نظر منتشر شده
۸۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469616
توضیحات اژه‌ای در مورد محموله پوشاک دختر وزیر آموزش و پرورش/ پرونده باز است/ وزیر رییس هیات مدیره شرکت است
بخش اجتماعی الف /17 شهریور96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده واردات پوشاک دختر وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مهر، غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری وی در خصوص صحبت های انجام شده در مورد پرونده موسوم به محموله پوشاک دختر وزیر آموزش و پروروش گفت: با توجه به اظهارات اولیه، دادسرای لواسان اعلام می کند که قاچاق مربوط به تعزیرات است. پس از گذشت چهار روز پرونده به تعزیرات ارسال می شود و تعزیرات هم در ۴۸ ساعت حکم صادر می کند. در نشست قبلی هم بنده توضیحات مفصل ندادم و اعلام کردم که باید بررسی شود. این موضوع در دولت بحث می شود و وزیر دادگستری گفته بنده را نقد می کنند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این اتهامات مربوط به یک شرکت است، این شرکت به نام «آمیتیس، طراوت و کودکی» در سال ۹۳ به اسم وزیر آموزش و پرورش ثبت می شود. رییس هیات مدیره وزیر و مدیرعامل دختر آقای آشتیانی هستند.

این شرکت نمایندگی از سوی یک شرکت ایتالیایی دارد. شرکت با یک کارت بازرگانی دیگری به نام تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان به نشانی فریدونکنار، این محموله را وارد کرده است.

محسنی اژه ای افزود: حوزه فعالیت این شرکت دوم، فنی و مهندسی و نه پوشاک و منسوجات است.بنابراین دختر وزیر با کارت شرکت خودشان محموله ای وارد نکردند.

در مقررات صادرات و واردات در تبصره ۳ آمده است که شرکت در حوزه فعالیت مربوط به اساسنامه فعالیت کند.

سخنگوی دستگاه اظهار به ابعاد بیشتر این پرونده پرداخت و افزود: نامبردگان با سرکت دیگری محموله وارد کردند که در حوزه دیگری بوده است. از سوی دیگر خوشحالیم که رییس تعزیرات در کمتر از دو روز حکم پرونده همکارشان را صادر کردند، خوشحالیم.

محسنی اژه ای افزود: گزارش دیگری به دادستانی تهران ارسال شده است و مباحثی مطرح است مبنی بر اینکه آیا وزیر اجازه تصدی دیگر، عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی را دارد؟ از آبان ماه که ایشان وزیر شدند تا به امروز جزو هیات مدیره شرکت بازرگانی بوده است.

وی افزود: سوال دوم این است که چرا این شرکتی که نمایندگی دارد از اسم شرکت دیگری استفاده کرده است؟ شرکتی که حوزه فعالیتش پوشاک نیست چطور توانسته است این محموله را وارد کند؟ در هنگام واردات باید کارت شرکت بررسی می شد.

محسنی اژه ای تصریج کرد: بر اساس این موارد پرونده دیگری در این رابطه تشکیل شده است.

سخنگوی دستگاه قضا به سحنان  اخیر جهانگیری در مناظرات اشاره و تصریح کرد: سخنانی که من اعلام کردم کاملا قانونی بوده است. آقای پورمحمدی هم اعلام کرده بود که این واردات جزو دقیق ترین واردات بوده است و سوال اینجاست که اگر این جز دقیق ترین هاست پس سایر واردات چطور است؟ 

وی افزود: اگر حکم برائت صادر شد، چه کسی میتواند اعتراض کند که طبق قانون، دادستان می تواند اعتراض کند و پرونده ای که تشکیل شده است.

وی به سخنان اخیر رییس جمهور در مناظرات اشاره و تصریح کرد: ایشان در خصوص پرونده بابک زنجانی اعلام کردند که ۴میلیارد مبلغ پرونده بوده است که این اشتباه است و ایشان گفته بودند که قوه قضاییه مسول بازگرداندن است. من از شما که دیپلماسی فعالی دارید می پرسم در خارج از کشور چه کردید؟ پول این فرد در خارج از کشور است و بانک مرکزی باید پیگیر بازگرداندن باشد. قوه قضائیه در خارج از کشور باید با هماهنگی وزارت اطلاعات و خارجه این کار را انجام می داده است.
 
