نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370138
توضیحات رئیس کلانتری نارمک در مورد مرگ یکی از اراذل
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
سرهنگ محمد جلینی روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره فوت یکی از متهمان بازداشتی در میدان ۹۰ نارمک گفت: در تاریخ ۲۷ خرداد در پی تماس مردمی مبنی بر نزاع و درگیری و ایجاد رعب و وحشت در میدان ۹۰ نارمک، بلافاصله یکی از ماموران ۱۱۰ به محل اعزام شد.


به گزارش ایرنا، وی افزود: پس از حضور مامور پلیس، دو جوان ۳۰ ساله به او عنوان کردند که فردی به نام «ی.د»، با حالتی غیرطبیعی(مست) پس از عربده‌کشی و ضرب‌وشتم قصد داشت موتورسیکلت‌ ما را به منظور ایجاد مزاحمت برای یکی از زنان محل بگیرد که پس از مقاومت به داخل سوپرمارکتی رفته و اقدام به پرتاب شیشه نوشابه به سمت ما و مردم کرد.
سرهنگ جلینی ادامه داد: مامور حاضر در صحنه به سرعت برای دستگیری فرد مذکور که بعد مشخص شد دارای ۴ سابقه اعمال منافی عفت، مزاحمت برای نوامیس و خرید اموال مسروقه بود، اقدام می‌کند و برادر فرد مذکور به نام «ن.د» که پس از درگیری اولیه از منزل خود که اطراف این میدان بوده وارد معرکه شده و با مأمور درگیر و پس از مجروح کردن وی به داخل منزل فرار می‌کند.
رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک یادآور شد: مامور حاضر در صحنه بلافاصله از کلانتری ۱۲۷ درخواست نیروی کمکی می‌کند و با توجه به مخفی شدن هر دو متهم در منزل، دستور قضایی ورود به منزل اخذ شده و پس از ورود مأموران به منزل، هر دو متهم در حالت غیرعادی و مست دستگیر و به کلانتری منتقل می‌شوند.
به گفته سرهنگ جلینی مردم حاضر در صحنه با امضای استشهادیه‌ای خواستار برخورد با این مخلان امنیت و نظم عمومی شده‌ بودند.
وی گفت: پس از انتقال هر دو برادر به کلانتری، مأموران متوجه می‌شوند که حالت «ن.د» غیرعادی و نامتعادل است از این رو به سرعت با اورژانس تماس گرفته و عوامل اورژانس نیز پس از حضور در محل و انجام معاینات، اظهار می‌کنند که وی هیچ مشکلی نداشته و نیازی به انتقال وی به بیمارستان نیست.
وی تاکید کرد: پدر متهم مذکور نیز عنوان ‌کرده است که پسرش دارای سابقه بیماری روانی بوده و اقدام به خودزنی نیز کرده است و یک هفته قبل نیز در بیمارستان روانی بستری شده بود.
رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک ادامه داد: پس از دستگیری متهمان و انتقال هر دو به پزشکی قانونی مشخص شد، هر دو نفر شرب خمر داشته و براساس اسناد پزشکی قانونی، الکل موجود در خون «ن.د» ۱۷۱ میلی‌گرم و الکل موجود در خون برادرش ۴۶ میلی‌گرم بوده است.
رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک افزود: در زمان دستگیری متهمان نیز مقادیری مواد مخدر از منزل آنها کشف شد که به گفته پدر متهمان، این مواد متعلق به «ن.د» بوده است.
وی افزود: با توجه به دستور قضایی مبنی بر نگهداری متهمان در تحت‌نظرگاه این کلانتری، افسر نگهبان شب در ساعت ۰۰:۵۰ بامداد متوجه حرکات غیرعادی «ن.د» می‌شود که پس از احضار پدر وی از او خواسته می‌شود تا در صورت مصرف دارو از سوی مشارالیه، دارو به وی داده شود اما پدرش عنوان می‌کند که او هیچ دارویی مصرف نمی‌کند.
سرهنگ جلینی یادآور شد: روز بعد، به منظور رسیدگی به پرونده متهمان، هر دو برادر به مرجع قضایی منتقل می‌شوند و پس از دستور قضایی و تمدید بازداشت ۲۴ ساعته آنها، مقرر می‌شود «ن.د» برای انجام معاینات روان‌پزشکی به پزشکی قانونی منتقل شود.
رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک خاطر نشان کرد: در ساعت ۱۹:۲۰ دقیقه در حالی که هر دو متهم در تحت‌نظرگاه در حال استراحت بودند، برادر «ن.د» متوجه می‌شود وی نفس نمی‌کشد و در همین لحظه نیز افسر نگهبان که با دوربین‌های نظارتی موجود در حال کنترل متهمان بود، متوجه حرکات آنها شده و با حضور در محل با عوامل اورژانس تماس می‌گیرد.
وی گفت: یکی از افسران دارای تجربه در امداد اولیه، اقدامات لازم برای احیا را نیز انجام می‌دهد ولی پس از حضور مأموران اورژانس، آنها اعلام می‌کنند که وی فوت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس مستندات تصویری موجود (دوربین‌های تحت‌نظرگاه کلانتری) هر دو متهم پیش از استراحت‌شان، هیچ مشکلی نداشتند و حتی مبادرت به انجام حرکات ورزشی نیز کرده بودند.
این مقام انتظامی یادآور شد: پس از این حادثه پرونده‌ای در بازرسی پلیس و مرجع قضایی تشکیل و جسد وی برای مشخص شدن علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است.
وی گفت: با توجه به میزان الکل در خون وی و مصرف موادمخدر توسط فرد مذکور (براساس گفته پدرش) منتظر اعلام نتیجه سازمان پزشکی قانونی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و مجرمان خشن در محدوده مناطق‌ جرم‌خیز این کلانتری ادامه دارد، افزود: در راستای ارتقای احساس امنیت عمومی و پاسخ به درخواست‌های مکرر مردمی، از ابتدای سال جاری با اجرای هدفمند این طرح، تعداد زیادی از مجرمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی یادآور شد: این اقدام پلیس رضایتمندی تعداد زیادی از ساکنان این محلات را به همراه داشت.
 
