نظر منتشر شده
۱۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350338
انتقاد تند رییس کل نظام پزشکی از اظهارات رییس کل نظام پرستاری/ درباره تعرفه‌های پزشکی منتظر اتفاقی آسمانی هستیم
بخش خبری الف، 14 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
رییس کل سازمان نظام پزشکی به اظهارات رییس کل سازمان نظام پرستاری مبنی بر اینکه پزشکان عمده منابع کشور را در اختیار دارند، پاسخ داد.

به گزارش ایسنا،دکتر علیرضا زالی در بیست و هفتمین کنگره سالیانه متخصصان داخلی با اشاره به اظهارات روز قبل رییس سازمان نظام پرستاری مبنی بر این که پزشکان عمده منابع کشور را در اختیار دارند، اظهار کرد: این یک خطای بزرگ است که همکاران نظام سلامت برای حل مشکلات خود، به مشکلات درون صنفی بپردازند. اختلاف پرستار و پزشک دیگران را خوشحال می‌کند نه پرستاران را.

حمله به جامعه پزشکی برای حل مشکلات صنفی، خطای استراتژیک است
وی افزود: درگذشته ظلم فراوانی به پرستاران شده است و کادر پزشکی نیز از حل شدن مشکلات پرستاری خرسند می‌شوند. حمله به جامعه پزشکی برای حل مشکلات صنفی یک خطای استراتژیک است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که پول در کشور دست کسانی است که اسم‌شان را نمی‌توانند بنویسند، تصریح کرد: تمام چند نفری که نام‌شان به عنوان اختلاس‌گر عنوان شده است، جمع جبری‌ سوادشان به لیسانس نمی‌رسد پول دست آنهاست دست پزشکان نیست. این تعداد تنها سر کوه یخ فساد اقتصادی هستند.

در ادامه زالی به عدم استقبال از فلوشیپ برخی رشته‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: جراحی کودکان چندین سال است که فلوشیپ ندارد. ۵۰ درصد ظرفیت رشته جراحی قلب خالی است. ما هر سال ۱۰ هزار نفر رزیدنت داریم که کمتر از یک میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند که شبانه‌روز در حال تلاش هستند.

زالی ادامه داد: یک پزشک عمومی در شهر همدان با ۱۱ سال خدمت ماهی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان دریافت می‌کند، آیا این ثروت است نفر اول اورولوژی ایران ماهیانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد. هفته پیش نیز فرزند شهیدی به من مراجعه کرد که پول تمدید پروانه مطب خودش را نیز نداشت.

زالی تصریح کرد: داشتن ثروت در اسلام ممدوح است، ولی ثروت و رانت اقتصادی، فساد، دلالی، استفاده نامشروع از قدرت برای کسب ثروت امروز در جامعه در اختیار کسانی است که تحصیلات و علم ندارند.

پزشکان منضبط‌ترین گروه در پرداخت مالیات هستند
رییس سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: این کارها به ضرر جامعه سلامت کشور است و آثار تخریبی دارد. همکاران پرستار درآمد نامناسبی دارند، فشار کاری آنها زیاد است، ما هم با آن موافق هستیم، اما اگر جامعه پزشکی را برای مطالبه کنار هم بچینیم زودتر به نتیجه می‌رسیم.

رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اخباری که چندی پیش در خصوص فرار مالیاتی چند پزشک منتشر شد، اظهار کرد: من به تمام کسانی که این مصاحبه را انجام دادند نامه نوشتم و گفتم که لیست این پزشکان را به من بدهید، اما هیچ پاسخی دریافت نکردم. پزشکان منضبط‌ترین گروه در پرداخت مالیات هستند.

زالی با بیان این که کشوری توسعه یافته‌ است و ترقی می‌کند که آحاد جوان آن احساس کند، راه رسیدن به ثروت کسب علم و دانش است، اظهار کرد:‌ ما باید به سمتی حرکت کنیم که اگر روزی جوان ما فکر کرد چگونه باید رشد کند، مسیر بابک زنجانی را نرود. همانطور که در کشور یک دکترای ریاضی محض باید اطمینان خاطر پیدا کند که زندگی‌اش تامین است، پزشک نیز باید همین احساس را داشته باشد.

زالی در خصوص وضعیت معیشتی متخصصان داخلی اظهار کرد: بخشی از عدم اقبال فزاینده نسبت به این رشته به علت مشکلات مالی آنها است و متخصصان داخلی که به جز یک نسخه، دانش و مطب چیز دیگری ندارند، آسیب‌های فراوانی دیده‌اند.

رییس کل سازمان نظام پزشکی، اجرای بخش E&M کتاب تعرفه‌گذاری نسبی را یکی از راه حل‌های برون رفت از این وضعیت عنوان کرد .

رییس سازمان نظام پزشکی همچنین از تاخیر در تصویب تعرفه‌های سال جدید انتقاد کرد و افزود:‌ جامعه پزشکی از روز اول سال تغییرات قیمتی را تجربه می‌کند، اما وقتی باید پول خودش را دریافت کند، دست به دست می‌شود. ما از آبان ماه بسته‌های پیشنهادی خود را ارائه کرده‌ایم. وزارت بهداشت و رفاه نیز با ما همکاری کرده‌اند و در حال پیگیری هستند.

زالی همچنین درباره طرح ترافیک جامعه پزشکی نیز گفت: جامعه پزشکی ۶ هزار و ۷۰۰ طرح ترافیک دارد که بیش از ۸۰ درصد آن متعلق به اعضای هیات علمی بیمارستان‌های پایین شهر است. آنها عمدتا برای کارهای اداری خود از این طرح استفاده می‌کنند و این افزایش صددرصدی قیمت برای آنها هزینه‌ بسیار زیادی به دنبال دارد.

درباره تعرفه‌های پزشکی منتظر اتفاقی آسمانی هستیم
زالی همچنین به رشد انواع عوارض و مالیات‌ها برای مطب پزشکان نیز اشاره کرد و گفت: در این وضعیت ما منتظر یک اتفاق آسمانی هستیم که تعرفه پزشکان تصویب شود. متخصصان داخلی نیز که همه درآمدشان بر مبنای ویزیت مطب است، آسیب می‌بینند.

دکتر علیرضا استقامتی، دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره سالیانه متخصصان داخلی نیز با اشاره به انتقادات وارد شده به درآمدهای کلان پزشکان اظهار کرد: جای تاسف دارد که برای حل مشکلات صنفی، در جهت تقابل بین پزشک و پرستار حرکت می‌کنیم. این آمارها از کجا به دست شما رسیده است.

وی افزود: قرار دادن پزشک و پرستار روبروی هم و ایجاد اختلاف میان آنها راه حل مسائل نیست و ارائه آمارهای نادرست به ضرر امنیت و وحدت ملی است.
 
