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۹:۰۳:۳۰
سلام بر شما
مردم فهیم ایران؛تا حصول نتیجه و اخذیک تصمیم گیری درست، از خرید صفر کیلومتر اعم از مونتاژ داخل و وارداتی خودداری فرمایید اتومبیل مورد نیازتان را از مردم بخرید . (3192962) (alef-13)
 
سر زمین پارس
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۹:۵۹:۳۴
نعمت بخش بی ادب عزل باید گردد (3193059) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۰۰:۵۶
امیدوارم حالا که مردم یا علی گفتند تا آخر پای حرفشون بایستند (3193064) (alef-11)
 
حسینی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۰۵:۱۶
به نام خداوند دوستدار زیبایی ها و نیکی ها
با سلام
خودروسازی ایران با پیکان شروع شد در سال 1346 و همان زمان هم خودروسازی کره جنوبی شروع شد ، اکنون خودرو کره ای تمامی دنیا را از شرق تا غرب و از شمال تاجنوب کره زمین را فرا گرفته است ولی خودرو ایرانی در همین کشور نیز مشکل دارد .
حدود سی سال پیش که پراید در ایران مونتاژ شد و سپس به تولید رسید هیچ کس فکر نمی کرد که این خودرو روزی آلت قتاله ایرانی ها شود و در طول سال ها این خودرو به همان شکل اولش تولید شد بدون هیچ ایمنی و مدیرعامل اسبق سایپا همیشه به تولید بالای این خودرو افتخار می کرد در صورتی که این خودرو در جاده ها قربانی می گرفت و مردم بی گناه به واسطه این خودرو قربانی می شدند و این کشتار به کدامین گناه اتفاق می افتد باید کسانی که بانی ورود این خودرو در ایران هستند مورد بازخواست قرار گیرند و محاکمه شوند .
ملت قهرمان ایران مستحق بهترین وسیله نقلیه هستند که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد .
به یاد می آورم دوستی به عنوان خبرنگار به کشور ترکمنستان رفته بود و از رئیس جمهور وقت این کشور سوال کرده بود که چرا مانند ایران کارخانه خودروسازی در این کشور راه نمی اندازد ، این خبرنگار از قول رئیس جمهور ترکمنستان نقل می کرد که گفته است آیا خودرو مانند پیکان و پژو می خواهید داشته باشیم ، من هیچ وقت راضی به مشقت مردم خود نیستم .
وی از قول رییس جمهوری وقت ترکمنستان افزود : مردم من باید بهترین خودرو ها ی روز دنیا را سوار شوند و به وزارت اقتصاد و گمرک دستورداده بود که مردم آزادانه با پرداخت عوارض ناچیز خودرو وارد کنند .
مردم قهرمان و شهید پرور ایران اسلامی که هشت سال جنگ تحمیلی را با پیروزی به تمام رساندند قادر خواهند بود با کمپین نخریدن خودرو صفر به حق خود که داشتن خودرو بادوام و دلخواه است برسند .
به امید روزی که این حق برای مردم دلیر ما محقق شود ، انشاء الله . (3193074) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۳:۲۷:۲۹
ایران را با هیچ کشوری و از هیچ بابت نباید مقیسه کرد معتاسفم که ؟ (3202715) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۰۷:۳۸
با وجود این خودروهای بی کیفیت که مردم در رنج و عذاب هستند ,دولت هم داره ضرر میکنه با این خودروهای بی کیفیت با مصرف زیاد بنزین...موندم دولت چرا حمایت از مردم نمیکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3193081) (alef-11)
 
فرناز
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۲۶:۲۶
حرف مردوم تنوع وکیفیت خودروست نه این همه پول را بیندازند به آب . خدا عاقبتمان را بخیر کند با این سیستم عقب مانده چینی .؟؟؟؟؟ (3193112) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۵۱:۱۶
با سلام به همه هموطنان محترم

من عضو گروه های اجتماعی نیستم (موبایل هوشمند ندارم) اما این گروه رو هر روز پیگیری می کنم (از گوشی همسرم).

اینو بگم که هر جا که میرم از این کمپین و عملکرد بد فرغون سازها میگم

می دونید چرا؟؟؟؟؟

چون عمویم رو در حوادث رانندگی از دست دادم و این به خاطر اتومبیل ضعیف پراید بود و بس.

