توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490135
پروانه سلحشوری: حداقل ۵۰ درصد کابینه باید تغییر کند/ دولت نیاز به ترمیم، تغییر و نیروی جدید دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
پروانه سلحشوری گفت: برخی وزارتخانه‌ها باید تغییر کنند چرا که وزیر ناکارآمد بوده و نتوانسته رضایت مردم و رئیس جمهوری را جلب کند و جایگزین این دسته از افراد باید پیدا شود.

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با راه دانا؛ در خصوص ویژگی‌های اعضای کابینه دوازدهم اظهار داشت: ما برای اعضای کابینه یک‌سری ویژگی‌های فردی و یک‌سری ویژگی‌های تخصصی قائلیم.

وی افزود: شفافیت مالی، صداقت، پاکدستی، اخلاق‌مداری،خوشنامی و مقبولیت اجتماعی، ترجیح منافع ملی به منافع شخصی و گروهی، تعهد و مسئولیت پذیری در  حوزه کاری و... از جمله‌ ویژگی‌های فردی است که در انتخاب اعضای کابینه باید به آن‌ها توجه شود و برای من به عنوان یک نماینده مجلس بسیار مهم است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: شخصی که به عنوان وزیر انتخاب می‌شود موقعیت خاصی بدست آورده و این فرصت در دسترس افراد کمی قرار می‌گیرد، فلذا باید برای حوزه کاری که خود برنامه داشته باشد و وقت بگذارد.

سلحشوری با اشاره به اینکه سوابق اجرایی و علمی از دیگر ویژگی‌هایی است که باید برای انتخاب اعضای کابینه مورد بررسی قرار گیرد عنوان کرد: در موضوع سوابق اجرایی فرد باید مراتب مسئولیت و مدیریت را طی کرده باشد، یعنی پیش از وزیر شدن باید معاون وزیر و مدیر کل بوده و در حوزه کاری صاحب تجربه باشد.

وی ادامه داد: علاوه‌بر سوابق اجرایی، سوابق علمی فرد هم مهم است؛ افراد باید از نظر علمی ویژگی‌های علمی اتخاذ جایگاه وزارت را داشته باشند و حتی در زمینه پستی که تحویل می‌گیرند تحصیلات مربوطه را طی کرده و در حوزه کاری متخصص باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: وقتی شخصی مسئولیتی را می‌پذیرد و در آن حوزه مشغول به کار می‌شود باید بروز باشد و با روش‌های مدیریتی جدید و ابزار جدید آشنا باشد و آشنایی افراد با علم روز یک نکته مهم است.

سلحشوری اظهار داشت: با عده‌‌ای از نمایندگان برای خودمان شاخص‌هایی تعیین می کنیم که بر اساس آن‌ شاخص‌ها به وزرای پیشنهادی امتیاز می‌دهیم و به آن‌ها رای می‌دهیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تغییر در وزارتخانه‌ها گفت: برخی وزارتخانه‌ها باید تغییر کنند چرا که وزیر ناکارآمد بوده و نتوانسته رضایت مردم و رئیس جمهوری را جلب کند و جایگزین این دسته از افراد باید پیدا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در بعضی از وزارتخانه‌ها وزیر بد نبوده، ولی دولت نیاز به ترمیم، تغییر و نیروی جدید دارد و باید در آن حوزه‌ها به سمت جوان‌گرایی حرکت کند که این نکته مهمی است و تغییر در این راستا انجام می‌شود.

سلحشوری افزود: بعضی از تغییرات در راستای ایجاد فرصت‌های جدید باید انجام شود؛ مثلا ما معتقدیم که باید در کابینه وزیر زن حضور داشته باشد.

وی گفت: برخی تغییرات هم به دلیل نارضایتی وزرا است؛ برای مثال آقای قاضی‌زاده هاشمی وزیر خوبی‌ است ولی اخیرا دیدم که گفت به حرفی که زده‌ام عمل می‌کنم و دیگر وزیر نمی‌شوم؛ البته من از شنیدن این مطلب ناراحت شدم، آقای قاضی زاده هاشمی طرح تحول سلامت را خودشان بهتر است به سرانجام برسانند چون بهتر از هر کسی با معایب و مزایای طرح آشنا هستند ولی وقتی کسی مسئولیت را نمی‌پذیرد آقای روحانی مجبور است که شخص جایگزین انتخاب کند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس در پایان گفت: با نگاه به شرایطی که گفتم؛ حداقل 50 درصد کابینه باید تغییر کند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۱:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۴:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۲۳:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۱۱:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۵:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + فراکسیون امید + مجلس + کابینه روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.