کلمات کلیدی : زیرمیزی پزشکان+نظام سلامت+نظام پزشکی
 
یک پزشک
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۷:۲۵
از سایت الف بخاطر انتشار منصفانه اخبار سپاسگزارم
امیدوارم همچنان که انتقادات به پزشکان منتشر میشود ،مشکلات پزشکان کشور نیز گزارش شود ،مشکلاتی که دیده نمیشوند
از 70 هزار پزشک عمومی کشور فقط 20 هزار پزشک در دسترس هستند و بقیه یا از کشور خارج شده اند یا مشعول کار دیگری شدند
اخیرا از پولدار بودن پزشکان حرف میزنند در حالیکه اگر طرح سلامت نفعی داشته فقط برای پزشکان هییت علمی مثل جناب وزیر و معاونین محترمشان بوده و گرنه به بنده متخصص که ازاد کار میکنم از بودجه طرح تحول چه چیزی رسیده است ؟
الان بدلیل تقریبا رایگان شدن بیمارستانهای دولتی دیگر مردم تمایلی به حضور به نزد پزشکان ازاد ندارند و از طرفی حجم بیماران بیمارستانهای دولتی چند برابر شده که این مساوی است با چند برابر شدن درامد پزشکان هییت علمی
پزشکان هییت علمی و استاد دانشگاه شاید یک درصد پزشکان کل کشور هم نشوند ایا صحیح است بخاطر افزایش درامد انها با این طرح همه پزشکان یکنواخت توهین بشنوند ،الان به نام معاونین وزیربهداشت که هیئت علمی دانشگاه تهران هستند در بیمارستانهای دولتی بیمار بستری میشود در حالیکه اصلا وقت حضور در بیمارستان ندارند و درمان توسط رزیدنتها به نام انها انجام و حقوق برایشان واریز میشود ،ایا من پزشک متخصص که از صبح تا شب شاید یک بیمار ندارم باید بخاطر این افزایش درامد هییت علمیها نواخت بخورم
در حالیکه اشتغال پزشک جوان طرحی در عیر بیمارستان دولتی ممنوع است و حتی اجازه مطب ندارد ،برایم سوال است چطور بعضی از این اساتید دانشگاه هم در بیمارستان دولتی استاد دانشگاه هستند و هم صاحب بیمارستان خصوصی ،لطفا این تبعیضهارا پاسخ دهید ،ایا قانونها فقط برای پزشکان جوان است (3682433) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۷:۲۳
بله,من پزشک عمومی,نمایشگاه ماشین زده ام,درامدهای میلیونی, اقلیت هستند,پزشک عمومی در انتقال خون, پایه حقوقش دو میلیون و هشتصد است, (3682622) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۰:۵۰:۴۰
خدا خیرت بده ۲۸۰۰ حقوق پایه هست
کدوم مهندس در شرایط کار خطرناک و آلوده ۲۸۰۰ پایه حقوق داره؟
حالا اضافه کنید کارگران که در همان محیط حقوق پایه ای پایینتر هم دارند
طرف صبح میره سرکار معلوم نیست عصر حتی جسدش سالم میماند یا نه (3683279) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۱۶:۲۱
خبر روز گذشته اخبار 20.30 در بیمارستان اراک به خاطر اشتباه متخصص اورتوپد به جای عمل پای شکسته پای سالم بیمار جراحی شد که در اثر این اشتباه بیمار جان خود رااز دست داده برای امثال اقای زای و همکارانشان متاسفم. (3683875) (alef-11)
 
کریمی
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۹:۲۲:۱۰
لطفا در خصوص درامد کلان وکلای دادگستری نیز بنویسید در یک پرونده زمین یک وکیل از خانواده مان مبلغ یک میلیارد تومان 8 ماهه گرفت من سه جوان بی کار تحصیلکرده دارم انوقت یک وکیل دادگستری حاصل سی سال کار من را در یک پرونده به دست اورد (3693599) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۸:۱۰
اقا اصلا نعرفه ها را ازاد کنید هر چقدر میخواهی قیمت ویزیت بگذار ولی
مشکل در انحصار شما پزشکانه
ورود پزشکان و متخصصان خارجی را ازاد کنید از هند و فیلیپین پزشک می اوریم از شما بهتر مودبتر ارزانتر باوجدانتر
شما و وکلا و خودروسازها دیگر حنایتان برای مردم رنگ نداره فقط فکر جیب خودتانید

شکستن انحصار کلیدواژه شکست تجارتخانه پزشکی (3682436) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۱۶:۱۲
ازاد کنید منتطریم تا پزشکان امریکایی و اروپایی در ایران با 10 دلار بیمارببینند ،حتی پزشکان هندی هم پایشان را به ایران نخواهند گداشت (3682596) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۲:۵۳:۰۵
باور کنید در درمانگاههای خیریه اصفهان ویزیت متخصص ده هزارتومان یعنی حدود دو و نیم دلار میباشد (3683532) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۶:۵۷:۳۱
دوست عزیز شاید شما راست بفرمایید ولی کارگری که در ایران حقوق 1000000 تومانی دریافت می کند چند دلار عایدی دارد؟ که اگر یک سرماخوردگی ساده در خانوار 4 نفره ایشان اتفاق بیافتد بایستی چه مقدار از این پول را به ویزیت و جچه مقدار به دارو بدهد تا مشکل معاش پیدا نکند راجع به این قسمت هم شما تعریفی دارید بگذریم از رقمی که اعلام نمودید که الان با دفترچه بیمه هم نرخ تعرفه پزشکی بیشتر از آن است در ضمن الان یک متخصص بالای 80000 هزار تومان ویزیت می گیرد ....ما اگر ریالی و تومنی زندگی می کنیم همگی باید با این ارقام زندگی کنیم چه تاجر و بازرگان چه پزشک و مهندس و چه کارگر و .... با آسمون و ریسمون بافتن سعی نکنیم که واقعیات را دو جهی جلوه دهیم کار کنیم مرضی الطرفین باشد.
جامعه پزشکی با علم باینکه سلامتی مهمترین سرمایه هرفردی در جوامع بشری است از این مهم استفاده های فراوان بجا و نابجای فراوانی برده است که بیشتر می توان گفت نا بجا تا بجا.