با تشکر از همه دوستان و هموطنان (3193169) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۰:۵۱:۳۳
خرید خودرو بی کیفیت وگران خیانت به همراهان وسرنشینانیست که از آن استفاده میکنن (3193170) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۱:۳۲:۲۲
اگه کیفیت بلا بره قیمت هم به 10سال پیش برگرده اونموقعه مردم تصمیم نهایشون میگیرند (3193262) (alef-11)
 
منتقد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۲۷:۱۱
مدیران این دو صنعت فاسد فکر میکنند با تولید ماشین های فرانسوی یا ایتالیای میتونند دوباره مشتری جذب کنند چون این دو به هیچ وجه حاضر نیستند حرف مردم رو بشنوند و مغرور شده اند بهترین خودرو اگه تو این شرکت اگه تولید بشه باز نباید از اینها بخریم وگرنه باز زنده میشند
اصلا کلمه ای بنام تکریم مشتری در ذهن و سیاستشون نیست بجوری لجم گرفته من سعی میکنم ماشین وارداتی بخرم هر چند مشکلاتی چون پیدا کردن لوازم یدکی خواهم داشت ولی ارزششو داره به خدا (3193349) (alef-13)
 
آراسته
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۴۰:۵۲
درتمامی کشورهاهم صادرات و هم واردات خودرو دارند ، چون می دانند مهمترین عامل افزایش کیفیت،رقابت است.
تا رقابت نباشد هرگز کیفیت بهبود پیدا نمی کند،حمایت احساسی و بی حساب و کتاب از خودرو سازان عامل اصلی افت کیفیت می باشد.
اگر خودرو سازان ازدهه های گذشته به فکر ارتقاء کیفیت بودند امروز نه تنها در بازار داخلی بلکه در بازار خارجی مشتری بیشتری داشتند، درنتیجه در آمد زایی و اشتغالزایی بیشتری داشتند.
خواهش می کنم به ندای ملت شریف و صبور ایران لبیک بگویید و به فکر ارتقاء کیفیت باشیدو به یاد داشته باشید«ماهی زنده را هرموقع از آب بگیرید تازه است»
ولی حتماً میدانید این ضرب المثل شامل ماهی مرده نمی شود. (3193370) (alef-13)
 
ملیحه
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۲:۵۶:۵۳
لطفا همزمان اعلام کنید که خودروی چینی بدتر از ایرانی است از خرید خودری چینی هم خودداری کنید. (3193391) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۳:۰۷:۴۰
قصد توهین به ملیتی ندارم به قران ولی من موندم چه چیزی از عربها یا افغانها و یا .... کم داریم که اونها بهترین ماشین از لحاظ کیفی ایمنی و رفاهی با قیمت ارزان سوار می شوند ولی ما باید سوار ماشینهای بشیم که عین تخم مرغ شانسی میمونند بشیم.ای کاش ما هم میتونستیم به راحتی ماشینهای با کیفیت و مدرن رو خریداری کنیم... (3193408) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۳:۱۲:۳۱
یکسال نشده واشر سوپاپ پژوی 206 نشتی داد و هیچ جا هم اصلش نبود. وضعیت درش هم افتضاحه. کاش این کمپین سال 92 شروع می شد و الان با این لگن رانندگی نمی کردم. (3193423) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۳:۱۶:۲۰
تا اول کاهش قیمت خودرو . دوم افزایش ایمنی و کیفیت خودرو. سوم برکناری آقای نعمت بخش. تا این سه خواسته بر حق محقق نشود . خودرو صفر نمی خریم. نمی خریم. نمی خریم. نمی خریم. نمی خریم. نمی خریم.نمی خریم.... (3193431) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۳:۲۷:۵۳
اگر همه باهم باشیم این خودرو سازها را وادار میکنیم در مقابل این ملت زانو بزنند (3193444) (alef-13)
 
