نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382513
اتصال شعبه فرانکفورت بانک سپه به نظام تارگت ۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد شعبه فرانکفورت این بانک توانست با اتصال به نظام پرداخت یورو موسوم به «تارگت ۲» با شبکه بانکی جهان ارتباط برقرار کند.

به گزارش ایلنا و بر اساس گزارش وزارت امور خارجه از روند اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، غیر از بانک صادرات که هنوز به بهانه های غیرهسته ای در فهرست تحریم ها قرار دارد، شعب بانک های ملی، تجارت، سپه و ملت در دوبی، لندن، پاریس، استانبول، هامبورگ و سئول پس از اجرای برجام فعال شده و نقش قابل توجهی در نقل و انتقالات ارزی ایفا می کنند.

شعب مستقر در کشورهای اروپایی از طریق اتصال به تارگت ۲ (TARGET II) به سیستم تسویه اروپا دسترسی یافته اند.

به گفته محمدکاظم چقازردی، به دنبال رفع تحریم ظالمانه از بانک سپه و شروع فعالیت های مجدد شعب خارج از کشور و نیز تامین نیروی انسانی و تعدیل سرمایه این شعب، شعبه فرانکفورت در پیگیری های مستمر با مقامات نظارتی بر سیستم بانکی کشور آلمان (بافین) و رفع موانع فراوان، موفق شد سیستم تارگت۲ را نصب کرده و به شبکه پرداخت بین المللی متصل شود.

وی افزود: نصب سیستم پرداخت تارگت۲، این امکان را برای شعبه فرانکفورت ایجاد کرده است تا به منظور انجام امور دریافت و پرداخت با ۵۸ هزار بانک جهان متصل شود و پرداخت های خود را در کشور آلمان و سطح اروپا به طور مستقیم انجام دهد.
 
کلمات کلیدی : برجام+تعاملات بانکی
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۷:۳۳:۴۵
اقا این برجام را پاره کنید بزارید ما به کاسبیمون برسیم (3889445) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.