از واقعیت زحمات حین تحصیل این قشر نباید غافل بود که واقعا طاقت فرسا بوده و با درآمد های اندک زمان تحصیل روزگار را به سختی سپری می کنند. ولی بایستی یادآور شد که اکثر قریب باتفاق این دوستان از صدقه سری حقوق دولتی و یا به نوعی از حق همین مردم به این مکان دسترسی دارند و اگر با ارز دلار می خواستند به ان مهم دست یابند به جرات می توان گفت که بیشتر از 90 درصدشان نمی توانستند ادامه دهند . پ س چون با حق و حقوق ملی به این رتبه و منزلت رسیده اند بایستی کمی هم خوددار باشند و کمک حال .
ولی متاسفانه در موقع قیاس حق ویزیت سر به اون طرف آب دارند و با آنجا خود را بالانس می کنند.
البته باید همینجا قید گردد این مشکل قیاس مختص این قشر نبوده بعضا برخی دیگر از اقشار مانند دولتی ها با این سفسطه اوضاع را توجیه می کنند. که آنها هم خاسرند. (3684912) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۵:۲۶
به نظر من هم اگر از هند و فیلیپین پزشک وارد کنیم دیگه کسی سراغ پزشک ایرانی نمیره این کشورها بهترین و معروفترین پزشکان دنیا را دارند که حاضرند با ویزیت یک تا حداکثر 10 دلاری بهترین خدمات را ارائه دهند (3682616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۹:۴۰:۳۳
پزشک فیلیپینی میگین یاد در حاشیه و غفوریان میفتم! (3683177) (alef-11)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۰:۵۹:۳۳
چرا بعضی ها همش چشم و گوششان به خارج است ؟؟!! تا به گروه یا صنفی انتقادی وارد میشود سریع میگویند از خارج بیاورید تا حال داخلی ها مثلا گرفته شود؟؟ این دیگر چه نوع راهکار دادنی است ؟!!
شما که اینچنین نسخه می پیچید خودتان از کدام صنف و گروه احتماعی یا اقتصادی هستید؟ آیا اگر صنف شما زیر ذره بین نقد و بررسی برود و اشکالاتی در آن یافت شود (که حتما هم پیدا خواهد شد) و دیگران بلافاصله بگویند از خارج وارد کنید تا اینها بیکار شوند یا حالشان گرفته شود ؛ این راه حل را می پسندید ؟؟
هیچ شکی وجود ندارد که صنف و جامعه پزشکی دچار آسیب شده اند و این آسیب ها جدی هم هستند اما برای حل معضلات و آسیب ها پاک کردن صورت مسئله درست نیست بلکه باید مشکل بررسی و حل شود. (3684168) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۰۱:۳۳:۰۸
پس چرا عرب ها ميان ايران واسه درمان ؟ ونميرن هند؟ (3688226) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۴۱:۰۷
لیاقتت همون پزشک های پاکستانی و هندی و فیلیپینی هستن . واقعا حسادت زیاد شده . همه به فکر این هست که دیگران تخریب کنن تا خودشون از این طریق بالا بکشن . (3682645) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۲۸:۵۳
کار شما شبیه ایران خودرو و سایپاست. مردم رو بدبخت کردید که شب و روز به مطباتون مراجعه کنند. (3682750) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۱۰:۱۵
هندی ها چه شونه؟ خیلی بهتر از شما هستن من دکتر "شوکت "خودمون یادمه بسیار هم انسان شریفی بود شما مشکلاتتون اینه که دچار توهم شدین فکر میکنید باید مردم رو بچاپین کسی هم چیزی نگه (3682980) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۱:۰۵:۵۹
دوست عزیز جهت اطلاع جنابعالی این پزشکان خارج تحصیل کرده باید اینجا ازمون تعیین سطح بدن تا بتونن نظام پزشکی ایران بگیرند.
الان متخصص هاشونم که تعیین سطح میدن در سطح استاژر و انترن نمره میارن(ترم 7 تا 11 پزشکی)و دوباره وارد سیستم میشن بعد چند سال بتونن مدرک عمومی از ایران بگیرند.
توی ایران فقط مدرک پزشکی کانادا و امریکا معتبره و بقیه همه از دم باز باید تعیین سطح بشن و برن عمومی بخونن.
سطح اموزش پزشکی ایران در خاور میانه اوله.
وگرنه کسی جلوی کار پزشکان خارجی نگرفته خودشون میدونند توی ایران حرفی واسه گفتن ندارن وگرنه میومدند. (3683732) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۳:۰۴:۵۰
جهت اطلاع جنابعالی پزشکان هندی دهه 60 در ایران کار میکردن بسیار هم عالی بودن هر کشوری سیستم خودش رو داره در امریکا هم مدرک ایران معتبر نیست و باید دوباره امتحان بدن همه واقعیت رو بیان کنیم نه بحشی رو (3683785) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۱۷:۱۰
شما هم برین ازمون تعیین سطح هند و چین قبول نمیشین و مجبورین بخونین
اتفاقا بیشترین قبولی مزشکی تو کاناد و امدیکا مال هند و چینه (3683988) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۰:۳۷:۱۳
این طرز حرف زدن نشان می دهد با بیمارانت چه می کنی! (3684119) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۰:۳۸:۲۰
این همه حرف و ادعا و بی توجهی به نارضایتی اکثر مردم به کار پزشکان حیرت آور است. یعنی با نفی وقاعیت چیزی عوض می شود یا بحران بدتر؟! (3684123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۷:۳۰:۵۳
محض اطلاع حداقل حقوق در ونزویلا 1500 دلار است یعنی پنج میلیون ناقابل در ماه .... (3683849) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۳۳:۴۷
اتفاقا نظر من اینه که ایشون واقعیت رو گفته بود و عمده منابع کشور رو پزشکها دارن برای خودشون برمیدارن و خدمات هم راضی کننده نیست پیشنهاد من اینه که اجازه بدهند پزشکان هندی و پزشکان دیگر کشورها هم حق طبابت پیدا کنن تا وضعیت از این حالت انحصار دربیاد. وضعیت کاملا مشخصه صحیتهای شما هم اصلا پاسخ نبود و توجیه بود کار اگه درست باشه توجیه نداره.
دو سال پیش قبل تغییر تغرفه ها مقایسه درامد پزشکها شده بود و ایران بهترین وضع رو داشت و فاصله هم با دیگر اقشار زمین تا اسمان بود حالا که تعرقه ها از 200 تا 700 درصد رفته بالا دیگه وضعیت روشنه من یادمه برنامه پایش هم پخش کرد و سایتها هم زدن و مقایسه کردن (3682464) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۰۴:۱۶
جالب اینجاست به اندازه این دوره وزارت بهداشت پزشکان مورد هجمه قرارنگرفته بودند و اصلا بانی شروع این هجمه ها خود وزارت بهداشت بوده حالا رییس نطام پرستاری میگه وزارت بهداشت تجارتخانه پزشکان است
مقایسه کنید توهینها و هجمه های به پزشکان در این 3 سال اخیر را با کل بعد از انقلاب (3682970) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۳۴:۱۹
جناب زالی مشکل فراتر از بسیاری از صحبت های طرفین است.شما میفرمایید پزشکان از نظر پرداخت مالیات از همه با انضباط تر هستند اما چیزی را که به چشم دیدم را برایتان تعریف میکنم.سال گذشته به مناسبت شغلم در اتاق عمل بیمارستانی حطور داشتم و اقای جراحی با عصبانیت میگفت که برای عملکرد یکساله اش 12 میلیون مالیات بریده اند و اعتراض کردم و.....در صورتیکه همان روز ایشان 3 عمل جراحی داشتند و بقول خودشان بابت این 3 عمل 23 میلیون میگیرند.یعنی نصف درامد انروزشان را باید مالیات یکساله میدادند و بسیار هم شاکی بودند در صورتیکه سهم مالیات مستقیم و بیمه خود من که کارمند بخش خصوصی هستم بابت حقوق و مزایا در هر ماه یک میلیون و دویست هزار تومان میباشد.جناب زالی اینقدر برای جامعه محترم پزشکی که درامدهای نجومی دارند داستان سرایی نفرمایید و از انها مظلوم نسازید.البته منکر زحمات و خدمات بسیاری از این طبقه نیستم اما تناسبی بین خدمات و دریافتی این عزیزان نیست و این باعث دلخوری بسیاری از مردم و بخصوص جامعه پرستاری میباشد. (3682466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۲:۵۶:۱۳
پزشکان را فقط در تعداد محدودی جراح خلاصه نکنید (3683539) (alef-11)
 
ارسطو
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۱:۲۶:۵۲
" پزشکان منضبط‌ترین گروه در پرداخت مالیات هستند."!!!!
جوک سال.......!! (3685310) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۳۴:۲۹
دقیقا منظورشون اینه که پرستارای عزیز ما تقریبا باهم هم شغل هستیم و می تونیم با همدیگه راحتتر افزایش های نجومی داشته باشیم. مردم کارمندا و تحصیل کرده های رشته های دیگه و غیره هم هیچکدوم مهم نیستن. ازنظر ایشون یه دکترای ریاضی محض ( استاد دانشگاه) با حقوق 5 تومن زندگیش کاملا تامینه و یه پزشک متخصص هم با حقوق 150 میلیون زندگیش تامین میشه. هر دو باید تامین بشن منتها تامین از دید ایشون (3682467) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۷:۴۵
من متخصصم با ماهی 20 تومن راضیم اما تو کل دوستای پزشکم کسی رو نمیشناسم بالای 40 تومن بتونه دربیاره اونم با کار شبانه روزی تو چندتا بیمارستان.
این حقوقها که شما شنیدی فقط افسانه است..حتی هییت علمی هم همچین پولی نداره.
بعدم هر کسی مسیری رو برای زندگیش مشخص میکنه از اول جوونی باید به فکر اخرش باشه.درامد بعضی اقشار شاید پایین باشه حتی با تحصیلات خوب.بازار کار همه مشاغل یکی نیست.و همه رشته ها هم واسه مملکت تو این شرایط کاربردی نیست. (3682623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۹:۰۸
خودرو ساز ها هم عین شما انحصاری فکر می کنن و به فکر آخر کارن (3682682) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۰:۲۵:۳۲
چرا دروغ میگین پزشک عزیز همه حرفهاتون هم همینطوره؟ گفتین افسانه است حتی هییت علمی هم این پول را نمیگیره
خوبه کامنت اول همکارتون رسما به دریافتهای صدها میلیونی پزشکان دولتی اعتراض کرده؟
دیگه کامنتهای شبیه شما مشخصه خیلی قشنگ نوشنین ادم باور کنه ولی خوبه همکارتون رسوا کرده (3683253) (alef-11)
 