على
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۲۳:۲۸:۳۵
سلام هر كسى فقط يك بار فرصت زندگى كردن داره چرا بايد نتونه هر خودرويى رو كه دوست داره بخره همه انسانها برابرند من با كسى كه در فرانگفورد بدنيا امده چه فرقى دارم ؟
اگه ممكنه جناب اقاى نعمت بخش لطف كنن جواب سوال منو بدن. (3193445) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۱۵:۲۲
راه دور چرا ميري اخوي , فرانكفورت كجا بود , همين عراق بدبخت جنگ زده كه از بعد از حمله به ايران هنوز يه روز روي ارامش رو به خودش نديده برو ببين چه ماشينهايي سوار ميشن , هر روز هم 10 تا بمب توش ميتركونن ولي خدايي ببين چه ماشينايي سوار ميشن . (3193641) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۱۷:۴۴
بابا همين پرايد رو تو عراق ميدن 5 ميليون , ميدونين كيا ميخرن ؟ تروريستهايي كه ميخوان بمب گذاري كنن , ميخرن توشو با مواد منفجره پر ميكنن , بعد ميذارنش يه گوشه و ميتركوننش , فكر كردين براي استفاده روزمره ازش استفاده ميكنن ؟ (3193642) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۳۱:۵۸
عزیزجان در ج.ا.ا/این حرف شماامکانپذیرنیستش/تجربه ۳۷ساله تصدیق میکنه/خودتوخسته نکن (3194209) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۲۰:۵۱:۳۷
فرقتون اینه که فرانکفورتی ها ایران خودرو و سایپا و از همه مهمتر نعمت بخش و نعمت زاده ندارند (3196582) (alef-1)
 
متانت
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۰:۳۶:۳۶
کاهش قیمت و افزایش کیفیت (3193510) (alef-13)
 
پيمان
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۰:۵۷:۵۶
از سايت الف تشكر ميكنم كه جانب اين ملت بي دفا رو گرفتن .و به دولتي ها و لابي هاي انحصار طلبي پشت كردن. خدايي مي دونيد تا حالا چند حادثه آتش سوزي خودرو هاي ايران خودرو رو داشتيم؟!! تا حالا شده آقايون يه بار فقط معذرت خواهي كنن؟!استعفا و جمع كردن خودروهاشون پيشكش. باور كنين خيلي از اين پدر مادرا از جمله والدين خودم براي بزرگ كردن بچه هاشون يه عمر از شكم خودشون گرفتن اين خوبه كه با يه خودرو بيكيفيت هر روز جسد جووناشونو ببينن؟!!! (3193530) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۱۴:۰۳
به امید روزی با خودروی با کیفیت و ارزان (3193554) (alef-13)
 
كارشناس اقتصاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۱۸:۳۴
صنعت خودرو سازى در ايران با توجه به دانش موجود مهندسى و سطح تكنولوژى و ساختار دولتى شركتهاى خودرو سازى ، داراى مزيت رقابتى در سطح جهانى نيست و به اتكاى حقوق و عوارض بالاى گمركى براى واردات خودرو هاى خارجى و حمايت هاى مالى دولت و بانك ها ، سرپا مانده و رشد كرده است. جا دارد تا دولت ومجلس با نگاهى راهبردى و با لحاظ روند گريز ناپذير جهانى شدن اقتصاد و بها دادن به مردم و مصرف كنندگان خودرو ، طرحى نو براى اينده اين صنعت ارائه دهند. (3193567) (alef-13)
 