کلمات کلیدی : گمرک + پورمحمدی + کالای قاچاق + دختر وزیر + اژه ای
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۲۵:۴۰
چرا قبل از رای اعتماد بررسی نشده بوده که آقای وزیر دارای شرکت خصوصی هستند یا نه اینا مهم نیست؟؟؟؟ (4322327) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۵۰:۰۵
مگه هر کی شرکت خصوصی داره نباید وزیر بشه ؟ این چه قانون ای ؟مثلا وزیر صنعت وقتی خودش شرکت نداره چه اطلاعاتی میتونه داشته باشه ؟ (4322396) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۴۵:۴۳
کشور ما غرق در رکود و بيکاري هست
بايد از

کساني به عنوان وزير استفاده کرد که شغل شريف وارداتچي نداشته باشند


اقتصاد مقاومتي يعني وزيران جهادي و کاري (4322843) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۹:۱۸:۴۱
دوست عزیز یک چیزی وجود داره به نام قانون اساسی. اصل صد و چهل و یکم قانون اساسی صراحتا وزرا و کارمندان دولت رو از عضویت توی هيئت مدیره‌ی شرکت‌های خصوصی منع کرده. یعنی جناب وزیر طبق قانون اساسی کار خلاف انجام دادن و حتما باید باهاشون برخورد بشه. ولی خب مملکت دست چهار درصدی‌هاست. (4323161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۵۰:۲۸
اقایان تهمت زننده توبه کنند (4322398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۵۱:۲۱
شما سرت رو مثل کبک زیر برف کن و به بقیه بگو که توبه کنند نه اینکه خدایی نکرده دختر مظلوم وزیر با مبلغ ناچیز 200 میلیون تومان شرکت پدر گرام بخواهد توبه کند!!!!!!!!!!!


تعصب چقدر بده که یه عده رو اینجوری کور و کر میکنه (4322612) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۵۴:۳۷
دختـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر مظلوم وزیر آموزش و پرورش با واردات پوشاک مارک ایتالیایی

دختـــــــــــــــــــــــــــــــــــــر مظلوم رییس صندوق جناب صفدر حسینی با حق فراغت اولاد میلیونی و ذخیره انقلاب

بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرادر مظلوم رییس جمهور با لابی گری برای دلالی دلار و ضرافی و ....


و ده ها مورد دیگه ...


ظاهرا اینها مظلومند و کارگران بیکار مانده کارخانجات تعطیل شده و معادن با حقووق 850 هزار تومان کاسب و افراطی و ....


خدایا شر این دولت سرمایه دار و سرمایه پرست کی از سر مردم کم میشه؟ (4322628) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۱:۲۵
وزير يگ دولت واردات چي باشه معلوم هست شغل نميشه ايجاد کرد

