توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422419
ایجاد یک شعب بانک‌های ایرانی در استکهلم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰
رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه دیدارهای خود با مقامات سوئد با وزیر تجارت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار ضمن تاکید بر برنامه ریزیهای بعمل آمده توسط دولت ایران برای جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی گفت: ایران و سوئد می توانند در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله حوزه های مرتبط با انرژی، حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و محیط زیست همکاری کنند.

دکتر نهاوندیان با اشاره به پدید آمدن شرایط مساعد پس از برجام برای سرمایه گذاری شرکت های خصوصی  خارجی در ایران و از جمله تمایل برخی از شرکت های سوئدی به این امر گفت: باید شرایط به گونه ای باشد که این همکاری ها با سرعت مناسب، بدون فوت وقت آغاز شود، اهداف و منافع بلند مدت داشته باشد و از همه مهمتر مسیر سرمایه گذاری از سوی هر دو کشور خصوصا از لحاظ تامین منابع مالی با سهولت صورت گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت تسهیل امور در بخش بانکی به ایجاد یک شعبه‌های بانکهای ایرانی در سوئد اشاره کرد و گفت در صورت تحقق این امر بسیاری از  مشکلات مالی مرتبط با سرمایه گذاری و تعاملات اقتصادی میان شرکت های ایرانی و سوئدی مرتفع می شود و خود همکاری های بانکی میان دو کشور توسعه یافته و سرعت خواهد گرفت.

در این دیدار خانم آن لینده  وزیر تجارت سوئد نیز با استقبال از گسترش روابط در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه همکاری های اقتصادی و ساماندهی این ارتباط با ایران برای ما بسیار مهم است و راه حل هایی که بتواند دو کشور را به یکدیگر نزدیک کند مورد توجه استکهلم قرار دارد.

وزیر تجارت سوئد ضمن استقبال از پیشنهاد دکتر نهاوندیان مبنی بر ایجاد یک شعبه بانک ایرانی در این کشور گفت:  سوئد سیاست های تازه ای را در خصوص گسترش تعاملات خود با دیگر گشورها تدارک دیده است و در این راستا از پیشنهاد ات ایران در توسعه روابط استقابل می کند.

آن لینده در ادامه گفت: ما فضای اقتصادی ایران را به دقت مطالعه کرده و با شناختی که به دست اورده ایم برای  توسعه روابط اقتصادی با ایران برنامه ریری کرده ایم.

وزير تجارت سوئد با اشاره به سفر اخير وزير بهداشت سوئد به ايران و اطلاعاتي كه از اقدامات دولت ايران در بيمه درماني مردم انجام گرفته به دولت سوئد ارائه كرده است اين اقدامات را شايسته تقدير دانسته وگفت: سوئد همچنین از همکاری های پزشکی، دارویی ودرمانی در ایران استقبال می کند و این موضوع می تواند در اولویت همکاری ها قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : ارتباطات بانکی + نهاوندیان + سوئد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.