فریبا پور اسماعیل
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۲:۳۳:۳۲
در صورتی که از پراید با دقت مراقبت کرده و زیاد کار نکشیم بدون شک بهترین اتوموبیل جهان است. (3193650) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۳:۵۶:۵۴
صنعت خودرو يك جور ، اقلام خوراكي أعم از مرغ هاي هورموني و بقيه هم يك جور! اين جماعتي كه مردم رو دور از جون دراز گوش فرض كردن بايد تك به تك با همين كمپين ها يك بار طعم ورشكستگي و بچشن تا حال مردم رو بفهمن ! (3193688) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۶:۴۷:۲۲
خوشحالم از این همبستگی مردم.ضمنا باید از آقای نعمت بخش ممنون بود به خاطر این کارش.کمک بزرگی به کمپین کرد.آقا نمی دونم جاش هست یا نیست ولی میخوام بگم شما که می دونید کیفیت این ماشین ها خوب نیست میشه یک خورده بیشتر مراقب رانندگی هامون باشیم.خواهش می کنم. (3193741) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۹:۲۲:۴۷
مسئولین بالامرتبه نمی ذارن که این کمپین به جایی برسه. چون در اون صورت مردم یاد می گیرن و برای چیزهای مهم تر با هم متحد میشن. (3193977) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۳۰:۳۳
تازه داریم یادمیگیریم که چطوری زندگی کنیم/خوبه پایداری واستقامت برای احقاق حقوق ازدست رفته/برای بقیه چیزاهم یادبگیریم مثلاگوشت کیلو۳۸تومن هم تحریم کنید/عالیه بسته هرچی گفتن چشم گفتیم/اگرواقعامیتونیداینوبزاریدتونظرات /باتشکرازالف (3194204) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۵۱:۲۳
آقای نعمت بخش ،
روزتو یک روز به پایان رسد ..... نوبت سرمای زمستان رسد . (3194257) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۰:۵۲:۵۳
با سلام
درست است با این حرکت تعداد زیادی از هموطنان عزیز تو این دوره و زمونه از خوردن نون 1000 تومن هم بیفتن ولی عیبی نداره هر حرکتی ملی تاوانی داره به امید اینکه در مابقی مسایل سرنوشت ساز با هم یکی و هم صدا بشیم (3194260) (alef-13)
 
محمد .س
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۴:۳۵
به نام خدا
با سلام خدمت ملت بزرگ ایران
ملتی که هر وقت با هم متحد بودن و تصمیمی گرفتن تا پای جونشون ایستادگی کردن.
این چارتا خودروساز .... که عددی نیستن.
انشاالله درسی بهشون میدیم که در کتابهای تحلیل اقتصادی و اجتماعی دنیا به عنوان یک نمونه موفق از خیزش مردمی علیه صنغتی خراب ؛ورشکسته ، فاسد و...ازش یاد بشه.
باید خرید خودرو صفر از خودوسازای داخلی تبدیل به یه ضدارزش بشه ؛یعنی هرکی که خودرو صفر از اینا بخره به چشم کسی که به خودش و ملتش توهین کرده شناخته بشه. (3194352) (alef-13)
 
محمد ا.س
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۱:۴۰:۱۵
از صمیم قلب خوشحالم که حرکتی چنین پر شور،اجتماعی،خودجوش و کاملا بدور از اغراض و خط دهی سیاسی توسط هموطنان فهیم و اگاهمون شکل گرفته.همه باهم تا تحقق کامل این هدف متحد و ثابت قدم باشیم.باشد که آغازی باشیم بر تحقق کامل جامعه مدنی و تشکل های مردم نهاد. (3194395) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۲:۰۹:۰۱
غریبه ای نا آشنا بنام " ایرانی " !!!!!! (3194448) (alef-13)
 
goldman
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۲:۳۷:۲۷
سلام باور کنید دیگه مردم توان این همه سواستفاده ندارن . اخه تاکی ما مردم باید پله ترقی و اسایش بعضی ادما بشیم این حق ماست که خودرو بی کیفیتو حداقل به قیمت واقعی بخریم . همین پراید تو سوریه 4 میلیون تومنه یا سمند 9 میلیون تومنه . اخه انصافه واسه مردم خودتون اینجوری گرونش کنید بعد منتم بزارید سرمون . تو کشور المان شرکت بنز و بی ام و واسه مردم کشور خودشون 40% تخفیف میدن اما ایران 140% افزایش قیمت میدن .. امیدوارم پیامم اینجا نشون داده بشه (3194556) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۲:۵۲:۱۲
من دیروز چهارشنبه 25/06/94 به نمایندگی سایپا واقع در تقاطع یادگار - آزادی مراجعه کردم . بعد از یک ساعت علافی فرمودند سایت بسته است . با شما تماس میگیریم . چند بار هم زنگ زدم باز فرمودند باز نشده . الان ساعت 1:03 عصر پنجشنبه است و نمایندگی تعطیل کرده.
من فکر میکنم از ترس پس دادن ثبت نام ها از مرکز سایت را دستکاری کرده باشند. البته شاید.
اگر کسی جوابی داره من اسم و شماره تماسم رو میگذارم شاید فرجی شد. (3194602) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۶:۴۰:۴۶
در صنعت خودروي ايران بحث اشتغال يك چماقي بر سر ملت شده اما وقعيت غير از اين است چون در اين صنعت ٦٠ در صد از نيروها سفارشي ومازاد بر نياز است وبه همين دليل كه مديران وكاركنان مازاد با آن حقوق هزينه را چند برابر كرده ومردم بيچاره بايد پرداخت كنند (3194985) (alef-13)
 