ما دولت 4 درصدي نميخواهيم

راي ما را پس بديد (4322440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۷:۰۱
اکثر بحث‌های مناظره زنده دوم یک طرف، بیکاری دختر آقای وزیر و مظلوم نامیدن این وارداتچی، که کارگران ایرانی را واردات امثال او بیکار می‌کند یک طرف! دولتی که نه تنها نسبت به تولید و اشتغال برنامه‌ای ندارد بلکه عملاً در جهت مخالف آن حرکت می‌کند چگونه می‌تواند برای 4 سال آینده برنامه‌ای برای اشتغال و بهبود معیشت مردم داشته باشد و به فکر محرومان باشد؟ (4322479) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۰۶:۴۰
آقااااااا بیخیال شید بنده خدا به هردلیلی 3200 تکه لباس بچه وارد کرده به مبلغ 200 میلیون تومان یعنی یه کم بیشتر از یه نیسان وانت واردات دارند واقعا نمی دونید کشور سالانه بالغ بر 20 میلیون کانتیر جنس وارداتی حداقل به مبلغ 320000هزار میلیارد تومان فقط از بندر شهید رجایی واردات دارد. حالا منبع همه بدبختیها و بیکاری و زمین گیری تولید ملی شد همین یک وانت پوشاک بچه گانه واراداتی این خانم ....... الحق و الانصاف یک کم انصاف بد نیست (4322682) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۵۱:۳۲
مساله مقدار واردات پوشاک نیست. مساله تفکر اقتصادی حاکم بر دولته. (4323645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۱۰:۱۲
واردات حتی یک عدد لباس توسط شرکتی که مدیر عامل آن وزیر آموزش و پرورش است هم جرم است تعداد و اقلام مهم نیست .کما اینکه قرار نبوده در منزل وزیر بیشتر از این ذخیره شود (4323696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۰:۱۵:۴۱
شما فکر می کنید بقیه مبلغی ارائه دادید را کیا وارد می کنند و یک محموله ورود توسط نامبردگان 200 میلیون بوده نکنه فکر کردید این اولین محموله بوده گزارش شده که چهار فروشگاه بزرگ توتهران این شرکت با این برند داره یک وانت نیسان فکر می کنی برای کدام فروشگاه بوده (4324052) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۷:۱۶
آقای روحانی بنده از فروشندگان پوشاک در شهر کرج هستم. در کجای اقتصاد ما رشد 8 درصدی داشتیم که نمی‌بینیم. شاید منظور رشد همان 4 درصدی‌ها است که در صنف ما، دختر بیکار آن وزیر مظلوم(؟) است که فقط در یک پارتی 200 میلیون تومان واردات لباس داشته است. (4322482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۵۸:۵۳
200 میلیون برای یک پارتی واردات پوشاک ایتالیایی یعنی واردات جزئی. برادر عزیز شما خرده فروش هستی من که توی بازارم بهت میگم این مبلغ برای واردات پوشاک خیلی جزئیه. (4322883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۴:۱۰
عزیز، این یک محموله است، این نمایندگی پوشاک ایتالیایی سه تا شعبه در شمال شهر داره ، فکر می کنی با یک محموله این سه فروشگاه دارند سر می کنند؟
تا الان این فروشگاه ها خالی بودند! یا پوشاک داخلی می فروختند و تازه محموله لباس براشون فرستاده شده بود که کیر افتاد؟!!!!!!
چرا خودتون را به خواب می زنید
چرا برای رای اوردن این گروه کاسب کار همه مسایل را توجیه می کنید (4323101) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۱۱:۲۴
جزیی یا کلی فرقی ندارد اصل کار جرم است مقدار در رتبه بعدی اهمیت است (4323704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۷:۵۷
آقای جهانگیری آن دختر وزیر طعم گرسنگی، بدهکاری، بی‌انگیزگی نسبت به آینده، سفره خالی، زحمت‌های بی‌فایده و بی‌مزد پدر و... را چشیده است که شما از بیکاری‌اش گفتید؟ اگر دولت چنین دلسوزی را نسبت به معضل بیکاری و حمایت از صنایع مختلف داشت، امروز لازم نبود به کسی اتهام بزند یا موضوعی پوچ را بزک کند و یا همه چیز را برای مردم محرمانه کند اما در عوض، ادعای پوچ سایه جنگ و رفع آن توسط برجام را بخواهد به جامعه القاء کند. (4322487) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۸:۱۷
آقای جهانگیری حالا بر فرض که اجناس و پوشاک کشف شده خانه وزیر ارزش ناچیز(!) 200 میلیونی داشته است! چرا یک وزیری که آموزش و پرورش کشور را مدیریت می‌کند باید دست‌اندرکار واردات پوشاکی باشد که به واسطه آن کارگاه‌های تولیدکنندگان آن به خاک سیاه کشیده شده‌اند؟ الگوسازی فرهنگی با واردات مخرب فرزندان یک مسئول فرهنگی کشور (قاچاق باشد یا غیرقاچاق) مخدوش می‌شود. (4322489) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۴۹:۴۳
آقای محترم ایشون که بعد از وزارت وارد کار پوشاک نشده! ایشون این شغل رو داشته و مدتی است برای وزارت رای اعتماد گرفته چند ماه دیگر هم به شغل خودش برمیگردد. اگر تجارت پوشاک جرم است که میلیونها نفر کاسب و تاجر محترم پوشاک مجرمند. (4323065) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۸:۳۰
چون اگر میشد شماها ایراد میگرفتید که به علت مسائل سیاسی وزیر پیشنهادی دولت رد صلاحیت شده. خجالت هم خوب چیزیست. (4322492) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۱۰:۱۰
برای مجلس برآمده از "لیست امید" که به ایشون رای داد؟! (4322496) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۴۵:۲۵