هادی
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۰:۴۰:۳۸
عذرخواهی میکنم ماهی 20 تا 40 میلیون کمه ؟؟؟ یجوری حرف میزنید انگار پول خردتونه . حقوق من که تو شرکت نفت هستم فوق لیسانس مهندسب مکانیک در بد اب هواترین نقطه ایران نهایتا ماهی 3.5 میلیون میگیرم . خون شما دکترها رنگین تر از بقیه هست ؟؟؟ حقوق کارگر 1 میلیون تومنه شماها 40 برابر داری در میارید هر روزم زبونتون درازتر میشه (3683271) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۳:۴۲:۳۵
حاجی بیست تومن کافیه ؟ راضی هستین؟ کم نشه یه وقت شرمنده بشیم (3683611) (alef-11)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۵۸:۰۳
مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.
وقتی سازمان نظام پزشکی در اختیار پزشکان باشد معلوم است که از صنف خود دفاع می کنند همان بلایی که کانون وکلا سر ما بی کاران رشته حقوق درآورده و مانع اشتغال ما به خاطر منافع صنفی می شوند بهتر است سیاستگذاری در وزارت بهداشت و پذیرش وکالت در دست افراد ذینفع نباشد تا مشکل حل شود (3683950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۲:۳۶:۵۵
سونوگرافی متوسط ۵۰ هزار تومان و متوسط ۳۰ نفر در روز و ۲۶ روز در ماه برابر ۳۹۰۰۰۰۰۰ و البته بقیه ارقام و گرایشها فعلا به کنار، خوب الان چی داری بگی اقای متخصص؟ حتما میگی همه گرایشهای پزشکی که اینطور نیستند. قبول کنید زیاده خواه هستید (3691257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۷:۰۵:۰۹
من یک پرستار با سابقه 15سال کار هستم. دریافتی پزشکان بسیار مطلوب و ایده آل است تقریباً هیچ پزشک عمومی کمتر از ده میلیون تومان در آمد ندارد. پزشکان متخصص درآمد بالاتری دارند تا صد میلیون در ماه. فرمايشات دکتر زالی یا به فیش حقوقی مربوط به حکم کارگزینی است که شامل کارانه نميشود (کارانه پزشکان چندین برابر حقوقشان است که در فرمايشات مسولان وزارت بهداشت عامدانه نادیده گرفته میشود) یا مربوط موارد بسیار استثنای می باشد. پزشکان هیچ کس جز خودشان را محقق دریافت درآمد بیشتر نميدانيد حتی پرستاران که ارتباط کاری تنگاتنگ با آنان را دارند (3682843) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۳۵:۵۳
آقا من یک سوال دارم و خواهشا پاسخ دهید.
آیا تو این مملکت فقط پزشکان و هیات علمی علوم پزشکی جز انسانها هستند و باید حقوق آنچنانی بگیرند و بقیه باید بمیرند؟آخر چرا کسی دنبال عدالت نیست و وزیر هم هر روز حقوقشون رو افزایش میدهد.آخر این درد رو کی باید درمان کند خدا (3682471) (alef-11)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۴:۴۹:۵۶
پزشکان مملکت ما فقط پول میشناسند و بس، دولت هم به اونها کمک میکند (3682516) (alef-11)
 
هادی
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۴۵:۳۷
یکی از دوستان که از آلمان برگشته بود بعد از هشت سال. میگفت اونجا مثلا اگه کارگر 2000 یورو بگیره، استاد دانشگاه 4000 یورو ماهانه حقوق میگیره. کسی نمیگه پزشکها پول نگیرن هرکی درس خونده و زحمت کشیده باید لذت هم ببره ولی تفاوت حقوق یک معلم نهایتا باید سه برابر باشه نه 20 برابر و 30 برابر! (3682658) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۰:۳۳
پزشکان پدر این مردم را در آوردند و نکته تاسف آور اینست که تمام منابع ایران را بلعیده اند ولی انکار میکنند،بهترین منازل،بهترین خودروها ،بهترین سفرها و...در اختیار دارند ولی همچنان ناراضیند و طمع اجازه نمیدهد درست فکر کنند. (3682546) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۳:۱۳
گفته های ریس صنف نظام پزشکی کاملا یک طرفه و صنفی است و کسی حرف ایشان را باور نخواهد کرد چون من دوست پزشکی دارم که متخصص مغز و اعصاب است در طول سه سال کار به اندازه کل خانواده ما درامد داشته است (3682552) (alef-11)
 
اسفندیار
Belarus
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۴:۲۲
آقای دکتر زالی رییس محترم سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
لطفا با غوغاسالاری سعی در پوشاندن اصل مطلب نفرمایید
مطمئنا انتقاد رییس نظام پرستاری متوجه پزشک عمومی در همدان نبوده
آدرس غلط دادن کار خوبی نیست
همه میدانند که یک عضو هیات علمی که بعضا در ماه شش روز هم در بیمارستان حاضر نمیشود بالغ بر صد میلیون تومان فقط کارانه دریافت میکند
لطفا با ذکر مثالهایی بی ربط اثل موضوع رو نپوشانید (3682555) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۶:۱۹
یعنی جچوری مالیات زیر میزی را که در اکثر مواقع بصورت نقد و یا واریز به حساب های افراد معتمد پزشک انجام می‌شود را می‌دهند ؟ (3682566) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۶:۳۰
برخی از کار این افراد به اصطلاح پزشک فرقی با کاری که زورگیران در خیابان انجام میدهند، ندارد. (3682568) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۷:۲۳
مشکل اصلی این است که رئیس کل سازمان نظام پزشکی به راحتی حرفهای نادرست را بیان می کند من پزشک عمومی می شناسم که در طرح تحول حداقل ماهیانه ده ملیون حقوق می گیرد اما من با مدرک دکتری و عضو هیات علمی دانشگاه حداکثر 5 ملیون می گیرم درصورتیکه 3 سال نیز بیشتر از یک پزشک عمومی درس خوانده ام واقعا ایران بهشت پزشکان است چون امثال این گونه افراد به جای افزایش تربیت پزشک متخصص از محل طرح تحول درامد هم صنفانشان را بالا برده اند و چیزی که اصلا برایشان مهم نیست مردم ...است (3682572) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۱۳:۴۴
من هم بودم طرف حرفه خودم رو میگرفتم قانون نباید میذاشت اینها وزیر بشن و تعرفه به نفع خودشون بالا ببرن (3683648) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۳۴:۵۱
شمابه اين هم فکر کنيد که اون پزشکى که 10 ميليون ميگيره در 24 ساعت چند ساعت بايد کشيک باشد و با چه اضطرابى من خودم با توجه به شغلم ميبينم که اين عزيزان در ساعات ادارى که کاملا خضور دارند و خارج از ساعات ادارى هم آنکال هستند حتى يک دوش اگر بخواهند بگيرند ممکن است بيان صداش بزن يعنى هر لحظه بايد آماده باشد ولى شما استاد عزيز در هفته چند ساعت تدريس داريد و آيا شده ساعت 4 بعد ازنيم شب داشجو براى سوال شما عزيز را بيدار کند کمى انصاف داشته باشيم شما هم مى توانستى اين شغل را انتخاب کنيدکاش کمى هم وجدان داشته باشيم و همه چيز را از همه زوايا برسى کنيم نه از روى کينه وحسادت (3683681) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۱:۲۰:۴۸
یه شب تو رزیدنتیم کشیک بودم چند ساعت دم صبح کارم تموم شد.رفتم تو رختخواب پانسیون خوابم برد که زنگ زدن مریض بخش رفته توی ادم ریه داره میمیره.
نفهمیدم چطوری فقط یادمه وقتی رسیدم بالاسرش نه کفش پام بود نه روپوش تنم تو پله های بخشم از خواب الودگی خوردم زمین!تا کارای مریض کردم و انتوبه شد و رفت سی سی یو صبح شد فقط رفتم کفشهام پوشیدم و رفتم سر ویزیت صبح بخش و شروع یه روز کاری جدید.
حقیقت اینجاست که خیلی چیزها از چشم مردم دوره وااونها فقط فکر میکنند پزشک درس خونده اما پزشک جون کنده خصوصا تخصص و فوق.
صدبار از استرس مریضهای بدحال مرده و زنده شده.
هر کسی مرد این میدون نیست.همینطور که الان این همه ظرفیت فوق تخصص خالی مونده. (3683737) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۵:۵۹:۰۱
شما زیادی استرس داری و اموزش ندیدی وگرنه این کارته و باید خیلی حرفه ای عمل میکردی
استرس و خواب الودگی شما درمان بیمار را هم با خطر مواجه میکنه

بماند این کشیکهای شما هم خنده داره میرین میخوابین و زنگ بزنن بیدار بشین
تو سایر صنایع کشیک یعنی کامل بیدار موندن این روش کشیک دادنتون هم باید اصلاح بشه (3683819) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۰۸:۴۲
ما که تو صنعت شماره یک کشور کار کردنا رو دیدیم طرف تمام شب خوابه و فقط با صدای آژیر کنترل از خواب پا می شه (3684181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۳:۳۹
پزشکی دو دوتا 4 تا نیست دوست من (3684374) (alef-13)
 
ریاضیدان
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۱:۳۲:۲۱
اینو راست میگه...
پزشکی دو دو تا چهل تاست....! (3685315) (alef-11)
 
امیرزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۵۳:۵۷
من حاضرم هر شب بیدار بمانم ولی یک صدم شما درامد داشته باشم
یک لیسانس حقوق بی کار (3683936) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۱۱:۵۰
خدا به همه خادمان ملت اجر دنیوی و اخروی عطا فرماید به حرف های بی منطق و دور از انصاف توجهی نکنید برای خود و خانواده و جامعه تان مفید باشید خدا قوت (3684191) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۱:۲۵:۲۷
استاد شما فقط درس خوانده اید و درس میدهید و صرفا برای درس خواندن به کسی پول نمیدهند. (3683740) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۱۶:۴۳
شما چطور عضو هیات علمی شده اید که از فضل نیکخواهی برای هم نوع محرومید و حسرت زندگی برخی چشم وجدانتان را کور کرده و نابسامان کردن دیگران برایتان حکم موفقیت را دارد. با این حقوق اعلامی و جایگاه علمی ادعایی بسیار بی مقدار می کنید هرآنچه که برایش زحمت کشیده اید اگر براستی اینگونه باشد. (3684202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۱۶:۰۳
زنده باد دکتر زالی (3682595) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۲:۲۵
مخالفیم (3682672) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۱۳:۱۶
که نذاشت انحصار شکسته بشه و ما همچنان درآمد میلیاردی داریم (3682986) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۱:۲۱:۴۱
نه عزیز اون میلیاردی مال بابک زنجانی و خاوری ایناس (3683738) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۱۸:۳۳
متاسفانه وزارت بهداشت شده وزارت پزشکان و بقیه جامعه پزشکی از جمله داروسازان ماما ها فیزیوتراپها و بقیه دارند با فلاکت زندگی می کنند . (3682600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۲۱:۲۳
با همه احترام به پرستاران عزیز.
اما باید این نکته رو در نظر داشته باشند که نه نوع کار و استرس و تحصیلات و مسعولیت و قدرت تصمیم گیری پزشکی و پرستاری یکی هست و نه شرایط کاری و مالیش.
باید حقوق و مزایای پرستاران زیاد بشه اما این ربطی به پزشکان و مساعل اونها نداره چون کلا این دو صنف از هم جداست. (3682608) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۱۳:۰۹
پزشکی استرس داره؟ بی استرس ترین و بی خیالترین شغله مریض را ناقص کنن بمیره هم میدونن کسی کاریشون نداره
کدوم شغل اینطور از هقت دولت ازاده (3682707) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۶:۲۲
نه اتفاقا این دو حرفه کاملا با هم ارتباط دارن و تو نمام دنیا درآمد یک متخصص حداکثر دو تا چهار برابر یک پرستاره نه بیشتر
و در آخر در جامعه ای حداقل حقوق روزانه یک فرد 30 هزار تومن هست چرا باید یک متخصص برای ویزیت یک بیمار که حداقل 40 هزار تومان دریافت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3682775) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۹:۱۲
تفاوت در آمد پزشک و پرستار در دنیا و کشورهای پیشرفته نهایتا دو تا سه برابره و با سایر مشاغل تا 4 برابر اینطور نیست که یک پزشک 100 میلیون کارانه بگیره و ماهی 600 تا 700 میلیون درآمد داشته باشه و حداقل دست مزد هم 800 هزارتومان باشه یعنی تفاوت 1000 برابری آیا 1000 برابر خدمت می کنند؟ (3682782) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۲:۰۲:۱۱
ماهی 700 میلیون؟؟؟؟؟؟جل الخالق (3683758) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۷:۱۰:۱۰
شما یا اطلاعی از کار پرستاران ندارید یا میخواهید به نفع پزشکان حرفی زده باشید در بیماران بستری کار،استرس و مسئولیت پرستاران بسیار زیاد است. (3682859) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۱:۰۶:۰۲
عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی هستم با چهار میلیون و دویست هزارتومان حقوق با 26 سال سابقه کار با 11 سال تحصیلات دانشگاهی. دانشجویان پزشکی من بمحض استخدام مبلغ 10 میلیون حقوق می گیرند با 7 سال تحصیل. کجای این انصاف و عدالت است که تعدادی پزشک، وزارت بهداشت را اشغال کرده اند و حقوقهای آنچنانی برای صنف خود ردیف کرده اند؟ (3683330) (alef-11)
 
یک پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۵۲:۰۰
ببخشید این دو صنف جدا از هم نیستند بلکه دو بال یک پرنده به نام نظام سلامتی هستند فقط متاسفانه یکی از بالها آنقدر درآمد دارد و سنگینی می کند که تعادل پرنده سلامتی را در جامعه از بین برده است و ضرر آن باعث ناراحتی پرستاران و مردم عزیز میهنمان است ولی پزشکان در ایران پول در می اورند و سفرهای آنچنانی می کنند در هیپ جای دنیا اینقدر تفاوت میان پزشکان و پرستاران نیست (3683935) (alef-11)
 
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۳۲:۱۴
هر جا که انحصار باشد همین است مردم ایران می بینند که بیشترین درامدها را در کشور صنف پزشکان و وکلا دارند چون سازمان نظام پزشکی به بهانه های مختلف نمی گذارد پزشک متخصص و دندانپزشک زیاد شود و همین سیاست را متاسفانه کانون وکلا در پیش گرفته و در سال گذشته از حدود 70000 نفر شرکت کننده در ازمون وکالت حدود 2700 نفر را پذیرش کرده است تا زمانی که منافع صنفی باشد فقط و فقط صنوف جیب مردم را خالی خواهند کرد و بس ... (3682628) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۵:۲۷
جناب دکتر زالی این که بفرمایید یک پزشک در همدان بعد از ۱۱سال طبابت یک میلیون وچهارصد تومان حقوق می گیرد از آن حرف هاست .... یعنی ایشان در ۲۶روز ازیک ماه اگر مطب داشتهباشند روزی ۲مراجعه کننده دارند ... این هم ازآن حرف هاست شما تشریف بیاورید در شهر ماکه یکی از شهرهای کوچک خوزستان است پزسکان عمومی با انواع طرفند هااعم از حجامت وزالو درمانی ورژیم درمانی از خلق اله پول می گیرند اغلب خرید وفروش املاک از طزیق همین پزشکان عمومی در شهر ما صورت می گیرد.. اغلب یک وعدهدر تامین اجتماعی حقوق می گیرند ویک وعده در مطب خودشان (3682676) (alef-11)
 