ابی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۶:۵۱:۲۵
دانشکده حقوق قرآن
آیه 135 سوره نسا
کونوا قوامین بالقسط
کاملا برای عدالت قیام کنید.
راست گفت خدای بزرگ و بلند مرتبه (3194998) (alef-13)
 
آرام
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۸:۱۵:۴۶
یکی تو صف نون ، حرف جالبی زد او گفت کمپین نخریدن خودروی داخلی ترفند خودروسازان است چون خودشون بهتر می دانندکه در شُرُف ورشکستگی قرار دارند با این ترفند می خواهند طبق معمول کاسه کوزه ها سر دشمن و کمپینی ها شکسته شود!!! مگه میشه؟؟؟؟ مگه داریم؟؟؟ (3195139) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۱۸:۲۳:۰۳
کاش کمپینی برای ممنوعیت دلالی ارز ،دلار،سکه،طلا،مسکن،هجوم به صف خرید مرغ و صف سبد کالای دولت تدبیر ایجاد می شد و اوضاع معیشت کارگران و حقوق بگیران به هم نمی ریخت و به تحریم کنندگان خارجی کمک نمی شد.
الف لطفا منتشر کن (3195160) (alef-13)
 
رحمت
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۲۰:۰۲:۲۶
من یک کارگاه قطعه سازی دارم با 15نفر کارگر که قطعات خودرو میزدیم برای شرکت های بزرگتر الان هنوز فاکتورهای بهمن 93 را دریافت نکرده ایم در حالی که اداره ارزش افزوده سر سه ماه ارزش افزوده نگرفته را ازما می گیره من نمیدونم پس این پول ها را چه کار می کنند به پیمانکاران پول نمی دهند قطعه ساز هم در پرداخت اقساط بانک ، حقوق و دستمزد کم میاره شاید باور نکنید من با 15 گارگر تو خرج زندگیم موندم در حالی که حد اقل 150میلیون از شرکت های مرتبط با خودرو ساز طلب دارم حالا هم که کلا کار خوابیده شاید مجبور بشم علی الرغم میل باطنی ز اول ماه تعداد کارگر ها را کم کنم و سخت ترین کار هم همینه میدونید چرا؟ دیدید بچه ها موقع خطر به مادرشون می چسبند موقعی که کار کم میشه تو کارگاه های کوچک هم همین حالت پیش میاد ادم می مونه کیو اخراج کنه هی میاد توک زبونش که بگه اقای ... از سر برج نیا بازهم میگه ولش کن خدا بزرگه شاید کار دوباره خوب بشه فقط میگم خدا کمک کنه و بس؟؟؟؟؟؟ (3195311) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۰:۲۷:۱۳
گمرک واردات خودرو بايد صفر شود تا انحصار واردات نيز شکسنه شود (3195610) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۰:۳۲:۴۴
ما چيمون از مردم کشچرهاى همسايه کمتره؟ مگه توکيه و دبى صنعت خودروسازى ندارند؟ پس چرا تعرفه ى واردات خودرو تو اين کشورها صه4 صفره؟ (3195616) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۴:۵۸:۴۲
سیلندر ماشین مدل89من درخرداد91 ترکیدوضیعت موتورش آنقدر افتضاح شد ناچار شدم موتور استوک بخرم و با هزار هزینه و درد سر اداری عوضش کنم حالا کدام عاقلی و با کدام منطقی می تواند به من بقبولاند که نخریدن خودروی بی کیفیت خیانت است؟ (3195729) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۹:۵۳:۵۵
دولت نسبت به این اقدام مردم بی توجه است و ان را جدی توجه نمی کند. چون اگر ان را جدی تلقی میکرد اقدامی در جهت تغییر مدیریت شرکتهای خودروساز انجام میداد ، مدیریتهای فعلی بعید است بتوانند تغییراتی در جهت افزایش کیفیت و کاهش قیمت خود رو انجام دهند. (3195847) (alef-13)
 