طرفداران دولت واقعا خجالت بکشند فکر اون مردم بی پناهی رو بکنید که هیچ راه گریزی جز فقر و بیکاری ندارند و مظلومتر از هر مظلومی هستند . (4322597) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۴۶:۰۶
بررسی شد وو اصلاح طلبان به ایشون رای دادند (4322599) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۰۹:۲۴
چون هیئت رئیسه میخواست ایشون وزیر بشه و شد!
جلسه رای اعتماد خیلی هم محلی از اعراب نداره همونطوری که در مورد زنگنه و هشدار در مورد کرسنت تو جسله رای اعتماد بحث شد ولی سرانجامش رو دیدین که چی شد! (4322700) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۲۹:۲۸
کرسنت مسیر طبیعی خودشو میرفت تا این که سر وکله احمدی نژاد پیدا شد زد زیر داریه و اونا هم خواستار خسارت شدن ! (4323580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۵۷:۳۲
از لاریجانی و لیست امیدو حامیان دولت بپرس!! (4323079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۹:۲۲:۴۳
دوستان ميدونن آقاي دانش آشتياني كي وزير شده؟
پاسخ: همين چند ماه پيش (آبانماه 95)
چه زماني شركتش رو ثبت كرده؟
- حدود سه سال پيش (سال 93) دو سال و اندي قبل از اينكه وزير بشه
وقتي وزير شده چرا از هيئت مديره اون شركت استعفاء نكرده؟
- اشتباه كرده بايد استعفاء مي كرد و ديگه خودشو از كارهاي دخترش كنار مي كشيد
آيا 200 ميليون تومان لباس خارجي، خيلي زياده؟
- خير، تقريباً در حد يك وانت نيسان ميشه يا كمي بيشتر
آيا 200 ميليون تومان خيلي پوله؟
- خير، هر كسي تو اين مملكت يه آپارتمان كوچيك داشته باشه ميتونه با فروشش وارد تجارتي در اين سطح بشه.
حالا ما بايد چيكار كنيم؟
- اگه طرفدار روحاني هستين ميتونين زياد به اين قضيه فكر نكنين و اگر مخالفش هستين ميتونين تا جايي كه دلتون كاملاً خنك بشه بهش فحش بدين.
ديگه عرضي نيس
خدافظ (4323176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۴:۵۴
فراموش نکنید مجلس قبلی به ایشان رای اعتماد نداد ولی با تغییر مجلس و معرفی مجدد از طرف رییس جمهور اینبار رای گرفت (4323677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۳:۴۳:۵۴
باید پور محمدی صحبت کنه تا مردم واقعیت و متوجه بشن (4323954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۲۶:۳۴
واسه چی با کارت بازرگانی یکی دیگه واردات کردن خوبه آخه چرا یعنی نمی خواستن اسمشون مشخص بشه (4322330) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۲:۱۸
نخیر بخاطر بحث های مالیاتیست و موضوعی مرسوم است (4322450) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۹:۲۳
منظورتون فرار مالیاتیه؟ (4322494) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۰:۲۲
اومدی درستش کنی خرابترش کردی؟!
این که بدتر از قبلی شد!
یعنی اقایون وزیر فرار مالیاتی هم دارن؟! (4322706) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۴:۴۸
شاید پرداخت مالیات را هم بررسی کنند بد نباشه (4322462) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۲۸:۱۰
احتمالا تا حالا یه دونه خودکار هم وارد نکردی که این موضوع رو مطرح میکنی (4322549) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۲۱:۳۰
معلومه ما جز 4 درصدی ها نیستیم راحت بتونیم واردات کنیم (4322761) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۰۳:۰۶
نه واقعا وارد نکردم حتی ی خودکار چون تولید کننده هستم و همیشه دیدم نسبت به واردکننده ها ی دید خیانتکارانه بوده که ارز مملکت را خارج می کنن (4322896) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۱۰:۲۱
شما تولیدتان در خارج کشوره؟ (4323699) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۳:۲۷
نخیر برای اینکه سرمایه ثبت شرکتی شرکت خودشون اعتبار لازم برای واردات در این حجم را نداشت (4322720) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۰:۵۵
چطوری یک نفر بعنوان وزارت پیشنهاد شده و کلیه دستگاههای اطلاعاتی و قضایی و . . . ایشان را تایید می کنند بعد معلوم می شود شرکت دارد چطور تا هیچکس نمی دانست ... (4322343) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۰:۲۲
شرکت داشتن جرمه؟!!!! (4322433) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۳:۲۷
شرکت داشتن جرم نیس- دختر بیکارچطوری200 میلیون واردادت کرده ؟ جز استفاده از انواع رانت؟ وزیری که رئیس هیت مدیره باشه وفت داره فکرش رو بذاره رو وزارت؟ کار اقتصادی یه وزیر فی نفسه جرم نیس چون در کشور ما نظارت بسیار ضعیفه باعث میشه رانت همراه کار اقتصادی یه وزیر بشه (4322805) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۳۳:۴۹
200 ملیون این زمانه معادل 20 ملیون 10 سال پیشه . (4323596) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۶:۵۲
کسی تایید نکرد
خودشون زدن بریدن مجلس رای داد
لاریجانی و روحانی باید پاسخگو باشند (4322476) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۴۶:۰۷
شایدبخاطراینه ک تادردولت تشریف آوردند از برکات وامهای صدمیلیاردی فرض الحسنه دولتمندشدنددددی (4322600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۸:۳۸
آیا کسانی که اتهام قاچاق به دولت زدند نباید عذرخواهی کنند؟؟؟ (4322367) (alef-11)
 