پزشک وظیفه
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۶:۲۴:۱۷
من خاهش میکنم به این نکته دقت کنید:
هیچوقت نمیبینید پرستاران به حقوق پزشکان عمومی شاغل در اورژانس اعتراض کنند. که با ساعت کاری مشابه تفاوت درامد عادلانه ای دارند یا نه. با توجه باین که میزان تحصیلات، تلاش برای ورود به دانشگاه، استرس کار، فشار کار و البته مسولیت کاری پزشک اورژانس و پرستار تفاونهای زیادی دارد.
از طرفی کمتر میبینیم که پزشکان عمومی نسبت به درامد پزشکان متخصص و فوق تخصص اعتراضی داشته باشند. چرا که درک میکنن تفاوتهاشون رو.
و جالب اینجاس ک پرستاران بخودشون اجازه میدهند اینکار رو انجام بدهند!! و دریافتی خودشون رو با متخصص و فوق تخصص مقایسه کنن...
نتیجه گیری نهایی با خودتون... (3682734) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۴۲:۵۶
مشک ان است که خود ببوید نه انکه عطار بگوید (3683921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۶:۱۸
گل گفتی
عمومی خودش با متخصص و فوق تخصص مقایسه نمیکنه ولی پرستار و بهیار میکنه! (3684378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۰۸:۱۰
شناختی که بنده از پزشکا دارم چون دایی خودم پزشکه این دوستان با هر کسی که بخاد این انحصار رو به هم بزنه یا کوچکترین انتقادی بکنه مشکل دارن و پرستارها هم چون اختلاف بسیار زیاد رو مشاهده کردن اومدن قضیه رو رسانه ای کردن(تئوری برابری و انتظار در مدیریت رو بخونید متوجه میشید چرا پرستارا ناراضی شدن چون به مقایسه حودشون دست زدن و مشخصه که دریافتی خیلی بالا است که داد اینها هم دراومده) وگرنه اگه جیب هر دو پر بشه علیه مردم با هم متحد میشن و هوای همدیگه رو خواهند داشت، انحصار کاملا مشخصه و این انحصار باید شکسته بشه. دفاعیات این افراد هم اصلا قابل قبول نیست اصل موضوع که تعرفه رو ببر بالا تا زیر میزی نگیرم خودش اشکال داشت و بالا بردن، الان میگن هنوز زیر میزی گرفته میشه باز دفاع میکنن از خودشون
جل الخالق!!!! اخه چطور روت میشه بیای اصلا کامنت بذاری؟ فرق این کار با زورگیری چیه؟ با چه پولی راضی میشی؟ (3682977) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۱:۲۲:۴۵
بنده خدا داییت که نمیدونه بهش میگی زورگیر!! (3683739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۲:۵۸:۳۸
اتفاقا خبر داره و باهاش قطع رابطه کردم اسمش رو هم الف بخاد میگم
هویت ادما زود عوض میشه ازمایش دانشگاه استنفورد رو بخونید ببینید چطوری این اتفاق میفته(سرچ کنید ازمایش دانشگاه استنفورد ویکیپدیا هست) (3683782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۲۶:۲۰
سلام (3683009) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۲:۲۶:۲۵
علیک سلام (3683478) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۲:۵۱:۱۶
سلام عزیزم سلام .... (3683528) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۲۸:۱۶
باید واردات پزشک و خودرو آزاد شود (3683013) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۸:۴۴:۳۴
آقاجون شماها چی از جون مردم میخواین؟؟؟ همینجوری هم خیلی ها توان دکتر رفتن ندارن. مگه شاخ فیل رو شکستین دکتر شدین که انتظار دارین کل دنیا مال شماها بشه؟؟ الام کم میگیرین؟؟ محتاج نان شبتون هستید؟؟ خجالت بکشید بابا (3683039) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۹:۲۹:۵۶
به جای این جمله: "همانطور که در کشور یک دکترای ریاضی محض باید اطمینان خاطر پیدا کند که زندگی‌اش تامین است، پزشک نیز باید همین احساس را داشته باشد." باید بگویید همانطور که یک پزشک از تأمین زندگیش باید اطمینان داشته باشد، یک دکترای ریاضی محض نیز باید همین احساس را داشته باشد....
واقعیت اینه که خودآگاهی پزشکان نسبت به اقشار دیگر جامعه نسبت به منافع خود بیشتر بوده و با توجه به میانگین ضریب هوشی بالاتر، توانسته اند در جذب نقدینگی موجود در بازار موفق باشند. ولی ای کاش این واقعیت رو همه پزشکان قبول می کردند و اینجوری با ذکر مثالهای خنده دار از وضعیت اسفناک خود، منتی بر مردم نمی گذاشتند (3683146) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۹:۳۲:۱۲
اقای هاشمی تعرفه پزشکان را 300درصد افزایش داد یعنی 3 برابر شد باز هم جناب پرشکان کمشان هست مگر تحصیل کردههای دیگر چقدر حقوق میگیرند.یک دکترای فیزیک چقدر حقوقشه (3683156) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۱:۵۶:۱۰
توی بیمارستان ما کارانه یکی از پزشکان از کمتر از ده ملیون در ماه به حدود صد ملیون در ماه رسیده البته بقیه اساتید هم همینطورن همه از برکات طرح تحول سلامته واقعا طرح فقط برای خدمت به مردم عزیزه وبس!!!!!! (3683421) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۲۲:۳۴:۱۲
حیف پول که بدیم به بعضی دکترا، امروز چندین ساعت برای ویزیت فوق تخصص وقت گذاشتم، و کلی هزینه، بعدش هم هیجی، کلی عکس و مخارج تشخیصی دیگه، اخرش هم نگفت سرفه کردنم بابت چیه یه ماهه، چند بار هم ویزیت فوق تخصص ایشون شدم (3683495) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۴۰:۴۷
مردم واسه یه ربع کوتاهی موهاشون راحت 50 هزار تومن به ارایشگر که تحصیلات خاصی هم نداره میپردازند.اما واسه یه ربع ساعت ویزیت فوق تخصص دارای برد تخصصی با 15 سال تحصیلات پزشکی 50 هزار تومن تعرفه بالایی محسوب میشه!
وقتی نرخ ارایشگر و تاکسی و گوشت گرون میشه انتظار دارند بازم تعرفه ها تکون نخوره. (3683693) (alef-11)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۴۰:۴۹
مشکل این نیست مشکل در عدالت پرداختی است من با مدرک دکتری الکترونیک ماهی 4 ملیون حقوق دارم ولی دوست دندانپزشکم روزی 4 ملیون پیش یک متخصص گوارش رفتم منشی اش به طور خصوصی به من گفت با اندوسکوپی و ویزیت فقط عصرها روزی 3 ملیون درامد حداقلی دارد تازه به جز کار در بیمارستان و .... از شما می پرسم ایا این عدالت است که همپایه من درس خوانده باشید ولی حداقل 30 برابر من درامد داشته باشید (3683918) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۱۴:۲۳
یک پزشک متخصص
نه اقای مهندس این وضعیت اصلا عادلانه نیست و به نظرم اگر شما 4 ت درامد دارید یک پزشک متخصص معمولی (نه بابت سنوات و حجنم درس خواندن ، بلکه بابت استرس کار و پرهزینه بودن اشتباه احتمالی) دو الی سه برابر ومتخصص خوب یا هیات علمی یا فوق تخصص یا جراحان حد 4 تا 6 برابر باید درامد داشته باشند

باید نمونه تصادفی از کلیه اعمال جراحی و روشهای پاراکلینیک توسط صاحب نظران متعهد ان رشته ارزیابی شوند و در صورت بی دلیل بودن، یا باکیفیت نبودن ان جریمه سنگینی برای پزشک درنظر گرفته شود (3683980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۴۱:۵۸
بله چون بظاهر فکر میکنید هم پایه شماست کجا فوق تخصص همپایه ودکترای فنی هست.
واسه همون اندوسکوپی ساده دو سال دوره گذرونده فقط بماند کلونوسکوپی و بیوپسی کبد و ...
بجز 15 سال تحصیلاتش
بعدم داره صبح و عصر کار میکنه اندو هم میکنه 3 تومن کمش هست. (3684397) (alef-13)
 
کریم زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۲:۳۰:۰۰
ماشاالله دکترها چقدر خوش اشتها تشریف دارند فامیل پزشکی دارم که در آلمان متخصص مغز و اعصاب است خودش میگفت حداکثر سطح زندگیم سه برابر یک کارمند ساده است می گفت فقط در ایران اینقدر اوضاع بی سر و سامان است به نظر من نباید اختیار سیاستگذاری در امور پزشکی به پزشکان داده شود چون اینها با زرنگی درآمد طرح تحول را بجای اینکه صرف افزایش تربیت پزشک بکنند متاسفانه با سیاست حساب شده جیب پزشکان هم صنفشان را پر کرده اند امیدوارم به نوعی این سایت مقام معظم رهبری را در جریان بگذارند تا مولایمان دستور حل این مشکل یعنی کمبود تربیت پزشک را در در مملکت بدهد ضمنا من فوق لیسانس حقوق بی کارم انشاالله مسئولین نیز کاری بکنند که انحصار کانون وکلا در مملکت پایان یابد تا ما نیز بتوانیم به شغل ازاد وکالت با کمترین هزینه برای مردم بپردازیم (3685366) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۴۷:۲۴
من متخصص قلب هستم دوست وکیلی دارم که لیسانس حقوق است و تمام زندگی من را با پول می خرد انهم با 4 سال تحصیلات ولی چون مردم از انها می ترسند که ازشان شکایت نکنند فقط به ما پزشکان گیر داده اند من قبول دارم که درامدمان حداقل سی برابر پرستاران است این مشکل ما نیست نظام عرضه و تقاضا باعث شده است و مردم ما برای جانشان هر چه بخواهیم پول می دهند کسی به زور از مردم نمی تواند پول بگیرد من به جوانان توصیه می کنم که هنوز دیر نشده دندانپزشکی - حقوق یا پزشکی در حد تخصص بخوانند به شما قول می دهم بعد از اتمام تحصیلات چند ساله بار خود را ببندید (3683926) (alef-11)
 