کاوه دادخواه
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۱۳:۲۷:۱۸
درود وهزار درود برملت فهیم ایران
دولت مردان ما جواب گوی خواسته های ملت باشند...
همش نباید که تو انتخابات دنبال مردم باشید
شما خدمتگذار این ملتید نه سرورشون پس پاسخگو باشید (3196080) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۰۸:۲۱:۲۸
سلام برادران و خواهران محترم "خود کرده را تدبیرنیست" معتقدم اگر از روز اول فریب این بازی "حمایت از تولید داخلی " را نمی خوردیم و به این بهانه هر نوع محصولی را با هر کیفیت و قیمتی خریداری نمی کردیم و جیب یک عده سودجو پر نمی شد امروز این کودک نازپرورد صنعت کشور (خودروسازی ) این چنین سر ناسازگاری نمی گذاشت و از تامین نشدن پول توجیبی ماهانه اش نمی نالید .
شاید زمان آن رسیده که ما خریدران به مثابه پدران و مادران دلسوز صنعت و تولید داخلی (صاحبان اصلی آن) تلاش کنیم تا این کودک لوس ، روی پای خود بایستد و مرارت تغییر را لمس کند . (3197102) (alef-1)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۰۷:۲۵:۴۲
در مقابل ماشین خارجی پراید 1 میلیون هم نمی ارزد. حالا چه برسه که باید براش 20 میلیون پول بدیم.با فرغون فرق چندانی نداره فقط 2 تا ایربگ هم بستن روش (3199375) (alef-11)
 
شهاب
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۱:۲۸:۱۵
من در کشور مالزی یک ماشین پاترول با کیفیتی بسیار بیشتر از پاترول های داخل ایران خریدم فقط 5 میلیون تومان. به راستی چرا تعرفه واردات خودرو را صفر نمی کنند تا خودرو سازهای داخلی حساب کار خود را کرده و به رقابت بپردازند و کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. خوب است مسئولین کشور کمی هم به نظرات مردم احترام بگذارند. من نمی دانم چه عاملی باعث می شود که خودروی باکیفیت خارجی با قیمت مناسبتری از خودروی ایرانی عرضه شود؟ هر چه فکر کردم دیدم جز مدیریت ضعیف و ریخت و پاش و زیاده خواهی خودروسازان عامل دیگری نمی تواند دخیل باشد. (3199802) (alef-11)
 
ahmad
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۲۰:۲۹:۴۵
سلام.
میدونین!!!حقمونه اینجوری باهامون رفتار میکنن.چرا؟؟؟چون خودمون میخایم.مه تنها خودرو همه چیزمون به همین صورته. (3201351) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۳:۳۸
ایا خدایی هم هست ؟ اگر هست پس چرا ازش نمیترسند و خودروی بی کیفیت انهم گران به مردم بدبخت تحمیل میکنند (3202307) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۲۲:۴۵:۴۷
خداییش پراید 20 ملیون کران نیست گناه ما چیست که در ایران به دنیا امدیم ووو (3203870) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۵:۴۷:۲۵
اقا این یک دستاورد بزرگه تو رو به خدا از دستش ندین. (3205837) (alef-3)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۰:۲۴:۱۷
من خودم یه پراید ۱۱۱ثبت نام کرده بودم انصراف دادم.من که شروع کردم شما هم شروع کنین.با اینکه الان خیلی به ماشین نیاز دارم. (3206742) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۲۳:۱۳:۲۹
سلام دوستان من یک دستگاه سراتو. اتوماتیک ثبت نام کرده بودم رفتم انصراف دادم گفتند 10 میلیون دیگر بده و بیا ماشین. را تحویل بگیر و بقیه را هر چند تا خواستی چک بدون بهره بده من باز قبول نکرده و انصراف دادم خوشحالم از اینکه برای یک بار هم شده مردم با هم متحد شدند. (3208647) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.