ه.ظ
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۲:۲۴
کسی اتهام قاچاق به دولت نمی زنه بی خودی جو نده ولی چرا باید به صراحت بجای عذر خواهی از مردم به دلیل عدم نظارت ....شخص محترم معاون اول بگه دولت مظلومه بیچاره دختر وزیر.... این یعنی شلوغ کاری مظلوم نمایی (4322451) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۵:۲۷
من عذر خواهی می کنم ولی ایا وزیر تاجر و چند شغله نباید طبق قانون استعفا دهد؟ (4322466) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۴:۴۳
وارد کردن پوشاک توسط یک شرکت مهندسی قاچاق نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4322567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۴۱:۱۷
خیر! قاچاق یعنی ورود کالا بدون پرداخت عوارض قانونی، که سبب می شه قیمت تمام شده کالا کمتر باشد در نتیجه یا حاشیه سود وارد کننده خیلی بالا می رود، یا کالا های دیگر که قیمت تمام شده بالاتر و البته در کشور ما کیفیت پایین تر دارند رو دست فروشنده بماند (مانند داستان خودرو)
در صورتیکه عوارض کالا پرداخت شود نامش قاچاق نیست، تجارت است، ولی این تنها خلافی نیست که در یک تجارت می تواند صورت گیرد، مثلا فرار مالیاتی نیز یکی دیگر از خلاف هاست که در تجارت یا تولید یا خدمات و ... هم امکان پذیر است. (4322831) (alef-11)
 
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۵۵:۱۳
خدا را شكر كه اختلاس نكردند فقط فرايند تجاري است ...! (4322413) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۴:۱۹
اختلاس الان معلوم نميشه

