نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499910
یک‌نماینده: برخی فقط بلدند بگویند اعدام کنید!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
نماینده مدافع طرح اصلاح مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر، گفت: برخی فقط بلدند بگویند ما اعدام می‌کنیم! ما هم می‌گوییم اعدام کنید اما چه کسی را اعدام می‌کنید؟ سردار مویدی به ما بگوید که {قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر} چند قاچاقچی بین المللی را اعدام کردید؟

به گزارش خبرآنلاين، طرح اصلاح مجازات اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر، موضوعي است كه در دستور كار امروز مجلس قرار گرفت.

هنگام بررسي اين طرح، حجت الاسلام حسن نوروزي سخنگوي كميسيون قضايي و حقوقي در قامت نماينده مدافع اين طرح، گفت: آقاي مويدي به ما گفتند براي بررسي اين طرح وقت بدهيد، ما هم يك ماه به آنها وقت داديم اما يك برنامه هم اعلام نكردند! اينها فقط بلدند بگويند ما اعدام مي‌كنيم! ما هم مي‌گوييم خب اعدام كنيد؛ اما چه كسي را اعدام مي كنيد؟ سردار مويدي بگويند که تا کنون چند قاچاقچي بين المللي را اعدام كردند؟ آيا اعدام كردن حمال ها و بي گناه ها درست است؟ 5 هزار و 300 نفر در راببطه با اين جرم در زندان هستند. به چه دليل تو مي‎خواهي اينها را اعدام كني؟ تو اسم سه قاچاق چي بين المللي را براي اعدام بياور! آمار قاچاق در سال 91 نزديك به 500 تن بود و در سال 93 ، 555 تن و در سال 94 خود آقاي مويدي گفته است كه  618 تن بود. عزيزان يك زماني مواد جز دارو بود و كسي استفاده غير از آن نمي‌كرد. اما الان افراد زيادي اعدام شده‎اند و 5 هزار و 300 نفر در انتظار اعدام هستند!

نوروزي معتقد است: «اينكه اعدام چقدر تاثير داشته را ما بررسي كرديم. 95 درصد از فرزندان معدومين، به مواد برگشته‎اند و 95 درصد از كساني كه عفو شدند، ديگر به مواد مخدر برنگشتند.»

«ما كي گفتيم اعدام برداشته شود؟»، اين سئوالي بود كه نوروزي پس از مطرح كردنش، ادامه داد: براساس چه قانون شرعي شما اعدام مي كنيد؟ يك آيه قرآن براي اين کار داريم؟ براي من بگوييد آن يك آيه براساس محاربه است يا فساد؟ ما گفتيم اعدام براي كسي است كه سلاح گرم يا سرد داشته باشد. ما در اين طرح گفته‎ايم که اعدام براي كسي است كه سردسته باشد يا از اطفال و مجانين استفاده كرده باشد، بيش از 50 كيلو ترياك و بيش از 2 كيلو مواد صنعتي توليد و توزيع كند.

او با اشاره به حمايت قضات دادگاه از اين طرح، تأكيد كرد: آقايان عزيز تاكنون نديدم كه يك قاضي دادگاه انقلاب به من مراجعه كند و بگويد شما كار خوبي نكرديد! قاضي‌اي كه 18 سال در دادگاه كار كرده است به من براي اين طرح گفت «احسنت!»

سخنگوي كميسيون قضايي مجلس در حمايت از طرح كاهش مجازات اعدام قاچاقچيان گفت: ما نگفتيم مجازات اعدام حذف شود ما گفتيم اعدام را به كسي بدهيد كه مستحقش است. ما روي اين طرح 10 ماه كار كرده‌ايم. هزينه مبارزه با مواد مخدر در سال 1396 نزديك به 306 ميليارد،‌ هزينه درمان كاهش آسيب 280 ميليارد و ‌هزينه پيشگيري در حال حاضر 98 ميليارد شده است. با وجود اين همه بودجه، جمعيت معتادها از يك درصد به 5 درصد رسيده  و ما 5 ميليون معتاد داريم! خوشبينانه که بنگريم، يك ميليون نفر هم تفنني مصرف مي‌كنند که مي‌شود 6 ميليون معتاد كه 60 تن مواد مخدر مصرف مي‎کنند. اين مواد از كجا مي آيد؟
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر، معتادان، اعتیاد، طرح مجلس شورای اسلامی، تریاک
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۱:۴۹:۱۲
قاچاقچی مواد را باید اعدام کرد.
اینطوری زندان هم پر نمی شه و بودجه مملکت برای نگهداری از این افراد پلید مصرف نمی شه.
بنظر من باید پول و هزینه مراسم اعدام و هزینه های دادگاه و.... را هم از خانواده طرف گرفت. حیف یک پول سیاه که برای این قاچاقچی های خانمان بر انداز خرج بشود! (4511780) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.