کلمات کلیدی : اراذل و اوباش
 
محمدی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۱۵:۱۰
تکنسین های اورژانس دارای اطلاعات پزشکی کمی هستند و قادر به تشخیص موارد خاصی و بیماری های پنهان شخص مصدوم نمی باشند، همچنین در موارد ضربه مغزی ۲۴ تا ۴۸ بعد برخی از آثار و عوارض جانبیآسیب مغزی آشکار می شود، با توجه به اینکه اطلاع داشتند متهم دارای سابقه بیماری روانی می باشد، لازم بود تا جهت انجام اقدامات تشخبصی و درمانی ضروری به ببمارستان ، جهت معاینه تخصصی منتقل می شد که متاسفانه، قصور مرجع انتظامی و قضایی محرز است، (3810684) (alef-11)
 
م س
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۱۸:۰۶
ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری ... (3810688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۳۲:۰۲
میگیرید چند روز بعد آزاد میشن و همین بساط همیشگی دوباره راه می افته اگه
راه حل اینه بهتره وقت و هزینه را هدر ندیم و بیخیال دستگیری شوید. (3810713) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۴۶:۴۱
عاقبت به خیر شد، مردم هم راحت شدند، چون قانون نهایت شش ماه زندان هفتاد ضربه شلاق براش میبرید دوباره ولش میکرد تو جامعه (3810764) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۴۸:۰۵
صورت یارو کبود بود. خود به خود مرده؟ مردم احمقن؟ (3810768) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۵۵:۴۰
با سلام

آیا در مدت 24 ساعت بارداشت متهم در کلانتری پذیرایی پلیسی از متهم صورت گرفته ؟ آیا احیانا متهم سر خود را به جسم سخت نکوبیده ؟ آیا جسم سخت با متهم مشکل نداشته ! ؟

با توجه با سوابق بد پلیس در بازداشت متهمان و عدم رعایت کوچکترین حقوق شهروندی در بعضی کلانتری ها ، صرف ادعای پلیس پذیرفته نبوده و نیازمند تحقیقات ويژه و مستقل قضایی هست.صرف نام گذاری متهم به اراذل و اوباش و برخورد هر مدلی علاوه بر نقض حقوق بشری ، منافی قانون می باشد والا کلیه مردم ایران خواستار برخورد قانونی و سخت با اراذل و اوباش (در صورت اثبات) می باشند.

با تشکر (3810787) (alef-11)
 
شمس الدین جلیلیان
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۵:۱۸:۰۳
مشکل اصلی کشور ما در حوزه ی امنیتی و انتظامی این است که پلیس برای مرگ اراذل و اوباش هم باید محاکمه شود و توضیح بدهد ! فرد ،عتاد و مواد فروش و با سابقه ی مزوحمت و اعمال منافی عفت ، نبودش از بودنش بهتر است (3810849) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۲:۵۳:۲۸
اگه پلیس کشتش دمش کرم. ایشالله دخل همه اراذل را بیارن. البته اراذل نه مردم عادی... (3811682) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۷:۳۸
اگه همین کار توسط پلیس امریکا انجام بشه یک هفته تلوزیون ایران میز گرد میذاره . قانون اگه اشکال داره باید اصلاح بشه نه اینکه مجرمان خیلی زود ازاد بشوند. (3812546) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۴۲:۴۲
یعنی چی پلیس بار چندمشه که این رفتار رو با مردم داره و پاسخ گو هم نیست
اینکه اسم بچه مردم رو بذارن اراذل و بعد پلیس هر کاری دلش خواست بکنه اصلا درست نیست.
رفتار پلیس با مردم عادی هم زشت و خشن و بی ادبانه است . (3812463) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۵:۱۵
حودتون هم فهمیدین که چی نوشتین ؟
یعنی خودش فوت شده و پلیس نقشی نداشته ؟
اگه طرف مست بوده و حال غیر طبیعی داشته چرا نفرستادین بیمارستان ؟
به هر حال پلیس وظیفه داره که مراقب سلامت جسمی بازداشت شدگان باشه و توجیه های بچه گانه و مسخره مردم را اقناع نمی کنه (3813142) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۴:۲۷
مردم رو دیگه خیلی هم احمق فرض نکنید.
خانواده این فرد شکایت کرده اند و پرونده در مراجع قضایی در حال تکمیل است. (3877896) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.