چون دولت محرمانه ها ست

صداش بعدا در مياد (4323102) (alef-11)
 
رحيمي
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۱:۰۰
اقاي اژه اي ام نزديك انتخابات ... شما چيكار به كار واردات دختر وزير دارين اخه يعني همه مشكلات حل شده!!!!!!!! (4322437) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۱:۳۸
ای کاش در همه پرونده ها چنین دقت می شد. ما هم خوشحالیم (4322443) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۲۶:۲۹
اون فيلم اعتراض معدنکاران به روحاني را حتما نگاه کنيد
ما 96 درصدي ها اجازه نميديم 4 درصدي ها بر ما حاکم باشند (4322775) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۰:۵۱:۱۰
من هم جزئ همین 96 درصدی ها هستم .... ولی دلم میسوزه که دوباره برمیگردیم به دوران دولت قبلی با این تفکری که هموطنان عزیزی مثل شما دارند...
کافیه یکم تاریخ و عملکرد اصولگرایان و اصلاح طلبان رو در مدیریت کشور مطالعه کنید . شعار آرمانگرایی دادند و هر کسی میتونه انجام بده اما مدیریت و خیر ..... خواهش میکنم کمی مطالعه کنیم همگی (4323511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۶:۲۶
ؤاقعا کار به کجا رسیده است که طرفداران دولت یازدهم از دو شغله بودن وزیر آموزش و پرورش و رانتهای دختر ایشان حمایت میکنند. جای تاسف دارد که بخشی از جامعه حامی این تفکر لیبرال سرمایه دار و حامی اختلاف طبقاتی میباشد. امیدوارم مردم بیدار شوند و این تفکر را به تاریخ بسپارند. (4322474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۶:۰۹
هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت مسئولین در اقدام بکار در شرکت خصوصی غیر مرتبط با حوزه مسئولیت اداری نداریم (4322742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۴۳:۴۱
آخه ما رحیمی ها را که خط قرمز بوده اند دیده ایم این به چشممان نمی آید ! (4323630) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۸:۳۴
هرچى ميخواى بگو. باز هم به روحانى رأى ميدهم (4322493) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۱۲:۲۴
با تمام این حرف ها من به روحانی رای میدم! (4322506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۱۳:۵۹
الف نظرات مخالف دولت چهار درصدیها را سانسور میکند، الف چرا از شورش در معدن یورت چیزی نمیگویی. خداوند جزای شما را خواهد داد. (4322516) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۲۴:۵۶
انتظار داري چند نفر خانواده عزادار،بزنن و برقصن؟
دولت شما رو هم خواهيم ديد روزي (4322991) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۵۳:۲۰
طوری صحبت می کنند برخی از افراد ، مثل اینکه روحانی رفته بمب گذاشته تو معدن . دم روحانی گرم که به میان معدنچیان داغدار و غمگین حاضر شد . با اینکه می دانست همچین برخوردی با او می شود (4323838) (alef-11)
 