شهرک امام حسین یاسوج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۶:۰۷:۰۱
اینجا توی یاسوج من ده تومن به ارایشگر میدم ولی میدونم که موهام کوتاه شده و باهام بد رفتاری نمیکنه ولی پیش پزشک که میرم دو دقیقه وقت میذاره و مسخره میکنه و...عاقبت هم مشکل حل نمیشه. من اذرماه پیش یه پزشک عمومی رفتم حاضر نبود ازمایش منو نگاه کنه گارد گرفته بود!!! بعد خودم تک تک میگفتم فلان چی بالا است و..همه رو توجیه می کرد مثلا چربی 230 و کلسترول بالا رو میگفت میانگین بویراحمد روی 250 هست این حرفا چیه میزنی اهمیتی نداره!!!! قوی باش!!! از اونجا اومدم بیرون قرصش رو گرفتم و بعد دوره سه ماهه کف پام که داغ میشد رفع شد و همزمان تیروئیدم به 9 رسیده بود قرص نمی نوشت علائمش رو داشتم میگفت تا 10 نشه!!! دارو نمیخاد من کف پام ترک حورده بود و حس سرما میکردم خودم قرص خوردم به 2 رسوندمش و حالم بهتر شد.
لذا فرق بین ارایشگر و پزشک بسیاره میتونست به من بگه که کم کاری تیروئید باعث افزایش کلسترول میشه و...اینا رو من از اینترنت دراوردم و اترواستاتین و لوتیروکسین رو خودم گرفتم با توجه به وزنم دوز رو تنظیم و مصرف کردم برای ارایشگاه و کوتاه کردن مو از اینترنت نمیتونم استفاده کنم. اون ادم ارایشگر هم 20 دقیقه وقت میذارم با خوش رویی و کارم هم انجام میشه
فرق زیاده
الف منتشر کن جواب ایشون رو (3684834) (alef-11)
 
متخصص داخلی
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۰۸:۴۸:۲۳
از نظر پزشکی ایشون کاملا درست گفته
TGکه تا 500 درمان نمیخواد بجز رژیم و کاهش وزن.حتی توتال کلسترول هم اصلا مهم نیست و فقط عددLDLمهمه که اونم در بعضی بیماران خاص دارو میخواد.مثلا دیابتی ها و بیماران قلبی
در مورد کم کاری تیرویید تا 10 میشه ساب کلینیکال و درمان نمیخواد مگر در حاملگی و قصد بارداری و بیماری هاشیموتو.و TSHهای خیلی بالاتر ام بی علامتند 9 که اصلا علامت نمیده.
دوست عزیز این علایمی که گفتی اصلا به ازمایشاتت ربطی نداره. و بی مورد داری دارو میخوره و تلقین فقط باعث شده حس بهتری کنی.
داروهات قطع کن و فقط چند ماه بعد ازمایش انتیTPO بده.به حرف پزشکتم گوش کن. (3685624) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۱۷:۴۱:۱۴
دوست عزیز علائم کم کاری رو داشتم از سرما داشتم یخ میکردم کلسترولم هم بالا بود که ناشی از کم کاری تیروئید بود کم کاری تیروئید باعث ترک کف پا میشه بله زیر 10 ساب کلبینیکاله ولی نه وقتی علایم بروز کرده بعدشم حداقل برگه ازمایش رو پزشک میگیره نگاه میکنه نه اینکه بیمار بهش بگه ایشون هم بیحیال بشینه بگه چیزی نیست.
9 اصلا علامت نمیده؟ من داشتم یخ میزدم و از خستگی و بیحالی و..از 20 تا علامت کم کاری حدال 15 تا رو داشتم من خودم رسوندمش به 2 و بعدش هم خودم میرم این چیزا رو چک میکنم
نیازی به دحالت دیگران هم ندارم اینترنت هست همه چی مشخصه (3687605) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۲:۰۳:۰۸
اخه ترک کف پا چه ربطی به کم کاری تیرویید داره؟؟؟؟واسه خودت اینترنتی طبابت میکنی! (3686742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۹:۴۰
با سلام
یک پزشک متخصص
35 سال سن دارم وکل دوره عمومی وتخصصم در دانشگاه تهران گذراندم یکسال و نیم که بورد خود را گرفته....کلا بدون کمک مالی اطرافیان ( بصورت قرض دادن یا حتی کمک در قالب عیدی ، هدیه و....) نمی شد با حقوق رزیدنتی خانواده 3  نفره(ودر انتهای تحصیل 4 نفره ) را اداره کرد . (با وجود کشیک اضافی دادن)
الان حقوق حدود 2.100 و کارانه ببن 10 تا 15 ت ماهانه (البته از اول طرح تا کنون 7 ماه کارانه دادند و حدود نه ماه تاخیر در پرداخت داریم)
در کل به نظرم با مقایسه زحمات و استرس رشته خود با برادر بزرگترم (که فوق لیسانس مهندسی و البته واضحا جوانتر از من مانده) و در نظر گرفتن تاخیر در رسیدن به درامد قابل قبول، درامد دو تا سه برابر ایشان را عادلانه فکر میکنم (که فعلا در صورت پرداخت کارانه همانطور است)
اما مشکل اصلی در پزشکی
بین ویزیت خوب و بد کسی افتراق نمیده...بین کسی که در دو ساعت با کمک تکنسین 15 تا نوار عصب انجام میده و کسی که در جلسه سه تا چهار ساعت حد اکثر چهار تا نوار انجام میدم و تک تک اعصاب را میگیره وکاملا کلاسیک و کتابی عمل میکند فرقی نیست....بلکه پرسنل  اولی را بیشتر میپسندند...درآمد زا ، سریع و کار راه بنداز....
و قسمت خنده دار قضیه:  همکاران دیگر که تفاوت را متوجه میشن بیماران سخت را برای  شخص بادقت  و بیماران ساده را برای سایر افراد میفرستند...نتیجه درامد انها چند برابر فرد دقیق و احتمال گیر افتادن با تشخیص غلط خیلی کمتر از ان (بیماران ساده و راحت براش ارسال میشه). ...حالا بیمه میاد میبینه که تعداد نوارها زیاده و نمیتونه پرداخت کند=> از همه نوارها (خوب و بد) کسورات میزنه ...حال با این شرایط بجز صرف وجدان کاری شدید و ترس از حرام خوری ایا انگیزه برای درست کار کردن می ماند؟ وایا این روش درست است که شرایطی ایجاد کنیم که منافع  شخص در تضاد کامل با وجدانش باشد...
 به نظرم راهی بجز بررسی و رده بندی کیفیت ویزیت، جراحی ها و اعمال پاراکلینیک وجود ندارد و برای رده های پایین بیمه هیچ پولی پرداخت نکند (3683726) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۶:۰۲:۴۰
خوب باید اینها را بگین اینها یعنی مافیای پزشکی که بالاخره میزنه بیرون یکجا
سایت بزنین توش اگاهی بدین اینترنت همینه (3683820) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۳:۳۰:۰۷
در این سالعا آنقدر تعرفه ها افزایش یافته که دیگر نمی دانم با چه رویی می خواهند امسال هم تعرفه ها را افزایش دهند. هر گونه افزایش قیمت محکوم است. (3683789) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۳۵:۴۳
بنظر من ریشه مشکل تاحد زیادی این است که پزشکان با مافیای قدرتمند خود مانع از افزایش تعداد دانشجویان پزشکی شدندواین کمبود باعث ترکتازی وادعای نبوغ پزشکان فعلی شد .
این مافیا آنقدرقدرتمند وبانفوذ است که مانع تهیه وپخش سریال مهران مدیری درتلویزیون شد واین سریال باجرح وتعدیل فراوان بعد ازمدتها پخش شد.
این مافیا ...مانع ازفاش شدن اسامی پزشکان زیر میزی بگیرشد وحتی اصل برخورد بامتخلفان رابجای قوه قضاییه درخود نظام پزشکی قراردادند که کاملا تحت نفوذ خودآنان است. (3683909) (alef-11)
 