پیمان
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۲۱:۳۹
بابا اصلا چیز عجیبی نیست
به خاطر مراحل اداری وحشتناک برای واردات خیلی عادی هستش که شرکتها این کارو خودشون انجام ندن
یه درصدی میدن به یه دارنده کارت دیگه که اینکارا رو بکنه
.. (4322539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۱۵:۲۴
اخوی این هم شد توجیه (4323554) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۱:۳۶
حالا که معلوم شده قاچاق در میان نبوده، گیر داده اند که چرا به نام کس دیگر وارد کرده. اول بابت اتهام قاچاق عذر خواهی کنید بعد برید سراغ چیزای دیگر. (4322557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۴:۵۵
تمام كسانيكه در امر واردات يا صادرات هستند ميدانند كه أين يك روش معمولي (خيلي معمولي)
در ايران است يعني بِنَا بدلائل متعدد ممكن است إز كارت بازرگاني ديگري استفاده شود (4322568) (alef-11)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۴۳:۴۶
جناب قالیباف نگفتن که وزیر قاچاق کرده گفتن چگونه فرهنگ این مملکت میخواد درست بشه وقتی وزیر اموزش و پرورش به فکر واردات پوشاک می افته که جناب جهانگیری هم فرموندن یک دختر مظلوم فوق لیسانس بی کاری بوده که بنده خدا به خاطر بیکاری به خاطر نداشتن شغل دست به واردات از ایتالیا میزنه (4322592) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۶:۵۶:۴۰
قالیباف تهمت زده و باید محاکمه بشه . وزیر باید شکایت کنه (4322638) (alef-11)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۵۳:۴۰
احتمالا اموزش واردات میخوان به دانش اموزا بدن (4323071) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۰۶:۴۰
بميرم براي اون دختر کوچولو (4322681) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۰:۲۹
سرعت رای دادن در این پرونده نشان دهنده این است اگر قوه قضائیه قصد رسیدگی پرونده ای را داشته باشد می توان در اسرع وقت حکم اولیه را صادر نمود !!! (4322707) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۶:۱۲
جل الخالق! شما ارزشی ها چقدر شگفت انگیز هستید! (4322811) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۰۳:۰۲
وارد کردن پوشاک با نام یک شرکت مهندسی درست است!
برند ایتالیایی دارای نمایندگی انحصاری چگونه جنسش را در قالب کالای مهنسی وارد می کند
1تعرفه آن چقدر تغییر می کند! (4322895) (alef-11)
 
م
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۱۰:۳۷
ای خدا چه کسانی میخواهند به کودکان ما آموزش بدهند ....اینها برای پرورش خودشان چه چیزهای را به مردم آموزش میدهند ....خداوند رحم کند ...چند دقیقه سکوت برای ملت ایران ..‌‌ (4322927) (alef-11)
 
واقع بین باشیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۴۰:۴۱
دلم برای وزیر و دختر مظلوم بیکارش واقعا سوخت که بعد از بارها واردات غیر قانونی و شکستن کمر تولید کنندگان داخلی جنس هایشان توقیف شد. (4323045) (alef-11)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۹:۱۷:۵۱
در خصوص واردات محموله مذکور به نظر من مخالفان دولت دارند از این قضیه سوء استفاده میکنند
اولا در هیچ جای قانون هیچ مقام دولتی از حضور در یک شغل در شرکتی خصوصی منع نشده است
جناب اژه ای فرمودند ا
ین شرکت نمایندگی از سوی یک شرکت ایتالیایی دارد. شرکت با یک کارت بازرگانی دیگری به نام تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان به نشانی فریدونکنار، این محموله را وارد کرده است.

محسنی اژه ای افزود: حوزه فعالیت این شرکت دوم، فنی و مهندسی و نه پوشاک و منسوجات است.بنابراین دختر وزیر با کارت شرکت خودشان محموله ای وارد نکردند.

خب وقتی ایشان حتی با کارت بازرگانی خودشان نیز اقدامی نکرده اند دیگر دوستان مخالف دولت چه چیزی را دارند بزرگ میکنند ؟؟؟ (4323156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۷:۲۳
کاش جناب اژهایی در مورد تخلف فاحش قالیباف در ایجاد سایت کاریابی ( بخوانید خریداری دای ) همین عکس العمل سریع رو میداشتند . (4323690) (alef-13)
 
رحمان محمدی اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۲:۴۸:۴۲
مایه تأسف و تألم همۀ ملت ایران است که وزیر قبلی آموزش پرورش دسترنج معلمان سراسر کشور را در صندوق ذخیره فرهنگیان به یغما داده و برای فرار از پاسخگویی به نمایندگان مجلس استعفا داد و دولت با استعفای ایشان موافقت نمود تا برای همیشه ابعاد پشت پرده این فساد بزرگ سر به مُهر پوشیده بماند و وزیر فعلی کسی است که با وارد کردن کالایی موجب ورشکستگی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی پوشاک و صنعت نساجی را به تعطیلی کشانده و بسیاری از کارگران هموطن خودمان را خانه‌ نشین کرده و این امر یقیناً خوشایند معلمان دلسوز ایران نمی باشد (4323817) (alef-11)