م.ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۵۰:۲۶
آقای زالی عزیز
1- شما می گوئید چون تعدادی از پزشکان زیر میزی می گرفتند باید نسبت به اصلاح پرداختی ها به آنها حدودا 300 برابر اقدام شود . مگر می شود که یک کار غیر قانونی که باید فرد خطاکار بدلیل آگاهی داشتن کامل به اشد مجازات برسد با پاداش دادن برطرف گردد .
2- مگر این طرح اسمش طرح سلامت نیست چرا این هزینه ها را به پزشک یعنی برای درمان پرداخت می کنید مگر نباید در حوزه پیشگیری هزینه کرد .
3-آقای زالی مرد و مردانه دریافتی خودت را رسانه ای کن / مالیاتی که پرداخت کردی رسانه ای کن اقای زالی دنیا دنیای اطلاعات و اینترنت است لطفا با لغت ها بازی نکنید خقوق من 2 میلیون است ( بدلیل شرایط قانونی ) ولی پاداشم 5 میلیون شما حساب کنید دریافتی من چند است نکند می گوئی 2 میلیون
4- پزشکانی که با سابقه 5 سال در عرض 2 سالچندین خانه خریده اند بسیار زیاد شده اند آیا عدالت که در ذهن شماست همین است
5-لطفا علمی مقایسه ای بفرمائید بین دریافتی متوسط جامعه اروپائی و دریافت متوسط جامعه پزشکان آنها
...
چرا مسیر را وارونه رفتید بهتر نبود این پول را به مردم می دادید نه به پزشکان از یک طرف برای یارانه دادن مشکل داریم از طرف دیگر اینگونه دست و دلبازی می کنید .
9- شما متاسفانه مقطعی / صنفی/ .... به قضایا نگاه کرده اید نه ملی (3683931) (alef-11)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۸:۵۶:۲۷
با پرسو جو ها و مشاهدات اطرافیان به این نتیجه قطعی رسیدم که پزشگان در هیچ کشوری به اندازه ایران درآمد و دریافتی ندارند. اکثر پزشکانی که ویزای مهاجرت کشورهای پیشرفته گرفتند به خاطر کسب در آمد بیشتر اکثر ماه های سال در ایران مشغول پول پارو کردن هستند چون تعرفه و زیر میزی بالایی دارند. (3683942) (alef-11)
 
علی حاتمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۰:۰۱:۱۰
متاسفانه دو گروه در کشورمان انگیزه شغلی و ادامه تحصیل در سایر رشته ها ی دانشگاهی را از بین برده اند یکی پزشکان متخصص و دندانپزشکان و دیگر وکلای دادگستری ایران بهشت این دو گروه است این دو گروه در کشورمان به ثروتهای افسانه ای دست یافته اند به خصوص وکلا که با اخذ یک پروانه وکالت در مملکت از مواهب شدید مادی برخوردار شده اند چاره کار فقط و فقط افزایش پزشکان و وکلا است البته اگر این دو گروه قوی بگذارند (3684061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۰:۳۷:۴۰
باید جلو تجارتخانه پزشکان را گرفت (3684122) (alef-11)
 
کویر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۱:۴۱:۱۱
همه هم وغم وزارت جیب پزشکان و دندانپزشکان و رادیولوزیستها ست.خانواده شوهرم همه متخصصند نمی دونند پولو چیکار کنند .اما شوهر بنده که دکترای داروسازی خونده بعد چند سال توی روستا داروخانه زده اندازه یه کارمند ساده درنمیاره.میخواست ببنده گفتند تعهد پنج ساله دادی.هنوز بعد ده سال زندگی مستاجریم.اما برادروخواهرشوهر هام اینقدر خونه وزمین و ویلا دارند که نمی دونند چیکار کنند..تازه در نظر دارند اقایان که داروخانه ها را هم بدن به پزشکان.تا جیبهاشان پر پولتر.البته این بی وجدانی پزشکان در رابطه با خانواده هاشان هم هست.ما کلی مشکل مالی داریم به اینا رو انداختیم اما دریغ از یک دو زاری.متاسفانه قدرتمندترین قشر جامعه ما که پولدارترین هم هستند پزشکانند.هر کای بکنند نه مواخذه میشن و نه کسی ایرادی ازشون میگیره.من چند روز پیش زفتم متخصص زنان پول ویزیت ازم 50 هزار تومن گرفت تازه داد ماماش منو معاینه کنه.این پول حلاله.اقای وزیر به دو تومن حق فنی داروخانه گیر داده.دستمزد دندانپزشکان وسونو وازمایش و ویزیت پزشکان درد ومشکل مردم نیست.ترا خدا چاپ کنید (3684244) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۰:۳۶:۴۶
شما دلت از جای دیگه پره
داروسازهایی میشناسم که فقط از داروخانه روزی 30 میلیون درامد دارند ،روزی (3685712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۲۱:۰۲:۵۷
خوب شد شما یک نفر دارو ساز با درامد زیاد رو میشناسی معرفی کن بقیه هم بشناسن

راستی نگفتی شما دلت از کچا پره (3687940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۲۷:۳۸
آیا یک نفر نماینده از طرف مردم در شورای تعیین تعرفه ها حضور دارد وقتی تعیین تعرفه به خود ذینفع محول شود اوضاع همین است (3684364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۷:۴۶:۰۳
اولا پزشكان مغرورند واز خود راضي هستند وديگران رو آدم حساب نميكنن دوما خودشون با ماليات مردم تحصيل كردن دانشگاه آزاد پزشك نيستن تاجرند سوما همه مملكت بچاب بچاب (3684989) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۰۱:۰۱:۴۶
حسود هرگز نیاسود (3685513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۹:۰۶:۰۱
تنها راه حل دخالت حاکمیت است این قشر زیاده خواه است یاید تادیر نشده حلوی این تبعات درامد های زیاد گرفت.. (3685113) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۱:۱۲:۵۴
تجربه ای که خود من به خاطر عمل جراحی یکی از بستگان نزدیک و حضور در بیمارستان و ارتباط با کادر درمانی از پزشک، پرستار و بهیار و مسئول پذیرش داشتم، کلا وزارت بهداشت تبدیل شده به یک تجارت خونه و بنگاه اقتصادی تا درمانگر درد مردم، به خاطر یک عمل ساده شکستگی در بیمارستان دولتی وقت عمل دادنند به 15 روز بعد، به دکتر معالج می گم این بنده خدا از درد تا 15 روز دیگه می میرد، میگه ببر بیمارستان خصوصی، می گم هزینه عمل اونجا خیلی بالاست میگه به من ربطی نداره، بعد بهیار و پرستار به من می گن هیچ دکتری در بیمارستان دولتی عمل جراحی نمی کند و به طور عمدی وقت عمل را خیلی دیر تعیین می کند تا شما مجبور باشی به بیمارستان خصوصی که دکتر عزیر حضور دارد مراجعه کنی و کلی پول بدهی، وقتی هم که متوجه می شن می خواهی از سر اجبار بیمارت را به بیمارستان خصوصی ببری سر کله دلالان از بهیار، مسئول پذیرش، پرستار و دکتر پیدا میشه تا برای دکترهای محترم مشتری پیدا کنند تا پورسانت بگیرند. وزیر بهداشت و دولت با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش نجومی آور تعرفه ها به خدا قسم ملت رو بیچاره کردید، از رئیس جمهور محترم و نمایندگان مجلس محترم عاجزانه خواهش دارم تحقیقی بدون نگاه به مسائل صنفی و بدون حضور افرادی از جامعه پزشکی از طرح تحول سلامت انجام دهند، بعد متوجه خواهند شد این طرح فقط برای جامعه پزشکی سود داشته است و با افزایش نجومی تعرفه ها جیب ملت ضعیف هر روز خالی تر و جیب این قشر انحصار طلب و زیاده خواه پرتر شده است، البته بعید می دونم چنین تحقیقی صورت بگیرد زیرا این لابی و مافیایی قوی پزشکی که قدرت و ثروت دارند و در تمام ارکان حکومت نفوذ کرده اند اجازه چنین کاری نمی دهند. (3685751) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۷:۴۴
"پزشکان منضبط‌ترین گروه در پرداخت مالیات هستند"!!!!!!!!!!!!!
حتما بادرآمد ماهی 5/5 میلیونی برای پزشک عمومی و 10 میلیونی برای متخصص که شما اعلام می کنید ..
نه خیر دکتر جان درآمدها خیلی بیش ازاین مبلغ هستش
پس در مورد مالیات هم اینطور که شما می فرمایید نیست

لطفا میشه بگید پزشکان چند درصد مالیات می دهند اگر که بدهند . (3688934) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.